» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
18 / 38
»»

e-marko ::

neo5468 je izjavil:

Tukej je za 500€: https://svsound.it/subwoofer/svs-pb-por...

Osebno bi gledal izključno SVS subwooferje. Kupiš enkrat in imaš za 10 let+. Če bi bil v ameriki, bi imel veliko več izbire od directov, kot so HSU, Power Sound Audio, Rythmik, ki so za isto denarja še boljši kot SVS, ampak v Evropi takih firm preprosto ni. Edino kar imamo primerljivo v evropi poleg SVS je britanski BKELEC: https://www.bkelec.com/

So pa SVS subwooferji zelo kvalitetni in eni redkih, ki bojo šli brez težav pod 20hz. Efekte v filmih boš čutil in ne bo samo brenčanje/boomy sound, kot pri cenejših subih. Če bo soba manjša in bo pressure dovolj velik, boš imel izkušnjo podobno kot v kinodvorani (mogoče celo boljšo). Za večje sobe se pa vzame ponavadi PB-2000 ali PB-3000 zaradi večjega driverja in outputa, ampak ko enkrat zapravljaš 1600€ za subwoofer, potem bi bilo najboljše da greš all in še tistih par € in vzameš PB-4000 za 2400€. Tisto je pa 80 kg endgame subwoofer in pravi potres. Kaj več od tega je že diminishing returns.


Ne znam italijansko, ampak zdi se mi da dostavljajo brezplačno samo znotraj Italije?
Trasporto gratuito
Per gli acquisti spediti in Italia. Consegna in 24/48h.


Zdelo se mi je, da za 344 eur tista Yamaha NS-SW300 ni tako slaba. Kaj pa vem. Bi pa SVS raje, seveda.

LP
...somebody, somewhere...

Amdforce ::

Kupis svs pa mas mir doooolgooo casa, edino dizajn bi lahko bil lepsi, je pa zato kvaliteta top.

easyrider3 ::

Točna velikost moje trenutne sobe je 4,1m X 3,6m in višina 2,3 metra seveda po kubičnih izračunu v prostoru bi bila manjša z vso kramo v njej ampak nasploh je to kao bolj kot ne manjša soba a ne. Res je v Ameriki kar nekaj kvalitetnih znamk in modelov subwoferjev samo kaj ko ne moreš jih nabaviti.

Likalnik ::

neo5468 je izjavil:

Tukej je za 500€: https://svsound.it/subwoofer/svs-pb-por...

Osebno bi gledal izključno SVS subwooferje. Kupiš enkrat in imaš za 10 let+. Če bi bil v ameriki, bi imel veliko več izbire od directov, kot so HSU, Power Sound Audio, Rythmik, ki so za isto denarja še boljši kot SVS, ampak v Evropi takih firm preprosto ni. Edino kar imamo primerljivo v evropi poleg SVS je britanski BKELEC: https://www.bkelec.com/

So pa SVS subwooferji zelo kvalitetni in eni redkih, ki bojo šli brez težav pod 20hz. Efekte v filmih boš čutil in ne bo samo brenčanje/boomy sound, kot pri cenejših subih. Če bo soba manjša in bo pressure dovolj velik, boš imel izkušnjo podobno kot v kinodvorani (mogoče celo boljšo). Za večje sobe se pa vzame ponavadi PB-2000 ali PB-3000 zaradi večjega driverja in outputa, ampak ko enkrat zapravljaš 1600€ za subwoofer, potem bi bilo najboljše da greš all in še tistih par € in vzameš PB-4000 za 2400€. Tisto je pa 80 kg endgame subwoofer in pravi potres. Kaj več od tega je že diminishing returns.



Tudi jaz sem gledal SVS ampak SB-3000, da bi vzel 2 komada...lahko bi jih dobil 1000€ za komad oziroma enga PB-4000....na koncu nisem vzel nobenega:)....moram pred tem še na terasi urediti kar se zvočnikov in ojačevalcev tiče....definitivno pa čez kakšno leto....če bo vse po sreči...kupim tudi SVS.

