» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
8 / 38
»»

Darko! ::

neocodexx je izjavil:

Če kupim ta Yamaha soundbar, potem bo šel zvok preko TV-ja? Do sedaj sem vedno imel android box>hdmi>avr>hdmi>tv, tu pa vidim da ni hdmi priključka. Torej optika ali klasika (kaj je bolš)?

Na mojem tvju nisem najdel nekih naprednih nastavitev glede passtrough ali omembe PCM, ima samo možnost tv speaker, external speaker in receiever. Upam da tu ne bo prišlo do zapletov?



Da se izogneš komplikacijam je najbolje imeti HDMI.

Yamaha je lansirala nov produkt YAS 109/209. Razlika je v "subwoferju".
https://europe.yamaha.com/en/products/a...

Glede na zapisano komot vzameš 109, ki ima vgrajene dodatne driverje za nižje srednje, napram 209, ki ima brezžični nižjisrednjitonc.

Na Amazon.de je v prodaji od jutri naprej:

https://www.amazon.de/Yamaha-YAS-109-So...

neocodexx ::

Haha, kot naročeno ravno prav.

Ja, po lastnih izkušnjah cheap sateliti + sub za nadomestek je žalost od žalosti, sub tolče v kotu po svoje, od satelitov pa nobene nižine... Hvala za tale info, ravno to sem iskal, po tem sodeč je 109 občutno boljši izdelek.

Kaj več pa res ni smiselno dati za soundbar, tole mora biti top od soundbarov... Če bi šel višje, potem res preostane samo še 3.1 avr sistem kot sem prvotno planiral ampak tako kot si rekel - toliko navlake res ne sodi v spalnico, vsaj v manjše.

neocodexx ::

Evo sem dal na kup vse podatke

109: Front L/R: 5.5 cm (2-1/8") cone × 2
209: Front L/R: 4.6 cm (1-3/4") cone × 4
109: Built-in subwoofer: 7.5 cm (3") cone × 2
209: Subwoofer: 16 cm (6-1/2") cone
Tweeter: 2.5 cm (1") dome × 2 (enako pri obeh)

Torej namesto 4x 46mm zvočnikov ima 109ka 2x55mm + 2x75mm

Škoda, ker ni še podatka za kretnice...

Ampak ja, mislim da bo to sigurno boljše. Ne pričakujem čuda, ampak ločen sub tu meni res ne spada zraven. 209 izgleda bolj kot novel opcija verjetno za tiste, ki res "morajo" imeti sub... Mogoče če imaš namen filme in muziko na temu "nabijat" kot na primarnem sistemu, je verjetno to zanimiva izbira za nekoga ki pričakuje za 300EUR vsaj malo pravega "basa", za kar pa jaz rabim bo 109ka res idealna, hvala Darko.

Evo še za 306: Dual 5.5 cm (2-1/8") woofers, Dual 1.9 cm (3/4") tweeter, Dual 7.5 cm (3") built-in subwoofers
V bistvu ista 109 samo da so jim še nadgradili tweeterje, nice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

m0LN4r ::

Darko! je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jaz si na koncu vzamem kak razstavni eksponat na ebay razprodaji od saturna ali mediamarkta.


Na Saturnu imaš za namen vredne zanimanja ELAC Debut B5.2 ali malenkost večji B6.2; na Mediamarktu pa Focal Chorus 706.

Pred dvemi dnevi sem se sprobal MAGNAT Signature 1105, fenomenalni pri visjih tonih oz. najboljse kaj so meli. Za bas nevem, nekak se mi je zdelo da ga je premalo, nisem pa navil glasnost ali pa je v ozadju zaradi visokih tonov.
Zadevo bi dobil za slabih 600eur na komad.

Sem probal potem se Canton Chrono neke za nad jurja, mi sploh niso bli vsec, celo na momente za "univerzalne" se mi je zdelo, da so bli canton 490 najbolj enakomerno porazdeljeni.

Probal sem tudi DALI Oberon 6, saj so dobri, ampak v primerjavi z Magnat so se slisali bolj topo.

Bookshelfi me pa sploh ne prepricajo, nekaj manjka pri vsakem.

Zanima me predvsem ali lahko tem Magnatom zaupam? Edino berem na netu, da naj bi v nekem manjsem prostoru bli highsi prevec mocni, ampak to nemorem sprobat glih.

Alternativno sem se pogledal za DALI Ikon 6, ampak jih nikjer ne najdem za sprobat, so pa drazji od Magnatov v tem primeru.

Nevem pa ce se mi splaca it visje, do Opticon 8, nekako me je strah tele lesene membrane, kako se obnese skozi leta zaradi razlicnih sobnih temperatur in vlage, zal ne najdem informacij kako je stem, recimo cez par let, ker les nacelom vpija vlago, se susi, razteza in tudi poka skozi cas in ali je pri tej membrani tudi nevarnost glede tega.

PS:
Kaj pa v sloveniji so kake stacune v okolici maribora, ki imajo kaj za sprobat v segmentu od 600-800eur na komad?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mavrik ::

neocodexx je izjavil:

Uf, predstavljaj si da se ti to zgodi ko kable fiksiraš v steno... A se res lahko HDMI kabel kar pokvari??? Raje kupim tokrat nekaj bolj kvalitetnega, predlogi?


