» »

Mondeo IV 2.0 - Poraba

Mondeo IV 2.0 - Poraba

zk_eu ::

Pozdravljeni,

ima kdo od uporabnikov izkušnje s porabo pri 2.0L motorjem Mondea četrte generacije, torej l. 2009? Predvsem me zanima poraba na AC in po mestu? Nekaj so testi, nekaj pa realne izkušnje voznikov.

Hvala.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

NikolormousB ::

GrimReaper ::

Izpod 9l se s takim avtom nimaš kaj vozit. Računaj na 9-11l, odvisno kolk ga boš stiskal. 8l samo če boš res cijazil.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

zk_eu ::

V večini ne vozim agresivno, razen, ko je to potrebno ali zapaše :). 9L-11L povprečno?

Če gledam po Spritmonitor.de za tega Mondea in ta motor, tako kot mi je svetoval NinjaMig21, je povprečna poraba nekje 9L, kar se mi zdi še sprejemljivo. Po AC naj bi jo pa imeli nekje okoli 8L ali manj, nekateri celo okoli 7L.

Trenutno imam staro Astro G 1.6 16w, pa imam nekje 8L-8,5L povprečne porabe po mestu, čisto odvisno. Na AC, če je ravno ne tišim, se pa spravi tudi gladko pod 7L :D.

Žal večino voženj opravim po mestu, na letu pa tudi naredim nekje do 25.000 km, tako, da mi kaj druga kot benciner ne preostane. Z 2.0 motorji nimam izkušenj, zato raje vprašam prej, kot pa potem jamram glede porabe.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

kingsix ::

Sem imel 1.8 - podoben motor.

Ko sem vozi lres bolj počasi in hitro menjaval..torej po vasi 55-60kmh v 5 prestavi ali po AC 120kmh sem imel povrečno porabo 6.5l.
Relacija Ptuj-MB po mariborski cesti - vse po omejitvah oz še malo več - poraba 4.8l .

Ti motorji so lahko zelo varčno ali pa zelo požrešni. Pri varčni vožnji porabijo manj kot večino teh 1.2l mlinkčkov danes. Trenuten 1.6 motor porabi pri 60kmh skoraj 2l več kot tisti 1.8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

zk_eu ::

Bencin??? :D. Vav. Torej tudi, če bi manj močen motor gledal pri temu avtu, bi lahko pričakoval podobno?

Saj pravim, sam res nisem agresiven voznik. Po AC vozim povprečno 120 km/h, če ni treba prehitevati ali ravno se mi res ne mudi... No, pa občasno je treba tudi malo "ventile prepucati" :). Sem videl, da so nekateri na Spritmonitor.de pisali, da ima ta avto porabo tudi pod 5L, samo nisem verjel :D. Večina jih pa beleži do 8L mešane vožnje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

koyotee ::

kingsix je izjavil:

Sem imel 1.8 - podoben motor.

Ko sem vozi lres bolj počasi in hitro menjaval..torej po vasi 55-60kmh v 5 prestavi ali po AC 120kmh sem imel povrečno porabo 6.5l.
Relacija Ptuj-MB po mariborski cesti - vse po omejitvah oz še malo več - poraba 4.8l .

Ti motorji so lahko zelo varčno ali pa zelo požrešni. Pri varčni vožnji porabijo manj kot večino teh 1.2l mlinkčkov danes. Trenuten 1.6 motor porabi pri 60kmh skoraj 2l več kot tisti 1.8.


4,8? Nevem cemu delajo elektricne avtomobile ce ti 1.8motor kuri pod 5l :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kingsix ::

Da, bencin....ampak kot pravim - varčne vožnje. Ko nisem poskušal vozit varčno..pa je povprečje bilo tam 8-8.5.
Ko sem avto prodajal mi je potovalni kazal povprečje 6,5. Tako je tudi bilo ko sem ročno računal (+-0,1l). Ko je to kdo gledal ni verjel...
Aja pa moj 1.8 je bil letnik 2001 z motorjem 1.8 L (1798 cc) Duratec I4...takšne z manjšimi upgradi imajo tudi kasnejši mondeoti.

