» »

Na kolesu me je zbil avto

Na kolesu me je zbil avto

1 2
3
4

lufthammer ::

Kolk besedne telovadbe!!!

Zakaj hudiča ni kolesar takoj poklical policije? Ali pa izpolnil evropskega poročila o nesreči (ki ga avtomobilist mora imeti pri sebi), kjer ti soudeleženec s podpisom potrdi pravilnost navedb in kasneje uveljavljaš škodo brez policije?
To me zanima, vse ostalo so ugibanja.

Še to.
Če bi se poršejevc izogibal pisanju poročila, takoj kličeš policijo in si mimogrede še zapišeš registrsko. Če nimaš telefona, si zapomniš registrsko in greš takoj na policijo prijavit, bo odgovarjal še za pobeg.
Če nič od tega ne narediš in drug dan sprašuješ po forumih, si pa mal čudaka, vsaj.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Zato, ker je bila nezgoda v tujini. Psihološki efekt.:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

thramos ::

imagodei je izjavil:

če imaš IQ nad povprečjem.


... in nadaljuje z žaljivkami. Predvidljivo.

imagodei ::

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

če imaš IQ nad povprečjem.


... in nadaljuje z žaljivkami. Predvidljivo.

Kdaj sem pa z njimi začel? Če sem opazil, da si nekaj iztrgal iz konteksta in OČITNO nisi razumel, kaj sem napisal, kako je izpostavitev tega dejstva žaljivka?

Jaz se držim Hanlonove britve: "Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity". Ker ne verjamem, da si iz zlobe namigoval, da trdim, da so ženske same krive za posilstvo, je druga opcija na dlani.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Ok, prav. Glede na to, da ti ni jasno kaj počneš, ko najprej praviš, da žrtev ni kriva, potem pa v isti sapi namiguješ, naj ne hodi okoli v takšnih oblekah, kot si želi in kjer si želi, si totalen idiot in kreten.

;((

joze67 ::

imagodei je izjavil:

joze67 je izjavil:

Človek dnevno sprejema odločitve, za katere se zaveda
  1. da imajo lahko (nesorazmerno) hude in celo tragične posledice
  2. da nima dovolj informacij, da bi dejansko odločal
in ... pač tvega. Namesto da bi skušal zbrati več informacij (dodatna ogledala za mrtvi kot, kamere, kaj vem kaj) ali skušal zmanjšati posledice napačne "odločitve", pač izjavi, "grem k kamikaza in ne vem, kwa dogaja; bilo bi ful fajn, če bi mal pazil name," in nam je to kul?

A ti govoriš o kolesarjih al o avtomobilistih? Ker ko berem tole, prisežem da se sliši, kot da govoriš o kolesarjih.

Če je v debati omenjen kak kolesar, ki ne vidi naravnost (ker ga ne vem ovirajo žice zavor ali karkoli, skratka - objektivno) in ve, da je problem, pa vseeno kar gre - potem je to to.
Sicer pa (zanimivo in povedno, da se slišiš, ko bereš) imaš težave z razumevanjem prebranega.

BigWhale ::

m0LN4r je izjavil:

Bigwhale bi rad povedal, da je edini mozen scenarij kako se je tole zgodilo, samo tako kot je povedal OP. Obratno ni sans.


Nevem kje si prebral to? A lahko citiras?

m0LN4r je izjavil:

To da je kolesar imel neprimerno hitrost in reakcijo in da se je voznik avta preprical da kolesarja ni v blizini, sploh ni mozno.


Voznik se vsekakor ni preprical dovolj dobro, a je kolesar v blizni ali ne. Ce bi se, potem ne bi prislo do nesrece. Je vozil kolesar prehitro? Mogoce, ampak to se vedno ne razresi voznika odgovornosti.


m0LN4r je izjavil:

Aja vem kriva je znamka avta...


Eh? Spet podtikas neke zadeve in pretepas slamnate moze.

thramos ::

Arctander je izjavil:

Tole z zavijanjem desno je jeba. Kdor je že vozil tovorni kombi, ve, da velikokrat ni variante, da vidiš kolesarja, ki je zadaj desno.


A nimajo kombiji (in tovornjaki) za ta namen deljeno stransko vzvratno ogledalo? Nekaj takšnega:
, da se pokrije mrtvi kot.

D3m ::

Večji kombiji in tovornjaki da.

Manjši dostavniki Furgon Caddy, Partner, Berlingo.....itd. NE
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

Jaz ne zastopim, kako to v kakršni koli meri ekskulpira kolesarja odgovornosti, da tudi sam stori vse, da A) prepreči nesreče in B) zavaruje svoje zdravje. Vsi udeleženci v prometu se moramo obnašati tako, da storimo vse, da bi preprečili nesrečo.


Saj ga ne, a vendar je to stalisce popolnoma napacno, ce zelimo, da cestno prometni predpisi vsaj priblizno delujejo. Enostavno se na neke reci moras zanesti. To sicer ne pomeni, da si zaradi tega brezbrizen in ne pazis nase ampak se zavedas, da zelena luc ne pomeni 100% prazne ceste. Pomeni, da bi morala biti prazna. Kaksno stopnjo varovanja svojega zdravja bos pa ubral je pa potem stvar odlocitve posameznika. Kaj ce bi sli vsi na 100% varnost? Potem bi se vsi pri zeleni luci ustavljali tako kot pri stop znaku. In kaksna stopnja varovanja svojega zdravja je se sprejemljiva, da taksni ljudje potem ne postanejo ovira v prometu?

