» »

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

mrTwelveTrees ::

Zanima me koliko ste vi v praksi dosegli max hitrost brezžične povezave

- router, wifi 2.4GHz, kakšen router, model...
- v istem prostoru (sobi, hiši)
- brez posebnih anten, stock

V praksi, kakšno hitrost ste dosegli max (stabilno).

drekodovce ::

Stabilno 2mbit oz 260kb/s downloada.

Mavrik ::

Hmm, 802.11g nekako ne gre preko 20Mbit/s (cca 2.5MB/s). 802.11n je šel tam okoli 50Mbit/s (6 - 7 MB/s), to pa je bilo največ kar sem videl.

Na 5GHz pa se je dalo preko 802.11ac doseči tam 600Mbit (75MB/s) še kar fajn v istem prostoru.
The truth is rarely pure and never simple.

spyker123 ::

jaz sem dobil na n standardu tudi 10MB/s, v istem prostoru..za ac standard ne vem, ker imam zelo počasen disk in mi ne gre zapisovat več kot 13-14MB/s..

2f4u ::

Evo,
podobno sem spraševal pred meseci....
(hiter) prenos datotek med telefoni

linksys N610 N, torrent pride do 7,8MB/s. Zadnjič uporabljal pred kakšnim mesecem. Imam pa 150Mbit/s forsirano WiFi povezavo/"nikoli ne spi", SSD in optiko. Mislim, da je omejitev pri operaterju, T2.
Na G pa lahko testiram dones.

tiborrr ::

Na 802.11N standardu pri 2.4GHz (40MHz) cca. 130Mbit (~16MB/s). Na 20MHz ni šlo čez 55Mbit.

Na Iskratel modelu prestavi 2.4GHz band iz 20MHz na 40MHz, pa bo bolje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

fujtajksel ::

mrTwelveTrees je izjavil:

Zanima me koliko ste vi v praksi dosegli max hitrost brezžične povezave

- router, wifi 2.4GHz, kakšen router, model...
- v istem prostoru (sobi, hiši)
- brez posebnih anten, stock

V praksi, kakšno hitrost ste dosegli max (stabilno).


https://www.speedguide.net/faq/what-is-...
https://www.lifewire.com/get-300-mbps-s...

Kaj je to brez posebnih anten? ;) Precej odvisno od tega kakšno napravo in router imaš, a je b, bg, bgn, ac? V isti sobi in če ni močnih motenj od drugih oddajnikov bi moralo it brez težav blizu teoretičnih meja. Preko sten prenos hitro upada, zlasti na višjih frekvencah, npr čez plato v klet pri meni lovi le ponekod in ni več uporabno za mobilca, tu znajo "posebne antene" imet vpliv.
Najhujše kar sem videl vgrajeno v laptop je bila 3x3 ac (5GHz) kartica DW1830, ki naj bi optimalno nesla 1300Mbps, ampak je to dejansko menda delovalo le v isti sobi in doma nisem imel združljivega routerja. Sem jo zaradi nekih sitnosti zamenjal z Intel 8260 2x2 ac, 866Mbps (Intel ne dela 3x3). Rabiš "posebne antene" oz več anten ampak ni nujno da so vidne.
Dobijo se tudi že majčkene vgradne WiGig (ad) kartice za v prenosnike in mobilce na 60GHz, kar naj bi neslo okrog 5Gbps, ampak res le na kratke razdalje brez ovir. To je že precej več kot tipična žična gigabit ethernet povezava in namenjeno bolj za brezžični dock.

Mavrik ::

tiborrr je izjavil:

Na 802.11N standardu pri 2.4GHz (40MHz) cca. 130Mbit (~16MB/s). Na 20MHz ni šlo čez 55Mbit.


Uff, to si pa mel lepo okolje. 40Mhz kanali na 2.4GHz sfukajo sosedom wifi pa pogosto še teb potem ne dela :) (Seveda če so okoli drugi APji).
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539530 (7766) XS!D3
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234735 (4191) RejZoR
»

WiFi - prihodnost 2.4GHz

Oddelek: Omrežja in internet
256271 (5660) blackbfm
»

WiFi Access Point z 802.11n in 100Mb/s LAN

Oddelek: Omrežja in internet
62407 (2249) ...:TOMI:...
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271496 (1159) RejZoR

Več podobnih tem