Meni se jih je kar nekaj. Ponavadi še vedno normalno na 1920x1080 ali celo 4K/30Hz, potem pa začnejo zajebavati pri 4K/60Hz/HDR. Menjava je ponavadi pomagala.
The truth is rarely pure and never simple.

edi45 ::

m0LN4r je izjavil:

Darko! je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jaz si na koncu vzamem kak razstavni eksponat na ebay razprodaji od saturna ali mediamarkta.


Na Saturnu imaš za namen vredne zanimanja ELAC Debut B5.2 ali malenkost večji B6.2; na Mediamarktu pa Focal Chorus 706.

Pred dvemi dnevi sem se sprobal MAGNAT Signature 1105, fenomenalni pri visjih tonih oz. najboljse kaj so meli. Za bas nevem, nekak se mi je zdelo da ga je premalo, nisem pa navil glasnost ali pa je v ozadju zaradi visokih tonov.
Zadevo bi dobil za slabih 600eur na komad.

Sem probal potem se Canton Chrono neke za nad jurja, mi sploh niso bli vsec, celo na momente za "univerzalne" se mi je zdelo, da so bli canton 490 najbolj enakomerno porazdeljeni.

Probal sem tudi DALI Oberon 6, saj so dobri, ampak v primerjavi z Magnat so se slisali bolj topo.

Bookshelfi me pa sploh ne prepricajo, nekaj manjka pri vsakem.

Zanima me predvsem ali lahko tem Magnatom zaupam? Edino berem na netu, da naj bi v nekem manjsem prostoru bli highsi prevec mocni, ampak to nemorem sprobat glih.

Alternativno sem se pogledal za DALI Ikon 6, ampak jih nikjer ne najdem za sprobat, so pa drazji od Magnatov v tem primeru.

Nevem pa ce se mi splaca it visje, do Opticon 8, nekako me je strah tele lesene membrane, kako se obnese skozi leta zaradi razlicnih sobnih temperatur in vlage, zal ne najdem informacij kako je stem, recimo cez par let, ker les nacelom vpija vlago, se susi, razteza in tudi poka skozi cas in ali je pri tej membrani tudi nevarnost glede tega.

PS:
Kaj pa v sloveniji so kake stacune v okolici maribora, ki imajo kaj za sprobat v segmentu od 600-800eur na komad?


Predlagam ti kakšne Elipson Prestige Facet 14F ali pa 24F, da poslušaš v živo. Ne, vse te bolj "specializirane trgovine" za AV tehniko s showroomi, so v LJ ali okolici. AV planet, Sonus art, playroom itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

neocodexx ::

A ni bil Magnat dolgo poznan kot neka krš firma? V našem klubu (sicer leta nazaj) če je kdo Magnat imel so se mu vsi smejali. Dejansko imajo zvočnike ki konkurirajo v hifi? To me je pa zdaj res presenetilo da jih primerjaš z Dali ipd.

Darko! ::

Bookshelfi me pa sploh ne prepricajo, nekaj manjka pri vsakem.


Morda dober ojačevalec ?

m0LN4r ::

Regalci so za moj okus prevec monotoni, pac ne sedejo mi ali so pri neki glasbi dobri, potem pri drugi spet za drek, odvisno od instrumenta, za Magnate pa sem celo nasel en zelo sirok nemski review, ki jih hvali cez konkurenco, kar sem se tudi sam pred kratkim preprical, preden sem prebral in dejansko drzi
https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-m...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Darko! ::

m0LN4r je izjavil:

Regalci so za moj okus prevec monotoni, pac ne sedejo mi ali so pri neki glasbi dobri, potem pri drugi spet za drek, odvisno od instrumenta, za Magnate pa sem celo nasel en zelo sirok nemski review, ki jih hvali cez konkurenco, kar sem se tudi sam pred kratkim preprical, preden sem prebral in dejansko drzi
https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-m...



O okusih se ne razpravlja. Če so ti Magnat ali Canton všeč, potem je to to.

Osebno sem mnenja, da bi moral dat bokšelfom drugo šanso in probat še kakšno angleško, francosko ali amerikansko zadevšno, preden jih dokončno odpišeš kot "za en drek", ker v sobi do recimo 25 - 30 m2 bosta fizika in ekonomija vedno govorila njim v prid.

Sploh pa ker omenjaš omarice za jurja tristo. Za jurja tristo dobiš kvalitetnih bukšelfov kolikor češ. Seveda jih moraš primerno postavit in dat ustrezen ojačevalec.

Ampak ušesa ne lažejo.
Tu ni kaj za dodat.


Ps.:

Recenzije Magnata in Cantona v nemških revijah ali web straneh pa ne morejo biti drugačne (s tem da izven nemško govorečega območja praktično ne obstajajo).

Podobno kot Q Acoustic, KEF, Monitor Audio, Wharfedale, B&W, Mission, Neat, AE, Spendor in podobni ne morejo dobit negativne recenzije na Otoku ali pa recimo katerikoli folcvagen pri slovenskih avto novinarjih.

Ker za burek, vetrovko ali celo vikend paket na obali se splača napisat, da je pač golf res tanartabol.

