» »

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Pokojninski sistem = ponzi , kdaj se bo sesul ?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 9
»»

-valvoline- ::


Zakaj vplacujemo za pokojnine ko je matematicno dokazano da je sistem ponzi scam in da je 100% ziher da bo krahiral? Kasna bo upokojitvena starost v prihodnosti, 100 let?

jype ::

Ker bo vedno več vedno starejših ljudi, bomo morali z avtomatizacijo zagotavljati višjo produktivnost, da bomo lahko poskrbeli za smiselno udobje v starosti. Če nam ne bo uspelo, bo tako kot v starih časih (oziroma v mnogih regijah po svetu še vedno): Stari ljudje bodo životarili, dokler ne umrejo.

A. Smith ::

Ta "Ponzi" je dolgoročno brez problemov delujoč, če folk ni prepožrešen, kot so v USA in če ti velikost populacije preveč ne usiha.

Problem je, da že 100 let obstajajo statistične povezave, ki kažejo povezave med pokojninskimi shemami in nižanjem natalitete. Korelacija seveda ne implicira kavzacije, ampak obstajajo drugi indici, ki to kažejo.

Stari ljudje bodo životarili, dokler ne umrejo.

To je verjeten scenarij, sploh, ko je zadnjih nekaj generacij navajenih, da jih pričaka pokojnina in se za svoje poznejše obdobje ne pripravljajo na noben način. Ljudje so navajeni živeti nepremišljeno in iz rok v usta, države pa to še spodbujajo, namesto, da bi svojim državljanom namignile, naj se tudi sami pripravljajo na prihodnost.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

-valvoline- ::

Pokojninska ponzi goljufija bi se mogoce vlekla v primeru ce bo en upokojenec prisesan na najmanj 3 zaposlene, realnost je pa taksna da razmerje gre proti 1:1, vsak zaposlen bo imel enga upokojenca na hrbtu, pa se podatek da je vsaj tretji zaposlen prisesan na drzavne joske v ju in js. Kak doug se bo nam serviralo tole sranje?

Zgodovina sprememb…

jype ::

A. Smith je izjavil:

Problem je, da že 100 let obstajajo statistične povezave, ki kažejo povezave med pokojninskimi shemami in nižanjem natalitete. Korelacija seveda ne implicira kavzacije, ampak obstajajo drugi indici, ki to kažejo.
Ne, to je _cilj_ pokojninskih sistemov: Če nočeš eksplozije prebivalstva (ki ima izrazito negativne posledice na ekonomsko prihodnost države in prinaša bistveno resnejše strukturne težave, kot jih staranje prebivalstva), moraš zagotoviti socialno varnostno mrežo. Glavni razlog, da se nataliteta manjša, je visoka verjetnost, da nihče v visoki starosti ne bo ostal odvisen sam od sebe.

A. Smith je izjavil:

Ljudje so navajeni živeti nepremišljeno in iz rok v usta, države pa to še spodbujajo, namesto, da bi svojim državljanom namignile, naj se tudi sami pripravljajo na prihodnost.
Hja, to je sicer res, ampak to je povezano s celo vrsto neumnosti, ki jih počnejo države v izobraževalnem sistemu. Skandinavijo si vsaj glede tega brez težav lahko vzamete za zgled.

-valvoline- je izjavil:

Pokojninska ponzi goljufija bi se mogoce vlekla v primeru ce bo en upokojenec prisesan na najmanj 3 zaposlene, realnost je pa taksna da razmerje gre proti 1:1, pa se vsaj tretji zaposlen je prisesan na drzavne joske v ju in js.
V resnici ta razmerja niso problematična sama po sebi. Če lahko povprečen zaposleni ustvari dovolj dodane vrednosti za preživetje 10 ljudi, ni nič narobe, če za 4 ljudi dejansko tudi plačuje. Večje težave imaš, ko produktivnost ne omogoča življenskega standarda, ki ga dejansko živiš.

-valvoline- je izjavil:

Kak doug se bo nam serviralo tole sranje?
Dokler verjameš, da ti družbena solidarnost škoduje, boš nesrečen v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

-valvoline- ::

Tu ni govora o nobeni solidarnosti, navadna lopovscina. Lenuhi (kar precej jih je) so se upokojevali pri 40-45let starosti, kdaj se bomo mi?

