» »

anketa: Izsiljevalski virusi in plačilo odkupnine v kriptovalutah

anketa: Izsiljevalski virusi in plačilo odkupnine v kriptovalutah

filips ::

Sva učenca 8. razreda ljubljanske osnovne šole in delava raziskovalno nalogo o izsiljevalskih virusih in kriptovalutah. Prosiva vas, da nama z reševanjem ankete pomagate pri najni raziskavi.
Raziskovalno nalogo bova predstavila na 31. srečanju mladih raziskovalcev in njihovih mentorjev Mestne občine Ljubljana 22. 3.2018.

https://www.1ka.si/a/141034

Hvala za sodelovanje.

vprašanja:
Kateri operacijski sistem uporabljate?
Ali redno posodabljate sistem?
Kateri varnostni program imate nameščen?
  Katero zaščito vam ponuja ta program?
Ali imate varnostno kopijo podatkov?
Ali ste že kdaj prejeli izsiljevalski virus?
  Kateri virus ste prejeli?
  Kolikšna je bila odkupnina?
  V kateri valuti so zahtevali odkupnino?
  Ali ste plačali odkupnino?

Mesar ::

Lohka kr tu?

Kateri operacijski sistem uporabljate?

windose

Ali redno posodabljate sistem?

računalničar je vse nastavil ko je prinesel monitor

Kateri varnostni program imate nameščen?

antivirusni program

Katero zaščito vam ponuja ta program?

zaštiti pred virusi

Ali imate varnostno kopijo podatkov?

vse pomembne podatke premikam iz c pogona na d

Ali ste že kdaj prejeli izsiljevalski virus?

da

Kateri virus ste prejeli?

vseh sort, od unega full screen , do uniga k je neki fajle zaklenil

Kolikšna je bila odkupnina?

2 BTC al ne? oni full screen pa je zahteval PSC

V kateri valuti so zahtevali odkupnino?

btc, psc

Ali ste plačali odkupnino?

nisem imel razloga, da bi

lp
Your turn to burn!

SeMiNeSanja ::

Ena manjša nerodnost v anketi:

'prejel' je verjetno že vsakdo katerega od izsiljevalskih virusov, vendar se ni z njim 'okužil', ker bodisi ni odprl priponke ali pa ga je pred okužbo obvaroval kateri od varnostnih mehanizmov (popravki, AV,...).

Zato bi bilo bolje v anketi spraševati, če si se že kdaj okužil, oz. če si že naletel na tak virus in se nisi okužil, kaj te je pred okužbo obvarovalo (znanje/osveščenost, popravki - ni 'delal', AV,...).

filips ::

Hvala za opozorilo. Sem popravil.

Mesar ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ena manjša nerodnost v anketi:

'prejel' je verjetno že vsakdo katerega od izsiljevalskih virusov, vendar se ni z njim 'okužil', ker bodisi ni odprl priponke ali pa ga je pred okužbo obvaroval kateri od varnostnih mehanizmov (popravki, AV,...).

Zato bi bilo bolje v anketi spraševati, če si se že kdaj okužil, oz. če si že naletel na tak virus in se nisi okužil, kaj te je pred okužbo obvarovalo (znanje/osveščenost, popravki - ni 'delal', AV,...).


zpravzaprv ni ne, ker ti proper sistemi blokirajo tašne linke in fajle... če imaš celo firmo na enem linksys routerju pa si tak zaslužiš da propadeš
Your turn to burn!

SeMiNeSanja ::

@Mesar - Nisi razumel.

Meni te zadeve vletavajo in mi jih različni varnostni mehanizmi brišejo, filtrirajo, pošljejo v karanteno,..... Skratka zadevo dobiš, veš da 'kroži' in se zavedaš, da je tega več, kot bi si mislil. Ni se mi pa še nikoli kakšen izsiljevalski virus 'aktiviral' (tram po lesu). Pravzaprav tudi drugih virusov na svoji mreži nisem imel že leta in leta. Zadnji, ki sem ga staknil, je bila neka nadloga, ki je brisala vse slike na disku - kakšnih 20 let nazaj!

Če nebi videl v karanteni in logih, kaj se nabira, bi si mislil, da ljudje nakladajo o grožnjah z raznimi virusi....

jacal ::

Jaz moram tudi tu, ker nista dovolila, da bi kdo uporabljal več operacijskih sistemov.

Kateri operacijski sistem uporabljate?

linux (ubuntu studio 17.04), windows (7 in 10)

Ali redno posodabljate sistem?

ja

Kateri varnostni program imate nameščen?

ničesar (lin), avast free (win)

Katero zaščito vam ponuja ta program?

pogosto me skuša zaščititi pred sprotnimi, razvojnimi različicami odprtokodnih programov

Ali imate varnostno kopijo podatkov?

ja

Ali ste že kdaj prejeli izsiljevalski virus?

ne

Podav!

RC37 ::

Načeloma sistema ne posodabljam (tudi zato ker mam dual boot windows 2000 in windows 7 (ne me sprašvat kk mi je to ratalo)) sem pa poleg izsiljevalskih virusov mel že virus iloveyou ki mi je vse zbrisal... Od takrat mam backup podatkov... sicer sem pa izpolnil anketo in podatkov nisem obnovil ker mi je čist vseen če majo stare dBase fajle ko sm itak mislu vse skupi zbrisat in nism vedu kje bi začeu. Torej virus mi je prihranil delo...

RC37 ::

Jaz moram tudi tu, ker nista dovolila, da bi kdo uporabljal več operacijskih sistemov.

Tole me spomni na "secure boot" -- še ena M$jeva iznajdba. Samo pravijo da je s tem računalnik bolj varen v bistvu pa gre za to, da onemogočijo nalaganje linuxov na računalnik. In seveda normalen uporabnik tega ne bo šel disejblat ker bo mislu da pol računalnik ne bo več varn. Klasičen primer M$ zavajanja.

Bi dodal na prejšnji post pa mi ni pustilo urejat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ponudnik gostovanja plačal milijon dolarjev zaradi izsiljevalskega virusa

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3515725 (12921) Ghost7
»

Locky

Oddelek: Pomoč in nasveti
469559 (7997) SeMiNeSanja
»

Izsiljevalski virusi se gredo piramidni sistem

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3514659 (11673) Dieu
»

Izsiljevalski virusi napadajo tudi spletne strežnike na Linuxu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2011926 (9471) filipk

Več podobnih tem