Kej čmo. Taku je.
;)

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

A ni bil Magnat dolgo poznan kot neka krš firma? V našem klubu (sicer leta nazaj) če je kdo Magnat imel so se mu vsi smejali. Dejansko imajo zvočnike ki konkurirajo v hifi? To me je pa zdaj res presenetilo da jih primerjaš z Dali ipd.


Še dan danes se ljudje ognejo tej znamki. Imajo par hifi zvočnikov prav tako ja. Ampak že po videzu in ceni niso baš nešto. Mogoče če bi jim dal šanso, bi te/me presenetili.

m0LN4r ::

Ma sej bi se kake sprobal, ampak bi potem moral v LJ, kam se splaca it?

Za cantone v DE vem, da si jih lahko narocim na dom in posljem zastonj nazaj, kako je kaj stem prinas?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Sploh pa ker omenjaš omarice za jurja tristo. Za jurja tristo dobiš kvalitetnih bukšelfov kolikor češ.

Ja samo omenjam, ampak jaz dobim te za 1300 za pod 600 a komad oz. mogoce lahko zgliham celo na 550, za 600 mam ze ponudbo.

Zato pa sem v dilemi ali vzeti tole drazje za polovicno ceno ali pa nove za isti denar, ki so nekaj razredov nizje...

Vem edino to, da so bli Magnati kristalno cisti v hightone, napram Dalijem, kao za isti denar oz. dali so celo drazji, ki so pa bili bolj mid orientirani, zgoraj pa jih je zmanjkalo.

Potem pa vec nisem gnjavil, da bi mi nekaj priklopil, ker sem videl, da se mi je prodajalec boljkone v rit vlekel in nekaj prodat, za Dali mi je dal tako ceno, da za to ceno dobim na amazonu dva komada. Pa se razpizdil sem se, ko sem hotel svojo muziko probat, pa je rekel da to pa on zdaj ne more narediti, da imajo oni muzko ze pripravljeno, koji kurac sem si mislil, pa sem potem sel.
Pa ko sem mu rekel, da bi rad sprobal neke KEF, mi je rekel "eh to se ti ne splaca probat" - mislim wtf?

No potem mi je kolega (ca. 20 let monitral custom car-hifi za visjo klaso), ki je nekoc tam delal povedal, da bi se moral z sefom pomenit, ker tele mladi gledajo samo na prodajne stevilke.

Upam da v LJ ni tako, ce pridem v neko stacuno, da mi bo prodajalec hotel vsilit svoje mnenje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

edi45 ::

m0LN4r je izjavil:

Ma sej bi se kake sprobal, ampak bi potem moral v LJ, kam se splaca it?

Za cantone v DE vem, da si jih lahko narocim na dom in posljem zastonj nazaj, kako je kaj stem prinas?


https://www.av-planet.si/

Osebno ti priporočam to trgovino. Zelo strokovno, prijazno osebje in vrhunski showroom. Včeraj sem spet bil pri njih, ko sem šel po ta zvočnik in kablovje;

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

Preden sem šel na Elipsone, sem še hotel Dali Oberon 7/Opticon 6 kupit in mi je svetoval, ko sem mu povedal, zakaj rabim zvočnike, kaj gledam oz poslušam, v kakšni postavitvi bodo itd in mi je lepo svetoval za Elipsone in razložil na široko in mi ni žal da sem ga poslušal, saj sem namreč zelo zadovoljen. Preden sem se odločil za njih, sem jih pa poslušal v showroomu in so me takoj prepričali zvočniki in so res zveneli dosti bolj prijetno kot Dali z dosti več bassa. Tako da sem vesel, za njegovo svetovanje, da sem ga poslušal in da nisem takoj naročil Dali zvočnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

borut_p ::

Ima kdo izkusnje s KEF inwall?

neocodexx ::

Osebno nimam, sem pa se zanimal o inwall tudi sam pri tej firmi in mi je njihov prodajalec odsvetoval ter potrdil to kar sem že mislil da bo problem: zvočniki nimajo globine, saj niti ne morajo imeti. Kakšne atmos zvočnike še mogoče, ampak glavne... jaz res ne bi.

borut_p ::

neocodexx je izjavil:

Osebno nimam, sem pa se zanimal o inwall tudi sam pri tej firmi in mi je njihov prodajalec odsvetoval ter potrdil to kar sem že mislil da bo problem: zvočniki nimajo globine, saj niti ne morajo imeti. Kakšne atmos zvočnike še mogoče, ampak glavne... jaz res ne bi.


Še vedno iščem alternativo samostoječim, ki jih ne morem imeti v dnevni. Sva se z Molnarjem nekaj že menila malo nazaj (za B&W), ampak še vedno "ustrajam" :) Sicer malo težko verjamem, da inwall zvočnik za 2.000 EUR nebi bil konkurenčen samostoječemu za recimo 1.000 EUR, ampak ajde :)
Kakšna je pa potem možnost "onwall". Tudi tukaj ni neke hude ponudbe.

dvojka ::

Jst bi mogoce dodal samo eno malenkost in to je končna postavitev zvočnikov. Nekateri, če ne kar večina niso ravno primerni za postavitev ob stene, kote, v regale ali omare... ampak "morajo" biti odmaknjeni. "morajo" zato, ker seveda bo stvar še vedno lepo delovala ampak za občutljive ne tako kot so si predstavljali.