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Danes zaposlena oseba v fevdalnem sektorju za sabo slepa enga upokojenca, enga studenta/dijaka/srednjesolca, ter polovico drzavnega parazita v js/ju/drzavne monopoliste. Dejansko je ze konec, takole vec ne bo slo.

NikolormousB ::

-valvoline- je izjavil:

Pokojninska ponzi goljufija bi se mogoce vlekla v primeru ce bo en upokojenec prisesan na najmanj 3 zaposlene, realnost je pa taksna da razmerje gre proti 1:1, vsak zaposlen bo imel enga upokojenca na hrbtu, pa se podatek da je vsaj tretji zaposlen prisesan na drzavne joske v ju in js. Kak doug se bo nam serviralo tole sranje?


Na srečo danes ustvarimo dovolj, da si to z lahkoto privoščimo.

-valvoline- je izjavil:

Tu ni govora o nobeni solidarnosti, navadna lopovscina. Lenuhi (kar precej jih je) so se upokojevali pri 40-45let starosti, kdaj se bomo mi?


Nikoli. Preveč zanimivo je delati.

Finančno neodvisnost pa lahko dosežeš že precej prej, če to dovolj zgodaj načrtuješ.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

kakor za koga. Meni npr sploh ni zanimivo delat, jaz bi se tudi upokojil pri 45 pa cohal genitalije po lokalnih gostilnah.

jype ::

-valvoline- je izjavil:

Dejansko je ze konec, takole vec ne bo slo.
Jaz sem že v penziji, pa še nisem 40.

Ne dobim sicer državne pokojnine, dobim pa za plačat slabih 400 na mesec državi za penzije in zdravstvo drugih - pa me nč ne boli, ker lahko vidim, da 90 letniki ne umirajo na pločnikih. Zdravstvo pa raje koristim v drugi državi, da ne delam gužve v Sloveniji.

-valvoline- ::

jype je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Dejansko je ze konec, takole vec ne bo slo.
Jaz sem že v penziji, pa še nisem 40.

Ne dobim sicer državne pokojnine, dobim pa za plačat slabih 400 na mesec državi za penzije in zdravstvo drugih - pa me nč ne boli, ker lahko vidim, da 90 letniki ne umirajo na pločnikih. Zdravstvo pa raje koristim v drugi državi, da ne delam gužve v Sloveniji.

Lepo zate, vsi pa nimamo te srece. Tu se pogovarjamo kaj dejansko caka povprecnega janeza v bliznjo rpihodnost, me included.

NikolormousB ::

-valvoline- je izjavil:

kakor za koga. Meni npr sploh ni zanimivo delat, jaz bi se tudi upokojil pri 45 pa cohal genitalije po lokalnih gostilnah.


Kaj si naredil do zdaj, da bi dosegel ta cilj?

Pa, če te prav razumem, si isti lenuh kot tisti čez katere imaš toliko za povedati. Edina težava je v tem, da se je njim uspelo upokojiti tebi pa ne?

-valvoline- ::

NikolormousB je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

kakor za koga. Meni npr sploh ni zanimivo delat, jaz bi se tudi upokojil pri 45 pa cohal genitalije po lokalnih gostilnah.


Kaj si naredil do zdaj, da bi dosegel ta cilj?

Pa, če te prav razumem, si isti lenuh kot tisti čez katere imaš toliko za povedati. Edina težava je v tem, da se je njim uspelo upokojiti tebi pa ne?

Kaj pa so lenuhi pred leti naredil? Podjetje propadlo ti pa lepo pri 45 v penzijo. Pa celo kasirajo vec k marsikoga k se jebe na sihtu. Ce moje podjetje propade jaz ne bom dobu penzijo ampak prst v usta. A si zdaj razumel point? Se ne bom upokojil ne pri 55 ne pri 65 pa verjetno tudi ne pri 75 in vec. Sam cuzal nas bodo.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Spet jamraš čez druge, namesto, da bi delal na sebi.

