» »

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Temo vidijo: vsi

NikolormousB ::

Jaz bom imel verjetno kar spodobno.

ZaphodBB ::

Malo preberi temo, da se ne boš ustrašil, ko boš ugotovil, da si jo ti predlagal. No, ali pa kak drug desničar, saj med vami ni razlik.

Sem šele zdele opazil. Mato je res mal bolan v glavo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz bom imel verjetno kar spodobno.


Še vedno slabo napram temu kar bi lahko imel če bi hranil sam, da niti ne omenjam kako bi lahko denar delal za mene teh 40 let :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Če bi lahko hranil sam, bi imel vsako leto nov avto. Tako sem pa prisiljen menjati na 2 leti.

nekikr ::

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Jaz bom imel verjetno kar spodobno.


Še vedno slabo napram temu kar bi lahko imel če bi hranil sam, da niti ne omenjam kako bi lahko denar delal za mene teh 40 let :)

Dal bi v Balkan sklade, ko je bilo to enako kot suho zlato in voila! Denar bi delal zate! Aja, čakaj, v bistvu se ne bi najbolje izšlo...hm...mogoče smo samo po bitki vsi generali in je zato smiselno, da ljudem ne daš preveč izbire. Mislim, penzije imajo slabosti, seveda, ampak veliko več slabosti ima sistem, kjer povprečnemu Janezu rečeš, da ga čaka evtanazija ali pa naj skozi celotno obdobje odraslega življenja maksimalno dobro upravlja finance. Velika večina namreč še za tekoči mesec ne zna najbolje upravljati prihodkov in odhodkov. Posledica bi bila, da bi spet prišli do tebe in ti vzeli kar bi mislili, da jim pripada. Vsekakor bi te stalo več kot penzije.

ZaphodBB ::

Dal bi v Balkan sklade, ko je bilo to enako kot suho zlato in voila! Denar bi delal zate! Aja, čakaj, v bistvu se ne bi najbolje izšlo...hm...mogoče smo samo po bitki vsi generali in je zato smiselno, da ljudem ne daš preveč izbire. Mislim, penzije imajo slabosti, seveda, ampak veliko več slabosti ima sistem, kjer povprečnemu Janezu rečeš, da ga čaka evtanazija ali pa naj skozi celotno obdobje odraslega življenja maksimalno dobro upravlja finance. Velika večina namreč še za tekoči mesec ne zna najbolje upravljati prihodkov in odhodkov. Posledica bi bila, da bi spet prišli do tebe in ti vzeli kar bi mislili, da jim pripada. Vsekakor bi te stalo več kot penzije.

Nič ni narobe, če država ponuja določene storitve. Praktično nobene potreba pa ni, da bi imela nad katerokoli storitev monopol. Z izjemo nasilja seveda.

In ja, če se nekdo odloči, da ne bo plačeval nobenega zavarovanja, potem je čisto legitimno, da se z njim ukvarja nihče ali pa dobrodelne organizacije.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

NikolormousB ::

potem je čisto legitimno, da se z njim ukvarja nihče ali pa dobrodelne organizacije.


Ne, ni. To je kruto in neumno hkrati.

ZaphodBB ::

Ne, ni. To je kruto in neumno hkrati.

Meni se zdi kruto zanikati človekovo svobodno voljo.

Lepo, da priznaš, da vam levičarjem v resnici ni mar za svobodo.

Daj priznaj, da imaš fetiš na totalitarno državo, pa se bova precej bolje razumela.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NikolormousB ::

Svobodna volja ni absolutna.

ZaphodBB ::

NikolormousB je izjavil:

Svobodna volja ni absolutna.

In ti si posvečen, da boš meni govoril koliko svobode mi moja volja dopušča?

p.s.: Mene ne moti, da si ti mnenja, da nisi sposoben odločanja o svoji usodi. Moti me, da lažeš.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NikolormousB ::

In ti si posvečen, da boš meni govoril koliko svobode mi moja volja dopušča?


Ne, to se odločimo skupaj.

ZaphodBB ::

Ne, to se odločimo skupaj.