PS: še en glas za Elipsone v nižjem cenovnem rangu.

neocodexx ::

Jaz pa še vedno dvomim, da bi bil inwall zvočnik za 2.000EUR konkurenčen stoječemu za 1.000EUR, niti ne tistemu za 500EUR, pa če ima še tako dobre komponente. Škatla in optimalen zaprt volumen naredita svoje, še posebej pri nižjih tonih.

Kaj pa če bi poskusil kompromis, in nekako poskusil vgraditi stoječe ali neko varianto bookshelfov v predelno steno? Pri tem bi še vedno izgubil nekaj na zvoku, bi pa sigurno bilo ceneje in bolje od neke high end inwall variante. In kot je povedal uporabnik dvojka.. Že če jih ne postaviš pravilno, lahko izgubiš na zvoku, kaj šele da jih daš v zid...

Če imaš seveda to možnost, jaz vedno raje naredim predelno steno (skupaj s profilom ti ukrade max 5 cm globine) za vsak tv kjer se speljejo vsa čreva od elektronike, kot pa da razbijam in polagam po steni, pa še TV lahko stisneš bližje da dosežeš wallpaper efekt.

Npr. za nov projekt resno razmišljam o sledečem; da bi vse AV komponente in tudi center zvočnik postavili v iz knaufa narejene police v steni, namesto da zadeve stojijo na tv omarici, ki bi bila sicer samo v napoto. Vse kar delamo iz knaufa je seveda znotraj stene izolirano. Imam pa tu par vprašanj:

- Koliko prostora potrebuje AVR kot moj Onkyo TX-NR545 za hlajenje?
- Kako bi to spremenilo zvok pri centru, če bo špilal znotraj te police v primerjavi s tem če bi bil montiran na zid, ali pa stal na tv omarici kot sedaj?

Kar se tiče pa same širine in globine teh predelnih polic pa v bistvu ni omejitve, omejeni smo samo po višini tvja (90 cm).

Predlogi za optimalno postavitev?

P.S.: za spalnico sem se pa odločil in naročil tisti YAS-109 za 300EUR iz amazona.. bom poročal kako zadeva špila, ko bo vse zmotnirano če koga zanima...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

borut_p ::

neocodexx je izjavil:

Jaz pa še vedno dvomim, da bi bil inwall zvočnik za 2.000EUR konkurenčen stoječemu za 1.000EUR, niti ne tistemu za 500EUR, pa če ima še tako dobre komponente. Škatla in optimalen zaprt volumen naredita svoje, še posebej pri nižjih tonih.

Kaj pa če bi poskusil kompromis, in nekako poskusil vgraditi stoječe ali neko varianto bookshelfov v predelno steno? Pri tem bi še vedno izgubil nekaj na zvoku, bi pa sigurno bilo ceneje in bolje od neke high end inwall variante. In kot je povedal uporabnik dvojka.. Že če jih ne postaviš pravilno, lahko izgubiš na zvoku, kaj šele da jih daš v zid...

Če imaš seveda to možnost, jaz vedno raje naredim predelno steno (skupaj s profilom ti ukrade max 5 cm globine) za vsak tv kjer se speljejo vsa čreva od elektronike, kot pa da razbijam in polagam po steni, pa še TV lahko stisneš bližje da dosežeš wallpaper efekt.

Npr. za nov projekt resno razmišljam o sledečem; da bi vse AV komponente in tudi center zvočnik postavili v iz knaufa narejene police v steni, namesto da zadeve stojijo na tv omarici, ki bi bila sicer samo v napoto. Vse kar delamo iz knaufa je seveda znotraj stene izolirano. Imam pa tu par vprašanj:

- Koliko prostora potrebuje AVR kot moj Onkyo TX-NR545 za hlajenje?
- Kako bi to spremenilo zvok pri centru, če bo špilal znotraj te police v primerjavi s tem če bi bil montiran na zid, ali pa stal na tv omarici kot sedaj?

Kar se tiče pa same širine in globine teh predelnih polic pa v bistvu ni omejitve, omejeni smo samo po višini tvja (90 cm).

Predlogi za optimalno postavitev?

P.S.: za spalnico sem se pa odločil in naročil tisti YAS-109 za 300EUR iz amazona.. bom poročal kako zadeva špila, ko bo vse zmotnirano če koga zanima...


nižje tone se načeloma pokriva s subom, verjamem pa, da so omejitve. zato je B&W razvil posebne škatle - tudi za vgradit inwall, ki dodajajo volumen v isti ravnini. KEF jih načeloma nima (vsaj videl jih nisem). In-wall seveda se šteje vse, kar je v ravnini stene - imam predvideno oblogo na strani stene, gradim na novo, tako da lahko "luknje" pripravljam po želji. načeloma gre 5cm poglobitev na okvirni površini za zvočnikom, točna obdelava pa potem z oblogo stene.
imam še en kup težav - recimo na levi strani je steklena stena, na desni strani je "luft" saj je odprta stena proti kuhinji, za sedežno prav tako steklena stena :) pričakovat optimalno zadevo je itak iluzija. Bi moral imeti zavese za vpijanje zvoka (za preprečitev odbojev). Upam da bi dober AVR slednje bil sposoben optimizirat oz tudi usmerjenost zvočnikov.
Bom moral enega dobrega internal designerja najt, da vkomponira zvočnike v pohištvo :)
http://hedtronics.com/catalogo-a/klipsc... recimo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Darko! ::

Bom moral enega dobrega internal designerja najt, da vkomponira zvočnike v pohištvo :)


veliko bolje porabljen denar kot in(on)wall zvočniki.