-valvoline- ::

NikolormousB je izjavil:

Spet jamraš čez druge, namesto, da bi delal na sebi.

Kam se naj obrnem ko bom 45, podpisal bom da bom lenuh in da nocem nic vec delat?

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Če hočeš pri 45 v penzijo, je treba na to tuhtat kakšnih 20 let prej.

-valvoline- ::

NikolormousB je izjavil:

Če hočeš pri 45 v penzijo, je treba na to tuhtat kakšnih 20 let prej.

Zakaj bi jaz tuhtal ce nobenemu izmed ze upokojenih pri 45 ni bilo treba?

NikolormousB ::

jype je moral.

-valvoline- ::

NikolormousB je izjavil:

jype je moral.

On nima drzavne pokojnine, tako k uni 45 letniki za katere jaz in vsi ostali placujemo. I tata bi.

Enivej da se vrnemo na temo, zakaj smo prisiljeni nekaj placevat ko ne bomo imeli nic od tega? Ka pa men briga od kod bojo nasli denar za obstojece upokojence?

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Še sreča, da nima državne pokojnine. A veš kolk so penzije nizke, s tistim drobižem se ne da normalno živet.

Enivej da se vrnemo na temo, zakaj smo prisiljeni nekaj placevat ko ne bomo imeli nic od tega? Ka pa men briga od kod bojo nasli denar za obstojece upokojence?


Ker večina ljudi ni sebičnih assholov.

-valvoline- ::

NikolormousB je izjavil:

Še sreča, da nima državne pokojnine. A veš kolk so penzije nizke, s tistim drobižem se ne da normalno živet.

Enivej da se vrnemo na temo, zakaj smo prisiljeni nekaj placevat ko ne bomo imeli nic od tega? Ka pa men briga od kod bojo nasli denar za obstojece upokojence?


Ker večina ljudi ni sebičnih assholov.

Hudo hudo se motis. Pol pa naj bo prispevek za zpiz prostovoljen da vidimo v resnici kasen bo odstotek ko ti pravis sebicnih assholov. Kaj pa ves, mogoce se bo se vec denarja nabralo ko je folk tako radodaren.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Vse več starejših bo zaradi znanosti tudi živelo več časa dlje, tako da bo v prihodnosti vsak moral delati več za svojega robota, ki mu bo brisal rit!

Tako da je Irobot future edina viable!

Razen seveda če to rešimo kot Merkel, pumpamo nerealne številke muslimanov ki imajo več otrok in tako upamo da jih bo več kot nas in da bodo vsi delali in nam dajali penzije!

NikolormousB ::

Vse več starejših bo zaradi znanosti tudi živelo več časa dlje


Tudi produktivnost se zaradi tehnološkega napredka veča na vseh področjih. Kljub temu, da je starejših danes bistveno več kot pred 50, 100 leti je zaradi tehnološkega napredka blaginja neprimerno večja.

Razen seveda če to rešimo kot Merkel, pumpamo nerealne številke muslimanov ki imajo več otrok in tako upamo da jih bo več kot nas in da bodo vsi delali in nam dajali penzije!


Tako nekako dela sistem ja. Sicer ni nujno, da delajo muslimani, lahko so tudi zen budisti. Glavno je, da je ta dogovor temeljni del države v kateri živimo.

Berserker ::

Starost ni problem, problem je kondicija posameznika v visoki starosti.

Trenutno gospodarstvo dela na vse moči na tem, da nas čim bolj iztroši, vse pod pretvezo večje produktivnosti, dokler nebomo zaradi deformacij že pri 45 nesposobni za delo in invalidsko upokojitev.

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

-valvoline- je izjavil:

Tu ni govora o nobeni solidarnosti, navadna lopovscina. Lenuhi (kar precej jih je) so se upokojevali pri 40-45let starosti, kdaj se bomo mi?

Lenuhi? No nekaj tudi.
Kolker pa se spomnim je bil to LDS/Drnovškov model po osamosvojitvi za zmanjšanje brezposelnosti. Večina seveda ni imela nič proti.

Berserker je izjavil:

Starost ni problem, problem je kondicija posameznika v visoki starosti.

