» »

Katera vgradna svetila v armirano betonski strop?

Katera vgradna svetila v armirano betonski strop?

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Nujno rabim pomoč oz. nasvet, katera vgradna svetila v hiši naj predvidim v armirano betonski strop.
Problem je samo v tem, da moram v naprej predvidet doze. Svetila mislim imeti led 3W po celi hiši.

Če ima kdo kakšne izkušnje, prosim podelita z mano, da se bom lažje odločil.
Tudi kakšen link do luči in doz nebi škodil.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

koyotee ::

Če misliš led GU10 potem najprej kupi eno in jo priklopi in boš videl ali ti utripa ali ne, velika verjetno je, da ti bo utripala zaradi motenj v omrežju, sploh če maš v bližini kakega privatnika. Lih ta teden so mi iz elektra priklopili napravo na vse 3 faze, da vidimo ali je utripanje zunanji vzrok.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krneki0001 ::

Jaz sem na strop zmontiral knauf in ga spustil za 3cm dol, tako da sem potem v knauf zmontiral led luči. Dal sem pa 12 komadov 5W ledic, ker me je motilo, da bi moral v armiran beton vrtat in ga rezat, da bi dal vgradne luči notri.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

koyotee je izjavil:

Če misliš led GU10 potem najprej kupi eno in jo priklopi in boš videl ali ti utripa ali ne, velika verjetno je, da ti bo utripala zaradi motenj v omrežju, sploh če maš v bližini kakega privatnika. Lih ta teden so mi iz elektra priklopili napravo na vse 3 faze, da vidimo ali je utripanje zunanji vzrok.

Če LEDice utripajo, imajo zanič napajalnik. Najbrž tak, ki slabo zgladi napetost, ali pa ima prenizko frekvenco in jo vidiš.

Enosmerna napetost ne utripa ;).

Elektro ni nič kriv za utripanje LEDic.

Kar se pa vgradnih luči tiče, jih pa ne bi dal.

Ne bi rezal armiranega betona, knaufa pa tudi ne.

Daš pač normalno nadometno luč. Saj izbire je dovolj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Furbo ::

Jaz ne vem zakaj folk tako onanira na ta nesrečni GU10.. E27 daš in imaš cel izbor pametnih žarnic, navadnih led žarnic, vsega..

3W brljivke, ja ne vem, a ne bi raje kar nosilce za sveče dali po stenah?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

3W je res malo, razen če jih ne zmontiraš ene 15 ali 20 komadov.

fujtajksel ::

Invictus je izjavil:

koyotee je izjavil:

Če misliš led GU10 potem najprej kupi eno in jo priklopi in boš videl ali ti utripa ali ne, velika verjetno je, da ti bo utripala zaradi motenj v omrežju, sploh če maš v bližini kakega privatnika. Lih ta teden so mi iz elektra priklopili napravo na vse 3 faze, da vidimo ali je utripanje zunanji vzrok.

Če LEDice utripajo, imajo zanič napajalnik. Najbrž tak, ki slabo zgladi napetost, ali pa ima prenizko frekvenco in jo vidiš.

Enosmerna napetost ne utripa ;).


V principu čisto res... ampak pol se pa ljudje hitro spomnijo da bi luč radi še zatemnjevali in to seveda poceni. Dimmerji delajo z rezanjem polperiod in da dosežeš zatemnitev se mora tok čez LED dejansko prekinit. Zahteve so potem precej drugačne od tistih, ko hočeš čimbolj zglajeno napajalno napetost. Zatemnitev brez opaznega utripanja lahko dosežeš z višjo frekvenco PWM, ampak to ni več tko enostavno...

koyotee ::

Invictus je izjavil:

koyotee je izjavil:

Če misliš led GU10 potem najprej kupi eno in jo priklopi in boš videl ali ti utripa ali ne, velika verjetno je, da ti bo utripala zaradi motenj v omrežju, sploh če maš v bližini kakega privatnika. Lih ta teden so mi iz elektra priklopili napravo na vse 3 faze, da vidimo ali je utripanje zunanji vzrok.

Če LEDice utripajo, imajo zanič napajalnik. Najbrž tak, ki slabo zgladi napetost, ali pa ima prenizko frekvenco in jo vidiš.

Enosmerna napetost ne utripa ;).

Elektro ni nič kriv za utripanje LEDic.

Kar se pa vgradnih luči tiče, jih pa ne bi dal.

Ne bi rezal armiranega betona, knaufa pa tudi ne.

Daš pač normalno nadometno luč. Saj izbire je dovolj.


A res? Daj mi povej potem zakaj mi ne utripajo med vikendom in med prazniki.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Invictus ::

koyotee je izjavil:


A res? Daj mi povej potem zakaj mi ne utripajo med vikendom in med prazniki.

