» »

Gearbest carina (EU)

Gearbest carina (EU)

gexi45 ::

Mene samo zanima če je to res na par tujih forumih sem zasledil, da tudi če naročiš iz EU skladišča moraš plačati carino+davek odvisno od vrednosti? To meni ni jasno zakaj če je EU in znotraj EU ni carine in davkov

mat xxl ::

Zato, ker je to carinsko skladišče na območju EU . Torej je fizično EU, blago pa še ni sproščeno v prost promet v EU, zato naj dodajo eno tako rumeno nalepko, ki našim pove, da je treba postopke narediti.

gexi45 ::

aha hvala za info

dc10 ::

Vidim da sedaj že nekaj izdelkov lahko naročimo iz EU skladišča v našo SLO z dokaj "normalno" ceno poštnine, samo še vedno mi ni jasno, kaj pomeni npr. EU, EU-3, EU-4, EU-5, ali so to vse skladišča v EU, kjer ni tveganja glede carine ali kako? Pa tudi cene dostave so različne....

darkolord ::

Imajo verjetno več skladišč v EU. Ampak če izrecno ne piše, da ni carine, je še vseeno tveganje, da je.

drekodovce ::

realno preko priority line naj bi šlo mimo, ampak 100% ni zagotovljeno?

mmanson ::

Sicer malo off teme.
Ali mogoče ve kdo, kako izbrisati račun na Gearbest?

mat xxl ::

Zakaj bi ga brisal, pač ga nehaš uporabljati .....

segedinar ::

še moja situacija z nakupom Oneplus 5t na Gearbestu:


naročil sem na gearbestu in dal Registered mail netherlands. Dobil obvestilo carine, da je prišel nek paket iz Kitajske. Na paketu vrednost 15€. poslal sem jim Gearbest invoice, kjer piše, da je vrednost paketa 20$. To sem jim tudi poslal, a ne zadostuje. Moral sem poslati screenshot naročila, sedaj pa čakam, da dobim reply, da vidim koliko mi bodo zaračunali. Skratka, zapleti8-O "

MIHAc27 ::

Verjetno nekje 5-6€ ker deklaracija ni ustrezna. Če bo vse po sreči bo šlo brez dodatnih stroškov čez, ampak če so že od tebe zahtevali račun.... teško da se te bodo usmilili in teh par € kar pripravi za poštarja.

stb ::

Če je skladišče fizično locirano v EU to samo po sebi še ne garantira, da so poravnane že vse carinske obveznosti. Lahko gre za carinsko skladišče, kjer se skladišči blago preden so izpeljani carinski postopki.

Žal kitajci na carinsko deklaracijo zelo radi napišejo nerealno nizko vrednost in cariniki to hitro opazijo.

Dimnik ::

MIHAc27 je izjavil:

Verjetno nekje 5-6€ ker deklaracija ni ustrezna. Če bo vse po sreči bo šlo brez dodatnih stroškov čez, ampak če so že od tebe zahtevali račun.... teško da se te bodo usmilili in teh par € kar pripravi za poštarja.


Bo dosti več, kot par eur....on je naročil telefon

nikjozo ::

Ce pise EU stock, se ne pomeni, da je blago opravilo carinski postopek.

Tudi v Sloveniji se ze lahko nahaja blago (npr v postnem skladiscu Ljubljana Vic), pa se vseeno rabi iti skozi carino.

Seveda pa to nejasnost kitajci radi zakrijejo v celofan.

Ce ste v dvomih, najbolje povprasati prodajalca, EU stock pomeni le krajsi dobavni cas, ne pa garantitan opravljen carinski postopek.

MIHAc27 ::

Ja, sem spregledal, da je dejansko kupil telefon za 400€, in ne nekaj za 20€.

janezvalva ::

kupil telefon na gearbest. iz kitajske v slo v 8 dneh. sedaj pa že 8 dni stoji na carini. koliko časa še? poslal sem jim vse dokumente že pred 6 dnevi (vmes je bil vikend)

Tomson ::

Zakaj ne pokličeš in vprašaš? :) Ponavadi so kar hitri, 1-2 dni da vse skupaj sprocesirajo, ko imajo dokumente. 8 dni je definitivno preveč, povprašaj čemu zastoj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ales ::

Saj ni 8 dni, pač pa 6 od dneva, ko je poslal dokumente, z vikendom vred. Kar pomeni da so bili dokumenti najbrž poslani v četrtek prejšnji teden. Glede na vikend in na to, da je šele torek zjutraj, ni prav nič čudnega, da še ni nič dobil.

segedinar ::

ampak sej baje Gearbest povrne (kar je bil tudi razlog, da sem ga tam sploh naročil)?!
Koliko približno pa naj pričakujem carine?
PS: so pa na gearbestu/kitajci tut cepci, kako napišejo račun: phone,cover,adapter in vse to za 20$? Mi je takoj rekla na carini, da to ni realno Zakaj ne napišejo mal bolj realnih cen?!

