» »

navijanje celerona 600

navijanje celerona 600

TICKO ::

evo ga js bi rad navil svoj procesor!!!pa mam problem??8-O to je to da sm kupu ventilator pa pasto pa use sam zsj ne vem kk se naj lotim. prebral sm velik clankov tule na forumu sam se vedno ne vem kje zvisujes voltazo procesorja nekateri pravijo da v biosu ampak pri meni ni take funkcije!!ali je treba bios nadgraditi pred navijanjom??? a moram uporabit kak program za navijanje!!!!|O :O 8-O

XPSISTEM ::

Ja če nimaš v biosu pol boš mu pa probleme možno je da naplati prestaviš džamperje alpa nadgradiš bios jest mam ta procesor in ga že več kot leto laufam na 900 mhz in je popolnoma stabilen.

Blup ::

Kje se navija procesor je odvisno od osnovne plošče... ABIT je pionir pri uvajanju teh nastavitav v BIOS ... ostali so počasi sledili... če nimaš v BIOSu, potem vzemi v roke knjižico od osnovne plošče in pobrskaj, če tam kaj piše o zviševanju voltaže... ampak misl, da za začetek najprej poišči kje se nastavlja hitrost FSBja... če daš za začetek tist na 75 al pa 83, pol je možno, da ti ne bo treba višat voltaže... če boš pa hotu bit extremn OC... pol pa celo knjižico preber :D

Blup
:\

TICKO ::

ej ti xpsistem ovj mi kero plato mas!! kaj pa je to fbs?:8) pa kje v biosu se sploh to dela?:8)

Blup ::

TiCkO: ti povej kero plato maš... FSB pomeni front speed bus ali po slovensko, hitrost sistemskega vodila.... pejt čez vse opcije v BIOSu... če maš boš najdu... pa povej keroo plato maš...

Blup
:\

podtalje ::

Jest mam tudi Celerona 600, ki dela pri 900MHz.

Odvisno pa je, katerega Celerona imaš.
Če imaš stepping c0 (1.7V), potem se ga da zelo dobro naviti.

Vendar sem moral tudi jaz povišati napetost.
Tudi moja plata tega ne podpira, sem pa uporabil enostaven
trik, kjer na procesorju dva pina med seboj povežeš z bakreno žico
in tako procesor sporoča plati, na kakšni frekvenci naj deluje.
poglej na: Link

jest sem moral dat na 1.85V, da je zadeva stabilna ( imam pa cooler
za 1200 SIT).

Še opozorilo: pri 83MHz FSB sem imel probleme z diskom, tako
da bi za zanesljivo delovanje moral izklopiti DMA)

lp

TICKO ::

zdle ko sm sou iz sole sm sou mimo trgovine za pcje pa sm unmu reku kok pride tak dober ventilator pa hladilnik zato ko bom pac navil proc. pa je reku da ce ga bom navil na 900 tk ko js hocem da mi bo delu neki cajta kake pol leta pol mi bo pa sou al procesor al pa plata!!!a je to res kake so moznosati da se mi kj sf***!!!mam plato MS7117C pa sem ze hotu nadgradit bios pa mi ni najbols uspelo zato ker sm tam uno slikico hotu dat drugo pa so mi na prvi strani ko zalaufam comp. cez cel ekran heroglifi!!!!ce mi povete kk se tukile ustavi slika vam lahk pokazem!!!

Blup ::

Če vse lepo naštimaš ne bo nč crknl!
glede teh slikc v biosu je blo pa neki že povedan na forumu.. mal poišč, ne vem točn kje..

Blup
:\

ghibly ::

Majhen popravek, da ne bo pomote - FSB pomeni front side bus.

Drugače, pa je priporočljivo nadgraditi bios pred navijanjem z najnovejšo verzijo (ni pa nujno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

Blup ::

Seveda... silly me!!!;((

Blup
:\

TICKO ::

ja evo ga pasto mam hladilnik sm kupu od amd athlona xp 2000+ pa je tips reku da pase gor! ok
zdj morm najprej nadgradit bios! a se da dobit kje drugje kot pa sam na matsonic strani ker mam filing da je tist bios zanic ker ne vem ka sm naredu narobe da so oni heroglifi gor!a obstaja kak program za brisnje biosa? ko nadgradim bios namestim nov hladilnik in potem........???ne vem ka naprej?a je treba se kj v vindowsih nastavit prej? a bo to vplivalo na windowse a jih bom mogu na novo naložit???:O

TICKO ::

pa se neki ka bi lahk bil razlog da ko sm flesiru bios ni tk ko bi moglo bit??? ker fleshireanje biosa je omogoceno na plati a morm se kj izklopit al pa ka???:O

Blup ::

Tist kar maš na plati je reset BIOSa... še enkrat gor nalož BIOS... pa glej da boš s sistemsko zalaufu sistem... mal navosila preber o tem...

pol morš pa FSB zvišat... to pa poglej v knjižico od mamaplate kak se nrdi...

windowsov ni treba nč na novo nalagat...

BIOS upgrade je zihr uredu..