Jaz res ne potrebujem tvojega cenjenega mnenja za odločanje o moji usodi. Ravno tako nimam časa odločati o tvoji usodi. Hvala za razumevanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

NikolormousB ::

Potem je najboljše, da se odseliš nekam, kjer takšna ureditev obstaja. V amazonski pragozd naprimer.

V razvitih državah namreč ljudi ne pustimo umirati od lakote, poskrbimo, da hiše pogasijo gasilci, da imajo otroci na voljo javna igrišča in tako naprej. Za ves ta luksuz je seveda treba nekaj malega plačati.

Razumem, da se nekateri težko ločite od svojega denarja. Ampak na srečo je obdavčitev progresivna in tisti z nizkimi dohodki plačate relativno malo.

ZaphodBB ::

NikolormousB je izjavil:

Potem je najboljše, da se odseliš nekam, kjer takšna ureditev obstaja. V amazonski pragozd naprimer.

V razvitih državah namreč ljudi ne pustimo umirati od lakote, poskrbimo, da hiše pogasijo gasilci, da imajo otroci na voljo javna igrišča in tako naprej. Za ves ta luksuz je seveda treba nekaj malega plačati.

Razumem, da se nekateri težko ločite od svojega denarja. Ampak na srečo je obdavčitev progresivna in tisti z nizkimi dohodki plačate relativno malo.

Tvoj bistven problem je, da kot še toliko slovencev ne razumeš, da javno ni nujno državno. Kajne? Tebi je nepojmljivo, da država ne bi bila fašistična.

Amazonka ali Sovjetska zveza. Vmes pa nič.

Najbolj pa te je strah, da bi se nekdo odločil drugače kot ti in da bi njegove odločitve prinesle boljše rezultate.

p.s.: Ne boš verjel, da mi je prišlo na misel plačati nepremičninsko zavarovanje. Kljub temu, da mi tega niso zapovedali ljudje s puškami.

Trenutno prebiram Varoufakisovo "Adults in the Room" in mi je hecno ko pripoveduje kako uničujoč učinek so imele zavožene državne finance na grško družbo, ker je skoraj cel profesionalni razred del javnega sektorja.

Zanimivo, da mu kot marksistu ne pride na pamet, da je mogoče to bistven del problema.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NikolormousB ::

Tvoj bistven problem je, da kot še toliko slovencev ne razumeš, da javno ni nujno državno. Kajne? Tebi je nepojmljivo, da država ne bi bila fašistična.


Javna otroška igrišča, ki jih financira država so fašizem? Good to know.

ZaphodBB ::

Javna otroška igrišča, ki jih financira država so fašizem? Good to know.

"Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato."

Sicer si uporabil skrajno zvijačen primer, ampak ja - to je definicija fašizma.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

nekikr ::

Meni se zdi kruto zanikati človekovo svobodno voljo.

Na srečo večina takih, ki tako misli, v bistvu ne misli tega (ali pa ne misli več potem, ko pol minute posvetijo razmisleku).
Svobodna volja je v istem košu kot svoboda govora. Ne obstaja. Obstaja zgolj v okvirih, ki smo si jih kot pripadniki neke družbe postavili, ker bi imeli sicer anarhijo. Če pogledaš rajo in povprečno znanje upravljanja financ vidiš, da je penzija kar v redu stvar. No, v redu, ker je sicer v ponudbi samo še punt in kotaleče glave.

ZaphodBB ::

nekikr je izjavil:

Meni se zdi kruto zanikati človekovo svobodno voljo.

Na srečo večina takih, ki tako misli, v bistvu ne misli tega (ali pa ne misli več potem, ko pol minute posvetijo razmisleku).
Svobodna volja je v istem košu kot svoboda govora. Ne obstaja. Obstaja zgolj v okvirih, ki smo si jih kot pripadniki neke družbe postavili, ker bi imeli sicer anarhijo. Če pogledaš rajo in povprečno znanje upravljanja financ vidiš, da je penzija kar v redu stvar. No, v redu, ker je sicer v ponudbi samo še punt in kotaleče glave.