Imajo pa ti motorji napako na sesalnem kolektorju, ti lahko loputice požre, jaz sem jih odstranil.m Mislim da so to napako kasneje odpravili. Ko se avto prižge poslušaj če kaj klika v sesalnem kolektorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

NikolormousB ::

Ko sem vozi lres bolj počasi in hitro menjaval..torej po vasi 55-60kmh v 5 prestavi ali po AC 120kmh sem imel povrečno porabo 6.5l.
Relacija Ptuj-MB po mariborski cesti - vse po omejitvah oz še malo več - poraba 4.8l .


To je tale 125 konjski motor, ki ima na spritmonitor minimalno povprečno porabo 7,07?

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...

kingsix ::

ne, mislim da je bil 110KM.

branc ::

2010 letnik, TDCI 163 konjičev, dobrih 30K letno, cca 100 km/dan, velika večina je avtoceste. Povprečno porabo mi računalnik kaže 5.7. Vožnja pa kakor mi paše, včasih sem celo pazil na porabo, zdej se s tem ne obremenjujem. Enkrat vozim 120/130 km/h - če je prazna avtocesta (kar je dostikrat glede na čas, ko se vračam) ga tudi konkretno pritisnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

kuglvinkl ::

Lahko rečem podobno.
Your focus determines your reallity

zk_eu ::

Ja, ampak tukaj govorimo o bencinskih motorjih. TDCi 2.0 ima tast in ja, res ima lepo porabo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

branc ::

zk_eu je izjavil:

Ja, ampak tukaj govorimo o bencinskih motorjih. TDCi 2.0 ima tast in ja, res ima lepo porabo.


Se opravičujem, sem prezrl.

mikhaair ::

Honda 2.0 ima mogoce kaj manjso porabo.

bambam20 ::

NikolormousB je izjavil:

Ko sem vozi lres bolj počasi in hitro menjaval..torej po vasi 55-60kmh v 5 prestavi ali po AC 120kmh sem imel povrečno porabo 6.5l.
Relacija Ptuj-MB po mariborski cesti - vse po omejitvah oz še malo več - poraba 4.8l .


To je tale 125 konjski motor, ki ima na spritmonitor minimalno povprečno porabo 7,07?

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic...


Po avtocesti ;).

Tok ma tud BMW M3 če se pelješ po avtocesti 120 km/H. Še manj. Avtocesta ni noben realen pokazatelj porabe.

GrimReaper ::

zk_eu je izjavil:

9L-11L povprečno?

Seveda. 9l je za ta avto za večino voznikov tolk, da ni treba pazit na porabo. 11l je pa max, mogoče tudi 12, že na Spritmonitor kjer so znani po šparanju imajo blizu 12l.
Sem imel že 2.0 atmosferca, pa sedaj 1.6T, pa vem da sam ne bi nikol kupil takega avta, da bi ciljal na 8l, ker to je res upokojenska vožnja. Z 9l se pa da shajat, če šaltaš res zgodaj. Prehitevanja je bolje pozabit, potem bo hitro 10l.
AC in 50+km vožnje so seveda drugo, potem verjetno ni tak problem 8l.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

miraldi ::

Tam povprečno 8-9l. Imam Opel Vectro 2.0 16v 140km pa imam porabo 8.5l.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

antrim ::

Mešana bo nekje med osmimi in devetimi litri. Če ti uspe imeti več si "special."

HomeEdition ::

Tak motor imam v smaxu, letnik 2010, poleti imam porabo 8,4 pozimi naraste na 8,6...vozim se pa 1/3 avtocesta, 1/3 odprte ceste, 1/3 mestna vožnja.

