» »

ThermalRight ALX 800

ThermalRight ALX 800

morphling1 ::

Test: Overclocker.com


Zelo zanimiv hibrid, zmogljivosti so dobre, v izdelavo ne dvomim, bo pa sigurno cenejši ter seveda lažji ->no need for 4 holes mounting
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Ubijalski vent :D
persona civitas ;>

morphling1 ::

Itak, Delta dual blade pošast :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tic ::

Dual volume :D
persona civitas ;>

upirna ::

SUMMARY: Excellent choice for aggressive air-cooling, but at very high noise levels.

To pove vse.

morphling1 ::

To pa ne gre drugače, če govorimo o Deltu. S kakim fan kontrolerjem ali pa drugim tišjim ventom, je lahko zadeva občutno tišja. Še vedno pa je ta cooler def. v zgornjem razredu performanse coolerjev.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

c3R4R ::

Hud vent...
:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

gamer ::

... še zmeri mamo alternativo... slk800 pa 900 A... ki je skoraj sigurno bloši... ampak nej mi kdo pove kako dolgo lahko človek zdrži z eno tako zverino kt je delta... sm meu vulcanota...en tedn max... 14 dni medium... pol pa sam še na low...

burkiburke ::

Jaz vem kje se dobi ta hladilnik in vent:) .
Prilagam slikice brez venta in z ventom YS Tech Crystal Blue. lp.



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Dr_M ::

se grem stavit da tale zadeva brez delte nikakor ni boljsa kot tt superorb. sk7 ze ni :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Se hecaš right ? Zadeva ima bakreno bazo kar je bistveno, prehod na rebra sem pa prepričan, da so TR-ovci naredili odlično. Tako da tole je sigurno v razredu SK7, samo ceneje zna bit. Ne pozabit kak je bil AX7, tole je pa samo boljše od njega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

morphling1: ne se ne hecam. mam sk7 z zalmanom f1(3.3k-3.5k rpm) in nikakor ni bolsi od superorba (ma cca 4-5°C vec pod istimi pogoji). dokler ne bo delta na mojmu sk7, nikol ne bo kot sorb.je pa res da je zdej precej tisji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ma ja ne moreš primejat zračnih hladilnikov pri tako drastično različnih pretokih zraka. Pri podobnih, sta ALX in SK7 pomoje zelo, zelo blizu, superorb pa zaostaja verjetno. Sicer pa Superorb sploh ni bil tako slab, samo glasen je bil kot hudič, pomoje celo delto preglasi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

burkiburke ::

Na systemcooling.com so stestirali ALX800 in dobiveni rezulati so celo boljši od bakrenega SLK800A8-O 8-O :O !!! Mogoče bo enako uspešen kot AX7?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

Cosmo ::

Rezultati so res hudi 8-). A ve kdo če se že dobijo kje v Sloveniji ali Avstriji?

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tattoo- ::

Če je reklama dovoljena? :D

Cool-PC
Racing is in my blood - Ayrton Senna

sash ::

Dr_M a lahko napišeš temperature CPU in kak CPU hladiš z SK7 in Zalmanom F1 ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Dr_M ::

tbredB 1700mhz 1.5V, odprta kista, temp ambienta 23°C, idle/load (f@h) 36/39°C
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sash ::

Hvala :)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

boris22 ::

Kaj je kdo preizkusu Thermalright SLK947 U.Baje gor paše celo 92 mm ventilator?Zgleda kar uredu ventilator.Tudi cena ni glih majhna.Kaj je dosti boljši od modela alx 800 in sk7?

burkiburke ::

Dosti boljši ni, nekaj pa ziher. Mogoče je razlika med SK7 in SLK947 U kakšnih 5C, samo da dobiš natančno kolk je ta razlika bi trebalo narediti uzporedni test teh hladilnikov. SLK947 U je surova moč>:D . Masivni bakreni hladilnik kateri se privijači na osnovno ploščo. Ta način pritrditve je najboljši, kajti boljši je stik med procesorjem in hladilnikom (kaj tudi zmanjša temp.). Ta način je pa dober tudi za transport (Lan, itn.), kajti ni treba skrbit da bo hladilnik kam zbežal:D .
Še en plus je da na SLK947 lahko uporabiš 92mm vent.

gamer ::

sej gre na slk900u tud 92mm vent gor... vem k sm meu doma enkrat to zadevco...

chilloutman ::

hello!
Sem lastnik slk 947u kulerja, in moram rečt, da je to en boljših ce ne najboljši zračni kuler na trgu. temperatura na idle: 35C, full load pa največ 42c.sistem je nekaj malega navit na 11x193. Na kuler sem zmontiral ystechov 92mm vent, ki laufa na 2500 rpm. Ohisje pa je antec 1080 plus z 430 true psu.vse skup pa kontrolira revoltecov regulator vrtljajev.