Kako so slovenci zmogli preživeti do leta 1945????!!!!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nekikr ::

A praviš, da pred tem je pa bila svobodna volja? Boš moral pa še kakšnih 5000 let nazaj, da bo to veljalo.
Kako so pa preživeli? Ja, starše vprašaj, ane. Ali pa preberi kakšno knjigo, kako se je včasih živelo. Hint: ne glede na to, da je "in", da se jamra kako je hudo in slabo in vse bedno, je danes najlepše in vse kaže, da bo jutri še bolje.

NikolormousB ::

ZaphodBB je izjavil:

Javna otroška igrišča, ki jih financira država so fašizem? Good to know.

"Tutto nello Stato, niente al di fuori dello Stato, nulla contro lo Stato."

Sicer si uporabil skrajno zvijačen primer, ampak ja - to je definicija fašizma.


Ne vem no...

Fa%C5%A1izem @ Wikipedia

Nikjer ni omenjenih otroških igrišč.

ZaphodBB ::

nekikr je izjavil:

A praviš, da pred tem je pa bila svobodna volja? Boš moral pa še kakšnih 5000 let nazaj, da bo to veljalo.
Kako so pa preživeli? Ja, starše vprašaj, ane. Ali pa preberi kakšno knjigo, kako se je včasih živelo. Hint: ne glede na to, da je "in", da se jamra kako je hudo in slabo in vse bedno, je danes najlepše in vse kaže, da bo jutri še bolje.

Aha a pol niso evtanaziral bolnih starcev ker niso plačevali zavarovanja. Se mi je zdelo ja.

To sem prebral tudi v knjigah in so mi povedali predniki.

Še vedno ne razumem zakaj mislite, da vam je v interesu s puškami silit ljudi, da plačujejo storitve državnega monopola nad zdravstvom.

Nikjer ni omenjenih otroških igrišč.

Veš, da sumim, da si morda res tako trd in da tole ni samo sprenevedanje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NikolormousB ::

Aha a pol niso evtanaziral bolnih starcev ker niso plačevali zavarovanja. Se mi je zdelo ja.


Ne, bolani starci so krepnili sami od sebe.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Mato989 je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Jaz bom imel verjetno kar spodobno.


Še vedno slabo napram temu kar bi lahko imel če bi hranil sam, da niti ne omenjam kako bi lahko denar delal za mene teh 40 let :)

Dal bi v Balkan sklade, ko je bilo to enako kot suho zlato in voila! Denar bi delal zate! Aja, čakaj, v bistvu se ne bi najbolje izšlo...hm...mogoče smo samo po bitki vsi generali in je zato smiselno, da ljudem ne daš preveč izbire. Mislim, penzije imajo slabosti, seveda, ampak veliko več slabosti ima sistem, kjer povprečnemu Janezu rečeš, da ga čaka evtanazija ali pa naj skozi celotno obdobje odraslega življenja maksimalno dobro upravlja finance. Velika večina namreč še za tekoči mesec ne zna najbolje upravljati prihodkov in odhodkov. Posledica bi bila, da bi spet prišli do tebe in ti vzeli kar bi mislili, da jim pripada. Vsekakor bi te stalo več kot penzije.


Kake balkan sklade, tudi če ne bi dal nikamor in bi samo dajal na kup, bi moj foter imel 1x višjo penzijo kot jo bo imel zdaj zaradi državne prisilne ponzi sheme!

Ravno to da ne znajo upravljat je potrebno spremenit, ampak "vi" delate na tem da se to ne bi spremenilo, ljudi je treba prisilno naučit tega da so sami sebi usoda, ne pa da se skoz zanaša na neko državo... če ne zmorejo prekalkulirat potem se bodo v roku 1 generacije VSI naučili živet, vi pa menite da je bolje da večno delamo vsi za njioh, da se revčkom v milnem mehurčku ne bi kaj zgodilo, da bi ugotovili da je treba delat in planirat da lahko jejo cel lajf.

In iz takih idej pridejo ven ideje, da moji prispevki od plače so namenjeni za gasilce in za igrišča... NE, to je za ZPIZ in zdr. zavarovanje(90%).

