» »

Canon Pixma MX925 - čiščenje glave - pozna kdo

Canon Pixma MX925 - čiščenje glave - pozna kdo

pravnik ::

Pozdrav, pozna mogoče kdo koga, ki se ukvarja s čiščenjem tiskalniških glav. Imam Canon Pixma MX 925 in mi ne printa več črne barve. Hvala vnaprej za kak predlog!

RC37 ::

Poglej na net za tvoj tip printerja kako se glava očisti. Ponavadi sam sprintaš kako zadevo in je stvar končana.

mat xxl ::

Sem že velikokrat čistil..... v glavnem začni nežno, glavo ven in pod toplo vodo, da spere,drži pod vodo ene 15 minut pusti, da topla voda kaplja na glavo, tam , kjer pride črna kartuša, to je prva opcija, vse naprej so bolj agresivne, npr. kopanje v ultrazvočni kopeli, nato pa še alko in namenska čistila, samo je rizik, da uničiš....

BTW če rabiš imam cel Multipas Mx925 z glavo v okvari B200 napaka.... za drobiž...

pravnik ::

Sem parkrat naredil softwersko globinsko čiščenje printerja. Izpis je popolnoma OK. Ko pa sprintam, pa je črna barva kot nek "negativ"? Mogoče kdo ve, kaj bi to lahko bilo. S fizičnim čiščenjem šob sicer še nisem poskusil.

mat xxl ::

Lahko še 10 x probaš globinsko, rezultat bo NULA. Torej beri 1 post nad tvojim še 1 x .


Oziroma pardon, moja napaka, ne bo nula, bo pa : PRAZNE KARTUŠE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

pravnik ::

Sem poskusil še s temeljitim izpiranjem vseh šob. Test pokaže vse barve, črne pa v dokumentu ne izprinta. Ali gre potem za kak drug problem?

m0LN4r ::

Jaz imam eno drugo vprasanje. Doma sem nasel komplet orginal kartus za printer, na katerih je rok uporabe kao potekel slabo leto nazaj. Se dejansko to pokvari oz. posusi? Ko pomislim, da so trenutne kartuse v tiskalniku se eno leto starejse kot tele pa se vedno delajo OK, bebi smelo biti problema.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Pozabi na rok trajanja , če ima v osnovi ene 5 let bi jih jaz upal uporabljati še vsaj + dodatnih 5 let ....

pravnik je izjavil:

Sem poskusil še s temeljitim izpiranjem vseh šob. Test pokaže vse barve, črne pa v dokumentu ne izprinta. Ali gre potem za kak drug problem?


Zelo zelo čudno, če ti v testnem izprinta je možno, da z barvami naredi črno, probaj v testnem panastavi samo ČB , da vidimo, kaj bo.

Torej lahko tam črno naredi z barvami, ne z črno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

pravnik ::

mat xxl je izjavil:

Zelo zelo čudno, če ti v testnem izprinta je možno, da z barvami naredi črno, probaj v testnem panastavi samo ČB , da vidimo, kaj bo. Torej lahko tam črno naredi z barvami, ne z črno.


Sem probal - prazen list papirja (iz wordovega črnobelega text dokumenta). Nova glava pa pride cca 90EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pravnik ()

#000000 ::

Ali ti vrže kak error ali samo ne printa črne ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

pravnik ::

Nič errorja, samo printa ničesar. Sem dal to glavo še v drugi (preverjeno) Canon MX925, pa ista zgodba.

mat xxl ::

Ja nov printer iz Madžarske z slo ddv pa 125 eur tako da ......

Vseeno menim, da imaš samo zamašeno, ko odleti je B200 koda, to je meni naredil imam brezhibnega razen glava je fuč....

Jaz bi vzel glavo ven, kartuše ven in pranje najprej topla voda, potem pa če ne gre kaj malo bolj agresivnega alko z destilirano vodo , ultrazvočni čistilec, vendar do sedaj sem v 90% uspel odmašiti samo z toplo vodo....

Torej sedaj si itak, na tem , da je neuporabna , probaj, kot sem napisal.... Moja je bila prana vsaj 6 x , ko je nastal B 200.... pa vedno in samo neoriginal kartuše pod 1 eur kos z poštnino vir Tintendiskont Ebay...

pravnik ::

Z vročo vodo in injekcijsko brizgo sem čistil skoraj eno uro. Domnevam, da gre za neko napako na sami glavi.

Han ::

Stični kontakti so vsi ok?

pravnik ::

Han je izjavil:

Stični kontakti so vsi ok?


ja, sem xxx dal noter in ven, pa na drugem (sicer delujočem) printerju, enaka zgodba po vstavitvi tiskalne glave.

Han ::

Kaj pa drugo (brezhibno) glavo v tvoj tiskalnik?

#000000 ::

Šoba za črno je zasušena, tako da voda ne bo pomagala, ultrazvok bi bil primerno orožje recimo.

mat xxl ::

No, da povemo še 2 del, te glave sem pral nato, ko sem jih dobil od pravnika še v ultrazvoku z posebno malo agresivno tekočino ravno za te namene, žal ni nič pomagalo, pri meni je celo še dodatno rumena nehala delati, ostale 4 kartuše pa BP, zanimivo nobene napake ni printer javljal. No glava je potem romala v smeti....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037127 (20841) gazer
»

Kako očistiti tiskalnik, glavo, kartušo..

Oddelek: Strojna oprema
2213416 (7483) mulc007
»

kje dobiti pigmentno barvo za tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
182244 (1768) [D]emon
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429890 (19160) bobby
»

Tiskalnik Canon MG2150 megleno tiska

Oddelek: Pomoč in nasveti
192043 (1709) francek1

Več podobnih tem