Ta stvar rata zlo hitro slipperly slope, ker ne ves kje postavit neko razumno mejo. A mora kolesar bolj pazit na avtomobile, ki zavijajo in mu sekajo pot, kot morajo avtomobili paziti nanj? Kaj ce je OP v doticnem primeru ravno gledal desno in preverjal ali lahko dejansko precka krizisce in zato ni videl avtomobila, ki je nenapovedano zavil?


imagodei je izjavil:


Pazi, ne govorim o dejanski odgovornosti za nesrečo. Govorim o tem, da se je potrebno na cesti obnašati, kot da si ti edino razsodno bitje. Vsak drug pristop vodi v skrajševanje življenja.
In pošteno povedano, ne čudi me, da je na slovenskih cestah toliko nesreč, če pa se vsakdo sklicuje na svojo moralno vzvišenost.


Tle spet zamesujes vzroke in posledice in valis krivdo na zrtve. Ne gre za moralno vzvisenost ampak na zanasanje na cestno prometne predpise. Tako kot se zanasas na to, da po zraku ne letijo nakljucni metki, ker se v javnosti ne sme streljati, in ne hodis naokrog po mestu v kevlarju. Tudi v gozd ne gres na sprehod v kevlarju, ceprav beremo o lovcih, ki so obstrelili nic hudega slutece obiskovalce gozda ali pa druge lovce.

In takoj, ko zacnes z 'jasno, da je tolk nesrec, ce pa folk trma v svojem prepricanju' valis krivdo za nasrece, ceprav mogoce nehote, na zrtve.

Bistvena razlika je med:

"Bodi previden na kolesu in glej kje vozis."
in
"Zakaj pa nisi gledal kje vozis in zakaj si bil premalo previden?"

Bistvena.

imagodei ::

thramos je izjavil:

Ok, prav. Glede na to, da ti ni jasno kaj počneš, ko najprej praviš, da žrtev ni kriva, potem pa v isti sapi namiguješ, naj ne hodi okoli v takšnih oblekah, kot si želi in kjer si želi, si totalen idiot in kreten.

;((

Označevanje mene za kretena in idiota še ne pomeni, da si se naučil brat ali pa razumet prebranega. In ne, nisem namigoval, naj ženska ne hodi okoli v takšnih oblekah, kot si želi. Je pa vsekakor trapasto, da bi se, zato da bo dokazala svojo pravico do sprehoda po temni in neobljudeni ulici, tam tudi dejansko sprehajala. Nevarno bi bilo tudi, če bi se po takšni ulici sprehajala v dolgih hlačah in zimskem plašču; a vseeno je še kanček bolj neodgovorno skozi tako ulico iti v izzivalnih cunjah.

Jaz vem, da je mnogim udeležencem v tej debati problem v glavi držat dve misli: 1.) da ni problem v njej, pač pa v neprilagojenih moških; 2.) da mora istočasno vsak človek (tudi ženska) razumeti, da ima vpliv samo na svoja dejanja, ne pa na dejanja drugih. Samo zato, ker ti teh dveh stvari v svojih možganih ne zmoreš povezat v smiselno celoto, nisem jaz idiot in kreten. ;)
- Hoc est qui sumus -

Truga ::

ce bi kolesar po kolesarski sibal s c je se vedno vsega kle kriv avto, ki se ni niti tolko potrudu, da bi prizgal zmigavc.

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

In takoj, ko zacnes z 'jasno, da je tolk nesrec, ce pa folk trma v svojem prepricanju' valis krivdo za nasrece, ceprav mogoce nehote, na zrtve.

Morda se ti tako zdi, a je ne. Jaz izhajam zgolj iz stališča, da na dejanja drugih nimam nobenega vpliva. Edino na svoja dejanja imam vpliv. To v ničemer ne prelaga objektivne odgovornosti na žrtev, pomaga pa, čisto na osebni ravni pri izogibanju posledic nesreč - recimo poškodbam, invalidnosti, smrti. Objektivna odgovornost se lahko ugotavlja na sodišču oz. je v nekaterih primerih že očitna. Meni se samo zdi, da niste sposobni vživljanja v situacijo, ko sediš na invalidskem vozičku in razmišljaš, kaj bi sam lahko storil, da bi danes še lahko hodil. Še enkrat: lahko si poln moralnega zadoščenja, ko sodišče izreče kazen storilcu, ampak na čisto osebni ravni te še vedno grize črviček: "Kaj pa, če bi takrat predvideval, da me voznik ne bo videl in bi vseeno zmanjšal hitrost in se prepričal, da me kreten ne bi zbil?"

BigWhale je izjavil:

Bistvena razlika je med:

"Bodi previden na kolesu in glej kje vozis."
in
"Zakaj pa nisi gledal kje vozis in zakaj si bil premalo previden?"

Bistvena.

Ja, in zdaj moraš samo še pokazat, kje sem rekel, da bi žrtvi tovrstne prometne nesreče kadarkoli očitali, da je bila premalo previdna?

Truga je izjavil:

ce bi kolesar po kolesarski sibal s c je se vedno vsega kle kriv avto, ki se ni niti tolko potrudu, da bi prizgal zmigavc.