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

0% carine + 22% DDV + 20 EUR stroškov carinjenja

DeusB ::

segedinar je izjavil:

ampak sej baje Gearbest povrne (kar je bil tudi razlog, da sem ga tam sploh naročil)?!
Koliko približno pa naj pričakujem carine?
PS: so pa na gearbestu/kitajci tut cepci, kako napišejo račun: phone,cover,adapter in vse to za 20$? Mi je takoj rekla na carini, da to ni realno Zakaj ne napišejo mal bolj realnih cen?!



Zato, ker če bi napisali 23€ ali več bi ti vsekakor odprli in opravili enak postopek kot sedaj.

janezvalva ::

Tomson je izjavil:

Zakaj ne pokličeš in vprašaš? :) Ponavadi so kar hitri, 1-2 dni da vse skupaj sprocesirajo, ko imajo dokumente. 8 dni je definitivno preveč, povprašaj čemu zastoj ...

no, pol ure zatem ko sem to napisal sem dobil po pošti. 8-)
ampak sem moral plačati ddv 22evrov pa še 10 evrov poštnih storitev.

hvala

segedinar ::

janezvalva je izjavil:

Tomson je izjavil:

Zakaj ne pokličeš in vprašaš? :) Ponavadi so kar hitri, 1-2 dni da vse skupaj sprocesirajo, ko imajo dokumente. 8 dni je definitivno preveč, povprašaj čemu zastoj ...

no, pol ure zatem ko sem to napisal sem dobil po pošti. 8-)
ampak sem moral plačati ddv 22evrov pa še 10 evrov poštnih storitev.

hvala

torej več kot 100€ skupaj?

Tomson ::

@janezvalva: sedaj pa lepo scan tega računa in odpret GB ticket in prosiš, da ti povrnejo dodatne stroške na podlagi tega dokumenta (jim kar linkaš povezavo) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bsslo ::

Tomson, dokument, ki si ga linkal velja le za pošiljke poslane preko "Registered Air Mail".

Ali kdo ve kako je s carino, če izbereš "Priority line" ?

drekodovce ::

ponavadi gre mimo brez stroškov.

segedinar ::

sem odprl ticket na Gearbestu 3 dni nazaj pa še kar nobenega odgovora ;(

bsslo ::

drekodovce je izjavil:

ponavadi gre mimo brez stroškov.


Upam, kajti mogoče naročim stropno LED luč v skupni vrednosti cca 100 €.

Sicer pa sem našel PDF z objavljenimi carinskimi stopnjami za posamične izdelke, če želi kdo preračunati max strošek, ki ga lahko doleti:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

DeusB ::

100x 0.22 = 22€ + stroški postopka cca 10 E

Mare2 ::

segedinar je izjavil:


PS: so pa na gearbestu/kitajci tut cepci, kako napišejo račun: phone,cover,adapter in vse to za 20$? Mi je takoj rekla na carini, da to ni realno Zakaj ne napišejo mal bolj realnih cen?!


Kitajci so napisali realno vrednost. Kitajska jajčka nikoli niso vredna več, kot napišejo. :) Nategujejo folk po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

darkolord ::

Vredna so točno toliko, kot plačaš zanje.

segedinar ::

segedinar je izjavil:

sem odprl ticket na Gearbestu 3 dni nazaj pa še kar nobenega odgovora ;(


epilog: carina + davek me je prišlo cca 106€, GB je sporočil ( po 2 tednih), da mi v dobri meri povrnejo polovico stroška. kr ok.

koyotee ::

segedinar je izjavil:

segedinar je izjavil:

sem odprl ticket na Gearbestu 3 dni nazaj pa še kar nobenega odgovora ;(


epilog: carina + davek me je prišlo cca 106€, GB je sporočil ( po 2 tednih), da mi v dobri meri povrnejo polovico stroška. kr ok.


