» »

Nova mašina

Nova mašina

C_maniak ::

Razmišljam o novi mašini, pa me par stvari v zvezi s konfiguracijo zanima.
Torej, o tem sm razmišlju:
1.CHIEFTEC CS601 ČRN BREZ PS 16.920
2.NAPAJALNIK Enermax 400W 10.000
3.ABIT NF7-S NFORCE2 DDR 32.280
4.ATHLON XP 2200+ (1.80GHz) 19.560
5.THERMALRIGHT SK7 7.920
6.ZALMAN ZM-NB32J NORTHBRIDGE 936
7.256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 14.400
7.256MB PC3200 DDR TwinMOS/Winbond 14.400
8.INNO GF FX5600ULTRA 128MB
DVI/TVOUT 57.000
9.CHERRY G83 6105 SLO PS/2 4.788
10.LOGITECH B69 OEM OPTI. ČRN 3.960
11.6xZALMAN ZM-F1 80mm SILENT 1.000
12.ZALMAN ZM-F2 92mm SILENT 1.344
13.2x80mm THERMALTAKE ZAŠČ.MR. 1.656
14.4x80mm ZAŠČITNA MREŽICA 384
15.92mm ZAŠČITNA MREŽICA 420
16.ARCTIC SILVER III 2.000
17.ZALMAN kabl-razdelilec xxx

1.Po mojem bo še najboljš strai dobri chieftec, pa zvrtam še dve lukne v stranico, pa je.
2.Tuki bi kr šou na kvaliteto, če le ne bo cena previsoka. Nism še najdu cene, sam je po mojem kr več kot tistih okvirnih 10k. Ampak vseeno. Kvaliteta more bit!
3.Itak best buy ta moment.
4.Aha, tuki se pa mal ustavmo. Torej 2.2 je 20k, 2.4 pa 24k, sam bi raj kr 2.2 vzel, pa še mal navijem, pa je. Vidu pa sm, da je 2.5 barton 25k, kar je zanemarljiva razlika 2.4. Sprašujem pa vas, če je dost boljši tale barton napram 2.4. Tisti, ki ga mate, lhk po mojem najbl povete. Kr če ne bom vzel bartona, bom kr 2.2 in ne 2.4.
5.Tuki se odločam med Thermalrigt-om SK7 v navezi z 92 mm zalmanovom ventom (sej gre gor, right?) in pa zalman-om 7000Cu. Zdej za ZAlmana pa ne vem, če paše na AMD-je brez moda, kr sm neki slišu o tem. Če gre, se ziher odločim za Zalmana, kr absolutno cenim tišino.
6.Da ne bo NB prevroč po navijanju bom dal tegale namest originalnega, pa še en vent mali gor, razn če so tista original rebra dost vlka. Bom vidu.
7.Tu sm tud sigurn, da bo TwinMos, sam ne vem al NFS-7 podpira dual chanell.
8.Mhm, tuki sm tud v dilemi. Tale cena je pobrana iz Mlacoma (provzaprov so vse, ampak najugodnejše cene bom pol poiskal). V Taipanu sm pa vidu, da majo fx5600 128 mb za 40k. Je taka razlika sam zarad ultra version?? V AGT je pa 5600 128 mb nonultra 51k. Tk da ne vem kaj je z uno v Taipanu, da je cca 10k cenejša. OEM version??
Kulkr vem, je razlika med ultra in nonultra fx-i sam v frekvencah. Sej pol pa kupiš nonultra pa naviješ do ultra, pa je… Je pa res, da lhk pa ultra verzijo pol v višave spraviš…. Hmmmm…. Poleg tega se pa mal nagibam tud k radeonu 9600 pro 128 mb za 47k. Oziroma kr fejst se nagibam k 9600. Huh, pa če upoštevamo še tale test… Nism ga sicer še prebral (ga bom čimprej, sam reszultate sm pogledu).
Nč, kr radeonček bo. Čeprov nism zadovoln s 8500-tko (driverji jebajo ko sto hudičev), ampak nč ne slišim, da bi še kr bli problematični.
11. Sevede more bit kišta prevetrena. 1x spredi, 2x s strani (ena direkt na proc, bom še tak kanal naredu iz kartona) 2x vn, al pa neki podobnga. Bom še vidu kok pa kaj bo. Čeprov razmišlam, da bi si za stranico nabavu dva z led diodicami….
12. Za na SLK7. Če bom vzel Zalmana ne bo potrebn.
13. Xaser edition za na stranico, če ne bo LED-ice gor.
14.15. Fajn je pač, da je pokrit, da kak kabl al pa roka not ne zagrab.
16. Pasta za dober stik.
17. In nenazadnje še razdelilc, da bomo mel vse venta kam prklipt, če ne bo dost kablov v originalu.