Malo sem že naveličan. Jaz tukajle:

A) ne govorim o tem, da je kriv kolesar. Niti v najmanjši možni meri. Iz podatkov, ki jih imamo, je za nesrečo nedvoumno kriv voznik.
B) se sploh ne izrekam o krivdi, ampak govorim o odgovornosti do sebe in lastnega zdravja. Slednjega ti nobeno sodišče ne more vrniti, če se na cesti zanašaš samo na to, da imaš npr. prednost.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Truga ::

skratka, zagovarjas popolno nespostovanje cpp.

imagodei ::

OK, imaš prav. Ad nauseam pristop tudi deluje.
- Hoc est qui sumus -

Arctander ::

thramos je izjavil:

Arctander je izjavil:

Tole z zavijanjem desno je jeba. Kdor je že vozil tovorni kombi, ve, da velikokrat ni variante, da vidiš kolesarja, ki je zadaj desno.


A nimajo kombiji (in tovornjaki) za ta namen deljeno stransko vzvratno ogledalo? Nekaj takšnega:
, da se pokrije mrtvi kot.


Takšno ogledalo pokrije mrtvi kot tik ob vozilu, ne pokrije pa območja, ko ti zavijaš desno, kolesarja (ali karkoli drugega) pa imaš diagonalno nazaj z desne.

Ogledalo pokrije to, kar je na sliki označeno z vijolično. Če bi hotel videti kolesarja pa bi moral narediti pogled preko rame desno nazaj (rdeče označen vidni kot), česar pa v tovornem kombiju ali tovornjaku ne moreš.

 kolesar

kolesar

Invictus ::

Večina boljših avtom ima v stranskem ogledalu dodatno nagnjeno steklce, ki ti zmanjša mrtvi kot...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arctander ::

Ni treba, da je boljši avto, danes imajo to praktično vsi. Ampak tisto ogledalce ne rešuje situacije, kot je zgoraj na skici. Vsedi se enkrat za volan tovornega kombija, pa boš videl, o čem govorim.

Arctander ::

Pri Renaultu vsaj malo razmišljajo ... so vgradili ogledalo za mrtvi kot v sovoznikov senčnik. Čeprav bi bila kamera in monitor v notranjem vzvratnem ogledalu še vedno boljša rešitev.

Tale slika lepo prikaže, kaj se vidi preko katerega ogledala oz. zakaj običajno stransko ogledalo, tudi če ima asferičen del, ne pokrije vsega.

 renault

renault

Invictus ::

Arctander je izjavil:

Ni treba, da je boljši avto, danes imajo to praktično vsi. Ampak tisto ogledalce ne rešuje situacije, kot je zgoraj na skici. Vsedi se enkrat za volan tovornega kombija, pa boš videl, o čem govorim.

Te kretenske voznike s kombiji bi morali tako ali tako spraviti dol s ceste, ker večina nima pojma o CPP...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arctander ::

Le kdo ti bo potem domov pripeljal pošto in pakete ... pa stvari v trgovine ... s čim se bo pripeljal mojster, ko ti bo počila cev v kopalnici ... Aja, sem spregledal, da smo že izumili teleport ;((

D3m ::

Se ne strinjam. Samo umakni se mi naslednjič, ok?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Truga ::

imagodei je izjavil:

OK, imaš prav. Ad nauseam pristop tudi deluje.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.


Tole je cisto na vrhu CPP. Ker tega na kolesu vec kot ocitno ne smes predvidevat ce hoces ostat med zivimi, potem pac tud ostalo nekako ne more veljat.

jype ::

imagodei je izjavil:

Označevanje mene za kretena in idiota še ne pomeni, da si se naučil brat ali pa razumet prebranega.
Saj te ni označil za idiota in kretena. Vse tiste je, ki izjavijo tako kapitalno neumnost, kot si jo ti.

Mare2 ::

D3m je izjavil:

Večji kombiji in tovornjaki da.

Manjši dostavniki Furgon Caddy, Partner, Berlingo.....itd. NE

Mislim, da prodajajo en tak dodaten majhen špeguček, ki ga nalimaš npr. v spodnji del ogledala, da pokriješ mrtvi kot.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

thramos ::

imagodei je izjavil:

nisem jaz idiot in kreten. ;)


O, pa si. A nič hudega, le redkokdo takšen, se tega zaveda.
Če bi bili vsi takšni kot ti, bi bile pravice žensk še vedno nekje na nivoju muslimanskega sveta.

K sreči so ženske, z bistveno več jajc kot ti, ki niso upoštevale kvazi dobrohotnih nasvetov idiotov, dosegle marsikaj.

Mimogrede, a se z avtom vstaviš na vsaki zeleni, ker obstaja možnost, da te s strani nasadi tovornjak, ki je spregledal rdečo?

Ti neodgovorni kreten, ti.

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

Še enkrat: lahko si poln moralnega zadoščenja, ko sodišče izreče kazen storilcu, ampak na čisto osebni ravni te še vedno grize črviček: "Kaj pa, če bi takrat predvideval, da me voznik ne bo videl in bi vseeno zmanjšal hitrost in se prepričal, da me kreten ne bi zbil?"


To je solski primer valjenja krivde na zrtev. Seveda se vsak to vprasa ampak, lahko bi se vprasal tudi: "Kaj pa ce tisti dan ne bi sel iz hise?" "Kaj pa ce bi sel po drugi poti?" "Kaj pa, ce bi sel deset minut kasneje?"

Zato ti pravim, da je to slippery slope. Verjetno je milijon nacinov kako bi zrtev lahko preprecila, da do nesrece sploh ne bi prislo ampak, kjer potegnemo crto? Kaj ce bi clovek hodil pes in ob sebi potiskal kolo, kaj ce bi se peljal 5km/h in bi vseeno prislo do trcenja? Kdaj je zrtev naredila dovolj, da je sebe ustrezno zascitila? Osnovna napaka je ze to, da se je zrtev rodila.

