» »

Nakup Patch panela

Nakup Patch panela

TOP ::

Pozdravljeni.Kupujem patch panel in gledam tega https://www.techtradecenter.si/panel-ca...
Sedaj me nekaj zanima ,tukaj piše da je za FTP,kaj je dober tud za UTP kable ali ne.In zanima me eni paneli imajo kao zaščito in eni da nimajo,kaj to je tisto ki ima panel gor nad kabli pokrov,da zgleda kot škatlica.In potem rabiš tud kable do switch ali stikalo,kaj je bolje jih naredit ali kupit,ker na enih piše prov patch kabli,kaj to so posebni za tole.Hvala

Han ::

Povezava je odrezana - ne deluje.

Vsak patch panel "je dober" za UTP kabel. FTP je le bolj zaščiten (oklopljen) kabel.

Patch kabel ima na koncih tovarniško pritrjena konektorja, kar je načeloma bolje kot lastno pritrjevanje, še posebno če nimaš kvalitetne opreme (klešč).

Vzameš Intellinet CAT.6 panel in CAT.6 patch kable primerne dolžine.

TOP ::

Kaj pa če mam po hiši kabel CAT5e ali lahko kupim za CAT 6 naprimer ali CAT 6a kaj deluje vseen isto.

TOP ::

Han ::

Vseeno, če imaš 5e po hiši.

TOP ::

Kaj je potem bolje CAT 6 ali CAT 6a recimo,če bom kdaj kable menjal.ker sedaj pomoje ni potrebe.Kaj meniš

darkolord ::

5e bo čisto OK. Ta panel je OK pa skoraj pol cenejši.

TOP ::

Ja sam tale je odprtega tipa jaz bi rajši zaprtega nimam omare.

Han ::

Če nimaš omare, čemu potem sploh panel? Kabel direktno v stikalo (switch), pa je zadeva rešena...

Han ::

Mimovrste ima isti Digitusov panel četrtino ceneje...

https://www.mimovrste.com/dodatki-za-mr...

TOP ::

Hvala za link.V stanovanju mam zmedo z temi kabli in imam tud ene 3 switche in to bi rad malo organiziral,razmišljam tud o omari ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14126884 (4107) bbbbbb2015
»

Domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
403755 (2801) dj_uro
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814155 (8945) XS!D3
»

Nakup LAN kablov kat. 5 ali 6 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6615850 (14267) Invictus
»

1GBase-T: distribucijski panel, kabel in vtičnice

Oddelek: Omrežja in internet
122430 (2196) an0nimen

Več podobnih tem