» »

Ogrevanje na elektriko

Ogrevanje na elektriko

PowerofPeopl ::

Imamo stanovanje. 2 sobi in en večji prostor. Vse skupaj 43 kvadratnih metrov. Do zdaj smo se ogrevali s termoakumulacijsko pečjo, ampak ta je v večjem prostoru in v bistvu ponavadi sta ostali sobi ne dovolj ogreti, prihaja do prevelikih temp. razlik. Ponavadi je nekje 22 proti 17. V tistih najbolj mrzlih časih pade tudi na 15/16 stopinj, tam pa ostane nad 20.

Zdaj smo nekaj razmišljali doma, da bi v vse prostore namestili te konvektorje:
https://www.simfer.si/si/elektricni-gre...

Koliko bi se dejansko to poznalo pri računu za elektriko. Račun pozimi ponavadi dodatno naraste za nekje med 30 do 45 evrov.
Ti konvektorji pa imajo porabe 1 kWh eden, torej 3 kWh skupaj. Če bi delovali povprečno 6 ur na dan sem naračunal da bi bilo porabe nekje 30€.
Zdaj pa je vprašanje tudi koliko bi delovali. Fasada na bloku je par let nazaj bila obnovljena, torej ta del izolacijsko ni problematičen, ampak je pa vprašanje glede oken, saj so že zelo dotrajana in je vprašanje kako tesnijo, če sploh še.


Zanima me predvsem, če se sploh splača izbrati ta način ogrevanja. Dobimo jih po ceni 75€ en, saj smo naleteli na neko akcijo.
Kakšen je izkoristek toplotne energije v primerjavi z termoakumulacijsko pečjo. Sicer prebral sem, da bi naj bi termoakumualcijska bila cenejša od konvektorjev, ampak nekako ne vidim ob izračunu takšne razlike, ali pa nam ne deluje v redu. Položnice so vedno bile pozimi okrog 30-40 dražje pozimi.
Upam, da je vse skupaj razumljivo.

fikus_ ::

Če imaš dvotarifni el. števec in si do sedaj termoakumulacijsko peč grel pri nižji tarifi, bo nekaj razlike, sicer ne, oz. razlika bo toliko, kolikor boš sedaj imel malo večje izgube skozi steno/okna zaradi nekoliko višjih temp.

Če okna ne tesnijo/prepih, se lahko na hitro rešuje s samolepilnimi tesnili. Dobiš jih v tehničnih trgovinah.
https://www.merkur.si/delavnica/okovje/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

konspirator ::

Zamenjaj okna oz jih daj obnoviti.Koliko jih je ?

Izkoristek konvektorjev je enak 1.

Raje nabavi še eno termoakumulacijsko peč in timer, tako da bo peč delovala v času nižje tarife (ponoči).
http://www.bolha.com/iskanje?q=termoaku...

Tale jo šenka, samo da se je reši, drugače so rabljene od 40 eur dalje
http://www.bolha.com/gradnja/ogrevanje-...


30-40 eur za ogrevanje mesečno je praktično zastonj, sploh če imaš zanič okna.
--

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Ker išče prostovoljce oz. 4 hruste, da jo odnesejo :D

inferno666 ::

Tako peč smo imeli v stanovanju, izogibej se če je le možnost, ker je strašno nepraktična.

Rabi cel dan da se ugreje, potem pa greje ko prfuknjena in je ne moreš ustavit. Mi smo mogli včasih odpret okno, ker je preveč grela :)

konspirator ::

Zato sem napisal, kdaj in kako jo uporabljal.

Šamotna opeka se da odstraniti, tako da lahko peč dva (brez opeke) prestavita.
Opeke potem počasi znosiš sam.


inferno666
Bognedaj da kdaj prestaviš ogrevanje na talno, boš isto klel, kako je zanič.
--

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ali je kakšen poseben razlog zakaj se ne kupi ene klime?
Magic

shintaro ::

PowerofPeopl je izjavil:


Zdaj smo nekaj razmišljali doma, da bi v vse prostore namestili te konvektorje:
https://www.simfer.si/si/elektricni-gre...



my dawg breh, to bom si kupu... sam da ni preveliko

2f4u ::

Magic1 je izjavil:

Ali je kakšen poseben razlog zakaj se ne kupi ene klime?