Za OP...vzemi PB/SB 1000...cena 500€ je top

easyrider3 ::

ja verjetno bo pri hiši SVS PB-1000 samo ne še takoj sedaj prvo treba center zvočnik nabavit potem pa še subwofer.

m0LN4r ::

Ja jaz sem prisel tudi do te tocke, da bosta definitivno dva suba, zaradi bass lukenj.
Sam naj gre cim nizje, tam 25Hz brez muk, za glasnost mi je pa itak vseeno, ker naceloma ne poslusam naglas stvari.
Pol pa je res vprasanje za kaj placam, glasnost ali kvaliteto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

easyrider3 ::

Jaz bom pa počasi nekaj takega skupaj sestavil seveda sem prvič šele v tem da imam reciver in sem kot za začetek nabavil Bookshelf zvočnika da sploh malo vidim kako je to in takoj sem opazil da brez center zvočnika ni to nič ni tiste prave slike zvoka saj ni zvoka od tam kjer je televizor. Sem se pač odločil in ogrel za znamko POLK ker hočem pač imeti nekaj drugega kakor se vsepovsod objavljajo znane znamke,pač itak uporabljal bom samo ob gledanju televizije.

Ta slika je pa itak samo za primerjavo saj je od enega iz foruma

 POLK S seria

POLK S seria

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Kako je sedaj z dostavo SVS iz IT? Včasih so baje dostavljali brezplačno k nam. Kdo kaj ve?
Jim bom drugače en mail v eng poslal, če kaj znajo.

Lp
...somebody, somewhere...

Zvezdica27 ::

pošlji jim mail v Italijo. Če se pa kje lahko vse zmeniš, je pa to Italija. Sploh zdaj, morda dobiš še popust, malo sikaj.

zz

neo5468 ::

Jaz sem jim 2 leti nazaj poslal mejl in so rekli da je pošiljanje v slovenijo zastonj. Pač govorim za https://svsound.it/.

http://prntscr.com/rifyar

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

krefi ::

Pozdravljeni,
Sem ored nakupom hisnega kina pa me zanima kaj priporocate gledam tole https://www.ideo.si/Domaci_kino_sistemi... mnenje ter ali se za ta denar splaca kupiti kaj drugega?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

neo5468 ::

Se splača kupit nekaj drugega.

krefi ::

Kaj pa?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

easyrider3 ::

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000

Amdforce ::

easyrider3 je izjavil:

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000



Ne bo ti zal. Jaz imam komplet klipsch rp serijo edino sub je svs, pa bi klipschev sigurno “lepse” izgledal v kompletu.
Sploh ko vidis da je cena podobna, mene je bilo edino malo strah ce ja ta 12” driver res tako sposoben, in je...pa se kako.
Ceprav za filme bi bil tudi klipsch verjetno cisto ok, pri glasbi imam tako samo stereo vklopljen, so towerji zadosti mocni in grejo dokaj nizko.
So pa imeli tile klipsch subi veliko tezav z ojacevalci. To je bil moj razlog da sem zacel druge znamke gledati.

easyrider3 ::

Amdforce je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000



Ne bo ti zal. Jaz imam komplet klipsch rp serijo edino sub je svs, pa bi klipschev sigurno “lepse” izgledal v kompletu.
Sploh ko vidis da je cena podobna, mene je bilo edino malo strah ce ja ta 12” driver res tako sposoben, in je...pa se kako.
Ceprav za filme bi bil tudi klipsch verjetno cisto ok, pri glasbi imam tako samo stereo vklopljen, so towerji zadosti mocni in grejo dokaj nizko.
So pa imeli tile klipsch subi veliko tezav z ojacevalci. To je bil moj razlog da sem zacel druge znamke gledati.



Kaj pa vem če bi Klipsch bil dober za filme ker se premalo spusti v Hz saj ima razpon od 29 Hz-120 Hz to govorim recimo za model R-120 SW kateri je zelo hvaljen in tudi ocenjen ampak tisti ki se v to poglabljajo in testirajo pravijo da je meja razpona okrog 20 Hz pa navzgor.

https://www.crutchfield.com/S-SRKHQr5Dt...

damirj79 ::

Vprašanje samo, ali teli pdoatki proizvajalcev od 19Hz gor tudi dejansko držijo. Seveda mislim na to, da so to -3dB točke, ker nekaj outputa da tudi še pri 10Hz, lahko tudi -30dB. Plus tega močno odvisno od prostora v katerem se to nahaja in postavitve, tak oda se jaz ne bi preveč obremenjeval s tem podatkom.

