» »

ABIT NF7-S (SATA)

ABIT NF7-S (SATA)

simbad ::

Mene pa zanima nekaj vprašanj glede ABIT NF7-S (za odgovore se že v napreju zahvaljujem):

Ok,...najprej me zanim za disk. Sedaj ga imam na navadnem kablu priklopljenega in me zanima, ali bi bilo bolje da ga preko tistega dodatnega konektorja priklopim na SATA.

Drugo vprašanje: zakaj ne morem preko standarnih tipk dostopat do raid biosa.

MALJUTKA ::

Seveda lahko disk priklopiš na serillel, pod pogojem, da disk ni ravno iz kamene dobe:D . Pri tem MORAŠ jumper na disku nastavit na master, moraš tudi predhodno naložit SATA gonilnik (SATA driver disk) ki si ga dobil na disketi, ki je priložena osnovni plošči.
Pridobil na hitrosti ne boš nič, se boš pa izognil širokemu PATA kablu. To je to.

Zakaj pa ne bi mogel dostopat do raid biosa? Seveda lahko, se pa sprašujem zakaj sploh bi? A imaš namen postavit raid polje? Dostopaš do RAID BIOS-a pa tako, da takoj po reboot-u stisneš F4 ali ctrl + S . Počakaš in sata bios meni se mora odpret. Sicer pa imaš tudi knjigco z navodili kjer ti vse lepo piše.

pa LP

Fury ::

ce mas samo en disk in ne rabs raida pol se ti bolj splaca navaden ata.. manj buggy in hitrejse dela.

falotXP ::

Mene pa še nekaj zanima glede tega RAID BIOS-a in sicer ali obstaja način, da se ob zagonu računalnika ta BIOS nebi pokazal oz. ali se ga da izključiti?

MOJNET.net ::

V biosu imaš opcijo "Enabel SATA". To onemogočiš pa je.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

falotXP ::

A potem, če imam disk na SATA ta ne bo delal? Je to bios za RAID in SATA ali samo za RAID?

sash ::

disk nebo delal, ker je to vklop/izklop krmilnika
--------------------
Think different...
TOROiD Group

falotXP ::

Se pravi, da moram v BIOS-u vklopiti SATA krmilnik...in posneti gonilnike za SATA, da bo disk delal in ga nastaviti na master.... kaj pa potem z DVD in CD-RW enoto..ali lahko priklopim DVD in CD-RW na IDE1, da bo eden Master, drugi Slave? Ni nič narobe, če sta oba (HDD in CD-RW) na Master, samo, da je HDD na SATA, CD-RW pa na IDE1??

Yohan del Sud ::

Mogoče samo manjše opozorilo za vse SATAne. Če bo na SATA disku tudi primarni OS, moraš v BIOSu to nastavit v prioriteti naprav, sicer ne bo našel diska sploh. Načeloma tega ne bi opazil, ampak na optimiranih nastavitvah se to ne upošteva... Treba ročno nastavit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161578 (1176) solatko
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261799 (1443) mkonci
»

Sestavljanje kište

Oddelek: Kaj kupiti
172114 (1648) sequAn
»

Pomoč MB ABIT IC7

Oddelek: Strojna oprema
5986 (945) asPeteR
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131451 (1295) nazz78

Več podobnih tem