» »

Gospodar prstanov: nova serija

Gospodar prstanov: nova serija

Temo vidijo: vsi
««
24 / 28
»»

Cupakabra123 ::

Tigi86 je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

sentiš je izjavil:

A ko je Gandalf prišel s konjeniki lih ob prav času pa nobenega ni motilo. Pa kar rešili so vse, čeprav je cel Helms Deep bil poplavljen z orki in dokler bi se Gandalf prebil notri bi vsi tam mogli pocrkat.

Ali pa ko so Rohirrim prišli pred Gondor spet ob pravem času?

Dajte no, ne iskat napak, če so filmi čisto enako bili zanič


Ma ne, v filmu so vedl kje je fight, ane, pa vedl so, da morjo full pohitet.

Kle pa jadrajo, pa jahajo, pol pa direkt v eno random vas prletijo, pa je glih taprava????
Mislm kako so vedl v katerih 10 hiš morjo jurišat????????? To niti vas ni bla, je bil en zaselk.

Vglavnem krneki.

aja, pa sori za klikbris

A si sploh gledal serijo? Kaksno random vas, ce je bilo receno, da je Halbrand od tam. Tocno so vedeli kam morajo iti.


Mene bolj kot to, da so reševali TA zaselek s 15 kočami in taverno, moti to, da gre za reševanje zaselka. In to s strani mogočnega Numenorja. Bi bilo tako težko ustvariti mesto (capital city) + par trgov + par deset vasi v tej pokrajini?! To bi bilo vredno nečesa, ne pa to...to. In Halbrand je postal kralj... kralj česa: enega zaselka. Ti ustvarjalci so pa res ene preproste duše, ni kaj!


Postal je kralj Southlanda. Southland je cela kasnejsa Mordor regija ne samo ena vas.

Tigi86 ::

Vem, da cele pokrajine. Saj sem omenil, da, da bi lahko ustvarili mesto...v tej pokrajini...

Samo v celi pokrajini aka Southland je en zaselek (+ en uničen). Ok, predvidevamo lahko, da je (glede na zemljevid) še par podobnih vasic. In to je to. To ne more biti kraljestvo. Ali pač... Saj nima veze. Itak ne bomo nič spremenili oz. nimamo vpliva na ustvarjalce. Point je to, da so izredno površni in bi jih v enem pravem podjetju že zdavnaj nagnali.

Cupakabra123 ::

Tigi86 je izjavil:

Vem, da cele pokrajine. Saj sem omenil, da, da bi lahko ustvarili mesto...v tej pokrajini...

Samo v celi pokrajini aka Southland je en zaselek (+ en uničen). Ok, predvidevamo lahko, da je (glede na zemljevid) še par podobnih vasic. In to je to. To ne more biti kraljestvo. Ali pač... Saj nima veze. Itak ne bomo nič spremenili oz. nimamo vpliva na ustvarjalce. Point je to, da so izredno površni in bi jih v enem pravem podjetju že zdavnaj nagnali.

Pac po moje je fora, da v tem casu velika mesta se niso obstajala v Middle Earthu. Vsaj ne za ljudi. Vilinci in skrati so imeli svoje kraljestva, ljudje so bili v Numenorju ali pa tako poseljeni kot ti v Southlandu. Gondor in Minnas Tirith recimo tudi se ne obstajata. Kralja pa se vedno lahko imajo oziroma so rekli, da so ga do zdaj cakali. In glede na to, da je bil Isildur prednik Aragorna lahko sklepam da bosta on in njegov oce ostala tu in oblikovala kar je bilo kasneje znano kot Gondor.

sentiš ::

O joj, a mislite da piroklastični tok ubije Galadriel al bo čarobno preživela? Ful se sekiram, bi rada, da bo še vedno v drugi sezoni

Pithlit ::

sentiš je izjavil:

O joj, a mislite da piroklastični tok ubije Galadriel al bo čarobno preživela? Ful se sekiram, bi rada, da bo še vedno v drugi sezoni

Po mojem ne bo preživela :)):)):))
Life is as complicated as we make it...