Zvezdica27 ::

fantje... tile Hz so marketing. Spet govorim iz glasbene sfere - ampak če ti recimo bas kitara na E struni da samo 41 Hz - kaj boš pol reproduciral nižje? S tem da - pazi to NIma smisla... v glavnem - sami pa veste, da ni problem reprodukcija tega ampak pač kvalitetna reprodukcija. Marsikaj se še pri masteringu naredi.

https://celestion.com/product/164/bn123...

To je sodoben neodimium bas speaker od Celestiona. In pazi to... njegova reporodukcija se začne pri 50 Hz. Če gledaš graf pa vidiš, da seveda da ven tudi manj. Ampak vsaka bas kitara da ven 41 Hz, marsikdo pa se uslasi še nižje

Za muziko je to nepomembno, ker pač od številke ne veš KAKO bo to reproduciral (vsi pa reproducirajo nižje, samo slabo)

Dokaz je kitarski zvočnik, kjer mirno igram tudi bas čez - pa greenbacki (najbolj slaven zvočnik) začne pri 95 Hz - če gledaš pa graf, pa vidiš, da dela še prej. Dela OK, ne pa tako dobro kot moj namenski boks
https://celestion.com/product/31/g10_gr...

Za filme - ne vem.

Treba je probat in boš videl.

A lahko pove nekdo ali je za srednej tone in visoke isto ali je težava samo bas spekter?

zz

AapocalypseE ::

Na electronic4you je Klipsch SPL-150 za 679€, če koga zanima.

Imajo tudi SPL-120 za 489€, ampak ga trenutno ni v ponudbi.

https://www.electronic4you.si/klipsch-s...

easyrider3 ::

damirj79 je izjavil:

Vprašanje samo, ali teli pdoatki proizvajalcev od 19Hz gor tudi dejansko držijo. Seveda mislim na to, da so to -3dB točke, ker nekaj outputa da tudi še pri 10Hz, lahko tudi -30dB. Plus tega močno odvisno od prostora v katerem se to nahaja in postavitve, tak oda se jaz ne bi preveč obremenjeval s tem podatkom.



Dejansko držijo samo od določenih in to je sedaj tisto kar je treba vedeti. Na YOUTUBE imaš tudi nekaj posnetkov ko so testirali subwoferje prav zaradi tega in pri nekaterih ne drži tisto kar piše.

damirj79 ::

Od določenih res drži, samo so v manjšini.
 Slika

Slika

TOP ::

Amdforce je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000



Ne bo ti zal. Jaz imam komplet klipsch rp serijo edino sub je svs, pa bi klipschev sigurno “lepse” izgledal v kompletu.
Sploh ko vidis da je cena podobna, mene je bilo edino malo strah ce ja ta 12” driver res tako sposoben, in je...pa se kako.
Ceprav za filme bi bil tudi klipsch verjetno cisto ok, pri glasbi imam tako samo stereo vklopljen, so towerji zadosti mocni in grejo dokaj nizko.
So pa imeli tile klipsch subi veliko tezav z ojacevalci. To je bil moj razlog da sem zacel druge znamke gledati.

Ej katere Klipsch zvočnike maš ti.Prednji me zanimajo,pa center.Hvala

Mene še zanima mnenje za zvočnike Monitor Audio Bronze 5 ali 6 napram Klipschu recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

easyrider3 ::

https://referencehometheater.com/review...

High output and low distortion for a low price, great performance with movies


 SVS PB 1000

SVS PB 1000

m0LN4r ::

Zvezdica27 je izjavil:

fantje... tile Hz so marketing. Spet govorim iz glasbene sfere - ampak če ti recimo bas kitara na E struni da samo 41 Hz - kaj boš pol reproduciral nižje? S tem da - pazi to NIma smisla... v glavnem - sami pa veste, da ni problem reprodukcija tega ampak pač kvalitetna reprodukcija. Marsikaj se še pri masteringu naredi.

https://celestion.com/product/164/bn123...

