» »

0.5% dohodnine

0.5% dohodnine

nimnez ::

Živjo,
sem bolj nov v tem plačevanju dohodnine, in me zanima okoli tega prostovoljnega plačila 0.5% dohodnine eni od organizacij. Ali je to kakšna olajšava? Oz. Kaj to sploh je? Mi lahko nekdo po kmečko razloži prosim :)
Hvala

shmandi ::

Namesto v proračun lahko teh 0,5% nameniš kam drugam. Nobene olajšave ni in v vsakem primeru plačaš teh 0,5%

delfinus ::

Kdo ve, kako zamenjati drustva, katerim namenjam ta del. Gledal skozi E-davke, vidim kateri dve drustvi dobivata to z moje strani, ampak spremembe pa ne vem kje lahko najavim.

lp. d.

Gogyto ::

Verjetno tako kot pri dohodnini sami - ko imaš spremembo, izpolniš nov obrazec s popravljenimi podatki in upoštevajo to zadnjo, če je pravočasno oddana.

delfinus ::

Ok tenks za nasveet. Bom pozoren pri naslednji, ko jo bo potrebno oddati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Gogyto ::

Nekje v decembru je to potrebno uredit, se mi zdi...

smacker ::

Januarja, enako kot olajšave za držuinske člane in podobno ;)

Gogyto ::

Si me zmedel. Vem, da sam vedno zamudim ta rok, pa sem šel zdajle prav preverjat. :)

Tole imam:

Prejemnike donacij zavezanci izberejo s pisno izjavo, ki jo oddajo na davčnih uradih: za posamezno dohodninsko leto veljajo vloge, ki jih oddajo do 31. decembra. Finančna uprava voljo zavezancev upošteva, dokler si ne premislijo in izberejo novega prejemnika ali le odrečejo donacijo izbranemu.

smacker ::

Woops.. my bad :'( Zgleda so mi dali napačne informacije pri organizaciji, ko so fehtali prispevek :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195510 (4755) harmony
»

rtv mesečni prispevki (položnica) in paket televizija

Oddelek: Pomoč in nasveti
447173 (5971) fosil
»

Letosnja dohodnina - izplonili? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011154 (8325) kekz
»

"Anketa" o tem, ali ste... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684467 (3673) Brane2

Več podobnih tem