Tisti, ki ste ostal z mano do konca (sej vem, da se je vlekl;sej pr men je zmeri problem, da se zagovorim) pa le pokomentirajte.

boom-bar ::

Vzem barton k ma več L2ja razlika v ceni je pa zanemarljiva
NF7-s podpira DDR
pozabu si napisat DVD enoto, disk, disketnik(če ga boš uzel)

C_maniak ::

1. Mhm, sem sprevidel.
2. To že, sam jez sm mislu dual DDR, dual chanell, dvokanalni način. A veš kaj mislim? Pa sej more met.
3. DVD, RW pa disketnik bom iz stare mašine pobral. Edino kar je še uporabno:)) .

asPeteR ::

->Tuki se odločam med Thermalrigt-om SK7 v navezi z 92 mm zalmanovom ventom

92mm venti grejo samo na SLK900 ...
http://blog.stegnar.com

C_maniak ::

;(
Un mi je predrag... Ja nč, pol pa 80 mm.

C_maniak ::

ma čist sm zmeden. gledam po cenikih za 9600 pro. Cene nihajo od 45k do 63k. In kaj za vraga pomeni oznaka "retail"?
Zdej zafirka je nemarno draga, gigabyte je pa glih vmes (50k). Je OK firma to? OK, HIS je sicer še cenejši, sam slišim slabe stvari v zvezi s HIS-ovimi karticami, tk da ne bi HIS-a meu.



btw: zakaj ni več edit opcije?

boštjan ::

retail pomeni da poleg dobiš še kako igro in verjetno še power dvd ali nekaj podobnega.gigabytka pa je super grafična

Fury ::

u mater to pa res smrdi da se ne da editirat?

boom-bar ::

Sory.

Sm mislu dual DDR (400), jst mam na tej plati 2x512MB Twinos/Winbond PC3200

C_maniak ::

@boštjan, in za tist crap daš pol tulk jurjev več?? brezveze.
@fury, hja, bo treba pazit pr pisanju. jez sploh, kr se dost motim...
@boom-bar, NP. Pa maš dual chanell vkloplen. Al kok je pač to zrihtan?
No, sej plate ne bom še menju. Po mojem bom zdle sam 2500 bartona, še 256 rama, pa 9600pro. En bolš hladilnik še na 9600, pa jo navijem na 500 mhz (GPU). Sej bi šlo, ne? Če je šlo z unim original hladilnikom na 475 mhz... PA še rebra za rame na grafi tud nalepim. Kaj mi priporočate tuki? Cooler za grafo mislim.
Aja, to še zdej ne vem. Paše zalman 7000 na AMD proce brez moda??

LP:)


EDIT: pa sej se da popravlad. zgleda, da sam v določenem časovnem zamiku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

asPeteR ::

->Paše zalman 7000 na AMD proce brez moda??

Ne.
http://blog.stegnar.com

C_maniak ::

Why the f**k not????;(( Kok lhk tak model nardijo?

