» »

Nov Firefox 57.0 in Sigenca

Nov Firefox 57.0 in Sigenca

NightHawk ::

Danes sem opazil, da mi je z zadnjo posodobitvijo zbrisal certifikat Sigenca. Sem hotel na banko in mi je s prejšnjo verzijo vedno ponudil kateri certifikat hočem vzeti - sedaj pa te opcije ni ponudil. Sem šel pogledat naložene certifikate in ga ni notri.

Kako lahko ta update (ki je, vsaj po izgledu, večju update) kar izbriše certifikat?

rdecaluc ::

Varnostne kopije certifikata nimaš?

Meni sicer ni izbrisal, ampak sem ga izgubil kasneje z refreshov firefoxa, ko je nekaj zaškripalo. Ne piše pa da bi s tem izgubil certifikate. Fun

Ugibam pa da zato ker je v1 in bo verjetno do v5 novega pogona potreba počakati na stabilnost.
Est modus in rebus. ,typos

XIIT ::

Na namizju se ti je ustvarila mapa "Stari firefox podatki" (oz. nekaj v tem stilu). Mislim da bi mogla v mapi biti mapa "profiles", v njej pa vsaj ena mapa poimenovana v stilu xxxxxxxx.default.
Znotraj te mape se nahaja datoteka "cert8.db", ki jo prekopiraš v mapo yyyyyyyyy.default, ki se nahaja v C:\Users\tvoje_uporabniško_ime\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles.

mm888mb ::

Meni je tudi pobrisal... sicer sem imel backup ampak tole ni ravno spodbudno... 8-O

NightHawk ::

XIIT je izjavil:

Na namizju se ti je ustvarila mapa "Stari firefox podatki" (oz. nekaj v tem stilu). Mislim da bi mogla v mapi biti mapa "profiles", v njej pa vsaj ena mapa poimenovana v stilu xxxxxxxx.default.
Znotraj te mape se nahaja datoteka "cert8.db", ki jo prekopiraš v mapo yyyyyyyyy.default, ki se nahaja v C:\Users\tvoje_uporabniško_ime\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles.


Zaplete se pri delu, kjer hočem zamenjati star fajl cert8.db in nov fajl v novi mapi in mi napiše, da potrebujem administratorske pravice?

Pa sej je moj računalnik in edini račun na tem računalniku je ta. Kaj mu ni jasno? Se da kje obkljukat, da sem jaz administrator? :) OS je win7.

Drugače pa beda, ker ne vem, kjer imam backup certifikata. Definitivno bom pa skensla avtomatske updejte, glede na to, kakšno sranje imam zdej s tem.

NightHawk ::

Sem uspel v User acc izklopit ta neumna opozorila in sem prenesel certifikat po tvojih navodilih, XIIT. Deluje, hvala zelo. Sedaj ga bom pa izvozil in naložil na Chrome ter zbrisal Firefox.

jype ::

Men pa ni pobrisal.

eVro ::

Men tudi ne. @NightHawk, da ni mogoče pretečen?

Ales ::

Ob običajni nadgradnji certifikati ne izginejo, normalno da ne.

Arhivska mapa "Stari Firefox podatki" oz. "Old Firefox Data" se pojavi le, če uporabnik sam zresetira svoj uporabniški profil v Firefoxu. To nima veze z nadgradnjo. In čisto normalno, da se vsi uporabniški podatki ne prenesejo iz starega v nov profil, saj je ravno to namen reseta...

solatko ::

Ob nadgraditvi iz 56 na ff 57 je potrebno certifikat ponovno naložiti. Sam ga sicer nalagam ob vsakem obisku banke, po zaključku ga zbrišem, na enem prenosniku, ki ni v splošni uporabi, pa sem imel certifikat kar not in mi ga ob zagonu ff 57/64 bit ni zagnalo, vse ostalo shranjeno (gesla, prijavne strai, zaznamki) pa je ostalo nespremenjeno, tudi glavno geslo.
Delo krepa človeka

Ales ::

To enostavno ne drži, vsaj ne v običajnih primerih. Me prav zanima, skozi kak postopek nadgradnje ste šli tisti, ki vam certifikatov ni preneslo.

solatko ::

Ales - FF se je v celoti na novo instaliral, ostala je ista mapa profiles, ostalo je tudi vse drugo, samo fail cert8 je manjkal. Imam še en računalnik s starim FF in bom nalašč poizkusil, da vidim ali je to slučajno ali noče namestit certifikatov, saj sta izginila moj in ženin.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722778 (1609) Tomas 33
»

Digitalni certifikat SIGENCA

Oddelek: Programska oprema
428482 (3058) Yossarian
»

Izgubljen profil - Firefox

Oddelek: Programska oprema
273955 (3285) BorutK-73
»

Klik certifikat .. izginil?? O_o

Oddelek: Omrežja in internet
124567 (3917) Twix
»

Kako dobiti certifikat direkt iz diska?

Oddelek: Programska oprema
51828 (1577) Company

Več podobnih tem