Mene recimo za obakrat noben crvicek ne grize. Jaz sem za svojo varnost poskrbel v prvi fazi z upostevanjem cestno prometnih predpisov in v drugi fazi s tem, da sem se se dodatno preprical, da smem cez cesto. Obakrat to ni bilo dovolj in je do nesrece vseeno prislo.

Ti mi pa zdaj probavas dopovedati, da bi me vseen moral se mal grizt, 'kaj pa ce bi ...' :))

To je nekaj najslabsega kar lahko naredis katerikoli zrtvi, cesarkoli.

imagodei ::

Truga je izjavil:

imagodei je izjavil:

OK, imaš prav. Ad nauseam pristop tudi deluje.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.


Tole je cisto na vrhu CPP. Ker tega na kolesu vec kot ocitno ne smes predvidevat ce hoces ostat med zivimi, potem pac tud ostalo nekako ne more veljat.

Ja, subjective reality is a bitch. Tle v temle členu ti jasno piše, "da bodo vsi udeleženci cestnega prometa" ... ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.. To nekako vključuje tudi mene kot kolesarja, ane?

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Označevanje mene za kretena in idiota še ne pomeni, da si se naučil brat ali pa razumet prebranega.
Saj te ni označil za idiota in kretena. Vse tiste je, ki izjavijo tako kapitalno neumnost, kot si jo ti.

Katero že?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

jype ::

imagodei je izjavil:

Katero že?
Saj te je citiral.

imagodei je izjavil:

To nekako vključuje tudi mene kot kolesarja, ane?
Kolesar ima v krožišču _vedno_ prednost. Pa si ti drzneš upoštevati tistile odstavek zakonodaje? Če ja, si nor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

nisem jaz idiot in kreten. ;)


O, pa si. A nič hudega, le redkokdo takšen, se tega zaveda.

Lej, kolega, prestopil si meje dobrega okusa. Vztrajati na svojem bregu samo zato, da boš zmagal v debati, je brez veze. Potrudi se razumeti moj argument, ali pa enostavno zaključiva. Ja?

thramos je izjavil:

Če bi bili vsi takšni kot ti, bi bile pravice žensk še vedno nekje na nivoju muslimanskega sveta.

Bo že držalo, kajne? Ker ne razumeš, kaj želim povedat, je zdaj naenkrat celotna moja zgodovina izjav na slo-techu ničvredna in sem postal šovinist ter nasprotnik enakopravnosti žensk.

thramos je izjavil:

K sreči so ženske, z bistveno več jajc kot ti, ki niso upoštevale kvazi dobrohotnih nasvetov idiotov, dosegle marsikaj.

Brez dvoma, s precej več civiliziranimi pristopi, kot jih kažeš ti in z javno izpostavitvijo, ne pa z anonimnimi pritlehnostmi. Sicer pa - a so morda iztrebile psihično motene moške, ki posiljujejo?

thramos je izjavil:

Mimogrede, a se z avtom vstaviš na vsaki zeleni, ker obstaja možnost, da te s strani nasadi tovornjak, ki je spregledal rdečo?

Ti neodgovorni kreten, ti.

Da ne znaš brati, si že pokazal. Nedolgo nazaj sem BW-ju odgovoril na to vprašanje. Dvomim, da ti bo v tokratnem poskusu pozornost zdržala do semle in da ti ni do te točke že megla padla na oči. Ja, na nepreglednih križiščih dam nogo iz gasa in jo prestavim na zavoro; ne pritisnem a s tem zmanjšam reakcijski čas za primer, da bi bilo treba zavirati v sili. Ti ne počneš tega?

Ti neodgovorni kreten, ti.

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Katero že?
Saj te je citiral.

Mene zanima, če si ti razumel mojo izjavo. Zanj že vem, da je ni.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

thramos ::

imagodei je izjavil:

Lej, kolega, prestopil si meje dobrega okusa.


Jaz? Poglej v ogledalo.

imagodei je izjavil:

Bo že držalo, kajne? Ker ne razumeš, kaj želim povedat, je zdaj naenkrat celotna moja zgodovina izjav na slo-techu ničvredna in sem postal šovinist ter nasprotnik enakopravnosti žensk.


Ja, ker ne razumeš, kaj tvoje izjave implicirajo in sporočajo.

imagodei je izjavil:

Ja, na nepreglednih križiščih dam nogo iz gasa in jo prestavim na zavoro; ne pritisnem a s tem zmanjšam reakcijski čas za primer, da bi bilo treba zavirati v sili..


In še vedno tvegaš, da te idiot nagazi z leve. Te kaj črviči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

imagodei je izjavil:

Mene zanima, če si ti razumel mojo izjavo. Zanj že vem, da je ni.
Seveda sem razumel. Žrtvi praviš, da bi lahko ostala doma in brala knjige, pa ne bi bila posiljena.

thramos je izjavil:

In še vedno tvegaš, da te idiot nagazi z leve. Te kaj črviči?
Ali pa šlepar s 100km/h od zadaj. Se tut zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

imagodei je izjavil:

Še enkrat: lahko si poln moralnega zadoščenja, ko sodišče izreče kazen storilcu, ampak na čisto osebni ravni te še vedno grize črviček: "Kaj pa, če bi takrat predvideval, da me voznik ne bo videl in bi vseeno zmanjšal hitrost in se prepričal, da me kreten ne bi zbil?"