Dajte si že dopovedat in ne mešajte da od moje plače se praktično zelo malo plača za državni proračun, večina pride od DDV!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

ljudi je treba prisilno naučit tega da so sami sebi usoda


Zakaj bi jih učili takšnih nesmislov?

ZaphodBB ::

NikolormousB je izjavil:

Aha a pol niso evtanaziral bolnih starcev ker niso plačevali zavarovanja. Se mi je zdelo ja.


Ne, bolani starci so krepnili sami od sebe.

In ti bi rad rešil ljudi pred samimi seboj? Kaj sledi potem, prepoved analnega seksa? Vojna proti drogam? Obvezno hujšanje za debeluhe?

Saj veš. Za opšte dobro, pa to?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

NikolormousB ::

Ne. To, da jih ne pustimo umreti od lakote in mraza, če tega ne želijo, je dovolj.

Saj vem, fašist sem.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Ne. To, da jih ne pustimo umreti od lakote in mraza, če tega ne želijo, je dovolj.

Ta del je nesporen. Ne razumem edino zakaj je država edina inštitucija, ki je sposobna izvajanja sočutnih dejanj.

Pa ti očitno tudi ne, ker potem začneš z otroškimi igrišči.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Mato989 ::

NikolormousB je izjavil:

Ne. To, da jih ne pustimo umreti od lakote in mraza, če tega ne želijo, je dovolj.

Saj vem, fašist sem.


To so sami želeli, če niso poskrbeli za svojo pokojnino ampak so raje luftali, a ne kapiraš, da si pišeš tako sodbo sam, skozi svoja dejanja preteklosti. saj v roku 1 generacije bi pogruntali da tako pač ne gre :) Da je treba varčevat. Jaz ki delam v gnili sloveniji in nisem pri 30tih imam že skoraj za garsonjero na stran dano... ker sem pač odgovoren, eni pa se zapijavajo itd. pol pa po tvoje ne bi hotli umret, država pa kaznuje mene in meni podobnim skozi prisilno vplačevanje za one.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NikolormousB ::

Ta del je nesporen. Ne razumem edino zakaj je država edina inštitucija, ki je sposobna izvajanja sočutnih dejanj.


Ni nujno, da je država edina, je pa nujno, da država zagotovi minimum, ker samo država lahko zadeve reši sistemsko, na nivoju celotnega prebivalstva.

Jaz ki delam v gnili sloveniji in nisem pri 30tih imam že skoraj za garsonjero na stran dano...


Zakaj pa samo za garsonjero?

Magic1 ::

Mato989 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če bi bilo tako, in bi dobivali BRUTO BRUTO plačo

Iz katere bi morali plačat policijo, vojsko, gasilce, zdravnike, ceste...in na koncu dali v šparovček 10 EUR več, kot danes.


Vse to kar pišeš se plačuje iz DDVja in ne od BRUTO BRUTO plače... BRUTO BRUTO plača je 99% porabljena za ZPIZ in zdr. zavarovanje... to bi se pa itak vsak sam moral odločit če želi imet ali ne, zato pa uzakonit evtanazijo, če ne plačuješ se ti kaj zgodi, dobiš injekcijo... kar si našparal gre najbližjim sorodnikom.

Pika, konec. Namesto tega imamo vsi slabe pokojnine.

Ali taki Hitlerski nazori niso proti pravilom foruma? Torej vsakega, ki ne dosega tvojega standarda, je po tvoje treba pospravit?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

NikolormousB ::

Jaz mislim, da bi morali evtanazirati vsakega, ki do 30 leta ne našpara vsaj za 3 sobno stanovanje. Kakšen luftar morš bit, da ti uspe samo za garsonjero. Mi pa potem podpiramo take.

ZaphodBB ::

Ni nujno, da je država edina, je pa nujno, da država zagotovi minimum, ker samo država lahko zadeve reši sistemsko, na nivoju celotnega prebivalstva.

To seveda ni res. Niti ni potrebe, da bi bile rešitve enake za vse, včasih je to celo v nasprotju z zdravo pametjo.

