» »

Težave z zagonom pc-ja

Težave z zagonom pc-ja

IksPEEkju ::

Lp.

Imam sledeč problem in sicer :

Pred kratkim se mi je pokvaril napajalnik ( antec true power 430 w ). Kupil sem novega in sicer Lc 6420 420. Priklopim normalno in hočem zagnat pc. Po cca 5 sekundah (včasih več včasih manj) se zaddeva izklopi. Monitor se sploh ne vklopi,cd r enota kot tudi trdi disk. Kot da se samo napajalnik vklopi in nato po določenem času izklopi.

Probal sem cmosat zadevo že ene 100x, izklopo fan, v glavnem vse preklaplo in nič od tega.

Sumim da je nekaj hudo narobe z matično ploščo, kot da bi 5 v power supply crkno.

Prosim vas če se komu kaj svita, da naj pomaga po svojih najbolših močeh, hvala!

amd mobile barton 2500+
abit nf7-s revision 2.0
GF 7600gs
2x256 geil value 400
wd 120 gb

Pyr0Beast ::

Neki ti je spohalo. Odstrani/odklopi vse razen procesorja in ramov (torej grafo, zvočne, diskovje, cd-pogone)
Če piska si na dobri poti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

da če izklopim grafo iz napajanja , začne matična piskat.

je pa ob enem smešno, kajti 2 uri pred tem je zadeva funkcionirala na 300 w napajalniku. Ob priklopo na novega pa ne dela na tem pa ne na onem. Priklaplo sem malo morje napajalnikov že in dvomim da je bila moja napaka ob priklučevanju kablovja.

Zgodovina sprememb…

IksPEEkju ::

Probal sem jedro matične in je tak vroče da bi si lahko jajce speko gor. Tak da mogoče je v tem problem? kajti sedaj sem opazil, da se stavr izklopi in po nekaj časa se zadeva sama od sebe vklopi nazaj in nato ponovno po nekaj sekundah izklopi ?! mislim čudo..

solatko ::

A si slučajno hladilnike kaj dol dajal in nazaj brez termalne paste?

IksPEEkju ::

Ne, ta mali vent tak al tak ne dela že cca 2 leta in ni blo dobenih problemov. Na cooleru prav tako nisem pred kratkim nič delal. Mosafete hladim z 120mm, sedaj sem še priklopo na jedro 120mm in zadeva se že ni vgasnila cca 5 min. sedaj bom probal priklopit nazaj grafično , hard disk itd. da vidimo če bo zadeva funkcionirala.

IksPEEkju ::

Hja odpravil da se ne vgašuje več računalnik, vendar spet kot, da bi bil računalnik mrtev. Edina stvar, ki dela so ventilatorji , grafična na ventilatoru, torej nek štrom ma grafična in sunbeam (za obrate ventov), ostalo pa v temi, kot da ne dobijo toka iz matične.

IksPEEkju ::

Hja odpravil da se ne vgašuje več računalnik, vendar spet kot, da bi bil računalnik mrtev. Edina stvar, ki dela so ventilatorji , grafična na ventilatoru, torej nek štrom ma grafična in sunbeam (za obrate ventov) in procesor, ostalo pa v temi, kot da ne dobijo toka iz matične.

solatko ::

Če mali ventilator ne dela, se ti stvar pač pregreva (hladilnih reber je mnogo manj, kot na silent hladilnikih). Daj reskiraj tistih nekaj evrov in kupi nov hladilnik.

IksPEEkju ::

Kaj mi pomaga ventilator, če ostalo ne funkcionira ;) Tok ma procesor, grafa, rami (vsaj mislim da majo), fan, sunbeam, med tem ko trdi disk in ostale enote, kot da jih ni ! Računalnik laufa, vendar ne boota ( monitor se ne prižge, da bi lahko vsaj do biosa prišel), kajti tud brez trdega diska bi zadeva morala botat, če se motim me popravite.

mesoreznica ::

Nekaj podobnega sme imel z mojim serverjem ko sem dal gor nov napjalnik. Sem si tudi belil glavo. Krivec je bil ravno nov napjalnik. Probaj dat kakega drugega gor. Si lahko kje kakega sposodiš?