To je solski primer valjenja krivde na zrtev. Seveda se vsak to vprasa ampak, lahko bi se vprasal tudi: "Kaj pa ce tisti dan ne bi sel iz hise?" "Kaj pa ce bi sel po drugi poti?" "Kaj pa, ce bi sel deset minut kasneje?"

Lej, BW, jaz ne morem storit več kot to, da povem, da na žrtev ne valim nobene krivde. Če me ti zdaj hočeš prepričat, da mislim čisto drugače, kot jaz mislim da mislim, potem pa ne vem več.

Objektivno gledano o krivdi odloča sodišče, oziroma v konkretnem primeru, kot je bil predstavljen, ni dileme, da je popolnoma vsa krivda na vozniku. Ampak zdaj, ko smo to rešili, imamo pa še vedno človeka s poškodbo (lahko bi bil invalid ali mrtev), ker je zaupal, da so drugi vozniki v prometu razsodni.

BigWhale je izjavil:

Ti mi pa zdaj probavas dopovedati, da bi me vseen moral se mal grizt, 'kaj pa ce bi ...' :))

To je nekaj najslabsega kar lahko naredis katerikoli zrtvi, cesarkoli.

Nič te ne želim prepričat, da bi te moral grist. Želim ti povedat, da žrtev to bo grizlo, čeprav ji bomo vsi dopovedovali, da krivda ni njena. Edino kar želim dopovedat je, da si želiš eliminirat vse pogoje za to, da te to nekoč pripelje v situacijo, kjer boš potreboval strokovno pomoč, da boš zadevo prebolel.

jype je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mene zanima, če si ti razumel mojo izjavo. Zanj že vem, da je ni.
Seveda sem razumel. Žrtvi praviš, da bi lahko ostala doma in brala knjige, pa ne bi bila posiljena.

In potem meni praviš idiot? :\
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

thramos ::

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

Lej, kolega, prestopil si meje dobrega okusa.


Jaz? Poglej v ogledalo.


Pa da razložim - mejo si prestopil sam, tisti trenutek, ko si zaradi mojega odziva na svoje izjave (ki k sreči niso sporne le meni), začel z žalitvami na temo moje inteligence.

imagodei je izjavil:

Lej, BW, jaz ne morem storit več kot to, da povem, da na žrtev ne valim nobene krivde. Če me ti zdaj hočeš prepričat, da mislim čisto drugače, kot jaz mislim da mislim, potem pa ne vem več.


Če ne misliš tako, zakaj potem tako pišeš?

No, pa saj verjetno tudi delavec, ki žvižga za žensko, in jo vabi, da se mu nekam nasadi, v njegovem svetu le deli komplimente. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

imagodei ::

thramos je izjavil:

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

Lej, kolega, prestopil si meje dobrega okusa.


Jaz? Poglej v ogledalo.


Pa da razložim - mejo si prestopil sam, tisti trenutek, ko si zaradi mojega odziva na svoje izjave (ki k sreči niso sporne le meni), začel z žalitvami na temo moje inteligence.

V resnici si mejo prestopil ti, ko si namigoval, da ženskam pravim, da so same krive, da so jih posilili. In od tega še do zdajle nisi odstopil.

In resnično ne vidim več dodane vrednosti v tem, da ponavljam že 20x napisano. Vse moje izjave stojijo kot so napisane in trdim, da nikdar nisem izjavil, da so ženske same krive za posilstvo niti nisem tega namigoval niti tega ne mislim zasebno. There, če je kaj drugega nejasno, lahko poskusim razložit, o odgovornosti žensk za posilstvo sem se pa zdaj že ene petič, če ne kar desetič izjasnil, tako da na maloumne provokacije ne mislim več odgovarjat.

thramos je izjavil:

No, pa saj verjetno tudi delavec, ki žvižga za žensko, in jo vabi, da se mu nekam nasadi, v njegovem svetu le deli komplimente.

In še vedno nadaljuješ z nesramnim podtikanjem. Zatlači si tega slamnatega moža kamor želiš. Nevzgojenec.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

thramos ::

Ok, recimo, da pozabimo, da si nevzgojen tepec.

Kaj pa naj potem naredi ženska, da ne bo posiljena? Temne ulice, spogledovanje in minič so strikten no go. Kaj pa vse ostalo? Žal je posiljenih nekaj žensk, ki v celoti upoštevajo te "nasvete". Naj rajši ostanejo doma in berejo knjige, kot svetuje jype?

Pravzaprav pa je zelo lepo zaokrožil misel BigWhale zgoraj.

Kakorkoli, še vedno nisi razložil, zakaj se pred vsakim križiščem ne prepričaš, če je 100 % varno.

nevone ::

@imagodei

Tukaj obstaja načelo zero tolerance of violence.

Če ti najprej trdiš, da nekdo ni kriv, potem mu pa dopoveduješ, da bi lahko preprečil, je to zanj lahko signal, da je vseeno kriv.

Saj lepo in prav, da želiš pomagati na ta način, da rečeš, skrbite tudi sami za lastno varnost, ampak to je voda na mlin dejanskim krivcem.