To je sodoben neodimium bas speaker od Celestiona. In pazi to... njegova reporodukcija se začne pri 50 Hz. Če gledaš graf pa vidiš, da seveda da ven tudi manj. Ampak vsaka bas kitara da ven 41 Hz, marsikdo pa se uslasi še nižje

Za muziko je to nepomembno, ker pač od številke ne veš KAKO bo to reproduciral (vsi pa reproducirajo nižje, samo slabo)

Dokaz je kitarski zvočnik, kjer mirno igram tudi bas čez - pa greenbacki (najbolj slaven zvočnik) začne pri 95 Hz - če gledaš pa graf, pa vidiš, da dela še prej. Dela OK, ne pa tako dobro kot moj namenski boks
https://celestion.com/product/31/g10_gr...

Za filme - ne vem.

Treba je probat in boš videl.

A lahko pove nekdo ali je za srednej tone in visoke isto ali je težava samo bas spekter?

zz
Saj ravno za filme se gre, kjer se doloceni efekti zacnejo tudi pod 30Hz, ne gre se o tem da zadevo slisis, ampak "cutis"
Konkreten primer, ki se ga nazadnje spomnim, v tazadnjem starwarsu cist na zacetku, ko Palpatin dvigne bojevniske ladje iz zemlje.
To moras cutit, se preden slisis, da je to to. Zato pa rabis moc pri zelo nizkih Hz.
Bas kitara je pickin dim, to je samo en ton, tu ni primerjave.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

easyrider3 ::

ja saj to tud jaz mislim in tako tudi pravijo da tisti Hertzi pri 20 se čutijo ne da boš slišal zato pa je tako pomembno da ima subwoofer čim nižji razpon samo da so res tako kot piše ne pa recimo piše,da se spusti do 24 Hz a realno je pa preko 30 Hz.

Amdforce ::

TOP je izjavil:

Amdforce je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000



Ne bo ti zal. Jaz imam komplet klipsch rp serijo edino sub je svs, pa bi klipschev sigurno “lepse” izgledal v kompletu.
Sploh ko vidis da je cena podobna, mene je bilo edino malo strah ce ja ta 12” driver res tako sposoben, in je...pa se kako.
Ceprav za filme bi bil tudi klipsch verjetno cisto ok, pri glasbi imam tako samo stereo vklopljen, so towerji zadosti mocni in grejo dokaj nizko.
So pa imeli tile klipsch subi veliko tezav z ojacevalci. To je bil moj razlog da sem zacel druge znamke gledati.

Ej katere Klipsch zvočnike maš ti.Prednji me zanimajo,pa center.Hvala

Mene še zanima mnenje za zvočnike Monitor Audio Bronze 5 ali 6 napram Klipschu recimo.


Jaz imam spredaj rp-280f towerja in rp 600c center.
Pri glasbi ni potrebe za sub pri meni, towerja imata vsak po dva 8” wooferja.

Monitor audio pa se nisem poslusal na primerni lokaciji, da bi lahko kaj povedal.

damirj79 ::

Za normalno glasbo je sub nepotreben. Pride pa prav pri dolocenih zvrsteh in kot ze pisejo zgoraj, pri filmih.

damirj79 ::

easyrider3 je izjavil:

ja saj to tud jaz mislim in tako tudi pravijo da tisti Hertzi pri 20 se čutijo ne da boš slišal zato pa je tako pomembno da ima subwoofer čim nižji razpon samo da so res tako kot piše ne pa recimo piše,da se spusti do 24 Hz a realno je pa preko 30 Hz.


Ja saj spusti se do tudi 10Hz, če ti to kaj pomeni,samo v resnici je tam output že zelo nizek. Problem teh frekvečnih razponov v podatkih je, da jih vsaka firma tolmači po svoje. Nek konsenz v akustiki je, da se frekvenčno obomočje določi s skrajnima točkama, kjer je krivulja nižja za 3dB (se pravi -3dB) napram povrečni vrednosti. Proizvajalci so večinoma šli korak dlje, in so te točke določili pri -6dB. Žal so šli nekateri še korak dlje in te točke postavili pri -10dB. Če je ta srednja opcija še nekako na meji dopustnega, je to zadnje čisti nateg.