Jaz bi te poslal v 3 p.m. sej niso oni krivi, da ti ne poznaš pravil glede uvažanja robe izven EU. Nima veze a bi napidal na paket 400$ ti bi plačal isto, ker bi v vsakem primeru moral dostaviti dokazila o plačilu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mzakelj ::

Ah ta carinska pota so res čudna. Včasih mi odprejo paket kateri je realno vreden evro ali dva ( kaki mali čipi ), pred dvema dnevoma pa dobim 3d printer v vrednosti 144€ ( akcija jebat ga ) pa je šlo iz kitajske preko evropskih železnic, res da se je vleklo ko napol crknjen pes, vendar je UPS (poštar) prinesel, podpisal in to je bilo to. Tako da včasih res ne veš ali nas j... direkt v glavo ali pa je kak drug hakeljc. No v vsakem primeru carino bomo res malo vrnili v državno blagajno saj sem namenil tistih 22% od 144€ za pivo s kolegi. Za par piv bo :)

amacar ::

Če si vzel PriorityLine poštnino ni to nič čudnega, da gre mimo carine.

jizzer ::

Včeraj sem prejel pismo iz carine, da moram poslati dokazila za sprejemno št. XYZ. Hočem danes poslat dokazilo in iščem malo gearbestu za kaki invoice ter naletim na to. Šel sem pod določen "Order->Track my shipment->Download Invoice", gledam kaj vse zajema in opazim da piše kr nekaj. "Filter parts" naziv izdelka, kar neke vsote 14EUR+shipping 5EUR->total 19.XXEUR (za izdelek sem plačal 25EUR), ampak sprejemna se ujema, s tem da je v spletni aplikaciji cena izdelka 11,24EUR. Kaj za vraga majo to kitajci? Očitno kr sami carino hekajo :D jaz nisem requestal nič podobnega. Je sploh ok če to pošlem?

edit:
Mimogrede: Poslano je blo z "Netherlands mail" oz nekaj podobnega. To je iz 17track.net:

2018-03-06 14:21

SILJUA, Pošiljka zadržana na uvozni carini
2018-03-05 18:19

SILJUA, Pošiljka zadržana na uvozni carini
2018-03-05 17:37

SILJUA, Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
2018-03-03 17:27

NLAMSE, Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
2018-03-03 16:59

NLAMSE, Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu

Origin : Netherlands - Tracking consuming: 2222 ms
2018-03-05 17:37

The item has been processed in the country of destination
2018-03-05 17:36

The item has arrived in the country of destination
2018-03-04 15:59

The item is on transport to the country of destination
2018-03-03 17:27

The item is processed at the PostNL sorting center
2018-03-03 17:27

The item is at the PostNL sorting center
2018-02-28 01:40

The item is pre-advised


Torej čeprav je origin izdelka NL, lahko vseeno dobiš pismo iz carine? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Master_Yoda ::

Ce se prav spomnim je ta invoice to kar je dejansko na paketu naletpljeno, tako da dvomim da ti bodo to sprejeli. BoDo verjetno zahtevali se payal oz. izpisek kreditne kartice. Nisem pa 100% preprican.

darkolord ::

Tako je. Najbolje, da takoj pošlješ screenshot naročila.

Ales ::

jizzer je izjavil:

Torej čeprav je origin izdelka NL, lahko vseeno dobiš pismo iz carine? :)

Ne ločiš med tem od kod izvira poštna pošiljka in med virom samega izdelka.

Kitajska roba v carinskem skladišču nekje v NL pač, prišla v enem od n kontejnerjev, ki vsak dan priromajo v njihova pristanišča, po možnosti še preden si ti to potem kupil. Normalno da sledi čestitka iz carine. Ne dobiš jo samo, če imaš srečo da gre mimo nepregledana.

jizzer ::

Ales je izjavil:

Ne ločiš med tem od kod izvira poštna pošiljka in med virom samega izdelka.

Ja menda res mislim da sam izdelek izvira iz Nizozemske :)) Vprašanje je bilo mišljeno za potrditven odgovor, zastavil sem ga napačno.

Mare2 ::

nikjozo je izjavil:

Ce pise EU stock, se ne pomeni, da je blago opravilo carinski postopek.

Tudi v Sloveniji se ze lahko nahaja blago (npr v postnem skladiscu Ljubljana Vic), pa se vseeno rabi iti skozi carino.

Seveda pa to nejasnost kitajci radi zakrijejo v celofan.

Ce ste v dvomih, najbolje povprasati prodajalca, EU stock pomeni le krajsi dobavni cas, ne pa garantitan opravljen carinski postopek.


Nikjozo. A ti to resno? To misliš tudi za Gearbest. Kaj si pa ti misliš o sporočilih Tomsona?

Mare2 ::

Mare2 je izjavil:

nikjozo je izjavil:

Ce pise EU stock, se ne pomeni, da je blago opravilo carinski postopek.