Zakaj pa ne bi sociale nudile občine, zakaj ravno država? Zakaj ne zvezne države? Misliš, da bi bilo v federalizirani Evropi pošteno, da imajo vsi enako socialno podporo, po celem kontinentu?

Mimogrede - nič kar sem napisal ni v neskladju s socialo. Vse kar hočem je možnost opt-out-a. Da se prostovoljno odločim, da zahtevam, da me država pusti umreti na cesti, recimo kot ugovor vesti.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

A. Smith ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz mislim, da bi morali evtanazirati vsakega, ki do 30 leta ne našpara vsaj za 3 sobno stanovanje. Kakšen luftar morš bit, da ti uspe samo za garsonjero. Mi pa potem podpiramo take.


Fašist.
Naj ljudje varčujejo kakor hočejo in sami živijo s sadovi svojega dela, to pa ne? In ja, če bi bilo manj obdavčitev, bi se tudi število ljudi, ki so do 30ga zmožni privarčevati do "3 sobno stanovanje", krepko povečalo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dice7 ::

Kot tudi stevilo ljudi brez strehe nad glavo

A. Smith ::

Na kratek rok sigurno, ker so ljudje navajeni, da jim država na vsakem koraku rit briše. Individualna odgovornost za lasten blagor je v današnjih časih povsem pozabljena. Po drugi strani pa bi se ljudje kmalu naučili razmišljati drugače, bolj racionalno.

Poleg tega ne bi vsi kar ostali na cesti, temveč bi ljudje živeli pri starših, sorodnikih, hkrati pa z vso možno motivacijo varčevali, da gredo na svoje. Najem je seveda vedno možnost, vsakemu svoje.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dice7 ::

Tezko reces zivljenju s 300e na mesec 'blagor' (ali obcutno manj, ce zivis pri komu), in tudi ne verjamem, da dejansko obstajajo ljudje, ki se prezivljajo izkljucno od socialne pomoci, brez kaksnega dela na crno ali pomoci drugih.

Vsak posameznik tudi nima enakega izhodisca v zivljenju in s taksnimi libertarskimi prijemi samo povzrocas vecji razkol med sloji, kar kasneje vodi do povecanega kriminala in splosnega razpada druzbe.

ZaphodBB ::

dice7 je izjavil:

Tezko reces zivljenju s 300e na mesec 'blagor' (ali obcutno manj, ce zivis pri komu), in tudi ne verjamem, da dejansko obstajajo ljudje, ki se prezivljajo izkljucno od socialne pomoci, brez kaksnega dela na crno ali pomoci drugih.

Vsak posameznik tudi nima enakega izhodisca v zivljenju in s taksnimi libertarskimi prijemi samo povzrocas vecji razkol med sloji, kar kasneje vodi do povecanega kriminala in splosnega razpada druzbe.

Ker se za razliko od tebe pogovarjam z "umazanimi množicami" naj ti povem, da si bolj kot storitev države želijo, da bi jim država ne pobirala toliko davkov.

Velika večina siromakov si želi, da jim srednji sloj ne bi vsega pobral, da bi si lahko plačali privat zdravnika kadar ga res rabijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

A. Smith ::

dice7 je izjavil:

Tezko reces zivljenju s 300e na mesec 'blagor' (ali obcutno manj, ce zivis pri komu), in tudi ne verjamem, da dejansko obstajajo ljudje, ki se prezivljajo izkljucno od socialne pomoci, brez kaksnega dela na crno ali pomoci drugih.

z manjšo obdavčitvijo pride tudi več delovnih mest. Kdor ne želi živeti s 300€ ima možnost, da si najde delo, kjer bo dobil več. Kje je problem?

dice7 je izjavil:

Vsak posameznik tudi nima enakega izhodisca v zivljenju in s taksnimi libertarskimi prijemi samo povzrocas vecji razkol med sloji, kar kasneje vodi do povecanega kriminala in splosnega razpada druzbe.