Ne moreš zmagati v tej vojni, razen če si dovolj nasilen, da se te nič ne dotakne. Kar pa nisi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ribicija ::

Dejstvo je da mora vsak sam poskrbeti za svojo varnost. Ampak dejstvo je tudi, da je začetnik te teme prečkal prehod za pešce in kolesarje ko je imel zeleno luč. Na tem prehodu, da je zbilo vozilo, saj voznik le-tega ni preveril ali pri zavijanju v desno ne zapira poti kolesarju. Pika in konec. Ni potrebna nobena debata več, saj bi v vsaki državi na svetu voznika avta spoznali za krivega, samo pri nas se gremo neke debate o tem kako se naj pešeč/kolesar prepriča če je varno, da prečka prehod ko mu gori zelena in dajemo potuho vozniku avtomobila.
Ja naj se prepriča zaradi svoje varnosti, ampak do nesreče je prišlo in kriv je izključno voznik.
In ker že eni vlečete v to debato ženske in posilstva in še kaj. Žrtev je vedno tista, ki si jo nekdo vzame proti njeni volji. Ni pomembno ali je oblečena ali slečena, če je rekla ne in ne pusti potem je to proti njeni volji. Če je preveč opit ali opita, da bi se zavedala in to nekdo izkoristi je prav tako proti njeni ali njegovi volji! Dajte si to že enkrat zapomnit ljudje.

m0LN4r ::

Jebes vidni kot, pa ogledala. Kaj pa ko so vmes ob strani sparkirana vozila en za drugim, proti veceru ne bos videl pravcajt kolesarja, ker je kolesarska sele za tistimi sparkiranimi vozili. Edino takrat vidis kolesarja ko mu presekas pot in pogledas skozi desno sipo.
Zadaj pa nimam reflektorja in kolesar detektorja.

Je ze kdo prestel kolko kolesarjev se vozi v mraku brez luci, brez odsevnikov in povrh v temnih oblacilih?
Pa se tiste luci k jih eni majo svetijo bolj ne kot ja.

Naglo pa tudi ne mislim zavirat. Raje imam kolesarja v boku, kot pa avto v riti in kolesarja v felgi.

Pogledas lahko tudi dvakrat in ni kolesarja, pa se kljub temu lahko zgodi, da ti en prileti. Ste nekateri premalo pozorni nasplosno na to kaj vse se lahko zgodi.

Potem pa takim kolesarjem, pescem in motoristom sega samozavest tako dalec, da na koncu jih ta samozavest pobere s cest

Ja jaz ko peljem cez krizisce pri zeleni upocasnim in pogledam kaj delajo avti levo in desno od mene. Ne letim ravno prek k mister invincible.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ziga1990 ::

m0LN4r je izjavil:

Jebes vidni kot, pa ogledala. Kaj pa ko so vmes ob strani sparkirana vozila en za drugim, proti veceru ne bos videl pravcajt kolesarja, ker je kolesarska sele za tistimi sparkiranimi vozili. Edino takrat vidis kolesarja ko mu presekas pot in pogledas skozi desno sipo.
Zadaj pa nimam reflektorja in kolesar detektorja.

Je ze kdo prestel kolko kolesarjev se vozi v mraku brez luci, brez odsevnikov in povrh v temnih oblacilih?
Pa se tiste luci k jih eni majo svetijo bolj ne kot ja.

Naglo pa tudi ne mislim zavirat. Raje imam kolesarja v boku, kot pa avto v riti in kolesarja v felgi.

Pogledas lahko tudi dvakrat in ni kolesarja, pa se kljub temu lahko zgodi, da ti en prileti. Ste nekateri premalo pozorni nasplosno na to kaj vse se lahko zgodi.

Potem pa takim kolesarjem, pescem in motoristom sega samozavest tako dalec, da na koncu jih ta samozavest pobere s cest

Ja jaz ko peljem cez krizisce pri zeleni upocasnim in pogledam kaj delajo avti levo in desno od mene. Ne letim ravno prek k mister invincible.


Podpis pod tole, Pa še to nekateri kolesarji hladokrvno brez upočasnitve grejo čež rdečo. V avtorjem primeru ga ni avto zbil ampak se je on zaletel v njega in je vprašanje ali je bil avto prej na prehodu kot pa on.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

BigWhale ::

imagodei je izjavil:


Nič te ne želim prepričat, da bi te moral grist. Želim ti povedat, da žrtev to bo grizlo, čeprav ji bomo vsi dopovedovali, da krivda ni njena. Edino kar želim dopovedat je, da si želiš eliminirat vse pogoje za to, da te to nekoč pripelje v situacijo, kjer boš potreboval strokovno pomoč, da boš zadevo prebolel.


Saj to je glih. Marsikatero zrtev bo grizlo ravno zaradi tega, ker se takoj najde en kup ljudi, ki hiti povedati, da 'to bi lahko ze mal bolj gledal!'. To je glavni problem in to je valjenje krivde na zrtev, pa ce ti se 100x reces, da ni.

thramos ::

m0LN4r je izjavil:

Pogledas lahko tudi dvakrat in ni kolesarja, pa se kljub temu lahko zgodi, da ti en prileti. Ste nekateri premalo pozorni nasplosno na to kaj vse se lahko zgodi.


Misliš rečt, da si ti premalo pozoren na splošno na to kaj vse se lahko zgodi?

nevone ::

thramos je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pogledas lahko tudi dvakrat in ni kolesarja, pa se kljub temu lahko zgodi, da ti en prileti. Ste nekateri premalo pozorni nasplosno na to kaj vse se lahko zgodi.


Misliš rečt, da si ti premalo pozoren na splošno na to kaj vse se lahko zgodi?