Likalnik ::

Amdforce je izjavil:

TOP je izjavil:

Amdforce je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Kakor zgleda vsepovsod iz vseh strani bilo kje kaj vprašam mi VEDNO svetujejo da naj vzamem SVS subwofer, nič se ne more primerjati z njim tudi ne Klipsch.... pa še sto drugih
Defenitivno bom kupil SVS PB 1000 ko bom imel v mislih kupit subwofer,mi bo vseeno če je 200-300 Eur dražji ali še več kakor drugi bom ga odplačeval na obroke in se ne bo nič kaj več poznalo ,AMPAK bom vsaj imel tisto kar je VRHUNSKO in kakor vsak pravi ne bo ti žal.


 SVS PB 1000

SVS PB 1000



Ne bo ti zal. Jaz imam komplet klipsch rp serijo edino sub je svs, pa bi klipschev sigurno “lepse” izgledal v kompletu.
Sploh ko vidis da je cena podobna, mene je bilo edino malo strah ce ja ta 12” driver res tako sposoben, in je...pa se kako.
Ceprav za filme bi bil tudi klipsch verjetno cisto ok, pri glasbi imam tako samo stereo vklopljen, so towerji zadosti mocni in grejo dokaj nizko.
So pa imeli tile klipsch subi veliko tezav z ojacevalci. To je bil moj razlog da sem zacel druge znamke gledati.

Ej katere Klipsch zvočnike maš ti.Prednji me zanimajo,pa center.Hvala

Mene še zanima mnenje za zvočnike Monitor Audio Bronze 5 ali 6 napram Klipschu recimo.


Jaz imam spredaj rp-280f towerja in rp 600c center.
Pri glasbi ni potrebe za sub pri meni, towerja imata vsak po dva 8” wooferja.

Monitor audio pa se nisem poslusal na primerni lokaciji, da bi lahko kaj povedal.



tudi jaz imam ista towerja + center....s čim jih poganjaš..avr-kateri? oziroma kaj razmišljaš, da bi dodal še amp na katerega bi povezal samo towerja in tako pridobil še več moči...bi bilo kaj drugače?

Amdforce ::

Zaenkrat nimam v planu ampa dodajat, 99% gledamo filme. Gor je trenutno priklopljen denon x2500. Mogoce bom sel ob priliki nazaj na Marantz, odvisno od itcha po upgrejdu, potrebe zaenkrat ni.

Zvezdica27 ::

lp,

ok, v bistvu imamo torej 2 skupini: glasba in filmi.

Mene zanima samo poslušanje glasbe (gledam tud filme, sam...).

Torej - običajni zvočniki so za moje potrebe čist OK, zapleta se pri prostorskem zvoku in filmih?

Je to torej osnovna ugotovitev - če je tako, je potem moje iskanje bistveno lažje...

zz

Amdforce ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ok, v bistvu imamo torej 2 skupini: glasba in filmi.

Mene zanima samo poslušanje glasbe (gledam tud filme, sam...).

Torej - običajni zvočniki so za moje potrebe čist OK, zapleta se pri prostorskem zvoku in filmih?

Je to torej osnovna ugotovitev - če je tako, je potem moje iskanje bistveno lažje...

zz


Zakaj pa se zapleta? Večina teh avrjev do cca 800eur bo zelo podobnih. Če bi jaz hotel samo glasbo predvajati bi sigurno priklopil stereo amp, tukaj je razlika potem.
Za moja ušesa je pure direct + dober tidal hifi stream čisto dovolj, za kakšen zaznaven upgrade bi lahko zapravil še ohoho na ojačevalcu pa mislim da ni potrebe.

Darko! ::

Ob razumevanju osnovnih elektrotehniških in fizikalnih principov (tako za stereo, kot za večkanalni filmski zvok) ter osvojitvi elementarnih principov kombiniranja Hi-Fi aparatur res ni nobene potrebe po zapletanju. Vsaj racionalne.

Če uporabniki naprav teh dejstev ne razumejo, pa komplicirajo vseeno, je pa bitka v naprej izgubljena in nesmiselna.

Je pa res, da smo ljudje pri svojih odločitvah in utemeljevanju le teh (napram drugim, pa tudi za lastno potrebo) mnogokrat zelo iracionalni.

Spodnji videoposnetek je sicer naslovljen "What Does MONEY BUY in High End Audio", vsebuje pa lepo razloženo dejstvo, ki se glasi:

"You can have Hi-Fi experiance at every single budget level. Period. Full stop".

To se mi zdi bistvenega pomena.