BT52 ::

Kako da ne če pa z oklepom preplava celo morje... xD

Zvezdica27 ::

groza. Zdaj sem začel gledati. Ne morem verjeti, da bodo tako uničili Silmarillion... Upam, da se fakinemu Christopherju Tolkienu milijoni zataknejo v goltancu...

zz

Tigi86 ::

Zvezdica27 je izjavil:

groza. Zdaj sem začel gledati. Ne morem verjeti, da bodo tako uničili Silmarillion... Upam, da se fakinemu Christopherju Tolkienu milijoni zataknejo v goltancu...

zz


Pokojni Christopher Tolkien ne bi nikoli dovolil, da se tako ravna z očetovo zapuščino... a žal nima več besede pri tem, ker je dve leti pokojne.
Peter T. je tisti, ki mu lahko to zaželiš.

Je pa Silmarillion (kot knjižna predloga) hvala bogu se nedtokanjen, saj nimajo pravic na njej, temveč le na LOTR (+Hobitt) in dodatkih na koncu le-tega (Appendix), kjer je podana časovnica veka 2+3.

Komplet časovnica za tiste, ki vas zanima pa je tule:
https://lotr.fandom.com/wiki/Ages_of_Ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tigi86 ()

Zvezdica27 ::

pokojni?.... pa res... že on je dost motovilil, sam je vsaj original tekste pustil na miru... tiste njegove dodatke pa itak noben ne bere

v glavnem... a je kaj bolje kasneje? Kaj zvemo o Feanorju? ali je to samo holywood shit, sam da so vsi happy? Nič o Melkorju, dveh lampah itd?

zz

sentiš ::

Glavni so rekli, da bo serija najboljša šele v tretji sezoni. Da to baje velja za večino serij.

Zvezdica27 ::

ne vem... štos Silmarilliona je v njegovi abstrktnosti, tu pa so šli v "osebne zgodbe", ki pa res niso povezane s Silmarillioni. Vem, da je tv format popolnoma drugačen, sam... edine res osebne zgodbe tam not so Feanor, Beren-luthien, tuor, Hurin in Maeglin, MOrda Ar Pharazon in Isildur. In pa seveda konec Silmarilov, ki vse veže. Ne pa neki jebeni hobiti...

Mene to zanima, ne pa kako jebeni hobiti živijo... al pa da glumijo s tem kako je Galadriel kao šla nazaj (s tem da je v Silmarillionu ona res minoren lik).

če hočejo to imajo cel vzhod in jug, pa se lahk igrajo...

V glavnem zdaj mi je jasno, da to ni silmarillion (pred-age, 1st age) ampak bo predzgodba gospodarja. Bomo videli, če bo kaj o feanorju, saj pravim, šele začel sem, ker od vseh likov je najjači in najbolj kompleksen Feanor - kako že piše, da je gorel in izgorel v svoji sili življenja, se zoperstavil bogovom itd... noro. Ne pa neka Galadriel... pa Gilgalad, tud dost minoren lik v resnici. Tudi Elros in Elrond razen tega, da sta sinova od nekoga, nista lih big deal v resnici.


zz

sentiš ::

Ne vem no, tukaj se vsi strinjamo, da je serija odlična. Tako da, pripravi se na minuske je namesto plusov.

Hatchback678 ::

24 strani ničvrednega blebetanja.

Badwolff ::

Zadnji del je bil končno na nivoju imo, kar se zabavnosti in vlečenja tiče.

BT52 ::

sentiš je izjavil:

Glavni so rekli, da bo serija najboljša šele v tretji sezoni. Da to baje velja za večino serij.


XD

delavec44 ::

Zgodovina sprememb…

sentiš ::

Tip dela videje za hejterje, za tiste, ki že sovražijo nek film ali serijo. V prvih 7 minutah še ni nič povedal ali analiziral, ne verjamem, da bo v naslednjih 15ih kaj bolje.

