» »

Cena avtoličarjev

Cena avtoličarjev

IL_DIAVOLO ::

Imam že kar nekaj globokih prask na avtu, ampak kar me najbolj skrbi, je rja, ki še je na srečo v začetni fazi. Namreč naredili so se taki mehurčki na robovih obeh zadnjih stekel in nočem, da bi šlo to naprej, ker avto je še kar solidno ohranjen za svoja leta in mi ga je škoda. Je pa rja na kar težko popravljivem delu avta. Blatnik se da menjat, rja na sredini avta pa je kar malo problematična zadeva.

Tak zgleda:



Koliko okvirno bi me prišlo tako popravilo?

Lp

Netrunner ::

Ne bi šel do kakšnega avtoličarja in povprašal direkt?

D3m ::

KIA?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Opel?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

korenje3 ::

hja pri mojem 20 let starem mercedesu je isto začelo kr nekje na sredini. sam sem si rekel da bom pustil ker se ne izplača vlagat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

IL_DIAVOLO ::

Golf...kovinska barva ki je draga ko hudic

D3m ::

Maš kasko?
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Samo delnega...tako da ne. In kolko vem, dokler nimaš luknje na avtu, ne moreš uveljavljati.

D3m ::

Jaz za take stvari koristim kasko (parkirišče).
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Rje verjetno ne moreš uveljavljati, da se ti je "zgodila" na parkirišču :D

IL_DIAVOLO ::

Se da uveljavljati odškodnino za ogledala brez policijskega zapisnika z delnim kaskom?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Zato pa se lepo pogovorim na servisu.

Klepar nato lepo priredi poškodbo za parkirišče in uveljavimo kasko -> nadomestno vozilo -> zaključek.

Zadovoljna firma, zadovoljen kupec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

drekodovce ::

ni čudno, da je zavarovanje parkirišča 150€ letno :))

Utk ::

Hvalit se z zavarovalniško goljufijo na internetu ni pametno, ampak po drugi strani, tudi ostali njegovi prispevki niso veliko bolj pametni.
In ja, ni čudno da je parking 150 evrov in ni čudno, da ga jaz ne plačujem, ker ne mislim subvencionirat goljufij.

D3m ::

Kakšna hvala? Človek bi rad avto brez mehurčkov.
Če nima te možnosti pol pa ličar A N.

drekodovce je izjavil:

ni čudno, da je zavarovanje parkirišča 150€ letno :))


Še tukaj ceno zglihamo na 75 pa je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fikus_ ::

Če si malo "naredi sam mojstra", kupiš smirkov papir, Ferosan, ali kaj podobnega, barvo v spreju, "abdek" trak. S smirkovim papirjem odstraniš barvo ter rjo, zaščitiš okolico z "abdek" trakom, premažeš s Ferosanom, počakaš da se posuši, nato z barvo čez.

Ni to neka profi rešitev, ampak za star avto je najceneje. Lhko pa greš direktno do avtoličarja, da ti pove ceno. Na podlagi ene slikice je težko oceniti obseg potrebnega dela in ceno.

IL_DIAVOLO ::

Sem se oglasil pri enem avtoličarju...pravzaprav enem boljših pri nas.

In sicer, ker je rja na tako nerodnem placu(ob šipi), bi bilo potrebno vzeti stekla ven(3 vratni model), drugače bi bla rja hitro nazaj, tako da nima smisla nekaj na pol delat, kar bi moral čez pol leta spet popravljat. In ja...takšno popravilo bi me prišlo 400 evrov in še potem vprašanje, kako bi šipe pasale nazaj gor(brez gume). Tako da bom zadevo pustil takšno kot je oz. bom to zadevo popravil v primeru kakšne manjše nesreče. Na 2-3k vreden avto takšno popravilo nima smisla.

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Ličarji so sami mafijci.

Okrog 7 let nazaj sem preko zavarovalnice urejal poškodbo na parkirišču na voznikovi strani. Ličar mi je seveda šprical celo stran in sedaj se mi na parih mestih barva lušči. In izgovor je bil, da avto preblizu perem....!!"$"!$%"#%
Najboljše, da imaš kakega v žlahti. Takrat ti bo zastonj popedelal avto na račun nekoga, ki uveljavlja zavarovanje.

Fikus_, tisti "sam svoj mojster" velja samo če imaš navadno barvo. Pri kovinski barvi se bo videlo kilometre daleč.

Utk ::

Resno, po sedmih letih? Kdo ti da 7 let garancije na lak?

In ja...takšno popravilo bi me prišlo 400 evrov in še potem vprašanje, kako bi šipe pasale nazaj gor(brez gume). Tako da bom zadevo pustil takšno kot je oz. bom to zadevo popravil v primeru kakšne manjše nesreče. Na 2-3k vreden avto takšno popravilo nima smisla.
Ne razumem. Če misliš imet avto še en čas, 400 evrov ni dost. Čez 2 leti bo gnil čez in čez, in boš dal 5-15 jurjev za drug avto, ker se ti danes ne splača dat 400. Res ne razumem. A vas ekonomije učijo avtomehaniki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Najslabše je, če pustiš tako! čez 2-3 leta bo luknja in bo not teklo.
Sicer se na sliki slabo vidi, ampak zgleda, da je avto srebrne barve. Kupiš srebrni sprej (je velika verjetnost, da bo zelo podoben) in UV odporen lak. Prebrusi s smirkovim papirjem, ferosan, prebarvaj in polakiraj.
Seveda se bo videlo iz 1 do 2 metra!
Ali pa daš 400€.