Če želiš HT kot se spodobi imej front in center normalne. Inwall pa uporabiš za efekte.

Darko! ::

Kakšna je pa potem možnost "onwall". Tudi tukaj ni neke hude ponudbe.



Za Inwall imaš kar nekaj izbire, začenši z ELACOM za malo denarja, pa vse do PSB, Focal ali JBL Syntesis, za dokaj resne reči.

Za onwall je izbire manj.

Proizvajalec to pač naredi, ker obstaja trg yapijev, estetov in podobnih kalibrov, ki si zmišljujejo to in ono. Optimalna pa takšna zvočna omarica seveda ni. Daleč od tega.
Ampak če kdo kupi, zakaj ne prodat.


Recimo on wall omarice vrhunskega porekla. Celo zastopnika imaš v LJ. Morda ima kakšno za sprobat:

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loud...


Recenzija najmanjše, za okrog 500 EUR:

https://www.avforums.com/review/atc-hts...

borut_p ::

Darko! je izjavil:

Kakšna je pa potem možnost "onwall". Tudi tukaj ni neke hude ponudbe.



Za Inwall imaš kar nekaj izbire, začenši z ELACOM za malo denarja, pa vse do PSB, Focal ali JBL Syntesis, za dokaj resne reči.

Za onwall je izbire manj.

Proizvajalec to pač naredi, ker obstaja trg yapijev, estetov in podobnih kalibrov, ki si zmišljujejo to in ono. Optimalna pa takšna zvočna omarica seveda ni. Daleč od tega.
Ampak če kdo kupi, zakaj ne prodat.


Recimo on wall omarice vrhunskega porekla. Celo zastopnika imaš v LJ. Morda ima kakšno za sprobat:

http://atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/loud...


Recenzija najmanjše, za okrog 500 EUR:

https://www.avforums.com/review/atc-hts...


Za inwall ne pozabit se na B&W in KEF. Samo so v rangu 2.000eur na zvocnik

m0LN4r ::

Jst pa (odgovor od onkyo supporta) moram poslati Receiver v reklamacijo, ker ne vejo kaj bi lahko bil problem, da HDR ne dela na 60Hz pri 4K vec.

Hvala Darko in Edi za predloge, ce bom imel cas skocim definitivno v LJ malo poslusat.

V primeru, da mi izplacajo onkyota, ce me prevec razjezijo, obstaja kaka alternativa za RZ730 kamor potem lahko spet priklopim 7.1.4 setup? Sem videl da je zunaj nek naslednik RZ740, kaj je sploh razlika? In seveda med 830 in 840? So to kriticne razlike ali bolj v smeri preseravanja?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Darko! ::

Steve Guttenberg je legendarni newyorški recenzent HiFi naprav, ki je poleg freelancerskih člankov v specializiranih audio revijah skoraj dve desetletji pisal recenzije za CNET; zadnje desetletje pa je vodil tudi svoj blog Audiophiliac.

Poleg tega, da je v mlajših letih delal kot kino operater in prodajalec HiFi opreme je znan tudi po tem, da je sodeloval pri nastajanju posnetkov založbe Chesky Records, ki je bila v audiofilskih krogih znana kot ena najboljših založb, kar se tiče kvalitete produciranega materiala.

Poleg svoje rahlo hipijevske pojave in obveznih barvitih majic je znan tudi po tem, da želi ljudem na zelo poljuden in razumljiv način dopovedat, da za dobro zveneč avdio sistem ni potrebno zapravit ogromne vsote denarja; da pa je res, da določene kombinacije naprav, tako zaradi fizikalno pogojenih dejstev, kot tudi njihovega porekla, igrajo veliko bolje kot druge.

Dolga leta je bil vnet zagovornik sterea, kot cenejše, predvsem pa (sploh za par sto dolarjev ali evrov) optimalnejše rešitve tudi za HiFi sistem ob domačem televizorju.

Sploh soundbari, kot prostorsko utesnjena, fizično omejena in akustično virtualna - digitalno signalno procesirajoča (DSP) čudesa, so se mu vedno zdeli nekako posiljen produkt, s preveč kompromisi; morda tudi za običajnega uporabnika, ki želi le boljši zvok ob domačem televizorju, kaj šele za ljubitelja dobro reproducirane glasbe.


Danes pa je na svojem Youtube kanalu objavil video, kjer sounbarom napoveduje svetlo prihodnost; AV receiverjem pa počasen, a zanesljiv zaton.


----

Video pa me je pritegnil zato, ker me je spomnil na predavanje mojega profesorja o telekomunikacijskih tehnologijah in mobilnih sistemih telefonije, pred dvajsetimi leti.

Takrat so bili namesto današnjih tablic popularni tisti Nokia ptiči, state-of-the-art pa je bil recimo Ericsson T28 preklopni telefon.