Neumno.

delavec44 ::

Človek ima dober okus. Daleč od tega, da bi bilo samo pluvanje. Recimo Top Gun, RRR, The Terminal List, Prey je pohvalil in so bili dejansko ok filmi ali serije.
V primeru ROP pa izpostavi kar precej nesmislov, nemalokateri je bil že omenjen v tej temi.

BT52 ::

Pohvalil je še Andor... Tako pa pristranskosti tu ni..

BaTeMaN ::

Tip služi lep denar :) to je pa vse...
Zna z besedami, zna argumentirat in je zabaven.

Če pa je nam vseno ROP gledljiv in zabaven, pa je njegovo mnenje popolnoma nepomembno a vseeno zabavno.

Sicer so na YT sami hejterji te serije.. kot da jo morajo gledat :). Večina gleda, da lahk kurca, da dobijo lajke... ampak zakaj vsa ta masa ljudi gleda to? :)

Malo smešno.... no biznis like showbiznis in slabe reklame ni. Tudi kritikal drinker... pripomore k gledanosti, ne glede na mnenje.
less then zero

Cupakabra123 ::

Vbistvu je bilo receno, da hejterji, ki so hoteli skenslat serijo delajo reklamo seriji in je zaradi tega dobila se vec gledalcev, ker so bili vsi firbcni, ce je res tako slaba kot pravijo. No in baje naj bi ogromen delez teh ljudi zacel spremljat serijo.

Tako da, hvala hejterji! 2. sezona je ze v delu, pa baje jih bo 5 :) Plis ne dobit infarkta do takrat :P

delavec44 ::

In zakaj ne bi opozarjal na nesmisle v upanju, da režiserji to vidijo in serijo v prihodnje izboljšajo? Ali za vas boljša kot je trenutno ne more biti?

Ni vsaka konstruktivna kritika hate.

oo7 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Vbistvu je bilo receno, da hejterji, ki so hoteli skenslat serijo delajo reklamo seriji in je zaradi tega dobila se vec gledalcev, ker so bili vsi firbcni, ce je res tako slaba kot pravijo. No in baje naj bi ogromen delez teh ljudi zacel spremljat serijo.

Tako da, hvala hejterji! 2. sezona je ze v delu, pa baje jih bo 5 :) Plis ne dobit infarkta do takrat :P



Če smo mi hejterji kaj si ti potem ? Fanboy fanatic ?

BaTeMaN je izjavil:

Tip služi lep denar :) to je pa vse...
Zna z besedami, zna argumentirat in je zabaven.

Če pa je nam vseno ROP gledljiv in zabaven, pa je njegovo mnenje popolnoma nepomembno a vseeno zabavno.

Sicer so na YT sami hejterji te serije.. kot da jo morajo gledat :). Večina gleda, da lahk kurca, da dobijo lajke... ampak zakaj vsa ta masa ljudi gleda to? :)

Malo smešno.... no biznis like showbiznis in slabe reklame ni. Tudi kritikal drinker... pripomore k gledanosti, ne glede na mnenje.



Jaz nič ne služim pa vseeno serija je slaba. Stran vržen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Cupakabra123 je izjavil:



11/10 best show ever!!!



Še ustvarjalec TV serije prizna, da prva sezona ni najboljša - "There are things that didn't work as well in season 1 that might have worked in a smaller show. It has to be about good and evil and the fate of the world, or it doesn't have that epic feeling you want when you're in Tolkien."


Ampak fanboy fanatinc 11/10 :))

Za drugo sezono boš moral aktivirati ocene od 12-20 / 10 ;)

cias ::

delavec44 je izjavil:


Ni vsaka konstruktivna kritika hate.


Wrong! Amazon je lepo povedal da so hejterji samo naci rasisti. Če seriji ne ploskaš si dobesedno Putin!

BaTeMaN ::

@007

Slaba glede na ocene.
Gledanost je dovolj visoka.
Denarja je dovolj.
Mislim, da mladi bodo gledal in dobil svoje lažne predstave o vsem.. in Drinker ima vse prav... ampak to sploh ni pomembno.