Trenutno gospodarstvo dela na vse moči na tem, da nas čim bolj iztroši, vse pod pretvezo večje produktivnosti, dokler nebomo zaradi deformacij že pri 45 nesposobni za delo in invalidsko upokojitev.

Ne vsi. Tisti, ki smo v gospodarstvu in del "fizikalcev", ki dejansko delajo v javnem sektorju. Del populacije predvsem v javnih službah bo čil in zdrav dočakal upokojitveno starost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

ginekk ::

Ne vem, upam samo da boste solidarni, ko bo morda čas za mojo penzijo.

Jaz sem. Zaradi visoke plače dajem v blagajno več kot bom lahko dobil (vplačila so navzgor neomejena, izplačila pa so omejena na nek večkratnik povprečja)

Prispeval sem tudi štiri otroke v aktivno populacijo (tisti ki najbolj vpijejo, ponavadi nobenga)

SEveda predvidevam, da bomo dobili manj od predhodnikov ravno zaradi razmerja aktivna:upokojena populacija.

ZloTech ::

-valvoline- je izjavil:


Zakaj vplacujemo za pokojnine ko je matematicno dokazano da je sistem ponzi scam in da je 100% ziher da bo krahiral? Kasna bo upokojitvena starost v prihodnosti, 100 let?


Ne bo se sesedel, ker bodo vsake 4 leta dvignili pokojninsko dobo za 1 leto.

MadMicka ::

valvoline, tebi stvari niso jasne. Za pokojninsko blagajno stoji država in država garantira za neka minimalna izplačila, za razliko od t.i. ponzijevih shem, kjer se velika večina za vložena sredstva obriše pod nosom, maloštevilni organizatorji pa obogatijo. Gre za dve stvari, različni kot noč in dan.

-valvoline- ::

MadMicka je izjavil:

valvoline, tebi stvari niso jasne. Za pokojninsko blagajno stoji država in država garantira za neka minimalna izplačila, za razliko od t.i. ponzijevih shem, kjer se velika večina za vložena sredstva obriše pod nosom, maloštevilni organizatorji pa obogatijo. Gre za dve stvari, različni kot noč in dan.

LOOL, kaj ko ti dvignejo upokojitveno starost na 100 let se ne bos obrisal pod nosom al kako? V bistvu nas dvojno olupijo, najprej pokojninski prispevek, pa se vsako leto dodatnih 300 milijonov iz proracuva gre za pokojnine, znesek vsako leto strmo narasca.

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

-valvoline- je izjavil:

LOOL, kaj ko ti dvignejo upokojitveno starost na 100 let se ne bos obrisal pod nosom al kako? V bistvu nas dvojno olupijo, najprej pokojninski prispevek, pa se vsako leto dodatnih 300 milijonov iz proracuva gre za pokojnine, znesek vsako leto strmo narasca.
Pokojniški sistem v Sloveniji je dokladni, ne varčevalni in tudi ne investicijski (kar so Ponzijeve sheme). Dokladni sistemi temeljijo na (medgeneracijski) solidarnosti; rečeno drugače: tvoja pokojnina bo odvisna od vplačil bodoče delovno-aktivne populacije, ne od tega, kaj in koliko ti danes vplačuješ.

zee ::

Razvite države imajo individualne pokojninske račune. Ena vlada jih je hotela uvesti pa se ji je zaradi tega zgodila ulica.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

NikolormousB ::

Katere razvite država pa so to?

Večina tistih, ki jih jaz poznam imajo PAYGO pokojninski sistem. Se pravi takšnega kot slovenija, v katerem se pokojnine financirajo direktno iz prispevkov, ki jih vplačajo zaposleni.

gus5 ::

gus5 je izjavil:

Pokojniški sistem v Sloveniji je dokladni, ne varčevalni...
*pokojninski, ne pokojniški :)

zee je izjavil:

Razvite države imajo individualne pokojninske račune. Ena vlada jih je hotela uvesti pa se ji je zaradi tega zgodila ulica.
Zavarovalne/varčevalne pokojninske sheme so odvisne od tržne logike in (posledično) bolj tvegane, kot so dokladne.