GrimReaper ::

S kakšno vožnjo to, tko kot sem včeraj gledal na števec, 60-70, čez mesto sem pa itak nehal hodit, ker tam imaš enake bolnike, 30-40.
Ni ga večjega užitka kot potegnit mimo takih do 120, ampak je problem da ni vsakič nasproti frej.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Res pa da se to pri porabi ne pozna tolk, 90, sploh če imaš 6. prestavo, lahko komot voziš, pa če še ne vem kako šparaš.
Zakaj folk vozi tako počasi so razlogi nekje drugje. Za stare fotre in mame mi je jasno, da so nesposobni za vožnjo, ampak da se en 30 do 50-letnik tako vozi, je pa nesprejemljivo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

NikolormousB ::

Ja, katastrofa. Ljudje, ki vozijo po predpisih bi se morali malo zamisliti nad svojim življenjem.

pegasus ::

GrimReaper je izjavil:

na Spritmonitor kjer so znani po šparanju
Moje izkušnje so drugačne ... številkam tam odštejem 20% in dobim mojo realno porabo.

GrimReaper je izjavil:

Zakaj folk vozi tako počasi so razlogi nekje drugje.
Drži. Kurjenje denarja skozi izpušno cev se nam zdi velika neumnost, to je razlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

nurmaln ::

Imel sem ga šest let, povprečna poraba 7,6-7,7l. Mestna vožnja in relacije.

Aja, ups, moj je bil TCDi
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

TehDucky ::

Sem tudi sam mel v planu kupit Mondeo Mk4 v prihodnosti, pa vidim, da zadeva "lahko" kar konkretno pije.
Sam vozim ibiza 2007 1,2L pa imam povprečje 6,5L, pa bi hotel, da ima novejši avto manj porabe, sem pa imam za zelo varčnega šoferja.

mikhaair ::

Jaz imam v glavi, da starejsi 2.0 cca. 150km motorji sta 'varcna' le Honda in BMW.

konspirator ::

GrimReaper je izjavil:

S kakšno vožnjo to, tko kot sem včeraj gledal na števec, 60-70, čez mesto sem pa itak nehal hodit, ker tam imaš enake bolnike, 30-40.
Ni ga večjega užitka kot potegnit mimo takih do 120, ampak je problem da ni vsakič nasproti frej.

Bolnik si kvečjemu sam, ker misliš da si na rallyju in prazni cesti.
Nisi.

Tvoja sporočila na avto delu foruma so dovolj zgovorna.
--

GrimReaper ::

Mi je žal, ampak se ne strinjam. Če je za vas vožnja 65 in 35 normalna, potem vam ni pomoči. 90 in 50 je vožnja na res 100% sigurnosti, vi bi šli še dlje od tega.
Pa po kakšnih predpisih neki je taka vožnja, to je hujša kršitev v prometu, da brez razloga delaš kolono. Na izpitu te vržejo takoj, da se greš ti vozit 65 za tablo za konec naselja.

Grem stavit da se bom danes spet peljal 65, ker folk ne zna potegnit iz semaforja. Na začetku se da potegnit po sredini, po pasovih za zavijanje levo, seveda vse odvisno od nasprotnega prometa in koliko znaš opazovat in previdevat promet (pri meni to seveda ni problem, če mi uspeva tako rizično vozit že 10 let).

Špara se pa drugače z dizlom. Nova Astra, sam imam z 1.6T 10l, 1.6 136 dizel ima z enakim stilom vožnje 5l. Potem imaš pa folk, ki kupuje bencinarje in hoče dosečt porabo dizla, ne gre.
Daš zraven še folk na socialni in minimalcu ter upokojence in imaš na cesti tako stanje kot je po SLO.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

rizično vozit? malo divjanja po mestu je za tebe rizično? zate zagotovo ni, ogrožaš predvsem druge.

