» »

EMUI 8.0 - Desktop

EMUI 8.0 - Desktop

dottor ::

Včeraj je bila bojda predstavitev novega Huawei Mate 10 in 10 Pro, pri katerem je Huawei predstavil svojo docking desktop verzijo, kot je to pred par leti Microsoft z Lumio in pred kratkim Samsung z S8.

Nekaj video materiala:







Zadeva vsaj iz mojega vidika deluje zelo luštno intergrirana pa me zanima če in koliko od vas je dejansko čakal na delujoč izdelek, ker kot vemo ne Microsoftu ne Samsungu to ni uspelo najbolje, Ubuntu Phone ki je bil eden prvih tovrstnih projektov pa tudi vemo kako je končal oz. ni.

Pri sebi vidim da bi lahko za vsakodnevno uporabo brez večjih problemov (seveda če bo OS stabilen in deloval zadovoljivo hitro in tekoče) zamenjal vsaj za vsakodnevna opravila (forumi, mejli, jutub) PC z dock sistemom in imel PC le še za zahtevnejša opravila (fotoediting in 3D modeliranje). Je pa seveda nek dodaten strošek prisoten poleg nakupa same naprave. Sam sem pri sebi gledal da bi potreboval usb-c dock ki omogoča: 4x usb (miš, tipkovnica, zvočna kartica in en za rezervo), gigabit utp priklop, VGA + HDMI izhod in te je zmožen napajat telefon med uporabo (usb-c vhod za napajanje). Poleg samega docka pa bi potreboval še "KVM" le za USBje, da bi lahko uporabljal na obeh sistemih isto miš in tipkovnico.
Poleg tega je malo problem, če boš lahko dodajal android aplikacije iz GooglePlay tudi na desktop verzijo (sploh kakšen office/documents) pa še kakšno malenkost.

Kakšno mnenje imate vi o tem?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BivšiUser2 ::

Da to postane standard, pa da recimo kakšen Xiaomi to naredi za poceni denar smo v mobilnem svetu boga za skoraj zgrabl.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Cunami80 ::

V bistvu bi mogl bit na tem telefonu Windowsi 10, pa bi lahko hitro zamenu PC računalnik.

BivšiUser2 ::

Saj je Android za vsakdanjo uporabo čist ok, za resno delo pa si boš že nabavil pc na katerega se boš priklopil recimo preko MSRDPja, ki ga imaš na GPlayu. Edino na čem je še potrebno delati sta odzivnost in cenovna dostopnost.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

dottor ::

Mene zanima predvsem odzivnost in stabilnost te zadeve.
A je kdo slučajno zasledil USB spliterje ki gre iz enega ženskega v 2 moška (recimo da bi lahko imel miš/tipkovnico na dveh napravah)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

next3steps ::

Google Cast počne isto. MirrorShare pravtako, le večji delay ima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpore za Windows 10 Mobile bo konec, Microsoft priporoča Android ali iOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10319515 (14068) cekr
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276455 (61441) c3p0
»

Razkrit Qualcomm Snapdragon 835

Oddelek: Novice / Procesorji
3111232 (9098) next3steps
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527255 (17645) Anney
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821117 (19666) Keyser Soze

Več podobnih tem