Money making Money taking.
less then zero

BaTeMaN ::

.. neki je šlo narobe prejle.

Amazon ima plan.
Prodat več knjig, več soundtrackov, več kidlov, več audiobookov, bo Alexa brala knjige :)

in pol maš take:
after watching episodes, fans can get "Lord of the Rings" inspired food recipes from Alexa and then try them out through Amazon's grocery retail service, Amazon Fresh

Amazon obviously wants Prime Video to be a top streaming contender. But for tech giants like Amazon and Apple making a splash in the streaming space, they're not spending top dollar just to rack up more subscriptions (though that's an added bonus). It's about creating a pipeline from streaming, to retail, to other services.

:) j3b3 se njim naše mnenje o "strong female woke protagonist"
less then zero

sentiš ::

delavec44 je izjavil:

In zakaj ne bi opozarjal na nesmisle v upanju, da režiserji to vidijo in serijo v prihodnje izboljšajo? Ali za vas boljša kot je trenutno ne more biti?

Ni vsaka konstruktivna kritika hate.

Model ni dal nobene kritike. Se poudaril je, da je mnogo drugih ljudi delalo analize in sam ne bo. Njegov vid je samo hate circlejerk in neumne šale. Iskanje igle v senu primerljivih napak

BaTeMaN ::

Model ni dal nobene kritike?

najprej reče da ne.. potem pa je 15 minut kritike od prvega dela naprej... poslušaj celih 20 minut ne sam uvod :)
less then zero

sentiš ::

Mislim, da si zaslepljen fen od njega. Pejt mu donirat malo na Patreon

BaTeMaN ::

sentiš je izjavil:

Mislim, da si zaslepljen fen od njega. Pejt mu donirat malo na Patreon


Prosim argumentiraj mojo zaslepljenost. Meni Drinker ne pomeni nič sem pa poslušal to med vožnjo v job in vem, kaj je povedal - kar sem tudi komentiral. Kam bom doniral odvečne cente naj te ne skrbi.

osebno me je drinker zadnje leto razočaral.. saj govori le še: the message; strong female character; diversiti; resemble the world we live today... non stop - povsod

mi pa ustreza ker konča v 8 - 20 minutah, svoje žolčne izpade :)
less then zero

111111111111 ::

Cupakabra123 je izjavil:

Vbistvu je bilo receno, da hejterji, ki so hoteli skenslat serijo delajo reklamo seriji in je zaradi tega dobila se vec gledalcev, ker so bili vsi firbcni, ce je res tako slaba kot pravijo. No in baje naj bi ogromen delez teh ljudi zacel spremljat serijo.

Tako da, hvala hejterji! 2. sezona je ze v delu, pa baje jih bo 5 :) Plis ne dobit infarkta do takrat :P

He, he, he... Saj s kakovostjo ne more dobiti občinstva. :) Dobro da smo tukaj, da drugi gledate samo zaradi upora, kakega boljšega razloga itak nimate.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

sentiš ::

Jaz zapuščam to temo, vsem hejterjem pa priporočam branje osnovnega materiala po katerem je serija narejena, da ne boste se samo opirali na filme, ker vsi vemo, da je knjiga>film vedno in da se lotr filmi ne držijo realnih zapisov iz knjig. Preberite si malo Silmariona, da boste vedeli sploh za kaj se gre. Potem pa še en Schnell kurs o filmografija in stopnjevanju zgodbe na YouTube oz. Tiktoku, ki je večini verjetno bližje kot knjige in YouTube.

Lahko pa pridite tudi na srečanje v Tolkienovo Slovensko društvo, kjer vam bomo obrazložili kako Silmariona pravilno brati in interpretirati in še serijo lahko skupaj pogledamo. Od filmov pa samo stran.

Lep pozdrav

BaTeMaN ::

Kot želiš... ampak to bo vedno tako. Knjiga ne bo nikoli film in film nikoli knjiga. Pogovarjamo se eno ali drugo. Če že spet omenim drinkerja nima nobene veze kaj je source material in kaj je on rekel. Serija ima svoje napake, ki so vezane na današnji čas. Problematika politike in socialnih odnosov se ne bi smele prenašati tako brutalno kot se zadnja leta na platno ali ekran - ampak se. Odraz je viden povsod. Kreativne svobodo po moje že dolgo ni več, vsaj ne v taki obliki kot v 80/90..