Mavrik ::

zee je izjavil:

Razvite države imajo individualne pokojninske račune. Ena vlada jih je hotela uvesti pa se ji je zaradi tega zgodila ulica.


Naštej jih par. S primerljivo kvaliteto življenja in brez napajanja z naftnim denarjem prosim ;)
The truth is rarely pure and never simple.

zee ::

Avstralija, Singapur.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

zee je izjavil:

Avstralija, Singapur.


Avstralija ima tristebrni sistem (podobno kot npr. Švica v Evropi), kjer je prvi steber še vedno lepo porazdeljen in zagotovi minimalno pokojnino v primeru da privat prihrankov nimaš (kar je ok). Je pa nekoliko narobe govoriti o tem kako je "privat".

Singapur pa res pusti svoje državljane crkniti od lakote če ne prišparajo dovolj - ampak še vedno si prisiljen vplačevati v njihovo shemo pod njihovimi pogoji v točno določeno blagajno. Ni glih privat, ni pa tudi sistem ki bi ga hotel videti v civilizirani državi, ki ne pretepa državljanov ;)
The truth is rarely pure and never simple.

jype ::

Tudi v Sloveniji je tristebrni sistem, mimogrede.

ZloTech ::

MadMicka je izjavil:

valvoline, tebi stvari niso jasne. Za pokojninsko blagajno stoji država in država garantira za neka minimalna izplačila, za razliko od t.i. ponzijevih shem, kjer se velika večina za vložena sredstva obriše pod nosom, maloštevilni organizatorji pa obogatijo. Gre za dve stvari, različni kot noč in dan.


Država garantira marsikaj. S denarjem ki ga nima.

Ko se sesede pokojninski sistem se bo sesul še proračun in zdravstveni sistem.

Doba za upokojitev pa bo večja kakor povprečna starost.

NikolormousB ::

Ni glih privat, ni pa tudi sistem ki bi ga hotel videti v civilizirani državi, ki ne pretepa državljanov ;)


Ne vem sicer kdo je tako visoko na indeksu razvitosti uvrstil državo, kjer te prebičajo, če imaš pri sebi joint, in ubijejo, če jih imaš 5.

Smrekar1 ::

-valvoline- je izjavil:


Zakaj vplacujemo za pokojnine ko je matematicno dokazano da je sistem ponzi scam


Narava Ponzijevme sheme je, da se nove investitorje pritegne z obljubami o neverjetnih izplačilih. Kolikor mi je znano naš pokojninski sistem tega ne obljublja in tudi ni opcijski, temveč uzakonjen in obvezen. Tu se ti primerjava v celoti sesede.

Še glede tega kar trdiš, pokojninski sistem se je že velikokrat "sesedel". Takrat dobimo novo pokojninsko reformo, ki zadevo za nekaj časa spet naredi vzdržno. Če bi bil prava Ponzijeva shema bi takrat nehal delovati. Ker ni deluje še naprej, v okrnjeni obliki. To je to.

fikus_ ::

"Če bi bil prava Ponzijeva shema bi takrat nehal delovati. Ker ni deluje še naprej, v okrnjeni obliki."

Če bi ta "ponzijeva shema" nehala delovati, bi veliko penzionistov ostalo brez prihodkov! Iz penzionista se bi "prelevili" v socialni problem, ki bi ga morali spet rešeševati ali pa narediti tako, kot so nekdaj delali eskimi!
Zato se vedno znova in znova rešuje s t.i. pokojninskimi reformami (podaljševanje delovne dobe, nižanje pokojnin na novo upokojenim, . . .). Sedaj so naglumili še obvezno dodatno zavarovanje za dolgotrajno oskrbo, samo v življenje jo še morajo spravit.

Tako da oskrba starejših postaja biznis z zagotovljenimi prihodki!

ZloTech ::

Smrekar1 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:


Zakaj vplacujemo za pokojnine ko je matematicno dokazano da je sistem ponzi scam


Narava Ponzijevme sheme je, da se nove investitorje pritegne z obljubami o neverjetnih izplačilih. Kolikor mi je znano naš pokojninski sistem tega ne obljublja in tudi ni opcijski, temveč uzakonjen in obvezen. Tu se ti primerjava v celoti sesede.

