» »

Napaka v wordu

Napaka v wordu

sallchy ::

Pozdravljeni,

Imam nov računalnik HP Probook, Windows 10 Home z 8 GB rama in C diskom, ki je bil zaščiten windows, kjer je še 151 GB prosto od 219 GB ter D disk, kjer je okoli 1TB. Vse se sliši za moje potrebe super, ampak ta računalnik sem kupila za potrebe izdelave magistrske naloge, ampak imam že 2 dan stalne probleme.

Imam original office 2013 in računalnik sicer deluje ok, ampak je edini problem ravno v wordu, ki ga najbolj rabim. Težava se prvič pojavila pri izdelovanju grafov. In še posebaj, ko želim popraviti osi.

Običajno se taževe lotim z googlanjem in poskušam rešiti sama, ampak sem ostala brez idej. Nekaj je bilo posredovano microsoftu in posodobitev ni nič, da bi se kaj popravilo.

Napaka, ki jo danes še nisem videla in je možno, da sem jo popravila je slednja:


Na C disku sem vzpostavila pravice: security - vse allow, v nadzorni plošči - system, system protection sem dala zaščito stran iz C diska, kjer so zaenkrat vsi programi, v advanced - performance - sem povečala virtualni spomin.
Na spletu sem našla, da ima probleme program s temp in dejansko je res med prvimi trenutki ko se je prvič naredila napaka obnovilo datoteko v končnico temp in je ni hotelo shraniti. Sem šla v wordove možnosti - shranjevanje in sem vse dala na D disk, kjer je več prostora.

Napake, ki so se danes pojavile:



Poskusila sem odstraniti add-one v wordu, kar naj bi rešilo problem pri nekaterih. Da v run vpišeš office /r, clean up disk, še enkrat inštaliraš office, da daš popravit office. Poskusila sem tudi windows office 2016 in ni nič boljše... Imela sem že windows 10 in ta isti office na prejšnjem računalniku in ni bilo problemov, tudi izredno starega imam windows 10 in office od 2013 in trenutno 2016 in nikoli ni bilo takšnih problemov.

Če ima kdorkoli idejo kaj naj še naredim ali vsaj kako naj pojasnim servisu kaj ne dela.

Lp, Špela

Baja ::

kam hočeš to shraniti? na kateri disk? piše da je poln.

od kod si odprla datoteko? iz C, D, kaj drugega?

sallchy ::

Na D imam shranjeno. Dejansko je poln samo disk E, kjer je recovery.

Če te slike še kaj pomagajo:


Alexius Heristalski ::

system protection sem dala zaščito stran iz C diska

To kar vklopi nazaj, ker nima zveze s tvojo težavo, samo izklopila si System Restore (Obnovitev sistema), kar ni priporočljivo, ker je zelo uporabno orodje za obnovitev sistema na prejšnjo časovno točko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Word zaženi v varnem načinu: stisni tipko Win in R, vnesi ime programa winword /safe, V redu. Potem odpri svoj dokument in poskusi ponoviti težavo. Isto za Excel: excel /safe.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sallchy ::

Isto se pojavi:

Alexius Heristalski ::

Se pravi ni težava v add-inih ali strojnem pospeševanju grafike. Lahko poskusiš še te splošne nasvete:
https://answers.microsoft.com/en-us/mso...

To je kot iskanje igle v senu, ker ne veš, kaj povzroči konflikt ali pa gre celo za bug v Office (slednje ni nujno, sploh če na drugem računalniku dela v redu). Popravljanje Officea, ročna odstranitev Office, ponovna namestitev Office. Popravljanje Windows, čista namestitev Windows.

Od kod pa vlečeš podatke za grafikon?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sallchy ::

Za grafikon sem ročno vpisala v word ali v excelu. Office sem že večkrat ponovno namestila. Windows pa res še nisem.

Alexius Heristalski ::

Pa se težava pojavi samo v teh dveh dokumentih ali tudi v novih?

Če v novih ni težave, si lahko pomagaš tako:
https://support.office.com/en-us/articl...
Preden delaš kakršnokoli popravilo dokumenta, si naredi varnostno kopijo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Če v novih ni težave

Morda bi pomagal tudi copy+paste vsebine v nov dokument.

sallchy ::

Sem poskusila v čisto novem wordu z novim grafom ga shranila na d in takoj ko želim osi popraviti crasha. Bom poskusila še enkrat windowse inštalirat. Bo dovolj, da samo reset ali kako?

Alexius Heristalski ::

Katero različico Windows 10 imaš zdaj? 1703, 1709? Reset ti bo povrnil tovarniško nastavitev, clean install 1709 (uradni medij dobiš tukaj - brez driverjev).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

sallchy ::

Trenutno imam 1709. Sem dala fresh start opcijo in je zbrisalo veliko stvari in še vedno ni delalo. Sem sprobala potem še edino drugo možnost in to je original office 365 in zaenkrat grafi super delajo. Upam da bo tud v nadaljevanju.

Hvala za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LibreOffice kompatibilnost

Oddelek: Programska oprema
73339 (2838) krisspace
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101024 (79807) MrStein
»

Office 2013

Oddelek: Programska oprema
256238 (3407) MisoBer
»

ms office excel 2003, ctrl+s ne dela kot bi moral

Oddelek: Pomoč in nasveti
7988 (908) Duhec
»

vstavljanje vektorskega logotipa v word (dopis)

Oddelek: Programska oprema
154553 (4374) Limit-sky

Več podobnih tem