@sentiš, jaz te popolnoma razumem, ampak isto je povsod (isto je... ne vem Frank Herbert DUNE Denis Villeneuve - kjer je kr veliko Denis svobode, zame OK, ampak nikakor ne "adaptacija" v polnem pomenu besede)
less then zero

Polda ::

7 del BORINGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG

oo7 ::

Sedma epizoda je res dolgočasna. Verjetno najbolj dolgočasen del, do zdaj.

111111111111 ::

Kaj pa je tako dolgočasnega? Premalo akcije?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

sentiš ::

Wow, odlična epizoda. Res pokažejo da so vilini krivi za propad Morije in da je Elrond kriv za obuditev Balroga, tako kot je bilo vedno mišljeno ampak ni bilo pokazano v filmih. In Galadriel je prav takšna, kot smo si jo vsi predstavljali. Res super. Všeč mi je kako je Elrond prikazan kot ljubitelj škratov, se vidi kako je razmerje med Gimlijem in Legolasom samo slaba kopija razmerja med Elrondom in Durinom.

Ganon ::

sentiš je izjavil:

Jaz zapuščam to temo


sentiš je izjavil:

Wow, odlična epizoda. Res pokažejo da so vilini krivi za propad Morije in da je Elrond kriv za obuditev Balroga, tako kot je bilo vedno mišljeno ampak ni bilo pokazano v filmih. In Galadriel je prav takšna, kot smo si jo vsi predstavljali. Res super. Všeč mi je kako je Elrond prikazan kot ljubitelj škratov, se vidi kako je razmerje med Gimlijem in Legolasom samo slaba kopija razmerja med Elrondom in Durinom.


:)) Trolanje ne da miru?

globoko grlo ::

A gremo stavt, da bo konjiček najdu unga tamalga, hehe.

Aja, a uni trije "zasledovalci" so vesoljci?
Pa ta "treebeard" je tut vsolc?

Vse skup je en meh, ampak ok, commander je luštna, to je pa vse kar šteje!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Polda ::

Galadriel je creepy in ni tista Galadriel iz knjig ampak je Karen 21 stoletja.

Verjetno je res edina šansa, da popravijo Gadriel je, da je ona v resnici Sauron in potem se prikaže prava Galadriel.

Neizkušena showrunnerja in amaterska pisca pa Celeborna kar ubila ?

To amatersko pisanje je zrelo za ginisovo knjigo budaleštin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

Badwolff ::

globoko grlo je izjavil:

A
Aja, a uni trije "zasledovalci" so vesoljci


The Slim Shady band

Zvezdica27 ::

V knjigah je sicer jasno zapisano, da so Balroga obudili škratje/palčki, ko so kopali pregloboko (za mithril). Dela še nisem pogledal, sam v knjižni verziji vilini nimajo nobene veze s tem, kot ta silna ljubezen med Elrondom in njimi nima podlage, prej Celeborn, ko so pač vsi bili "izdelovalci".

Malo spreminjam mnenje, serija je OK z vidika zabave, še boljša bi bila, če ne bi na silo želeli "heca", kot je tekma v lomljenju kamnov, ki ne služi ničemur. Sam kaj, ko ne delajo družbene serije, pač pa zgodbovno serijo nekaj likov, pri čemer spet opozarjam, da je Galadriel v resnici minoren lik (to da ima prstan nič ne pomeni, ker je skor edina od starih. ki je ostala zaradi ponosa v middle earth), ker je Tolkien živel v drugih časih, ko so ženske pač bile minorni liki. Recimo da to dojemam kot re-write konceptov, ki pa me zdaj ne moti več toliko. Prvi vtis je bil beden, a se popravlja.