Jaz vozim po omejtivah...in v 75% dohitim folk, ki divjajo po hitri cesti/AC iz AT proti MB na semaforjih v MB. Ja..pridobili so res full full časa. rofl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

GrimReaper ::

Ne vem kje sem omenil, da prehitevam po naselju. Priznam pa, da sem tistadva, ki sta se vozila 30 oz. 40 prehitel do nekje 70 oz. 80. Ravno zaradi tega sem začel vozit okol po cesti 90.
Prehitevat v naselju se sicer sme, ampak je problem da hitro krepko prekoračiš omejitev. Enako je izven naselja, imaš takoj 120 noter, ampak tam to ni nek problem in je še v mejah normale.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Sicer se pa da tudi z "pametnim" dvijanjem... 1x sem za foro iz Dunaja vozil malo bolj varčno..sva imela z mojo čas + dobro glasbo tako da..super.

No..po klancu navzdol sem kar divjal..tam do 160-180. Po klancu navzgor pa sem probal vzdržat vsaj 100, po ravninah pa 130. Zavor etc. skoraj nisem uporabljal. Na cilj sem prišel podobno hitro kot celo pot tam 130.
Povprečna poraba, glede na polnjenje pa: 6,5l PLINA. torej sem imel porabo kot da bi mi pil tam slabe 3l bencina ali slabe 4l dizla.
Tja nisem gledal...no na koncu sem dal za dunaj-oba smeri (cca 530km) 19EUR za gorivo. Ni slabo.

Če želiš prihranit pri gorivu je predvsem pomembno predvidevanje prometa etc. da je vožnja čimbolj tekoča, brez nekih zaviranj etc (po AC).
Najbolj smešni so mi tisti, ki divjajo proti rdeči luči, potem pa tam stojijo kot idijoti...jaz se pa lih za zeleno pripeljem in lepo prehitim (dvo-pasovnice)..suckers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

koyotee ::

Ma kaj grimreaper se ni v crni kroniki?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GrimReaper ::

GrimReaper je izjavil:

Grem stavit da se bom danes spet peljal 65, ker folk ne zna potegnit iz semaforja.

Sem imel večjo srečo in sem se še za včeraj pomiril, do 150 sem ga pošopal, prej tudi dve prehitevanji do 120/140, po naselju je pa tudi šlo 55, čeprav so se že nabirali spredaj.
Eden je šel potem skozi rumeno/rdečo, zadnji pa kar na polno v rdečo. Sam sem seveda počakal, kot rečeno v drugi temi, grem skozi rdečo samo pri zavijanju desno. Pa pri zeleni sem imel še precej fore, ko sem zavil levo pred nasprotnim, tako da danes skoraj ne bi moglo it bolje.
Dejstvo je, da čeprav je 200KM še vedno precej počasnih med prehitevanjem enega, ki gre 90-100, priznam da bi z več konji res lahko fasal kakšno čelno. Tako da glede avta nimam želje po boljšem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Dr_M ::

NikolormousB je izjavil:

Ja, katastrofa. Ljudje, ki vozijo po predpisih bi se morali malo zamisliti nad svojim življenjem.



Eno je vozit po predpisih, drugo je bit ovira na cesti. Slednji pac niso za v avto.

Kurjenje denarja skozi izpušno cev se nam zdi velika neumnost, to je razlog.


Si ze slisal za javna prevozna sredstva?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bambam20 ::

Dr_M je izjavil:



Si ze slisal za javna prevozna sredstva?


Zakaj bi uporabljal to, če lahko avtom delaš gužvo in zastoje na cesti? Avtobus tudi ne gre 150 . Ejga.

mikhaair ::

Zakaj bi z več konji prej fasal čelno?

koyotee ::

Ker ga jebe globinski vid.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

antrim ::

TehDucky je izjavil:

Sem tudi sam mel v planu kupit Mondeo Mk4 v prihodnosti, pa vidim, da zadeva "lahko" kar konkretno pije.
Sam vozim ibiza 2007 1,2L pa imam povprečje 6,5L, pa bi hotel, da ima novejši avto manj porabe, sem pa imam za zelo varčnega šoferja.