Cena z ventom je bila nekje 14 k sit.


hladno priporočam vsem navijalcem...

pa se moj sistem:
barton 2500+
abit nf7-s rev.2.0
512 corsair (2x256) 3200 c2 (400)
ati radeon 9600 pro saphire 128mb

upirna ::

Jaz si bom nabavil sp-94. >:D Kwa bo šele to delal!

Thanatos ::

chillout ker bios mas. ker ce mas taksne temperature z 14 ni to nic posebnega

MrX ::

a se splača menjat Zalman 6000cu z ALX800?

DjTonic ::

Pomoje je dosti boljša izbira nakup Zalmana 7000A ;)

tiborrr ::

Kje dobis tega aluminajstega Thermalrightea. Deklini se Duroncek malcek greje, pa se glasen je kot hudic (cca. 50 na full load, idle do 36, ker ga kontroliram z CPUidleom), pa bi ji rad privoscil nekaj boljsega.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BaRtMaN ::

cool-pc

tiborrr ::

Hvala, Bartman.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Caligula ::

OK, men se te temperature ne zdijo nc tazga-sploh pa ne za cooler k je 14 jurjev.

Vsakmu k je prpraqvljen vrzt 14 jurjev za kuler predlagam da gre najprej v BOFa al pa JAE pa za manj kot 2 jurja dobi Igloo 2410 PRO. Probite pa me zanima, ce bos pol rabil tistih 14 jurjev dajat za nizke temperature. Grem stavit, da ne hladi nic slabse sploh pa ne toliko da bi blo za tisto jetro vredno doplacevat 12 jurjev!!!

To je cist prevec denarja.

Najprej probaj s tem Igloojem pol pa dajaj toliko denarja, ce bo res treba. Iglooja se vedno lahko porabis pol kot vent za kaj drugega ker 2 cuka ni nic.

Samo tiu pravim, da najprej probaj.
Ne na pamet takoj dajat toliko denarja.

Igloo 2410 hladi vec kot odlicno, pa prej ti bo pr navijanju pol delal probleme RAM kot temperatura.

TribesMan ::

Caligula face it price/performace ne bo nikoli zvezna funkcija. Če hočeš ti hladilnik ki ti bo namesto 50°C držal 45°C boš moral krepko doplačat. Sploh pa se kvalitete dobrih hladilnikov pokažejo šele, ko ga postviš na navit procesor z visoko porabo. Tistih 15W, ki jih daje ven nenavit procesor v idle, je sposoben odvesti tud chipset hladilnik.
Daj ti svojega Iglooja na enga bartona pri 2300MHz in 1.9V, pol ga pa primerjaj z temlem ALX800. Boš hitro opazil razliko. Mogoče boš celo ugotovil, da pri nižji temperaturi procesorja RAMi bolje delujejo...

Če človeku paše met hladilnik za 14k naj ga kupi. Jest osebno bi raje posegel po kakem SLK800 ali 900. Ker tisto pa je kick ass.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

burkiburke ::

hm:\ , ALX je 6.900 Sit ne 14K:'(

Caligula ::

Jaz bi prav rad videl v praksi razliko med tema dvema coolerjema.

Pa price in performance sta v tej industriji dva razlicna pojma.
To je industrija, ki temelji na OEM proizvodnji, kjer eni delajo, drugi pa samo kupujejo in prodajajo pod svojim imenom tko da tvoja izjava ne drzi najbolj pa coolerji so ena taka prim itivna zadeva v compu kjer ni neke hude tehnike.

Dej po testih dotkrat Iglooji premlatjoi vse. Vse kar ena firma za coolerje rab je dober inzenir kl je prebezu iz ene druge firme.

Sej ze pr platah jih je par tko prebezal in je SOltek naredu takoj plato k se bol navija k Abitke, Epoxi in vecina vsega.

Pa na testu 65 coolerjev letnika 2002 in 2003 je zmagal cooler, k je pr JAE stal 3500 SIT ko so ga imeli...

Naj en proba oba coolerja na istem sistemu pa bom zelo presenecen, ce bo tisti hladil za 3C manj.
Pa se drl se bo verjetno precej bolj.

Cosmo ::

Kaj ti slučajno te Glacialteche prodajaš? Obnašaš se že tak8-O
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

Nope, sam so coolerji skos najboljsi, kjerkol se v testih pojavjo, pa se poceni so.
Jz mam pa mejcken krce takoj k folk hoce prehitr prevec dnarja dat.

Sej 7k se ni velik sam ce se dobi za pol manj al pa tretjino neki, kar je dost dobro..;(

Tradewind ::

Hja, samo vprašanje, kako pa je kaj z Vulcano 11+ in 12? Kam pa bi se ta uvrstila glede hlajena?