C_maniak ::

Hmmm, na TR-jevi uradni strani piše, da je SK7 ťup to 2000+ PalominoŤ. 8 jurjev vredna zajetna bakrena rebra sam do 2 Ghz?? Tole je več več ohladi, right? Bi bil v redu za 2500 bartona, ne? Fajn navitga, se razume...
Naslednja stvar. Ali duall chanell res _občutno_ pohitri zadevo. Kr jez sm mislu 2x 256 mb kupt, da bi DC meu vkloplen. Sam pol se pa pojav problem pr nadgradnji na 1024 mb. Torej če še pol enkrat kupim 512 mb, so to že 3 ploščice (2x256,1x512). Bral pa sm, da DC s tremi ploščicami nagaja. Je to res? KR pol bi se bl splačal zdej vzet kr eno po 512 mb, pa zdej ne bi uporablal DC (zato tud sprašujem, če bi se poznala razlika) in bi ga šele pol, ko bi dokupu 512 mb (v eni ploščici, seveda).

Fury ::

sk7 ohladi.
dual ch. ni obcuten. samo v benchmarkih pa 1 fps vec mogoce.

C_maniak ::

eh pol pa ena ploščica po 512mb...

EDIT: ej, kaj pa tale "Powerd by ATI" grafa pr mlacomu za 50k? Pa kaka razlika je med powerd pa biuld by ATI??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

boštjan ::

POWERED BY ATI karte so grafične od partnerjev,ki sodelujejo z ATI-jem,BUILD BY ATI pa je grafična narejena pri ATI-ju.
Kero grafično za 50k?

C_maniak ::

aja:8) , 9600 pro 128 mb
pa tole bi dal gor. Bi pasalo? Cooler za GPU, rebra tk lhk razrežem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

C_maniak ::

zdej šele vidim, da 2500+ (barton) laufa na 1.83 Mhz. Pa vseen upraviči svojo manjšo frekvenco (glede na 2400+@2Ghz)s 512 kb cacha???
Kok se pa kej navija? Je že kdo sprobu kej?
Emmm, bi zalman 6000Cu zadostoval za bartona. Naj bi hladil do 2.13 (torej xp athlon 2600+). Pa tih je!!! To mi je pomembno! Sej bi vzel 7000, sam kaj ko ne paše gor;( .
Aja, pa še ena stvar. Bi šou tale cooler na 8500?? Kr sploh ni drag! Za 2900 dobiš cooler (z LED-ico8-) ) pa še rebra... Kaj več si še lahko želiš...?
EDIT: HEEEY!! Check this out!!
Features:
3) Intel Pentium 4 (Socket478), AMD Athlon/Duron/Athlon XP (Socket 462), and AMD Athlon 64 (Socket754) compatible design for broad compatibility.
Zgleda, da jim je le kapnal, da morjo tud AMD-je ohladit! Kdaj pride to v SLO?? Huh, bo treba mal po trgovinah povprašat, če slučajn že majo. Ko pridem z dopusta more bit to na policah!!8-)



Ups, šele zdej vidim, kok grozn sm pisu povered:8) :8) ... To bi me teplo pr kakem spisu...|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: C_maniak ()

boštjan ::

tisti cooler za grafično gre samo na geforce,tako vsaj piše

C_maniak ::

mja, sam....res ne bi šlo? BO treba zmert kje so lukne pr 8500. Ma kdo izkušnje s tem coolerjem. Kr razmišlam, da bi gor vrgu kr kajga za pentiuma (I al pa II), pa kak vent gor. Res bi bl tk zgledalo, sam hladilo pa bi.

C_maniak ::

sm tole mal premeru, pa ne bi pasal gor;(

Samuel ::

pr ohišjih imas nove serije DG, DX-U in BX03

se najbolj podoben stari serihi CS601 je DX-U, saj ima dodatno vtica za USB in firewire.

C_maniak ::

sej zdej tk ne bom ohišja kupval novag. sam proc, ram, pa razne dodatke za mod ohišja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716177 (8216) Vlad Tepeš
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545246 (3967) sid911
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462539 (1434) boštjan
»

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

Oddelek: Kaj kupiti
221162 (978) boštjan

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373444 (2862) boštjan

Več podobnih tem