Od do pol tone težjega avtomobila si pričakoval manjšo porabo? Humorist. Glej raje Clio dci.

GrimReaper je izjavil:


Sem imel večjo srečo in sem se še za včeraj pomiril, do 150 sem ga pošopal, prej tudi dve prehitevanji do 120/140, po naselju je pa tudi šlo 55, čeprav so se že nabirali spredaj.
Eden je šel potem skozi rumeno/rdečo, zadnji pa kar na polno v rdečo. Sam sem seveda počakal, kot rečeno v drugi temi, grem skozi rdečo samo pri zavijanju desno. Pa pri zeleni sem imel še precej fore, ko sem zavil levo pred nasprotnim, tako da danes skoraj ne bi moglo it bolje.
Dejstvo je, da čeprav je 200KM še vedno precej počasnih med prehitevanjem enega, ki gre 90-100, priznam da bi z več konji res lahko fasal kakšno čelno. Tako da glede avta nimam želje po boljšem.


Special ... Pol foruma ti že celo večnost argumentirano dokazuje, da pišeš in počneš neumnosti, pa še kar goniš svojo. Kolk si star? 20?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

bambam20 ::

antrim je izjavil:



Special ... Pol foruma ti že celo večnost argumentirano dokazuje, da pišeš in počneš neumnosti, pa še kar goniš svojo. Kolk si star? 20?



Po razmišljanju na ravni najstnika, ki igra veliko need for speed. ENi nikoli ne odrastejo.

GrimReaper ::

Ne vem zakaj bi moral odrasti, ravno na to sem pri sebi ponosen.

mikhaair je izjavil:

Zakaj bi z več konji prej fasal čelno?

To je težko vprašanje, po eni strani z več konji prej opraviš prehitevanje, ampak dejstvo ostaja da več konj, večja nevarnost, tudi zavarovalnice menijo enako.
Sam vem da je bil najmanj nevaren 50KM, tisti res ni potegnil nikamor. Tudi ni šel dosti čez 100 po regionalkah, na AC pa v klanec tudi ni zmogel dosti več kot 120, tako da edino s takim avtom lahko preprečiš človeški faktor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Upam da se vsaj ne boš razmnoževal dokler si kreten.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Upam da se vsaj ne boš razmnoževal dokler si kreten.



Na žalost je dovoljeno vsem imeti otroke. :|

pegasus ::

Dr_M je izjavil:

Si ze slisal za javna prevozna sredstva?
Koristim maksimalno. V zadnjih dveh mesecih sem skuril samo cca 20l bencina, enako računam do konca leta. Plus nekaj kerozina.

TehDucky ::

antrim je izjavil:

TehDucky je izjavil:

Sem tudi sam mel v planu kupit Mondeo Mk4 v prihodnosti, pa vidim, da zadeva "lahko" kar konkretno pije.
Sam vozim ibiza 2007 1,2L pa imam povprečje 6,5L, pa bi hotel, da ima novejši avto manj porabe, sem pa imam za zelo varčnega šoferja.


Od do pol tone težjega avtomobila si pričakoval manjšo porabo? Humorist. Glej raje Clio dci.




Gledal sem za Mondeota, medtem ko v stavku sem napisal, da pričakujem od novega/novejši letnik avta manjšo porabo. Če sem z bratovim sicer dizel berlingotom, ki je ogromna škatla lahko peljal 4,7l/100km povprečje pol bom (upam) tudi kaj podobnega našel pri drugih avtih.

Glede teme, pa sem videl na poraba.com, da ima bencinar Mondeo cca 8L, dizel pa cca 6,5L porabe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353926 (4603) hojnikb
»

Poraba avta - nazivna in dejanska (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
838198 (5527) smacker
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512444 (9556) nekoman
»

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6214180 (10320) jalovec09
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525891 (21693) krneki0001

Več podobnih tem