» »

Menjava procesorja?

Menjava procesorja?

boris22 ::

Kolega ima amdjev 500 megaherčni procesor na plošči z čipovjev sis 540.pa me zanima če kdo ve če lahko namesto tega procesorja damo durona 1300 mhz.Rame pa ima 133 Mhz sdr.

iskra ::

pa sta prebrala sploh navodila od matične plošče če to podpira? :\

(sicer priznam da nisem xpert za čipovja ampak vseeno ... :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

msmiha ::

Ja če je Socket A podnožje zakaj pa ne ;)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

boris22 ::

Če bi imel knjigo od plošče bi pogledal,samo kaj ki je nima.

AngelOfDeath ::

pa naj na netu pogleda saj na vsaki plošči piše model :)

boris22 ::

Ma itak da sem že pogledal.Tolko pa se že spoznam.Samo kaj ki ta plošča je cela čudna.Sem šel tudi na uradno stran od sis.Samo kaj ki tam ne piše nič o sis vezju sis 540.Ko pa napišem na goglu sis 540 mi najde samo driverje za to ploščo.Nisem pa našel nobenih podatkov o slotu in kakšen procesor podpira.

msmiha ::

Ja pa saj te vidiš kako podnožje je gor na njej al bom mogu res jaz na nteu poiskat.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

boris22 ::

Dej kaj lahko kej ti poiščeš na netu jaz nič ne najdem.Hvala.Upam da bo tebi uspelo bolj kot meni.

elfstone ::

SiS 540 System Board
Supports 90~533MHz Pentium CPUs at 66/75/83/95/97/100MHz external clock speed in Socket 7 for MicroATX From Factor

boris22 ::

Ma si siguren da podpira pentium procesorje če pa mu piše da ima amd-ja.To ni ni logično.

elfstone ::

Podpira tudi cyrix procesorje in AMD K5/K6/K6-2/K6-III. Mislim, da je 500 MHz največ za amd.

iskra ::

s tem kaj podpira plošča sm mislu predusem na najvišjo hitrost procesorja (meni so recimo podtaknli neki let nazaj tako, da je bil proc na njej najvišja možna varianta in pol sm mogu use zamenjat če sm hotu kej nrdit ...

Dr_M ::

boris22: in kaj tuki ni logicnega?? seveda so socket7 podnozje imeli intelovi,AMDjevi in cyrix/ibm procesorji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nodes ::

socker 7 že, sam Intel do 233. 500 absolutno ne.

bo potrebno kar pogledat kateri proizvajalec je matične plošče, čipset je Sisov očito.

leto izdelave bi tudi pomagal, kakšna verzija biosa..itd

ta čipset je bil za socker7, a samo? potem ne špila..

P.P.S sem bil takrat bolj na INTElu.
AMD K-2 :) , do katere hitrosti je bil na socker 7 ???? 500

očitno z duronom ne bo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

steiner ::

K6-2 oz. k6-2+ so se proizvajali do frekvcence 550mhz, ki pa ga najbrž ne boš nikjer dobil oz. se ne splača menjat. Predlagam OC obstoječega procesorja na 550 oz. 600 mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socket 7 - maksimalna velikost diska

Oddelek: Strojna oprema
171707 (1450) Tomay
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
5993 (964) steiner
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533617 (3011) AtaStrumf
»

Socket 7

Oddelek: Strojna oprema
161402 (1236) Boky
»

star plata+K6

Oddelek: Pomoč in nasveti
81332 (1275) yjj

Več podobnih tem