Trenutno posamezniki nimamo niti možnosti v celoti razpolagati s svojimi zaslužki. Absolutna obdavčitev pri nas (se pravi vštevši DDV in vse) je, koliko že, 65, 70 odstotna? In ti temu praviš svoboda?!
In različna izhodišča ne pomenijo prav dosti, če ljudje diplomirajo in se izobrazijo, pa ni delovnih mest zanje. Socializem = enakost v revščini, remember?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

Tezko reces zivljenju s 300e na mesec 'blagor' (ali obcutno manj, ce zivis pri komu), in tudi ne verjamem, da dejansko obstajajo ljudje, ki se prezivljajo izkljucno od socialne pomoci, brez kaksnega dela na crno ali pomoci drugih.

Vsak posameznik tudi nima enakega izhodisca v zivljenju in s taksnimi libertarskimi prijemi samo povzrocas vecji razkol med sloji, kar kasneje vodi do povecanega kriminala in splosnega razpada druzbe.


Seveda težko rečeš, še težje pa rečeš blagor razliki med 0 delati in dobiti 300€ in delati 176+ ur na mesec in dobiti SAMO 311€ več, ker moraš plačevat cca. 400€ prisilno v ponzi shemo in zdravstvo... pa še nekaj dohodnine in ostalih malenkosti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZloTech ::

dice7 je izjavil:

Tezko reces zivljenju s 300e na mesec 'blagor' (ali obcutno manj, ce zivis pri komu), in tudi ne verjamem, da dejansko obstajajo ljudje, ki se prezivljajo izkljucno od socialne pomoci, brez kaksnega dela na crno ali pomoci drugih.

Vsak posameznik tudi nima enakega izhodisca v zivljenju in s taksnimi libertarskimi prijemi samo povzrocas vecji razkol med sloji, kar kasneje vodi do povecanega kriminala in splosnega razpada druzbe.


Seveda da obstajajo. So doma v lastnem stanovanju, prispevke jim plača država in je to 300€ čistega.
Letno dobijo "regres" dodatnih 300€ in upravičeni so do odpisa položnic za elektriko, vodo itd.

Zraven pa delajo na fuš za minmalca in denar na roke in tako dobijo v žep 1000€, država pa od njih nič.

Kakšna je stopnja kriminala v venezueli ali še kakšnih bolj socialističnih republikah ?

jype ::

V državah, kjer nimajo socialne podpore, imajo delovna mesta, ker je država cenejša.

Ampak za svoje delo so v ogromni večini primerov plačani manj, kot bi v Sloveniji dobili socialne pomoči.

Države, kjer je socialna pomoč višja od plač v Sloveniji, imajo praviloma tudi znatno višje davke, ker ustvarijo bistveno več dodane vrednosti.

Država je edina, ki ima monopol nad prisilo, zato je tudi edina, ki lahko zagotavlja neprostovoljno članstvo pri čemerkoli, zato je očitno edina, ki lahko vsem pobere denar za socialo in ga izroči tistim, ki so sposobni dokazat, da si ga zaslužijo.

dice7 ::

A. Smith je izjavil:

z manjšo obdavčitvijo pride tudi več delovnih mest. Kdor ne želi živeti s 300EUR ima možnost, da si najde delo, kjer bo dobil več. Kje je problem?
Saj ljudje to tudi pocno. Medtem, ko prvotna trditev ni dokazljiva

A. Smith je izjavil:


Trenutno posamezniki nimamo niti možnosti v celoti razpolagati s svojimi zaslužki. Absolutna obdavčitev pri nas (se pravi vštevši DDV in vse) je, koliko že, 65, 70 odstotna? In ti temu praviš svoboda?!
In različna izhodišča ne pomenijo prav dosti, če ljudje diplomirajo in se izobrazijo, pa ni delovnih mest zanje. Socializem = enakost v revščini, remember?