A kdo mogoče ima ta dva hladilnika, če bi lahko povedal kakšne temp. je dobil, sploh me zanima situacija, kjer je cpu navit nad 2300Mhz in je voltaža med 1,75-1,80!?

Sem gledal teste, pa nikjer nič pametnega ne piše, sploh za tako OC sisteme!

lopov ::

Ziv!

Jaz imam Volcano 11+ in Bartona 2500+, kateri dela kot 3200+ (2200MHz).
Voltaze mi ni bilo treba visati in je kar default (1.65 in ne 1.60, kot kaze slika), tko da ti to najbrz ne pomaga.

Slikca je ze malo stara (uptime je zdaj 9 dni), je pa masina przgana ves cas tko da ce drugega ne vsaj folda.



b.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tradewind ::

Ehm, nekak ne morem razbrati podatkov ki si jih prikazal?
Pa nikdar nisi višal voltaže, to moraš, da vidiš kje ti je meja!

A so kje kaki testi, sem iskal, pa nikjer niso dvigovali voltaže?
DFI DK P45 - T2RS PLUS, INTEL Q8400, napajalnik 650W,
2X2giga ddr2 800mhz, Maxtor SATA 250GB 8MB,HITACHI 500GB 8MB,
XFX Alpha dog 8800GT 512mb rama

lopov ::

:)

Sem napisal, da ti ne bo pomagalo --> masinca je pac za delo, ne za eksperimente (ze to, da sem ga navil je krsitev svetih obljub, katere sem dajal pred nakupom :/

burkiburke ::

ok, imam eno slabo in eno dobro novico. Slaba novica je da se odposlavljamo od Thermalrighta SK7:'( . Popularni hladilnik preživlja zadnje čase na policah v trgovinah, namreč Thermalright ne bo več proizvajal SK7. Kdo si želi ta model je zdaj zadnji čas za nakup>:D .

Dobra novica je da ga bo v tem cenovnem razredu z enako dobim ali še boljšim hladilnim lastnostima, zamenjal ALX 800. Tukaj si preberite še 2 testa tega lepoteca;) ;
twisted mods
gruntville
lp

kita103 ::

Ok priznam da sem noob. Včeraj sem nabavil ALX-800 in YS-Tech NFD -2F venti z potenciometrom. Zanima me kako se stvar vgradi v pc (predvsem kako se uproablja termalna pasta) in pa kaj hudiča naj naredim z belo mehko zadevo (1.5x1.5 cm) in ima urezane 4 majhne kroge.
Stvar je vidna tudi na sliki, ki jo je prilimal Burkiburke.

burkiburke ::

Nich hudega da si novinc, vsi smo to enkrat bli ali smo še zmeraj;) .
Stari hladilnik boš snel in procesor fajn očistil z npr. alkoholom. Pol boš na proc dal novo pasto v tankem sloju in jo z bančno kartico lepo razporedil po procu.
Vent montiraš na hladilnik in vse skup, brez preveč premikanja montiraš na proc. Tisti ventilatorček priklopi direkt na napajalnik in ne na osnovno, kar boš drugače verjetno plato skuril :D .
Tisti 3M termalni trakec je lahko nadomestilo za termalno pasto ampak je pasta boljša in ti je priporočam.
Ko boš zadevo porihtal nam sporoči dosežke:)) !
lp

kita103 ::

Najlepša hvala Brukibruke.
Sedaj pa grem probat.

kita103 ::

Kot vse kaže mi je uspelo!! 8-)
Temperature so v povprečju padle za okoli 6 st. C vendar pa imam sedaj bolj navit pc.
Prej sem imel Bartona 2.5+ na 2200 MHz pri 1.7V (48 idle, 57 max load - BOX cooler) sedaj dela pri 2300MHz in 1.75V (42 idle, 52 max load)
Ali so temperature normalne?

Če povem po pravici sem pričakoval več!?

kihc ::

Temperature so čist ql, jaz mam isti procesor, gor pa Sk-7 (baker), pa mam na full loadu okol 60 °C. Dela pa pri 2200 Mhz.

Najbrž si mel srečo z procesorjem....

boštjan ::

kihc,sam isti proc in cooler in navit na 2200MHz,pa pri full loadu ne povoha 50 stopinj,to komaj pri 2300MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402111 (1428) G@MER
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332876 (2147) c3R4R
»

Kaj kupiti za hlajenje "vročega" Athlona???

Oddelek: Kaj kupiti
311614 (1064) Dr_M
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351825 (1266) Grimlord
»

hladilnik za bartona

Oddelek: Kaj kupiti
191640 (1307) kuglvinkl

Več podobnih tem