» »

Je hitrejse branje pri 64kb velikem sektorju?

Je hitrejse branje pri 64kb velikem sektorju?

goranv ::

Ce formatiram ( ne sistemski disk ) v 64Kb velike sektorje, bo branje hitrejse? Zanima me bolj nalaganje iger z programom Proces Monitor sem opazil da ena igra pri zagonu zaporedno veliko bere po 4kb ali 8kb zato dolgo traja. A bo v tem primeru sistem nalozil predpomnilnik 64kb velik sektor in s tem zmajsal dostopa do diska in preostanek bral z pomnilnika?

RC37 ::

Jaz s tem nisem opazil razlike razen tega, da mal pršparaš (par mb) na placu ker je sektor manjši in ne rabi tolko podatkov držat.

"kupi ssd" -- veš nekateri raje sprobajo vse opcije in vsi tudi nimajo 1000000€/dan plače.

MIHAc27 ::

Po moje z sektorji ne boš veliko rešil. Probaš lahko mogoče tole:
https://lifehacker.com/how-to-short-str...

Drugače pa.. ko greš enkrat na SSD, ni vrnitve na klasičen disk.

Invictus ::

Bolj kot velikost sektorja, bo problem brzine rešilo redno defragmentiranje...

S tem smo se zafrkavali 15 let nazaj, pa se ni obneslo. Defrag vedno ;).

Imeli smo "disk cache" software v RAMu. Se tudi ni obneslo.

Tako ali tako je pa problem na diskih dostop do velike količine majhnih datotek, ki so razfukane po celem disku...

Zato SSD seka. Riskiraš tisti keš in pozabiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Meizu ::

Meh za igre nabijat je pa res vseeno kaksen disk mas. Ce nalagas 10 sekund al pa 1 minuto je cisto isto. Se bolj immersive je ker lahko v loading timeu v glavi pricaras pravo atmosfero :)

MrStein ::

goranv je izjavil:

Ce formatiram ( ne sistemski disk ) v 64Kb velike sektorje, bo branje hitrejse? Zanima me bolj nalaganje iger z programom Proces Monitor sem opazil da ena igra pri zagonu zaporedno veliko bere po 4kb ali 8kb zato dolgo traja. A bo v tem primeru sistem nalozil predpomnilnik 64kb velik sektor in s tem zmajsal dostopa do diska in preostanek bral z pomnilnika?

Če drugo ne, lahko probaš.
Na disku naredi novo particijo, ki jo sformatiraš na 64KB.
Igro skopiraj tja in testiraj.
Za dobro mero novo particijo formatiraj še na 4KB in spet testiraj. (različne lokacije na disku imajo različne hitrosti, da boš primerjal jabolka z jabolki in ne pomarančami).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

goranv ::

Pred nekaj meseci sem kupil 3Tb HDD zato ne bom kupoval nov SSD, bom pa tiste igre ki jih pogosto igram in so pocasne nalozil na sistemski SSD kjer je se 100Gb prosto za 2 ali 3 igre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji za manj kot stotaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6717802 (12261) nekikr
»

WD10EARS??

Oddelek: Kaj kupiti
233522 (2673) GrimReaper
»

Western Digital bo bolje izkoristil prostor trdih diskov

Oddelek: Novice / Diski
284796 (3307) Dami
»

Bios in 1tb disk

Oddelek: Strojna oprema
172109 (1810) ender
»

Clusters v Partition Magic?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81191 (1116) R@C@

Več podobnih tem