In profesor je razlagal, kako bo v bližnji prihodnosti povprečen človek imel neko napravo, najverjetneje v velikosti normalnega žepa ali torbice, s katero bo dostopal do celotnega spektra telekomunikacijskih storitev; vključujoč podatke, govor in video na zahtevo; jo uporabljal za posel, nakupe in druženje s prijatelji; naprava pa bo praktično spremenila način dojemanja in življenja velike večine ljudi, nasploh.

OK. Morda, čez dvajset, petindvajset let, sem si mislil sam pri sebi.

"Čez koliko let, profesor, bomo imeli to univerzalno mobilno telekomunikacijsko storitev?" smo ga vprašali.

"Čez pet, najkasneje deset let, se mi zdi," je odgovoril.


Odgovor me ni prepričal. Bil sem skeptičen. Pa tudi mnogi drugi študentje. Konec koncev je bila state-of-the-art tehnologija mobilnega telefona široke potrošnje takrat dvovrstični monokromatski zaslon, ki je omogočal pošiljanje SMS sporočil.

In če si se na domačem računalniku želel povezat na internet, si poslušal neskončno piskanje tu-tu-tuuu-piiii-pi-jiouu-jiouu-oink-oink modema, s teoretično nikdar doseženimi 56 kb/s. Da bi imel svojo digitalno ISDN linijo s 64 kb/s je bilo podobno, kot če bi imel danes najet direkten 1 GB FTTH optičen vod.

Življenje pa gre naprej. In tehnologija tudi.

Napovedi profesorja so z razvojem mikroprocesorske moči dale krila vizionarjem in kljub moji skepsi se je čez manj kot desetletje zgodil Iphone.

Le ta pa je za vedno spremenil življenje in navade ljudi ter potrdil preroške besede mojega profesorja.


----


Tudi spodnji video zapis jemljem z dokajšnjo mero skepticizma.
S to razliko, kar sem se naučil v zgoraj povedani zgodbi.

In to je, da imajo ljudje, ki se resnično spoznajo na svoj posel, navadno vedno prav.

Steve Guttenberg je eden takšnih.









Bomo videli čez deset, petnajst let ali se bodo njegove besede izpolnile:

"... AV receiverji, ... kot utrinki, nekje med legendami avdio zgodovine; ki so kraljevali svetu, vendar sedaj nič več."

neocodexx ::

Ah, Steve Guttenberg, ga poznamo ja :)

Ma ja, res je da so se soundbari precej izboljšali v zadnjih letih in izgleda da se vse bolj prodajajo. Je vse res kar je povedal, čeprav večino nas ni takšnih hudih čistunov da bi poslušali samo losless posnetke v 2.0 :)

Da bi čisto izpodrinilo AVR klasiko pa močno dvomim. Vedno bo obstajal (mislim da kar velik) segment uporabnikov, ki hoče da hišni kino trese bajto, in soundbar ni dovolj, ne glede na to kako napredno tehnologijo in emulacijo dolby surrondov vgradijo, vsak ve da nikoli ni to to.

Za mainstream trg pa so soundbari trenutno vsekakor zelo vroča zadeva, na kateri se bo še dalo služiti... Sam še čakam da preizkusim svojo Yamaho 109, ampak res ne pričakujem veliko. Če je cela zadeva cenejša kot en konkreten zvočnik... Res je da kompromis cene in kvalitete, ter predvsem prostora in inštalacije, ni slab kompromis, še posebej za prostore kot spalnica, kamor sem tudi sam ugotovil, soundbari najbolje spadajo.

Da imaš pa soundbar v dnevni namesto 5.1 pa mora biti že veliko razlogov, ali finančnih ali pa oblika sobe res temu ni primerna da bi dobil dober izkoristek prostorskega zvoka in se tv ne bo uporabljal za kino/glasbo, potem res bolje da se uporabi soundbar.

Imamo pa potem še segment poceni 5.1 sistemov s svojimi mini dts receiverčki kot kakšni logitechi ipd. To je kupil kolega, sem imel tudi sam tole prej (premestil na pc) in bom rekel da za dodatno kablovje in trud da postaviš 5.1 s tole igračo tega ni vredno, bi verjetno bil kak soundbar s subom danes že boljša izbira.

m0LN4r ::

Evo, sem bil se pri AV-Planet, no pricakovanja so bila malo vecja. Sicer je bila oseba zelo prijazna, nisem si pa predstavljal, da je to taka prodaja v manjsem obsegu, pac sem pricakoval vsaj 10 razlicnih zvocnikov minimum.
Namrec, ce primerjam s temle: https://www.impulse-hifi.de/ kjer sem bil pred tem in je imel na razpolago ca. 10x vec zvocnikov na licu mesta in 10x vec ojacevalcem itn.