Kako 'svojimi zasluzki'? Kako hitro clovek pozabi na celoten sistem aparatov, kateri so ga privedli do te tocke v zivljenju, na kateri je sedaj. Se pa lahko potolazis s tem, da Slovenija, kot tudi vse ostale 'drzave v razvoju' po evropskem standardu precej sepajo za vodilnimi glede na prihodke od davkov glede na BDP, tako da ocitno razlog o nasih propadlih sistemih ne tici o astronomskih davkih ampak o dvolicnosti domoljubov kateri v resnici sovrazijo lasten narod in gledajo le na svojo blaginjo. Sicer ne bom nadaljeval o tem, ker se bomo prehitro zaceli spuscati po spolzkih pobocjih.

Mislim pa, da nisi najbolje preprican kaj dejansko pomeni socializem. Lahko bi pa uvedli socializem, da bi centralni komite dolocil kaj se naj ljudje izobrazujejo

ZaphodBB je izjavil:

Ker se za razliko od tebe pogovarjam z "umazanimi množicami" naj ti povem, da si bolj kot storitev države želijo, da bi jim država ne pobirala toliko davkov.

Velika večina siromakov si želi, da jim srednji sloj ne bi vsega pobral, da bi si lahko plačali privat zdravnika kadar ga res rabijo.
Ne skrbi, izhajam iz ta umazanih, ampak tvoja anekdota kot tudi moje sklicevanje avtoriteti tukaj nima nobene teze.

Za zdravnika bi pa menda tak mogu prosti trg poskrbet. Sicer menda stane saniranje zloma roke vec, kot bi oseba na minimalcu placala prispevkov v roku petih let





ZloTech je izjavil:

Zraven pa delajo na fuš za minmalca
Kako, ce se jim ne lubi delat? Niso ravno zaradi tega na soci?

ZloTech je izjavil:

in denar na roke in tako dobijo v žep 1000EUR, država pa od njih nič.
Kaj ni zanimivo, da za to krivis socialno pomoc, namesto delodajalca?

ZloTech je izjavil:

Kakšna je stopnja kriminala v venezueli ali še kakšnih bolj socialističnih republikah ?
Sicer si pa tak potrdil, da se ti ne sanja o cem sploh poteka debata

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jb_j ::

NikolormousB je izjavil:

Jaz mislim, da bi morali evtanazirati vsakega, ki do 30 leta ne našpara vsaj za 3 sobno stanovanje. Kakšen luftar morš bit, da ti uspe samo za garsonjero. Mi pa potem podpiramo take.


Zakaj bi se pa to vprašanje 3-sobnega stanovanja moralo nanašati na 99% ljudi z nizkimi plačami, če bi lahko sistemsko urejevali težave, in bi lahko finančna elita skrbela za stanovanjsko politiko državljanov v državi.

TO NE GRE!

Sem že čisto pozabil, da je ta sistem 1x že zelo dobro deloval v YUGI, ki jo je čisto naključno sesul "en" Miloševič z podporo Cie in MI-6, dokler se ni pojavilo vprašanje etničnega čiščenja.

NAJBRŽ JE NOVICA LAŽNA!!!, AMPAK IDEJA NI:
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300...

Ameriško enačevanja komunizma in socializma, in podiranje sistemov z to idejo.
50 let je največji sovražnik Amerike KOMUNIZEM (in njihova ideja), da se lahko uveljavi strogi KAPITALIZEM.

Ko elita dobi prevlado v državi in še marsikje drugje: Ugotovi, da lahko strogi kapitalizem uvede obvezno zdravstvo.
--> Čista kopija komunistično-socialističnih držav.
Obamacare
TO JE AMERIŠKA IDEJA, NE IDEJA KOMUNIZMA.

In ko bo elita imela dovolj denarja, bo ugotovila, da lahko v strogem kapitalizmu poleg obveznega zdravstva država lahko nudi še:
1. oz.podjetja lahko nudijo še stanovanja za svoje zaposlene
2. in še vikende za dopust za svoje zaposlene

IN TO BO SUPER IDEJA AMERIKE ZA VSE SVOJE DRŽAVLJANE!!!!

Ehhh borili so pa se proti komunizmu in socializmu, ker v teh državah prevladuje revščina in beda.

ZloTech ::

Kako, ce se jim ne lubi delat? Niso ravno zaradi tega na soci?


Določeni so na sociali ker tako dobijo več denarja kakor sicer.