Moj prvi avto je srebrn in pošprican okrog in okrog. Z 10 m je bil videt odlično. In to pri polnoletnosti.

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Resno, po sedmih letih? Kdo ti da 7 let garancije na lak?



Če je kvalitetno narejeno, se lahk ne sme luščit.

Utk ::

Ne sme se ne, pa se pač lušči po sedmih letih, zato človek ni mafijec. In če ga preblizu res pere, je to pač lahko res. Tudi iz tovarne se nekateri začnejo luščit po 8-10 letih, pa ima malokater tolk garancije na to.

Heavy ::

karafeka je izjavil:

Ličar mi je seveda šprical celo stran in sedaj se mi na parih mestih barva lušči.


Hvala enako, prejšnji lastnik je barval sprednji odbijač (novi, srna). Zdaj se pa lušči barva zaradi kamenčkov med zimo. Verjetno odbijač ni videl ne peči, ne prozornega laka.
#TeamFelix

D3m ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sem se oglasil pri enem avtoličarju...pravzaprav enem boljših pri nas.

In sicer, ker je rja na tako nerodnem placu(ob šipi), bi bilo potrebno vzeti stekla ven(3 vratni model), drugače bi bla rja hitro nazaj, tako da nima smisla nekaj na pol delat, kar bi moral čez pol leta spet popravljat. In ja...takšno popravilo bi me prišlo 400 evrov in še potem vprašanje, kako bi šipe pasale nazaj gor(brez gume). Tako da bom zadevo pustil takšno kot je oz. bom to zadevo popravil v primeru kakšne manjše nesreče. Na 2-3k vreden avto takšno popravilo nima smisla.


No če je tok vreden avto (star 12 let verjetno).

Potlej se ne splača.

Evo sedaj nameravam Opel Merivo zrihtati.

Avto star 5 let in že rjast bom kar kasko izkoristil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

IL_DIAVOLO ::

Avto je star 16 let oz. po uvozu iz nemcije(razbit) sestavljen na novo leta 2005. Tako da ne, se ne splaca.

Utk ::

Pol pa ni vreden 2,3 jurje, ampak 200-300.

smacker ::

Če je pa Golf :D

IL_DIAVOLO ::

Seveda golf je makina, ki drzi ceno ;)

Na avto.net tdija pod 3k ne dobis.

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda golf je makina, ki drzi ceno ;)

Na avto.net tdija pod 3k ne dobis.


Pa pod 250kkm tut ne
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Moj v glavnem je

SmotaniJanez ::

D3m je izjavil:

Kakšna hvala? Človek bi rad avto brez mehurčkov.
Če nima te možnosti pol pa ličar A N.

drekodovce je izjavil:

ni čudno, da je zavarovanje parkirišča 150€ letno :))


Še tukaj ceno zglihamo na 75 pa je.


LOL.

Da se vam da s tem zajebavat.

chucki ::

Odvisno koliko je avto v uporabi in kakšni kilometri se delajo. Jaz sem svojega 18 let starega bmw dal popravit, pa se skupaj vozima vsak dan iz Celja v Lj :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

D3m ::

SmotaniJanez je izjavil:

D3m je izjavil:

Kakšna hvala? Človek bi rad avto brez mehurčkov.
Če nima te možnosti pol pa ličar A N.

drekodovce je izjavil:

ni čudno, da je zavarovanje parkirišča 150€ letno :))


Še tukaj ceno zglihamo na 75 pa je.


LOL.

Da se vam da s tem zajebavat.


Vse se da, če je volja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Mogoce pa bom kako srnco nalozil :D

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Pol pa ni vreden 2,3 jurje, ampak 200-300.


Zato pa prodat ne morejo in vozijo dokler gre. Potem gre pa na jug ali pa na odpad. LJudje nimajo občutka koliko je avto realno vreden.

Bizkit45 ::

tole..

IL_DIAVOLO je izjavil:

Avto je star 16 let oz. po uvozu iz nemcije(razbit) sestavljen na novo leta 2005. Tako da ne, se ne splaca.


in tole..

koyotee je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Seveda golf je makina, ki drzi ceno ;)

Na avto.net tdija pod 3k ne dobis.


Pa pod 250kkm tut ne

(tu spodaj OP trdi da njegov je pod 250k)

nikakor ne gre skupaj :)

Heavy ::

Za slovensko povprečje prevoženih km bi šlo skupaj. Saj ne vsak, ki kupi dizla vozi relacije Lj-Mb dnevno.
#TeamFelix

D3m ::

Jaz sem imel golfa 10 let in sem naredil cca. 170k.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

Ni bil najbolj smotrn nakup, ker moj foter je delal max 10km na dan, pa še to ne vsaki dan zaradi službenega vozila. Takrat je pač bil v situaciji, ko je imel lokalni mehanik 2 avta- golfa ali karavana. Takrat se še sploh razmišljalo "aha delam malo km torej bo bencinar bolj smotrn nakup". Bila je lepa priložnost za zanesljiv avto in to je bilo to.

Takrat je bil 70k km, danes jih ima 230k. 160k km v 12 letih je res malo :)

Bizkit45 ::

uvoz, z Nemčije, razbit, sestavljen na novo, letnik 2005, pod 250kKM, .. to ne gre skupaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrusen delcek barve na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
388455 (3413) koyotee
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267700 (6393) cresh
»

Vrednost polota l.2003

Oddelek: Na cesti
342489 (1666) zobnik
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112289 (9422) bambam20
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10524988 (19890) theBill

Več podobnih tem