Mah no, pretiravat pa ni treba. Vsak človek v nekem trenutku lahko nečesa ne opazi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

m0LN4r ::

thramos je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pogledas lahko tudi dvakrat in ni kolesarja, pa se kljub temu lahko zgodi, da ti en prileti. Ste nekateri premalo pozorni nasplosno na to kaj vse se lahko zgodi.


Misliš rečt, da si ti premalo pozoren na splošno na to kaj vse se lahko zgodi?

Ne, ne mislim, na sreco sem se vsaki nesreci uspel izognit do danes. Razen eni, kjer se baba zaleti v stojeci avto
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

thramos ::

nevone je izjavil:

Mah no, pretiravat pa ni treba. Vsak človek v nekem trenutku lahko nečesa ne opazi.


Jah itak, sam ko kolesar spregleda nekaj, se znajde v nečemu. Ko avtomobilist spregleda nekaj, se kolesar znajde njemu na havbi.

m0LN4r je izjavil:

Ne, ne mislim, na sreco sem se vsaki nesreci uspel izognit do danes. Razen eni, kjer se baba zaleti v stojeci avto


Sodeč po napisanem, so se bolj drugi izogibali tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

imagodei ::

thramos je izjavil:

Ok, recimo, da pozabimo, da si nevzgojen tepec.

No, dajmo pozabit, zdej k si morda le doumel, da si preveč divje udrihal po tipkovnici...

thramos je izjavil:

Kaj pa naj potem naredi ženska, da ne bo posiljena?

Tole je loaded question in spet potencialno gorivo za flamat, ker boš spet cherry-pickal ravno tisto, kar ti ne bo pasalo. Seveda se od žensk ne pričakuje, da bodo ostale doma, da se bodo začele oblačit kot nune. Ženskam ni treba naredit nič, a posiljevalcev se s tem ne bomo znebili. Zato je, na čisto osebni ravni, vsaki ženski kot posameznici v interesu, da odpravlja rizike. Ker se normalni ljudje strinjamo, da ženske, četudi bi v nočne klube hodile gole, s tem ne vabijo vsakega neznanca na praznjenje jajc, očitno ni pravi pristop v tem, da se začnejo oblačit kot nune (ali pa da jim to svetujemo). Je pa verjetno na mestu vsak nasvet, ki bi ga svoji hčerki dal skrben oče, ki ne želi, da bi se njegovi hčerki kaj slabega pripetilo - ne pa oče, ki želi kasneje s prstom kazati na krivca.

thramos je izjavil:

Naj rajši ostanejo doma in berejo knjige, kot svetuje jype?

Nisem prepričan, kako naj odgovorim na take bedastoče. Je to provokacija, spet strawman, al kaj?

thramos je izjavil:

Kakorkoli, še vedno nisi razložil, zakaj se pred vsakim križiščem ne prepričaš, če je 100 % varno.

Pa saj se. Toliko, da sem sam pomirjen, da sem storil več kot zgolj predpisani minimum, da sem se ognil nesreči. Ustavit pred vsakim zelenim semaforjem je rahlo abotno; se pa splača vsaj stopit z gasa in prečekirat vozila na stranskih cestah in ugotovit, če mirujejo.

nevone je izjavil:

Tukaj obstaja načelo zero tolerance of violence.

Če ti najprej trdiš, da nekdo ni kriv, potem mu pa dopoveduješ, da bi lahko preprečil, je to zanj lahko signal, da je vseeno kriv.

Bože mili... ;((

Saj nikomur ne dopoveduješ, tega. Niti se tretja oseba nima kaj vtikat v to. To je osebna zadeva, ki se tiče samo žrtve in njenega lastnega odnosa do povzročitelja oziroma do prometne nesreče.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

thramos ::

imagodei je izjavil:

No, dajmo pozabit, zdej k si morda le doumel, da si preveč divje udrihal po tipkovnici...


Ah kje, še vedno si nevzgojen tepec, ki se v pomanjkanju argumentov zateče k žaljivkam.
Na to pozabljam zgolj zato, da se lahko nadaljuje debata in morda, morda spoznaš svojo zmoto. :))

imagodei je izjavil:

Tole je loaded question in spet potencialno gorivo za flamat, ker boš spet cherry-pickal ravno tisto, kar ti ne bo pasalo. Seveda se od žensk ne pričakuje, da bodo ostale doma, da se bodo začele oblačit kot nune. Ženskam ni treba naredit nič, a posiljevalcev se s tem ne bomo znebili. Zato je, na čisto osebni ravni, vsaki ženski kot posameznici v interesu, da odpravlja rizike. Ker se normalni ljudje strinjamo, da ženske, četudi bi v nočne klube hodile gole, s tem ne vabijo vsakega neznanca na praznjenje jajc, očitno ni pravi pristop v tem, da se začnejo oblačit kot nune (ali pa da jim to svetujemo). Je pa verjetno na mestu vsak nasvet, ki bi ga svoji hčerki dal skrben oče, ki ne želi, da bi se njegovi hčerki kaj slabega pripetilo - ne pa oče, ki želi kasneje s prstom kazati na krivca.


Saj zato sprašujem - kje je meja? Med gola iti v klub in ostati doma za knjigami je kar dosti prostora.

imagodei je izjavil:

Nisem prepričan, kako naj odgovorim na take bedastoče. Je to provokacija, spet strawman, al kaj?