Kaj ni zanimivo, da za to krivis socialno pomoc, namesto delodajalca?

Delodajalec na roke plača 700€ namesto 1000€ ko gre 300€ državi.

Delodajalec in delojemalec sta oba v 300€ plusu (Vsak)

Sicer si pa tak potrdil, da se ti ne sanja o cem sploh poteka debata 

Sicer si se vključil v temo nekje po 5 straneh in se ti ne sanja o čem je debata sploh potekala.


Sem že čisto pozabil, da je ta sistem 1x že zelo dobro deloval v YUGI, ki jo je čisto naključno sesul "en" Miloševič z podporo Cie in MI-6, dokler se ni pojavilo vprašanje etničnega čiščenja.

V jugi ni delalo nič.

Obamacare
TO JE AMERIŠKA IDEJA, NE IDEJA KOMUNIZMA.

Obama ni kapitalist.


In ko bo elita imela dovolj denarja, bo ugotovila, da lahko v strogem kapitalizmu poleg obveznega zdravstva država lahko nudi še:
1. oz.podjetja lahko nudijo še stanovanja za svoje zaposlene
2. in še vikende za dopust za svoje zaposlene

Kaj je tu posebnega da podjetje nudi določene ugodnosti za zaposlene ?

jb_j ::

ok. dejmo si priznat:
v evropi in zda je najboljša podpora za povprečne državljane na svetu. in imamo najvišji standard.

nastaja pa hkrati v svetu velik sovražnik tega: kitajska (strogo komunistično,kapitalistični sistem)
Sistem kjer je vlada-->vojska, samo se sistemskih težav najlažje lotevajo:
Three Gorges Dam @ Wikipedia

Jez za pridobivanje elektrike, pri katerem se država odloči, da je potrebno izseliti MILIJON prebivalcev, za "zeleno" energijo za državo.

Evropa in ZDA se takšnih sistemskih težav ne more in ne bo mogla lotiti:
Ker smo ljudje dobili preveliko "pravico" do svobodnega mnenja.

A SI LAHKO SAMO PRIBLIŽNO PREDSTAVLJATE, DA EU ali ZDA izdajo odločbo v kateri se mora 100k ljudi izseliti.
10 let bi poslušali kakšne negativne dogodke prinaša izselitev 100k ljudi (ZGODOVINA OBMOČJA, ZAŠČITENE ŽIVALSKE VRSTE, HUD POSEG V OKOLJE->ki prinaša samo degradacijo območja in 100km obroča okoli območja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jype ::

ZloTech je izjavil:

Obama ni kapitalist.
Je pa obilno sponzoriran od kapitalistov.

ZloTech ::


Jez za pridobivanje elektrike, pri katerem se država odloči, da je potrebno izseliti MILIJON prebivalcev, za "zeleno" energijo za državo.


Ta jez je dolgoročno gledano zagotovil 100.000 manj smrti zaradi onesnaženega zraka letno.

Mato989 ::

ZloTech je izjavil:


Jez za pridobivanje elektrike, pri katerem se država odloči, da je potrebno izseliti MILIJON prebivalcev, za "zeleno" energijo za državo.


Ta jez je dolgoročno gledano zagotovil 100.000 manj smrti zaradi onesnaženega zraka letno.


Saj bi tudi evtanazija brezposelnih zagotovila nižje davke dolgoročno kajne? :P Ker ne bi šlo tolko denarja v socialo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ZloTech ::

jype je izjavil:

ZloTech je izjavil:

Obama ni kapitalist.
Je pa obilno sponzoriran od kapitalistov.


Težko rečeš tem ljudem da so kapitalisti. Ali pa ljudje.

ZaphodBB ::

Je pa obilno sponzoriran od kapitalistov.

Saj je Yannis Dragasakis tudi komunist, ampak je v imenu bankirske mafije zjebal vsako možnost Syrize, da bi od EU iztisnila odpis dolgov.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116877 (15475) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811754 (10292) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914686 (13232) solatko
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416107 (14093) gjural
»

"Naša" pokojnina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17333654 (30676) lexios

Več podobnih tem