» »

Pnevmatika spušča po robu-kaj se da storit?

Pnevmatika spušča po robu-kaj se da storit?

loveJDM ::

Moto pnevmatika spušča na robu platišča.Napolnim npr 2.5bar-a,drži par dni potem pa spusti...Sigurno pa spušča na robu,ker pri majhnem tlaku vidiš kje piha ven dokler je ne pritisne na robove konkretno.Ali obstaja kak easy fix za to ali pride v poštev samo nova pnevmatika?Gre se pa za to,da je pnevmatika "nova",poln profil cca 500km prevoženih,je pa ležala v skladišču in jo sedaj muči širina :):)

A. Smith ::

Ob kakšnem "robu", robu česa? Daj se vsaj jasno izrazi.

Če je to ob robu platišča (pri feltni), potem daj pnevmatiko še enkrat namontirat, pa monter naj ne špara z mastjo za naleganje na platišče. Oziroma lahko reklamiraš motažo?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

koyotee ::

Al je feltna poskodovana?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fikus_ ::

Na rob našpricaj milnico in se bo verjetno videlo, če spušča tam.

Sicer pa pojdi k vulkanizerju, da pnevmatiko dobi dol, pregleda pnevmatiko in platišče (morebitne poškodbe, umazanija, . . .), očisti rob ter ponovno zmontira.

Bojan xxxx ::

Sem imel podobno situacijo, 2x do sedaj. Enkrat je avtomehanih vzel gumo dol, počistil svinjarijo, zmontiral pa je bilo vse OK. V drugem primeru je aluminij korodiral tako da je moral avtomehanik zadevo pošmirglat in pobarvat. Skratka, to ni nikakršen velik problem.

zk_eu ::

Jaz sem imel tudi zanimivo situacijo lani. Pnevmatika je puščala na nekje 7 dni malo več kot 0,5 bara. Ko sem šprical milnico (in enako vulkanizer) nisem mogel ugotoviti kje pušča, ker se ni nič videlo nikjer. Nato je pnevmatiko malo bolj napolnil in spustil. Ugotovil je, da pušča pri (in zaradi nje) nalepkikci (tista koda), ki je na notranjem robu pnevmatike.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

TheBlueOne ::

Sam ne mores nic. Pojdi do vulkanizerja.

d4vid ::

Das noter slauf pa mas mir.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

loveJDM ::

Bojan xxxx je izjavil:

Sem imel podobno situacijo, 2x do sedaj. Enkrat je avtomehanih vzel gumo dol, počistil svinjarijo, zmontiral pa je bilo vse OK. V drugem primeru je aluminij korodiral tako da je moral avtomehanik zadevo pošmirglat in pobarvat. Skratka, to ni nikakršen velik problem.


sem sam storil to pa je bilo ok cez poletje,zdaj se je zopet ponovilo...zanima me ce se da kaj druga storit kot pa felno dol jemat pa gumo ker je ze to pravi postopek :)

Ghost7 ::

Žal ne... Vem, da je na motorju projekt + šponarji + ....

Vulkanizer...

Siddh ::

Kolo vzemi dol, spusti, močno stisni skupaj rob, da se odlepi guma od platišča. Rob lepo očisti, (gumo in platišče), nato pa namaži okrog tesnilno maso iz merkurja, skoraj vsaka velja. Jaz sem uporabil to: https://www.merkur.si/gradnja/lepila-in...


AndrejS ::

Uporabi kaj takega - samo ne vem če bo potem vulkanizer najbolj vesel : https://www.mimovrste.com/ostali-dodatk...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poškodba pnevmatike. Se da popraviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
577339 (5378) val46
»

Vulkanizerske storitve po Sloveniji

Oddelek: Na cesti
372975 (1911) Nikonja
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216743 (15125) GrimReaper
»

Zimske gume na svojih platiščih in centriranje

Oddelek: Loža
337341 (6421) energetik
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11020894 (12810) Brane2

Več podobnih tem