Če pa smo že pri woke sranju, pa tu ni moteče, kvečjemu je čudno, da ni azijcev in drugih skupin in da so vsi glavni res beli. Zakaj govorijo samo keltske angleške variante, ne pa ruske in nemške, hoho? Še ameriške šprahe ni... Pač, naj bo vsak drugi črn ali azijec pa kak aboridžin vmes pa je. Saj v resnici bi bilo to še najbolj fer pa da cel svet gleda. Ne da je sam enim všeč, naj bo vsem čudna in čao. Še najbolj se tle trudijo rpi Star trek franšizi.

zz

karafeka ::

Da se vsaj malo sprostite ob čudoviti spremljavi in pokrajini iz LOTR:



kjer lahko uživate ob Lovrenških jezerih, Veliki planini, Savici, Rinki, Soči....

BaTeMaN ::

Lepa jabolka imajo brkonogi. Polži in jabolka.
less then zero

111111111111 ::

sentiš je izjavil:

Wow, odlična epizoda. Res pokažejo da so vilini krivi za propad Morije in da je Elrond kriv za obuditev Balroga, tako kot je bilo vedno mišljeno ampak ni bilo pokazano v filmih. In Galadriel je prav takšna, kot smo si jo vsi predstavljali. Res super. Všeč mi je kako je Elrond prikazan kot ljubitelj škratov, se vidi kako je razmerje med Gimlijem in Legolasom samo slaba kopija razmerja med Elrondom in Durinom.

Mene si prepričal, moram nujno vse dele pogledat še enkrat, ker je to očitno le super serija. Sem vedel da se je Tolkien zmotil in da je pravzaprav Elrond obudil Balroga. Vedel sem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tigi86 ::

Včeraj pogledal 7.del in moram priznati, da me niti ni tako razočaral kot marsikateri del prej. Zakaj? Ker se 1:07 ure ni zgodilo popolnoma nič novega in jim tako ni "uspelo" izmaličiti Srednjega sveta še bolj! To je kar lep dosežek in spodbuda za naprej! Zato prvič dam oceno 3/10.

PS: protohobiti so mi od sprva simpatičnih likov, postali prav nadležni, nekateri celo odvratni. Njihov ark je čisto odštekan in meji na idokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tigi86 ()

Jazon ::

Tigi86 je izjavil:

Včeraj pogledal 7.del in moram priznati, da me niti ni tako razočaral kot marsikateri del prej. Zakaj? Ker se 1:07 ure ni zgodilo popolnoma nič novega in jim tako ni "uspelo" izmaličiti Srednjega sveta še bolj! To je kar lep dosežek in spodbuda za naprej! Zato prvič dam oceno 3/10.

PS: protohobiti so mi od sprva simpatičnih likov, postali prav nadležni, nekateri celo odvratni. Njihov ark je čisto odštekan in meji na idokracijo.


Blagor tebi, ki kljub razočaranju najdeš motivacijo za ogled novih delov. Jaz sem nehal gledati sredi 6.dela, ko so taktično zapustili zelo varovano utrdbo, do katere vodi le ena pot in se nato skrili v vasi....

bambam20 ::

Problem te serije je , ker so skupaj nametali en kup antipatičnih igralcev.

111111111111 ::

bambam20 je izjavil:

Problem te serije je , ker so skupaj nametali en kup antipatičnih igralcev.

Brez repa in glave. :) ČE bi se držali osnovne zgodbe silmariliona in prikazali izdelavo prstnov in njihovo magijo (kar sem po tihem pričakoval), bi imeli vsaj nas za gledalce, dobre stare zveste boževalce. :) Sam sem pogledal 3 dele in imam dovolj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
24 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

House of the Dragon (TV serija) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Sedem umetnosti
51674103 (1973) Skyman
»

Lord of the Rings (filmska franšiza WB/Embracer group)

Oddelek: Sedem umetnosti
14849 (517) oo7
»

The Hobbit (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28576568 (54602) Alamar
»

Gospodar prstanov - Konec ??

Oddelek: Sedem umetnosti
376947 (4953) Tear_DR0P

Več podobnih tem