Blup
:\

mato22 ::

Jest sem tud hotu navit mojga celerona 600 na 900 na Matsonic plati in mi je sicer ratal sam se pa zmer računalnik sam od sebe resetira.
Dvignu sem voltažo z jumperji na 1.75V in dal FSB na 100 Mhz, tko da mi je laufu pri 100x9, sam ne stabilno, čez kake par minut se rač. sam od sebe resetira.
Zdej pa ne vem al bi mogu še voltažo zvišat al kaj?Al je tale plate bl švoh za te stvari?
Gledal sem temperaturo proca pa je bla tam okol 45C

TICKO ::

kk si zvisu voltazo??? a kr na plati si nastimu plato na 100x9 al kk?? kero plato mas tocno
js mam ms7117c|O

mato22 ::

Jest mam Matsonic 7177ct.
Ja voltažo in fsb sem dvignu kr na plati z jumperji. Poglej mal navodila kje se nahajajo ti jumperji in kako jih morš nastavt za določeno frekvenco oz. voltažo.
Moji jumperji za voltažo se nahajajo zgoraj levo od procesorja, jumerji za fsb pa čist desno od procesorja.
Za dvig fsb-ja sem prestavu samo en jumper se prav iz 66 na 100 potem maš pa še jumper iz 100 na 133.
Za voltažo pa sem moral dva jumperja vzet ven, tko da sta bla short tri sem pa prestavu na 2-3.
Sej v navodilih lepo piše.
Sam ne vem zakaj se mi računalnik resetira al mam mogoče prešvoh napajalnik 250W?????????

mato22 ::

Tuki maš navodila od tvoje plate in maš tam na strani 14. narisano plato in jumperje. Pri teb morš prestavt JP4 na 2-3 da bo fsb 100Mhz. Na strani 15. maš lepo napisan in narisan, kako prestaviš jumper JP4 da bo delovalo pri 100 Mhz FSB.
Nisem pa zsledil jumperjev za voltažo, tko da ne vem kako pol voltažo dvignt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

TICKO ::

no vidis tk da js tud ne vem!!!ej kk pa hladis?ce kdo ve kaj naredit naj plis pove!!!:'(

Blup ::

Očitni ni mogoče določat napetosti oz no omogočeno določanje napetosti navadnemu smrtniku... če bi biu kkšn elektromajstr bi mogoče najdu, kje je treba kej zvezat za spreminjanje napetosti... tko da mislm, da ti noben nebi znou povedat... mal po netu poišč če je kkšna stran k se ukvarja s tem oz ma to opisano kak se nrdi :\ , probat ni greh...

Blup
:\

p.s. hladiš ga pa tko, da kupš en hladilnik in ga daš gor... ni potrebn noben ekstremn hladilnik...

OwcA ::

Tisti, ki vam ni do spajkanja po plošči lahko poskusite z "wire trickom".

mato22 ::

Kaj če bi jest na mojmu celerenu 600 še probu dvignt voltažo na 1.8V. A bi blo preveč??A se mi pol mogoče računalnik ne bo več resetiral sam od sebe?
Ker zdej se mi resetira vsakih par minut tko da sem ga odvil nazaj bi pa probu še mal voltažo dvignt sam ne vem kdaj bi blo preveč??
Aja pa če kaj pomagajo tele oznake iz procesorja k sem jih pogledu:
Celeron 600/128/66/1.7V Malay
Q040A531-0525 SL4NX

Blup ::

Celeron 600/128/66/1.7V Malay
Celeron 600 Mhz
128 L1 cache
66 Mhz FSB
1.7V
Made in Malaysia :D

ostalo pa ne vem...

Blup
:\

TICKO ::

To se pravi js am na maticni nastimam fsb na 100x9.0 pa one zicke zlotam (sam tisto mi ni najbolj jasno) pa sm navil comp!!!!!

no ja pa se vent pa pasto zamenjam!!! pa je8-)

TICKO ::

ej sam se tole
kako navit rame pa graficno a s power stripu sam pol mam filing da ni nc bols!!

Zgodovina sprememb…

TICKO ::

ej pozor zdele!!!!!!!:O


sem nek zasledil da ce js sam fbs zvisam da je u bistvu comp. navit brez da visam voltazo!!!!(ker jo ne morm edino wire-trick)!!!!!!!!!!
zdj mam 66x9.0 ce dam na 100x9.0 bo to laufalo na 900 pol!!????????:D :)) :| 8-) >:D

OwcA ::

ticko: tako nekako. Lahko le, da sistem ne bo stabilen. V tem primeru boš primoran zvišati napetost (in poskrbeti za boljše hlajenje)...

XPSISTEM ::

jest sm to mu več kot leto in sistem ni bil nič nestabilen... 600 na 900 pa goldn orp ventilator.. plata abit raid .....zej mi pa je crknila plata 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje C 600

Oddelek: Navijanje
111131 (880) Spajky
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703640 (2969) Pyr0Beast
»

Celeron 600 in FSB

Oddelek: Pomoč in nasveti
6690 (654) mato22
»

Objasnilo za CPU Bus Frequency

Oddelek: Pomoč in nasveti
8890 (759) VASkO
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211428 (1180) matevzm

Več podobnih tem