» »

Šlampasti obrtniki in gradbeniki so proti novemu gradbenemu zakonu

Šlampasti obrtniki in gradbeniki so proti novemu gradbenemu zakonu

Go-ahead ::

Moti jih, ker je samogradnja še vedno mogoča. Sklicujejo se pa na dvomljivo kvaliteto samogradnje.

Iz mojih izkušenj in izkušenj veliko znancev, je v večini primerov samogradnja bolj kvalitetna od večine objektov zgrajenih s strani gradbenih podjetij in obrtnikov.

Bi radi gradbeni lobiji ustvarili še večji monopol pri gradnji. Bode cene stanovanj in hiš še višje?
  • spremenilo: Go-ahead ()

Invictus ::

Daj kak link na pritožbe...

Samogradnja ali šlampast obrtnik je približno ista stvar :). Večina ljudi pač ni iz stroke, in dela po občutku. Ki velikokrat vara ;).

Problem je pomanjkanje standardov, tako dela kot cen. Zato vsak bluzi po svoje. Ko kaj obnavljaš, dobiš ponudbe od 3k - 20k za isto stvar. Pa dvomim da je tisti za 20k toliko boljši.

Avstrija ima vsa gradbena dela ocenjena, in moraš precej dobro obrazložiti če si cenejši/dražji za 10%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Avstrija ima vsa gradbena dela ocenjena, in moraš precej dobro obrazložiti če si cenejši/dražji za 10%.

Komunajzarji.

Go-ahead ::

Če že rabite linke:

https://www.dnevnik.si/339307/lokalno/3...

Če najboljši izvajalci delajo takšne katastrofalne napake pri večmiljonskih poslih, kaj počnejo šele manjši izvajalci ?

Zakaj velja praksa v Sloveniji, da moraš biti vedno prisoten pri gradnji?

Tomas 33 ::

Primite tatu, je kričal tat.

noraguta ::

poseganje v pravico do samogradnje je trapasta. kdor se naj spotakne v to je zavarovalnica.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gruntfürmich ::

vse je posledica nepravne države.
če bi sodišča v parih mesecih obsodila šlamparije obrtnikov ter hitro poplačilo stroškov, ker jih naročniki tožijo, bi šlamparija odplavala nekam južno po savi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Go-ahead je izjavil:

Moti jih, ker je samogradnja še vedno mogoča. Sklicujejo se pa na dvomljivo kvaliteto samogradnje.

Iz mojih izkušenj in izkušenj veliko znancev, je v večini primerov samogradnja bolj kvalitetna od večine objektov zgrajenih s strani gradbenih podjetij in obrtnikov.

Bi radi gradbeni lobiji ustvarili še večji monopol pri gradnji. Bode cene stanovanj in hiš še višje?


Prepoved samogradnje je preveliko poseganje v pravice posameznikov imho. Ze tako je zadeva tolk zbirokratizirana, da je ze bolano. Sem pa preprican, da bi gradbenikom pasal monopol.

Grey ::

Jah, lažje/ceneje kot je postavit nepremičnino v lastni izvedbi, manj imajo oni dela in manj lahko zaslužijo. Seveda jim ni v interesu.

Uporabnix ::

Gradbenemu lobiju bi bilo treba zelo postriči peruti. Sem pred časom nekje bral (že pozabil kje), da pritiskajo tudi glede politike spuščanja tujcev (politika odprtih vrat, v času ko so se začele te migrantske krize), češ, da rabijo delavce in da je to nujno. Raje ugonobijo državo in državljane omejujejo, kot da bi bili ob večji dobiček.
Pfuj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

zvočno izoliranje 300W moči ?

Oddelek: Loža
291979 (1467) ginekk
»

Postavitev stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
567084 (5074) Ales
»

Vlada proti gradnji hiš v lastni režiji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11216296 (13495) PacificBlue
»

Obnova stanovanja

Oddelek: Loža
229263 (8192) nejcek74
»

izdelava radijo oddajnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152607 (2245) madboy

Več podobnih tem