Zato, ker si pod vplivom maliganov in ti je vseeno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Invictus je izjavil:

koyotee je izjavil:


A res? Daj mi povej potem zakaj mi ne utripajo med vikendom in med prazniki.

Zato, ker si pod vplivom maliganov in ti je vseeno ;).


Da nimas ti kaj malignega na možganih.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nejcek74 ::

Clubraider je izjavil:

Nujno rabim pomoč oz. nasvet, katera vgradna svetila v hiši naj predvidim v armirano betonski strop.
Problem je samo v tem, da moram v naprej predvidet doze. Svetila mislim imeti led 3W po celi hiši.


V AB plosco se vgrajuje svetila, ker je to (naceloma) neprimerno lepse, kot pa ce naknadno razbijas strop.

1. predpogoj je, da je plosca dovolj debela
2. predvidis vrsto luci*
3. izberes sistem**, ki bi ga rad uporabil
4. izrises nacrt pozicij***
5. uskladis z zidarji da med vlivanjem plosce vstavijo doze (ali pa bloke stiroporje za luknje)

*ponavadi v prostorih predvidis manjsa svetila za ambitealno svetlobo, recimo ob robu, ter eno ali vec prikljuckov za viseco luc, nad mizo in podobno
**sistemov je malo morje, meni se v pisarni valja vsaj en meter katalogov
***naceloma ti to naredijo tudi v trgovinah kjer ti prodajo svetila, ce gres pa na "cim ceneje" pa te stortive jasno ni v njihovi marzi

Clubraider ::

nejcek74 je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Nujno rabim pomoč oz. nasvet, katera vgradna svetila v hiši naj predvidim v armirano betonski strop.
Problem je samo v tem, da moram v naprej predvidet doze. Svetila mislim imeti led 3W po celi hiši.


V AB plosco se vgrajuje svetila, ker je to (naceloma) neprimerno lepse, kot pa ce naknadno razbijas strop.

1. predpogoj je, da je plosca dovolj debela
2. predvidis vrsto luci*
3. izberes sistem**, ki bi ga rad uporabil
4. izrises nacrt pozicij***
5. uskladis z zidarji da med vlivanjem plosce vstavijo doze (ali pa bloke stiroporje za luknje)

*ponavadi v prostorih predvidis manjsa svetila za ambitealno svetlobo, recimo ob robu, ter eno ali vec prikljuckov za viseco luc, nad mizo in podobno
**sistemov je malo morje, meni se v pisarni valja vsaj en meter katalogov
***naceloma ti to naredijo tudi v trgovinah kjer ti prodajo svetila, ce gres pa na "cim ceneje" pa te stortive jasno ni v njihovi marzi


Ravno to sem naredil danes.
Pripravil sem si kocke iz stiroporja, katere bomo pred zalitjem plošče pribili.
Ko bo plošča končana in razopažena bom stiropor iztrgal ven in obdelal odprtine
za izbrana svetila (led panele).
Vesel sem, da sem se tako odločil in danes vidim tudi tu, da se prakticira podobno.
Za stiropor sem se odločil zato, ker doze za predvidene led panele ne obstajajo, oz.
vsaj jaz jih nisem nikjer našel.
Kable do svetil pa bom uredil tako, da bom naknadno prevrtal ploščo in spustil kable skoz pri vsake odprtini.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

gumby ::

fujtajksel je izjavil:

V principu čisto res... ampak pol se pa ljudje hitro spomnijo da bi luč radi še zatemnjevali in to seveda poceni. Dimmerji delajo z rezanjem polperiod in da dosežeš zatemnitev se mora tok čez LED dejansko prekinit. Zahteve so potem precej drugačne od tistih, ko hočeš čimbolj zglajeno napajalno napetost. Zatemnitev brez opaznega utripanja lahko dosežeš z višjo frekvenco PWM, ampak to ni več tko enostavno...

Na eni strani imaš napajalnik, ki hoče dat od sebe čim bolj konstanten tok in izravnat vsa nihanja v omrežni napetosti. Na drugi strani pa imaš dimmer, ki reže fazo in j*be tak napajalnik v glavo :)
Sicer obstajajno napajalniki, ki detektirajo take dimmerje in potem prilagodijo tok... ampak tak pristop je že v osnovi zgrešen. Je bolj mišljen za prvo silo, da se lahko uporabi obstoječa inštalacija.
Če delaš na novo, potem razmisli v smeri dali/knx. Bo pa dražje.
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27460971 (5213) dela
»

Ali je LED razsvetljava res tako škodljiva

Oddelek: Loža
428677 (6646) gruntfürmich
»

Led pri stikalu za zvonec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
249644 (8986) mirator
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015707 (14202) energetik

Več podobnih tem