Zanimiva je tudi analogija med glasbo - potjo in poslušanjem glasbe - hojo po tej poti.

Možaka se splača pogledat vsaj med 6:00 - 10:20, ampak ker je zanimiv, stavim, da ga bo marsikdo pogledal do konca.


matobeli ::

A koga zanimajo Logitech Gigaworks S750? V okvari Sub (se ne prižge), se že 100let spravljam popravljat, pa se mi kar ne da in ne da.

Oziroma alternativa bi bila da obdržim sub in vgradim nov ojačevalec, se je kdo že ukvarjal s kakšno tako zadevo?

A. Smith ::

Ja počeli smo že vse sorte. Ampak preden greš kar nekaj menjat, moraš najprej zelo natančno ugotoviti, kaj je crknilo. Lahko je tudi z distribucijo audio signala kaj narobe?

Ali je receiver tisti, ki napaja satelite? Najprej moraš ugotoviti, če je res sub amp tisti, ki je crknil. Potem je naprej dilema, ali je laže vgraditi nekaj zraven, ali samo popraviti staro. Ker dobiti amp plato, ki bo gonila bas driver ni tak problem. Problem je dobiti napajanje, če je recimo vsa elektronika integrirana skupaj. Razen, če bi menjal z napajanjem vred.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

matobeli ::

Ta serija ima precej serijsko napako crknjenih kondelcev na napajalcu, yutub je poln tega. Več od tega se mi nebi dalo ukvarjat.

Sub je baje kar spodoben, 3 tuljave in bi vgradil čisto nov ojačevalec če najdem kaj pametnega, vkolikor spodletijo kondenzatorji.

m0LN4r ::

Pr receiverjih, slisnih razlik iz digitalnih virov pri _enaki _normalni_ glasnosti_ ne sme biti. Potrjujejo tudi stevilni blind testi na internetu.
Ce zvocniki spilajo npr. Spotify, Tidal, preko 32bitnega DAC z 10W moci, se to mora vsepovsod enako slisati, enostavno ni druge.

Ze srednjerazredni receiverji imajo 32Bitne DAC, samo da od razlicne firme, ta chip stane kolko nekje med 10-20$ in se v zadnji letih prakticno nic ni spremenil. Glasba iz digitalnih virov pa je 16bit oz. DVDji so 24bit zdaj pa go figure.

Pr drazjih receiverjih se placa za, vec moci = glasnost, pa dodatne funkcije, software, video procesorji blabla.
Recimo da ima moj receiver 50W v pure direct, poslusam pa maksimalno na 65% ampak je ze relativno preglasno za sosede. Kaj bom potem tu skakal naokoli z 100W receiverjem za jurja, da ga bom koristil na 30%
100W na kanal bi priklopil, ce bi zvocniki bili v vsaj 40-60 kvadratnih metrih ali pa poslusal glasbo na drugi strani bajte.

Skratka, kar hocem povedat, ne obremenjujte se prevec z receiverji, vec haska bo ce se razlika v denarju investira v zvocnike, ni sans da na blind testu preko digitalnih medijev clovek opazi razliko med 500eur HT receiverjem ali pa 1500eur, se enkrat pod pogojem, da se oba na testu z merilno napravo nastavi na enako normalno glastnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Še kako se opazi razlika med cenenim receiverjem in dražjim. Sem sam potestiral.

Pridobi se zelo na dinamiki in kvaliteti zvoka. Moraš pa met tudi seveda kvalitetne zvočnike.

Drugače pa je 20-30 kvadratna dnevna soba čisto ok. Samo moraš imeti svojo samostojno hišo. Drugače je boljše ene Z906 kupit in biti tiho.

m0LN4r ::

No pa podrobno razlozi, kaj si testiral in kaksno metodologijo si uporabil, model, cena, tip DAC, vir zvoka, glasnost testiranja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

Če ni bilo slepo primerjanje, se mu sploh ni treba trudit s podrobnostmi.

AapocalypseE ::

Priključene sem mel Focal Aria 926 in Klipsch 8000F. Prvo na Denon 1600H in potem na Marantz SR7013. Na koncu pa še Marantz SR7013 v kombinaciji z Marantz MM7055. Glasba je bila predvajana nekaj iz usbja, Flac ter Tidal.