Tudi v Sloveniji se ze lahko nahaja blago (npr v postnem skladiscu Ljubljana Vic), pa se vseeno rabi iti skozi carino.

Seveda pa to nejasnost kitajci radi zakrijejo v celofan.

Ce ste v dvomih, najbolje povprasati prodajalca, EU stock pomeni le krajsi dobavni cas, ne pa garantitan opravljen carinski postopek.


Nikjozo. A ti to resno? To misliš tudi za Gearbest. Kaj si pa ti misliš o sporočilih Tomsona?


Sem dobil tablico (Gearbest v EU), nisem plačal dajatev. Nikjozo. S takimi nepreverjenimi trditvami povzročaš vtis, da je slo-tech forum nebuloz. Pa zaenkrat k sreči še ni.

Hvala, če se boš v prihodnje vzdržal takih. :)

Ales ::

Eh, to o carinskih skladiščih je točno. Prodajalci zaenkrat najdejo luknje in robo dobesedno prešvercajo do kupcev, nekateri pa celo nudijo povrnitev stroškov, če jo carina ujame. No, v vsaj enem primeru je kupec dobil le delno povrnjeno, ne vse, je bilo tukaj nekje na forumu.

V nedogled pa to ne bo šlo, okno za dumpinsški nakup teh poceni izdelkov s Kitajske se počasi zapira.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

nikjozo je izjavil:

Ce pise EU stock, se ne pomeni, da je blago opravilo carinski postopek.

Tudi v Sloveniji se ze lahko nahaja blago (npr v postnem skladiscu Ljubljana Vic), pa se vseeno rabi iti skozi carino.

Seveda pa to nejasnost kitajci radi zakrijejo v celofan.

Ce ste v dvomih, najbolje povprasati prodajalca, EU stock pomeni le krajsi dobavni cas, ne pa garantitan opravljen carinski postopek.


Nikjozo. A ti to resno? To misliš tudi za Gearbest. Kaj si pa ti misliš o sporočilih Tomsona?


Sem dobil tablico (Gearbest v EU), nisem plačal dajatev. Nikjozo. S takimi nepreverjenimi trditvami povzročaš vtis, da je slo-tech forum nebuloz. Pa zaenkrat k sreči še ni.

Hvala, če se boš v prihodnje vzdržal takih. :)


Kaj spet nakladaš? Kako vezo ima to, da si ti en izdelek dobil mimo carine brez težav? Človek je lepo razložil kaj pomeni carinska skladišče in to, da se izdelek fizično nahaja v EU carinskem skladišču ne jamči (saj vem, da je ta beseda prezahtevna zate) oziroma garantira da je opravljen carinski postopek. Pol se pa najde zavarovalniški agentek ,ki spet ni nič prodal in na eni lastni izkušnji vleče zgrešene zaključke.

Mare2 ::

Ales je izjavil:

Eh, to o carinskih skladiščih je točno. Prodajalci zaenkrat najdejo luknje in robo dobesedno prešvercajo do kupcev, nekateri pa celo nudijo povrnitev stroškov, če jo carina ujame. No, v vsaj enem primeru je kupec dobil le delno povrnjeno, ne vse, je bilo tukaj nekje na forumu.

V nedogled pa to ne bo šlo, okno za dumpinsški nakup teh poceni izdelkov s Kitajske se počasi zapira.


Sem dobil info od carinske uslužbenke na Pošti z imenom I..a, da še ni dobila v carinjenje izdelkov od Gearbesta skladišče na Češkem. Pravi tudi, da to pomeni, da so zagotovo izvedli postopek carinjenja že tam. Ni dvoma. Blago je označeno z nalepko.

Mare2 ::

p5878047 Pol se pa najde zavarovalniški agentek ,ki spet ni nič prodal in na eni lastni izkušnji vleče zgrešene zaključke.[/st.citat naj bi izjavil:



Obnašaš se zelo otročje. Kolk


Obnašaš se zelo otročje. Kolk si pa star?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

k3k3tz ::

S kakšno nalepko je označena pošiljka, če ni skrivnost?

Mare2 ::

k3k3tz je izjavil:

S kakšno nalepko je označena pošiljka, če ni skrivnost?


Nisem spraševal podrobnosti. Skrivnost pa zagotovo ni. Je pa bila "punca" zelo prepričljiva. Verjetno se da jasno razbrati stanje predmeta. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina oz pavšal za pregled po novem letu

Oddelek: Kaj kupiti
222829 (2276) darkolord
»

GearBest in dostava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10522921 (12614) SoulMan
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318814 (13233) Ales
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11029908 (26476) Fritz

Več podobnih tem