Načeloma pa če se plata ni prej pregrevala dvomim da se je začela ravno pri menjavi napjalnika. Pomoje je napajalnik.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

IksPEEkju ::

hm ni napajalnik na žalost. Sem priklučo drug napajalnik brez uspeha. V glavnem sumim ful matično, kajti rami delajo (sprobal v drugi mašini), priklučil tudi drug trdi disk in isto, tako da samo matična je še lahko vzrok.

Prosil bi če mi svetujete za ugoden nakup matične plošče, ki je podobna abit nf7-s revision 2.0 in bi bila kompatibilna z mojim sistemom (amd mobile barton 2500+, GF 7600gs (agp), geil value 512mb 400 ddr) ( ne potrebujem vrhunske matične !! ) in pripišite okvirno ceno, hvala

lp

p.s: če pa kdo mogoče pozna vzrok pa lepo prosim za vsakršno informacijo.

Pyr0Beast ::

Če se ti čiperaj greje kot nor, ga je najbrž skurilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

Hmz razstavop sem celo matično na prafaktorje, sestavil le to nazaj. Sedaj gori ena lučka na matrični več (celo) hmz ob odstranitvi IDE kablov iz trdega diska in cd enote sta se ta začela odzivat (nimam pojma zakaj), ko pa priklučim nazaj na ide kabl pa spet tema. Možno da je ta priključek na matični hin da se pol komp ne bota. nevem zmanjkuje mi idej po pravici povedano.,

Pyr0Beast ::

hmz ?

Vse kar rabiš je ena palčka rama, procesor s hladilnikom in pc speaker. Ter nekaj, kar bo vse skupaj napajalo. Ostalo odklopi ali drugače odstrani.
Zaženi plasto samo z omenjeno periferijo, kar ne potrebuješ odklopi (diske z napajanja in z podatkovnega kablovja).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

sem in ničesar novega, komp se zažene in ne boota.

Pyr0Beast ::

Se kej greje abnormalno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

nvidijino jedro se lepo pregreva ja, saj pravim skor si lahk jajce spečeš gor. ampak zadeva se vsaj ne ugaša, tako kot prej ko se je vsakih 5 sekund. ma najbols da dam kak € za novo plato. Priporocas kako za malo starejsi komp podobno tej,. ki se je dalo kr fajn izkoristit v navijalne namene.

Pyr0Beast ::

Katero jedro, zgornje ali spodnje ? Če je spodnje greje, kot noro, in smrdi po zapaljenem silicuju, mu ni več pomoči.

Kakšno rabljeno NF7ko bi lahko ubavil, zdaj je ta roba smešno poceni, novo boš pa dobil kvečjemu kakšno asrock plato.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

Da da spodnje pri ide kablu. Prej se stvar ni pregrevala, sedaj pa res katastrofa. Sam smrdi pa nekaj nena. Ma ja najbols da napisem tukaj mali oglas , mogoče se kdo najde z rabljeno nf7ko.

Pyr0Beast ::

Ahh, slaba to. Tisti čip je izjemno občutljiv na vsakršnje povišanje napetosti na 3.3V liniji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IksPEEkju ::

Mah kaj čemo, to plato bom že preživel, bol mi je škoda napajalnika, ki je bil res odličen ( antec true power 430w, linije tak stabilne pri navijanju , das nemoreš vrjet ) xD Veš približno okvirno ceno za nf7-ko ?

Pyr0Beast ::

A, da je imel ? Sicer se jaz nikoli nisem nevemkako obremenjeval z linijami, če nebi bilo dosti soka pač nebi delalo :)

Več kot 20€ nebi smela bit. Drugače pa poglej še za epoxkami 8RDA+/3+/6+, če ta zadnjo 8RDA6+ Pro dobiš si zmagal :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično ploščo ?!

Oddelek: Kaj kupiti
7990 (786) just me
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262232 (1507) Grimlord
»

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
371894 (1121) Fizikalko
»

ABIT NF7-S v.2 -Se ne zažene

Oddelek: Strojna oprema
7836 (724) miha
»

Razlika med abit NF7-s in NF7 (nasvet nakupa)

Oddelek: Kaj kupiti
7882 (737) Xgeneration

Več podobnih tem