Primerjali smo tudi kako se obnese eno in drugo v filmih.

Zagotovo se najbolje obnese zadeva 7013 + 7055, ampak razlika ni tako očitna kot prehod iz 1600H na 7013.

Mogoče pa še nabavim 7055, bom videl.

Takšne zadeve se kupijo, če jih lahko dejansko uporabljaš tako kot treba in ti ni treba mislit ali motiš soseda.

m0LN4r ::

Torej ni bil blind test z preklapljanjem in sinhronizirano glasnostjo ter EQ leveli anede.

Takšne zadeve se kupijo, če jih lahko dejansko uporabljaš tako kot treba in ti ni treba mislit ali motiš soseda.
Point mojga posta je bil, da imas vec od tega, da imas 500eur receiver in 1500eur zvocnike, kot pa 1500eur dat za AV in 500 za zvocnike.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Torej je po tvoje boljše met slabši ojačevalec in boljše zvočnike?

Če tako misliš, bi moral konkretno potestirat zadeve in bi videl, da se motiš.

Tudi cenejši zvočniki znajo igrat mnogo bolje, če jim daš dovolj čiste moči.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Vsekakor, ce testiras napacno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Ti kar ostani pri slabšem ojačevalcu in dražjih zvočnikih. Je že dobro tako.

Okapi ::

m0LN4r je izjavil:

Vsekakor, ce testiras napacno.


Samo malo bolj naglas daš, pa bo že bolje.;) Je dobro znano dejstvo, da če na slepem poskusu poslušaš dve enaki zadevi, se bo tista, ki je malo glasnejša, vsem zdela boljša.

Je pa res, da o teh zadevah nima smisla preveč debatirati, ker se znajo že samo zaradi kablov skregati tudi dobri avdiofilski prijatelji.;)

Pred davnimi leti (začetek '80ih, se mi zdi) so se pri nas eni celo na sodišču preganjali, ali vsaj grozili s tožbami.

m0LN4r ::

Kot receno:
1. blind test (random preklop, lahko je dvakrat isti ali izmenicno zaradi izlocitve statisticne napake)
- ene vsaj 5 rund
2. enako nastavljena izmerjena glasnost
3. izenacen EQ level pr obeh, izklopiti DSPje
4. enak vir, to je menda jasno
5. enaka pozicija in prostor poslusalca

Ce tejle pogoji niso niso vzpostavljeni, zadeva ni nic drugega, kot samo placebo in emocionalni efekt, kar je vec kot razvidno iz odgovorov. Drugi faktor pa je, da dvomim da so tukaj polek fizikov se en kup Mozartov ;)

No sej ce se podrobneje isce, se najdejo tudi _pravilno_ izvedeni blind testi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Samo malo bolj naglas daš, pa bo že bolje.;) Je dobro znano dejstvo, da če na slepem poskusu poslušaš dve enaki zadevi, se bo tista, ki je malo glasnejša, vsem zdela boljša.
Tocno tako, ze najmanjse odstopanje lahko ustvari ogromno razliko, se vecjo pa kak interni EQ, ki ce ne meris sploh neves katere frekvence "favorizira" kater EQ.
Pol pa dobis razlicna mnenja, ko en rece da je Marantz boljsi, drugi rece da je Yamaha, tretji pa da Onkyo. Razlika je samo v razlicno obarvanem spektru in v tem, da so to trije razlicni ljudje z razlicnim okusom, ker se vsak pri poslusanju osredotoci na nekaj drugega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

Ne gre se tukaj samo za glasnost, ampak za zadeve, ki jih dosti ljudi zgleda ne razume.

Jaz in drugi poznavalci vedo in predvsem slišijo za kaj se gre.

Tukaj z nepoznavalci debatirat o tem je brezveze.

A. Smith ::

matobeli je izjavil:

Ta serija ima precej serijsko napako crknjenih kondelcev na napajalcu, yutub je poln tega. Več od tega se mi nebi dalo ukvarjat.

Sub je baje kar spodoben, 3 tuljave in bi vgradil čisto nov ojačevalec če najdem kaj pametnega, vkolikor spodletijo kondenzatorji.


Tole preleti, je informativno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
««
18 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333537 (1384) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295857 (2540) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253858 (3013) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318906 (16616) car100

Več podobnih tem