» »

Resetiranje BIOSa!

Resetiranje BIOSa!

zyg ::

A mi lahko prosim nekdo natancno razlozi kako za vraga naj resetiram bios!
I'll kill my stupid PC! Ful razpiz...!!! >:D Thanks!

Klemenn ::

dej..zaupi nam še model osnovno plošče, potem pa bomo povedal..drgač pa:

a) en način je ta, da vzameš ven baterijo in držiš par sekund zuni, potem pa nazaj noter daš
b) ti pa POKAŽEM, ko poveš model plate

zyg ::

Glede na to da mi narise le specifikacije od graficne in ne pridem do ''press del for bios'' ti pisem z druzga pcja in trenutno ne morm do svojga... anyway dj mi zaupi kako se z jumperji res zadevo... thanks drgac...

Klemenn ::



(ne glej tistega, kar je z sprejem prepipsano..nisem pač našel druge slike)
to je layout moje osnovne plošče...oznako osnovne plošče boš najdu NA SAMI MATIČNI PLOŠČI , malo pač pogledaš.

Na osnovni plošči tisto kar je obkroženo na sliki. Torej stvarco, kjer štrlijo ven trije ``zobotrebci´´ (res ne vem kak bi to drgač razložu)...trije so, dva sta NAJBRŽ prekrita zjumperjem (taka kvadratna zadevca, glih paše lepo na dva zobotrebca :D , in ti dej ta jumper dol, in ga premakni ; če je recimo zdej na 1 in 2 zobotrebcu ga premakni na 2 in 3, in pusti tako 15sek..potem dej jumper nazaj..in bios je resetiran

lahk pa tut v knjigico od osnovne plošče pogledaš..Clear CMOS al neki podobnega :D

če še ne boš znal, pa še praši, ker sem tole bolj tako razložu ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

zyg ::

:)) tnx... sicr nism se probu sam to me je zanimal... ne sj enkrat smo se ga fajn napil pa smo jo malce prevec navil pa smo mel podobno stalo, sam ne vem kako nam je takrt ratal resetirat...se zal ne spomnm... to mi je jasn s temi zobotrebi... pol to zgleda tko... przgem racunalnik, jumper je na 1-2, ga premaknem na 2-3, pocakam 15sek, ga dam na 1-2 in resetiram? tnx drgac...tud za photo!

Klemenn ::

NE!

RAČUNALNIK MORA BIT UGASNJEN!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317284 (13407) G_mAn
»

Kako naj ponovno naložim xp-je? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685417 (4652) pilotgirl84
»

XP 2800+ Barton na ASROCK K7VT4A+ MAX TUNING ?

Oddelek: Navijanje
131465 (1223) tiborrr
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401430 (1032) damchy
»

navijanje celerona 600

Oddelek: Navijanje
261188 (976) XPSISTEM

Več podobnih tem