Ja se strinjam; pr men na koruzi moja kuri na klimo; nekje do decembra sploh ne prižge centralne. Je res, da je blok 2011 letnik; ima pa le 3 zunanje stene. Pa na vrhu... ampak res, takole s klimo ni slaba izbira za kratkotrajno kurjenje...
Za premislit.

zuz3k ::

v bloku se ogrevamo na centralno ogrevanje, v dnevni cca 18 m2 bi se na nekej dodatno ogreval, ker je
poraba centralnega prevelika oziroma na cenejši energent

zunanja klima odpade, v upoštev pride termoventilator, ali kaj drugega radiator pa bi se prižgalo samo zvečer

prenosna klima naj bi pihala ven še zrak iz cevi, kako je s tem, kateri drugi energent izbrati


lp
Life is a psychological game.

buttcrack ::

centralna je pa na?

starfotr ::

Saj imate stanovalci moč, da si kupite novo kurilnico in s tem znižate stroške. Ta individualizem v skupnih stanovanjskih enotah, je meni milo rečeno beden. Če bi želel biti sam, bi si zgradil hišo, če bi želel biti še bolj sam, bi si zgradil hišo na samem.

Killermode ::

starfotr je izjavil:

Saj imate stanovalci moč, da si kupite novo kurilnico in s tem znižate stroške. Ta individualizem v skupnih stanovanjskih enotah, je meni milo rečeno beden. Če bi želel biti sam, bi si zgradil hišo, če bi želel biti še bolj sam, bi si zgradil hišo na samem.

Če si priključen na daljinsko ogrevanje pač to ne drži.

Invictus ::

Killermode je izjavil:

starfotr je izjavil:

Saj imate stanovalci moč, da si kupite novo kurilnico in s tem znižate stroške. Ta individualizem v skupnih stanovanjskih enotah, je meni milo rečeno beden. Če bi želel biti sam, bi si zgradil hišo, če bi želel biti še bolj sam, bi si zgradil hišo na samem.

Če si priključen na daljinsko ogrevanje pač to ne drži.

Seveda drži.

Samo računica se ne izide na koncu ;).

Da ne govorim o prepričevanju sostanovalcev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Master_Yoda ::

Heh pri nas v bloku imamo eno, ki nas je hotela prepricati da naj odvoz smeti placujemo v celoti kot blok, in ne po posameznih vhodih, ces da bo ceneje. Finta pa je v tem, da ona zivi v vhodu kjer je dosti manj prebivalcev, imajo pa isto velike kante kot mi v vhodu z dosti vec folka. Ja bi bilo ceneje za njo, ker bi jo mi subvencionirali heh.
Ta zenska je drugace tudi proti vsem taksnim investicijam. Ko smo menjavali streho so ona in folk z podobnim odnosom bili proti temu da bi se sanirali dimnike. Sedaj po parih letih od menjave se je pa moralo narediti se to - seveda drazje, kot ce bi se takrat to naredilo.

Da bi pa taksen folk preprical da se odlopimo od daljinskega ogrevanja in se naredi kaj drugega, ki bo na dolgi rok ceneje je pa utopija.

In se prav vidi tudi da se je zacela sola (ter da so temperature nizje) - v nedeljo zvecer je treba da se kolikor toliko normalno stusiras odpreti samo vroco vodo. Pritece pa mlacna - placas pa seveda isto kot ce bi se poleti s kropom tusiral.
Pa tudi misliti ti da - kaj drugace se folk ne tusira sploh ali kaj ?

Killermode ::

Invictus je izjavil:

Killermode je izjavil:

starfotr je izjavil:

Saj imate stanovalci moč, da si kupite novo kurilnico in s tem znižate stroške. Ta individualizem v skupnih stanovanjskih enotah, je meni milo rečeno beden. Če bi želel biti sam, bi si zgradil hišo, če bi želel biti še bolj sam, bi si zgradil hišo na samem.

Če si priključen na daljinsko ogrevanje pač to ne drži.

Seveda drži.

Samo računica se ne izide na koncu ;).

Da ne govorim o prepričevanju sostanovalcev...


Kako lahko zamenjamo kotlovnico, ki sežiga tudi smeti in ogreva večji del mesta daljinsko?

starfotr ::

Daljinsko ogrevanje je najcenejši možen način ogrevanja. Seveda mora biti blok izoliran in hidravlično uravnotežen in če imaš kalorimeter, namesto butastih indikatorjev na radiatorju. potem so stroški minimalni.

Sploh ne vem, kaj se bunite. Ste že izvedli vse zgoraj omenjene ukrepe in zakaj ne?

Killermode ::

starfotr je izjavil:

Daljinsko ogrevanje je najcenejši možen način ogrevanja. Seveda mora biti blok izoliran in hidravlično uravnotežen in če imaš kalorimeter, namesto butastih indikatorjev na radiatorju. potem so stroški minimalni.

Sploh ne vem, kaj se bunite. Ste že izvedli vse zgoraj omenjene ukrepe in zakaj ne?

