» »

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu

1
2
»

poweroff ::

Ne, podjetje ne.

Lahko pa dobiš koga, ki te pelje čez namestitev Copperhead OS ali Lineage ali pa to stori zate. Samo po moje se najbolj splača, da to sam narediš.
sudo poweroff

Mavrik ::

Pa najprej poskrbi da kupiš ustrezno strojno opremo. To da kupiš poceni crap in potem z enih XDA strani vlačiš dol zaprte binary blobe (s polnim root accessom) zgenerirane od enega Rusa na forumu... malo uniči celo foro.

Lahko kupiš recimo direkt naprave s strani CopperheadOS teama ki pridejo prednaložene z OSom in ustrezno podporo.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Ja, za 2,5x cene... 8-)
sudo poweroff

Truga ::

Morajo nekje dnar zasluzit, ce ne morejo prodajat luserjev :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

mitjan ::

Hvala za hitre odgovore. Sam bolj sporadično spremljam forum, tako da se opravičujem za počasen odziv.

Pred leti sem imel Samsung Galaxy W, na katerega sem namestil CyanogenMod. Ta model je imel to srečo, da je bil precej razširjen na bližnjem vzhodu in je imel veliko podpore pri razvijalcih, tako smo šli od CM7 do CM11. Vendar pa se že v službi ukvarjam z programiranjem in se mi ne da s tem ukvarjati še popoldan (predvsem ker gre za dve popolnoma različni domeni), tako da me je minilo veselje do tega. Zato ob menjavi telefona nisem bil pozoren kaj lahko z njim naredi.

Ker pogrešam določene stvari bom ob naslednji menjavi (najbrž sredi 2018) malce bolj pozoren. Vendar pa raje kot da se s tem ukvarjam, vržem nekaj več denarja (throw money at a problem) in mi nekdo, ki se s tem bolj resno ukvarja reši stvar. Isto kot če bi sam sestavljal NAS, ali pa kupim en Synology, Qnap ali WD. Saj bi znal, vendar v prostem času raje počnem druge stvari.

Tako sem mislil, da mogoče obstaja kako podjetje, ki se ukvarja s telefonijo (recimo servis, ali pa uvoznik s kitajske), ki ima znanja kateri ROM kako na katero napravo in lahko prideš do njih bodisi z napravo bodisi samo z denarjem in ti uštimajo stvari. Seveda ker se gre za bolj individualno obravnavo je cena temu primerna.

Naprave s strani CopperheadOS so zelo blizu tega kar jaz želim, vendar ne rabim telefona v tem cenovnem razredu. Raje vzamem en povprečen 5" telefone in del preostalega denarja dam tistemu, ki mi postavi sistem. Sicer popolnoma razumem Matthai-a, vendar če ne želim zapravit 20+ur prostega časa, pač plačam več.

Itak imam čas do naslednje menjave in do takrat moram tudi razmisliti, ali iti na Lineage varianto ali pa iti v kaj radikalnejšega kot je SailfishOS, pri tem pa moram seveda tudi razmisliti o desktop okolju, saj samo s tem, da telefon odklopim iz Google omrežja naredim bolj malo. Ko pa mi bo to jasno, bom pa pričel z iskanjem koga, ki bi mi to naredil.

Še enkrat hvala za vse informacije, tako tiste namenjene direktno meni kot tudi ostale iz debate.

filipk ::

mitjan je izjavil:


Itak imam čas do naslednje menjave in do takrat moram tudi razmisliti, ali iti na Lineage varianto ali pa iti v kaj radikalnejšega kot je SailfishOS, pri tem pa moram seveda tudi razmisliti o desktop okolju, saj samo s tem, da telefon odklopim iz Google omrežja naredim bolj malo. Ko pa mi bo to jasno, bom pa pričel z iskanjem koga, ki bi mi to naredil.


Za namestitev SailfishOS na Xperio sem porabil kakih 5 minut. Na trgu že obstajajo malo rabljene, ki se prodajajo, prepričan pa sem, da bo/je že nekdo začel prodajati take nove telefone.

poweroff ::

mitjan: svoje čase sem razmišljal, da bi se šel jaz tak biznis. Ampak problem je, da se to v bistvu ne splača, ker tak posel nikoli ne bo tekel v velikem obsegu, za majhen obseg pa si preprosto predrag...
sudo poweroff

Mavrik ::

Če je ljudem cena enega Pixla/iPhona preveč za zasebnost, potem to itak nima nobene prihodnosti.
The truth is rarely pure and never simple.

bbf ::

Itak zasebnost nima nobene prihodnosti, če folk kupuje naprave, ki so narejene za social networking; pol pa pizdi, da nima zasebnosti.. Zasebnost je cenejša kot cena enega pixla/iphona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

MrStein ::

mitjan je izjavil:

Saj bi znal, vendar v prostem času raje počnem druge stvari.

...vendar če ne želim zapravit 20+ur prostega časa, pač plačam več.

Ne morem verjeti. Odrasla oseba na forumu!
Imam solze v očeh...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Če je ljudem cena enega Pixla/iPhona preveč za zasebnost, potem to itak nima nobene prihodnosti.

Kot prvo mora biti zasebnost poceni.

Kot drugo pa pravi zasebnostni aktivist sam kompalja svoj softwer, da mu ne bi kdo česa kam podtaknil! ;)
sudo poweroff

Mavrik ::

Kot prvo mora biti zasebnost poceni.


Kdo to pravi? Oz. kdo bo financiral razvoj in pregled sistemov prilagojenih za zasebnost? Oglaševalci? :)
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

To pravim jaz. Mislim, to je moje mnenje.

Ampak tukaj vidim neke vzporednice z avtomobilsko varnostjo. Avtomobilskim koncernom ni bilo v interesu vlagati v varnost. Dokler niso crash standardi postali obvezni in tržna prednost...
sudo poweroff

bbf ::

Premalo mrtvih, da bi ta filozofija funkjcionirala na gadget sceni.

MrStein ::

Je microg uporaben tudi z recimo Replicant, ali zgolj Lineage?
Torej ne da zgolj boot-a, ampak je uporaben, dela ves (ali vsaj večina) hardvera.

Zanima me za SGS3.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brez izhoda: Google sledi vsem uporabnikom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
16046141 (33541) r3dkv1c4
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418148 (12655) MrStein
»

Googlovi telefoni bodo vedeli, kdaj nam kdo gleda čez hrbet

Oddelek: Novice / Android
307082 (5219) int47
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111560 (10801) bond007
»

Je mobilni telefon sledilna naprava?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2213535 (13535) imott3791

Več podobnih tem