Ja elipsoni (14 neki, ki jih zgoraj opevate) in bookshelfi so me pustili na hladnem, prevec donijo po nepotrebnem. Saj so dobri zvocniki, za moderno pop glasbo, balkan hits, jugo rock in nekoncentrirano poslusanje glasbe v ozadju. Ne pa da se vsedes in skoncentriras na glasbo pa ne gre. So hudo prevec "Basslastig" oz. nasiceni v low, low-mid, ko das malo bolj naglas, da se npr. kaki soprano-mezzo-soprano ala Nightwish odprejo, pa imas ze tolko nepotrebnega tolcenja z basom, da je kr tecno ali pa se visokotonci ze prevec silijo odpret.
Za kako opero pa so hudo prevec zaprti. Sicer mid-high instrumenti so OK, ampak zenski vokali so pa, kot ce bi zvocnike pokril z krpo. Pa tudi za kako trobento solo, violino in harfo, prevec zaprto.
Sem slisal boljse zvocnike in cenejse.
Enako imam ene Piano Coverje, ki so pretezno hitri visoki toni saj se je slisalo lepo in vse, ampak pac zaprto in malce topo za moj okus.
Aja pa na teh krs zvocnikih k jih imam trenutno se slisi kako se pianist premakne in drgne ob usnje sedeza in obleke med igranjem, tam pa tega enostavno ni bilo za slisati.
Triangle bookselfi so pa spet dominacija low in high, mid pa spet v ozadju.

Moje zadnje upanje, kar moram sprobat in je se pod jurja:
Triangle Gaia EZ in me pa mika tudi Quadral Argentum 590, ki ima zanimivo konfiguracijo membran, tako za low, kot mid.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Darko! ::

Đizs kolega M0LN4r, postajaš audiofil.
Kmalu ti ne bo več pomoči!

:)
;)

m0LN4r ::

Mah to sploh ne, samo pac imam specificen okus in jaz dejansko muzko poslusam, ko jo poslusam.
Moti me edino, da vsak prodajalec je zapicen v svoji dve znamki in ostalo je krs. Vsak svoje hvali in svojo muzko gor vrti, da se prikaze v najboljsi luci. Ocitno bom iskal tako dolgo dokler ne najdem dva, ki bosta istega ali vsaj podobnega mnenja.

Zdaj se samo grem v München do Hi-fi Reglerja in ne grem iz trgovine brez. Imajo ooooogrooomno ponudbo in vsegaboga za sprobat.
https://www.hifi-regler.de/studio/info....
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Darko! ::

Tooo m0LN4r, Minhen :)

Ja muziko mej s sabo. V kvaliteti posnetkov, ki jo večinoma poslušaš.

Če ti prodajalec ne pusti dat svojga CD-ja ali USB ključka not, je amater prve klase. Se mu zahvališ za sodelovanje, šalabajzarju.

In odideš !!!

Dejanski problem nekatere, tudi absolutno vrhunske robe je ta, da je "preveč selektivna na softwer", kakor se je poetično, pred več kot 20 leti izrazil slovenski avdio kritik v reviji ŽIT, ko je ocenjeval referenčni sistem KEF-ovih samostoječih zvočnih omaric in kombinacije pasivnega predojačevalca (samo potenciometer in selektor virov v samostojnem ohišju) ter močnostne končne stopneje firme ROTEL.

Pro_moted ::

m0LN4r je izjavil:

Evo, sem bil se pri AV-Planet, no pricakovanja so bila malo vecja. Sicer je bila oseba zelo prijazna, nisem si pa predstavljal, da je to taka prodaja v manjsem obsegu, pac sem pricakoval vsaj 10 razlicnih zvocnikov minimum.
Namrec, ce primerjam s temle: https://www.impulse-hifi.de/ kjer sem bil pred tem in je imel na razpolago ca. 10x vec zvocnikov na licu mesta in 10x vec ojacevalcem itn.

Ja elipsoni (14 neki, ki jih zgoraj opevate) in bookshelfi so me pustili na hladnem, prevec donijo po nepotrebnem. Saj so dobri zvocniki, za moderno pop glasbo, balkan hits, jugo rock in nekoncentrirano poslusanje glasbe v ozadju. Ne pa da se vsedes in skoncentriras na glasbo pa ne gre. So hudo prevec "Basslastig" oz. nasiceni v low, low-mid, ko das malo bolj naglas, da se npr. kaki soprano-mezzo-soprano ala Nightwish odprejo, pa imas ze tolko nepotrebnega tolcenja z basom, da je kr tecno ali pa se visokotonci ze prevec silijo odpret.
Za kako opero pa so hudo prevec zaprti. Sicer mid-high instrumenti so OK, ampak zenski vokali so pa, kot ce bi zvocnike pokril z krpo. Pa tudi za kako trobento solo, violino in harfo, prevec zaprto.
Sem slisal boljse zvocnike in cenejse.
Enako imam ene Piano Coverje, ki so pretezno hitri visoki toni saj se je slisalo lepo in vse, ampak pac zaprto in malce topo za moj okus.
Aja pa na teh krs zvocnikih k jih imam trenutno se slisi kako se pianist premakne in drgne ob usnje sedeza in obleke med igranjem, tam pa tega enostavno ni bilo za slisati.
Triangle bookselfi so pa spet dominacija low in high, mid pa spet v ozadju.

Moje zadnje upanje, kar moram sprobat in je se pod jurja:
Triangle Gaia EZ in me pa mika tudi Quadral Argentum 590, ki ima zanimivo konfiguracijo membran, tako za low, kot mid.


Si mogoče že slišal v živo Klipsch RP 600 M ? Guttenberg ga zelo hvali. Všeč mi je da ni zahteven za poganjat in pa kar mi je zelo pomembno, da dobro igra pri nizkih volumnih.
Mogoče @ Darko, imaš kakšne izkušnje s tem zvočnikom ?