Še glede tega kar trdiš, pokojninski sistem se je že velikokrat "sesedel". Takrat dobimo novo pokojninsko reformo, ki zadevo za nekaj časa spet naredi vzdržno. Če bi bil prava Ponzijeva shema bi takrat nehal delovati. Ker ni deluje še naprej, v okrnjeni obliki. To je to.


A Ponzi scheme (/ˈpɒn.zi/; also a Ponzi game)[1] is a fraudulent investment operation where the operator generates returns for older investors through revenue paid by new investors, rather than from legitimate business activities or profit of financial trading.

Ponzipokojninska shema bi takrat nehal delovati. Država je zagotovila nove vlagalce ali povečala njihove obvezne premije.

jakan123 ::

-valvoline- je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Če hočeš pri 45 v penzijo, je treba na to tuhtat kakšnih 20 let prej.

Zakaj bi jaz tuhtal ce nobenemu izmed ze upokojenih pri 45 ni bilo treba?


Ne glej na to kaj je bilo, ampak glej kako je sedaj in delaj na sebi in sam poskrbi, da boš šel pri 45 v penzijo :)
Jaz pri svojih 28 letih delam na tem, da bom čez cca 15 let šel v penzijo. Na državno penzijo se ne zanašam, čeprav kar precej vplačam v državno blagajno, sploh pa ne mislim čakati na penzijo do 70. leta.

Blazz ::

če se bo pokojninski sistem sesul bo šla država v bankrot. takrat te bodo ostale stvari 10x bolj skrbele kot to, kaj bo s penzijo in tistim kar si vložil vanjo...

ZloTech ::

Država ne bo bankrotirala tako hitro. Pokojninski sistem in sociala bosta prej upadla. Najprej bo država začela brisati prostovoljna vplačila. Ups, to je že naredila. Potem bo država spremenila zakonodajo in ljudi naganjala iz socialne pomoči. Ups, to je že naredila.

Potem pa se bodo višali davki. Ups, to je že naredila. In ko to ne bo več možno, še nižale penzije. Ups, jih je že znižala.

Tako da smo sedaj na 9/10 bankrotu. Praktičen je že, priznali pa ga še ne bodo.

dice7 ::

Ampak pripeljati vec delovno sposobnih ljudi je pa bav bav, cetudi so ze prakticno integrirani.

No, zakonodaja pravi drugace, ampak kot kaze tale tema zakonodaja le ni tako nezmotljiva, kot bi clovek pricakoval

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

fikus_ ::

Dice, najprej moraš imeti za te "inženirje in zdravnike" delo! Ne pa da deliš socialne podpore in si še na slabšem!

gruntfürmich ::

če se uvede sistem da vsak čisto sam poskrbi za svojo pokojnino se nobena shema ne more podreti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekk ::

gruntfürmich je izjavil:

če se uvede sistem da vsak čisto sam poskrbi za svojo pokojnino se nobena shema ne more podreti.



Kako bi naredil prehod? Za take, ki so do zdaj že plačevali 5, 10, 20 ali 30 let?

In kako bi rešil za tiste, ki po 15 letih lastnega varčevanja, postanejo nezmožni za delo oziroma jih nihče ne bi zaposlil? Recimo da se v top formi pri 35-ih pelješ v službo in se vate zabije 20 tonski tovornjak, po letu krpanja v bolnišnici si ostal hrom na vozičku, pestijo te stalne migrene, resno koncentriraš se lahko za uro na dan.
Bolniška ali sociala?

Saj ne rečem, da se ne bi dalo nič optimirat v obstoječem sistemu.

gruntfürmich ::

ti bi pač rad še naprej fural propadli socializem. jst pa bi rad da bi folk sam odločal o svoji usodi in tudi plačal za svoje napake.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5117030 (15628) connel
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811837 (10375) jalovec09
»

Višina pokojnine vs. prispevek ZPIZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6914797 (13343) solatko
»

neto - bruto = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7416230 (14216) gjural
»

"Naša" pokojnina! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17333939 (30961) lexios

Več podobnih tem