Beri zgoraj. Gola v disko - a-a. Kaj je še a-a?

imagodei je izjavil:

Pa saj se. Toliko, da sem sam pomirjen, da sem storil več kot zgolj predpisani minimum, da sem se ognil nesreči. Ustavit pred vsakim zelenim semaforjem je rahlo abotno; se pa splača vsaj stopit z gasa in prečekirat vozila na stranskih cestah in ugotovit, če mirujejo.


Lej, zapisal si, da ima kolesar odgovornost, da stori vse, da prepreči nesreče in zavaruje zdravje.

Sam tega ne počneš, ker naj bi bilo abotno. Zakaj naj kolesar (in gospodična) to počneta (čeprav se glede meje, do katere naj se potrudi punca ne želiš izjasnit), tebi pa ni treba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

thramos ::

imagodei je izjavil:

Saj nikomur ne dopoveduješ, tega. Niti se tretja oseba nima kaj vtikat v to. To je osebna zadeva, ki se tiče samo žrtve in njenega lastnega odnosa do povzročitelja oziroma do prometne nesreče.


Vidiš - niti približno se ti ne sanja, kaj tvoje izjave implicirajo in kako jih razumemo drugi. (V mislih vstavi poljubno žaljivko).

nevone ::

Saj nikomur ne dopoveduješ, tega. Niti se tretja oseba nima kaj vtikat v to.

In kljub temu se vtikaš. A misliš, da če direktno nekoga ne napadeš, da se nihče ne more čutiti napadenega? Recimo v tem primeru OP. Vsak s kančkom samorefleksije je potencialno lahko prizadet.

To je osebna zadeva, ki se tiče samo žrtve in njenega lastnega odnosa do povzročitelja oziroma do prometne nesreče.

Ponavadi to ni tako. OP je prišel po nasvet, torej je to delil z drugimi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

imagodei je izjavil:


Nič te ne želim prepričat, da bi te moral grist. Želim ti povedat, da žrtev to bo grizlo, čeprav ji bomo vsi dopovedovali, da krivda ni njena. Edino kar želim dopovedat je, da si želiš eliminirat vse pogoje za to, da te to nekoč pripelje v situacijo, kjer boš potreboval strokovno pomoč, da boš zadevo prebolel.


Saj to je glih. Marsikatero zrtev bo grizlo ravno zaradi tega, ker se takoj najde en kup ljudi, ki hiti povedati, da 'to bi lahko ze mal bolj gledal!'. To je glavni problem in to je valjenje krivde na zrtev, pa ce ti se 100x reces, da ni.

Verjetno res pišem nerazumljivo; najbrž spet problem subjektivne realnosti. Tokrat moje. Ker iz mojega stališča je vse povsem jasno.

Kot sem ravnokar odgovoril nevone: Jaz ne govorim o vseh ostalih ljudeh. Jaz zagotovo nisem tisti, ki bo nekomu sugeriral, "da je pa mogoče malo, mickeno, vsaj kanček, pa vseeno njegova krivda". In ne govorim o množicah, ki bodo to govorile. Ker so nerelevantne: potem ko enkrat ostaneš sam, v "intimnem" odnosu s svojo lastno situacijo, si sam soočen z vprašanjem, kaj bi lahko naredil, da bi stvar preprečil.

Bom še drugače rekel, če bo mogoče to bolj razumljivo: jaz zase vem, da če bi po takšni prometni nesreči ostal na vozičku, bi samega sebe mučil s tem vprašanjem: ali sem naredil vse, da bi preprečil nesrečo. Pa četudi bi mi vsi moji bližnji iskreno zagotavljali, da nisem. In tudi če bi mi BigWhale in jype zagotavljala, da je za nesrečo povsem objektivno kriv voznik osebnega avtomobila. Vse to bi vedel, pa vseeno bi me zanimalo, a bi lahko malce bolj popazil na tisti avto.

In če bi iskreno čutil, da sem opustil previdnost in se zanašal na druge udeležence, kljub temu da vem, da so vozniki osebnih vozil kreteni in da občasno spregledajo kolesarja, bi se žrl do konca življenja.

In to nima popolnoma nobene veze s tem, kaj govorijo drugi in kako drugi želijo obešat krivdo name. Gre izključno za to, da sam lažje živiš s posledicami svojih dejanj, če ne živiš v zanikanju, češ "meni se ne more nič zgoditi". Dafak ne, seveda se ti lahko, naredi vse kar je v danem trenutku smisleno in možno, da se ti ne bo. Divjat po mestu s kolesom in vozit slalom med pešci in vozili IMHO ni vzor takega obnašanja.

thramos je izjavil:

imagodei je izjavil:

Saj nikomur ne dopoveduješ, tega. Niti se tretja oseba nima kaj vtikat v to. To je osebna zadeva, ki se tiče samo žrtve in njenega lastnega odnosa do povzročitelja oziroma do prometne nesreče.


Vidiš - niti približno se ti ne sanja, kaj tvoje izjave implicirajo in kako jih razumemo drugi. (V mislih vstavi poljubno žaljivko).

V redu, po novi rundi nismo prišli nikamor, še vedno ne razumeš prebranega. Če ti govorim, da razreševanje osebnih občutkov do neljubega dogodka stvar posameznika, ti pa mi v isti sapi očitaš, da moje izjave implicirajo valjenje krivde na žrtev, potem nimava več kaj razpredati. To je potrata mojega časa.

Over&Out.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesar, voznik, kolizija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29050808 (46453) jype
»

Nesreča dveh kolesarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19831808 (26465) joze67

Več podobnih tem