Blok je izoliran.
Strošek brez ogrevanja 13€ na 37m2 stanovanje na mesec izven kurilne sezone ter 3€(1€/kom) zraven za tiste butaste indikatorje na radiatorjih brez, da bi sploh začel kurit.
To se meni zdi daleč od poceni.
S tem da ne govorimo še o urnikih kurjenja. Ob praznikih zjutraj zakurijo, da razžene radiatorje. Potem se do poldneva ohladijo in spet segrejejo popoldne proti večeru.

starfotr ::

Sploh ne veš, kaj je drago.

type-R CIVIC ::

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme bom povprašal kar tukaj. Imamo hišo trenutno izdelana 2/3 bivalne površine cca 140m2. Sobe so cca 5x12m2 in 4x20m2. Višina stropa 2.2m in pa trenutno ogrevanje je na trdo gorivo (peleti) cca. 4tone na sezono ogravanja (samo centralno brez sanitarne vode) kar znese okoli 850€. Temparatura v hiši je 22.5*C Ogreva se med tednom od 05.00-23.00, med vikendih 07.00-00.00. Izolacija 15cm stirodur, in pa pvc okna. Sedaj pa se zanimamo za ogrevanje na električne radiatorje BEHA in torej v mojem primeru bi vzel 4x 2000W, 3x1500W in 2x 1000W. Zanima pa me če ima kdo podobno situacijo in kolikšna je realna poraba, saj vemo da radiatorji ne delajo s polno močjo ves čas in pa seveda če se ta investicija izplača ali ne? kolikšna bi bila prb. poraba na mesec? ali priporočate kakšno drugo alternativo? Glede gretja s peleti nimam problema ampak ko se bo uredila še 1/3 bivalne površine in bo dodanih še nekaj radiatorjev, bo poraba malenkost večja, maksimalna valuta peletov mi je pa 5ton, saj več jih v kurilnico ne dobim. + segrevanje drugega in tretjega štuka bo ob končanem delu zadnje tretjine ogrevano tudi na kamin (z vodenim zrakom) Najlepša hvala za odgovor. Denis

Pac-Man ::

type-R CIVIC je izjavil:

ali priporočate kakšno drugo alternativo?


Klime oz. toplotno črpalko.

Sicer raje ostani na peletih.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

nsa_ag3nt ::

Imaš kaj na fasadi ?
Stirodur je ponavadi med platami.
Kaj imaš na strehi ? Tam lahko sam pokriješ s 35 cm stekleno volno v horizontali.
Imaš talno ali radiatorje ? Kakšne ?
Projektant te nima rad (imaš novogradnjo), 2.2m višine je podmornica.
Kateri kotel, peleti ?

Električni radiatorji z močjo 4x 2Kw, 3x 1.5kW ter 2x 1kW bodo pri polni moči porabili 14.5 kWh (na uro).Če se da na el. radiatorjih nastavljati moč ne vem.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Bubbles ::

Da ne odpiram nove teme ...
Gledam eno garsonjero, približno 30 m2, gretje je na električne radiatorje. V glavnem prostoru je 2000 W, v kopalnici pa 1250 W radiator. V kopalnici je še bojler (ne vem, koliko vatov) pa še eno grelno telo na steni, ki je včasih bilo v kopalnicah in žareče gori (1250 W). Stavba je zgrajena nekje v 80-ih, ne vem, kakšna je izolacija, je pa na severni strani in v pritličju. Vem, da je nemogoče točno povedati, ampak me zanima, tako na palec, po občutku, kakšni stroški me čakajo oz. koliko elektrike se porabi za takšno stanovanje v zimskih mesecih (ob normalni uporabi).

Steinkauz ::

Jst sm mel 40m2 enosobno.
V kopalnico sm dal kaloriferček z ventilatorjem in vžgal samo za tuširanje.

V sobi je bil 1500w električni radiator, v kuhinji pa 1000w.
Za ogrevanje je bla razlika v štromu med poletjem med +30 do +100eur.

Bajta iz 50let, okna relativno ok, bajte brez izolacije.

Vsekakor predlagam inštalacijo dobre klime, ki ima dober izkoristek za ogrevanje.
Pade poraba štroma vsaj na pol, pa še poleti se lahko hladiš.
Pokriješ ceno klime v parih letih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejše ogrevanje na elektriko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599093 (5814) mancini
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655078 (30197) facepalm
»

Optimalno ogrevanje stanovanja

Oddelek: Loža
244452 (3275) Gogyto
»

Infrardeče ogrevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9936380 (21103) energetik
»

Climastar Avant radiatorji

Oddelek: Loža
195364 (4980) Moharsan

Več podobnih tem