Koliko poslušam iz testov, je zelo dober zvočnik, sploh za to ceno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Likalnik ::

Jaz imam Klipsch-e doma...sicer ne RP600M ampak floorstanding...in so super zvočniki....zelo dobro igrajo pri nizkih volumnih...praktično slišiš vse....prav tako, ga še vsak osnoven AVR lahko požene...ampak se pozna razlika, če uporabljaš AVR višjega cenovnega razreda....zvočniki kar zaživijo:)...so pa zelo veliki in težki...zato niso primerni za vsak prostor...moraš res premeriti in pregledati kam bi jih postavil.

Jaz imam v dnevni sobi RP820f + center RP450c...na ojačevalcu Yamaha A3070...sem imel v planu dodati še en ojačevalec Emotiva...+ sub ampak zaenkrat ne vidim potrebe...ker to lahko v nedogled dodajaš...mogoče čez nekaj časa.

Hotel sem pa v spalnico dati te zvočnike RP600M, ker jih na vseh testih hvalijo....vendar na koncu se nisem odločil predvsem zaradi prostora....v spalnici ga nimam...moral bi dodati še AVR + RP600M (kateri niso majhni zvočniki)...tako, da sem kupil soundbar za spalnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Darko! ::

Mogoče @ Darko, imaš kakšne izkušnje s tem zvočnikom ?


Ne.

Pa tudi, če bi jih imel, si z mojim opisom njegovih karakteristik ne bi mogel dosti pomagat.



Men so zvočne omarice in feršterkarija kot ženske. Če si mlad in samski, jih je praktično zelo malo, ki si ne zaslužijo tvoje pozornosti. Če si srednjih let in med srečnimi, morda ugotoviš, da z eno lahko čisto mirno shajaš. Če ti je kdaj podarjeno, da postaneš moder, morda nisi daleč od tega, da sprejmeš, da so ti lahko breme do razsvetljenja. Vseeno jih za zabavo lahko poskušaš razumet. Včasih o kateri le sanjaš.


Človek iz Youtube kanala stereopolice:

https://www.youtube.com/channel/UCWcVim...

je opravil obširno, zelo tehnično in tehnološko odlično opisano recenzijo vrhunske Yamahe AS-2100 v več delih, kasneje pa še malo bolj poljudno za Klipsch zvočne omarice in sicer Cornwall in Forte.

Pa ga en model vpraša, da zastopi, da je Yamaha sicer odlična; ma a mu lahko vseeno opiše zvokovne lastnosti ojačevalca, tako kot jih opisujejo kritiki v avdio revijah; da to pri njemu pogreša.


In tip mu flegma odpiše: "It is the best amplifier I have ever heard".


Hočem povedat, da povprečnemu uporabniku, sploh pa večini ljudi, hi-fi rož'ce lahko prodaja vsak pisun. Nategne ga lahko vsak prodajalec. Na koncu pa večina ljudi itak kupi z debelino denarnice, očmi (ne ušesi!) in mnenjem, ki si ga pridobi iz neštetih recenzij teh ali onih ljudi ter "avtoritet".

Komu sploh verjeti?


Sploh mi ni treba slišat RP-600, da ti mirne duše zagotovim, da je odlična zvočna omarica. Pa ne zato, ker jo drugi hvalijo, ampak zato ker drugače sploh ne more bit.


Je kvalitetno narejena in ima bogato zgodovino, z desetletji in desetletji razvoja za sabo; zaradi tehničnih lastnosti je "easy to drive"; zaradi velikosti solidna v basu. Zaradi "back porta" zna biti bolj občutljiva na postavitev, ampak blizu stene se tako ali drugače ne postavlja nobenih zvočnih omaric (razen če niso namensko projektirane). Najverjetneje da z 400 EUR vrednim AVR ne bodo izvajale čudežev, zanesljivo pa bodo poslušljive.

Z dobrim integriranim ojačevalcem za 800 EUR bodo pokazale svoj pravi karakter, z odličnim za dva jurja, pa bodo zapele do nebes (ampak večina ljudi ne bo dala dva jurja, tako, da nikoli ne bodo vedeli kaj mali Klipši dejansko zmorejo). Seveda bodo za svoj denar med najglasnejšimi.

Če bi bil audiofil, bi ti vmes še natrosil, da so strel koleno, saj so neposlušljive z "entry level AVR"; da so tudi z AVR za jurja in pol preveč "bright" in "harsh" in "za popizdit naporne", da ne shajajo dobro s slabimi in preveč kompresiranimi posnetki; da pa je vsem jasno, da lahko zaigrajo vrhunsko s cevnim integrircem in da je kakšna PrimaLuna Prologue super kombinacija. Ker Klipši so pač zvočne omarice, ki zahtevajo skrbno izbiro amplifikacije.

Seveda je nekaj resnice v tem, ki ima izvor v specifični tehnologiji visokotonca in popačenjih, ki jih producirajo dobre stare elektronke. To dejansko gre skupaj.


Ampak, a zaradi vsega tega zapisanega ne boš kupil RP-600, če so ti škatle recimo dejansko zelo všeč in jih povezal, npr. na svojo Yammi?


Meni feršterkarija za določen denar samo dobro ali pa zanič igra. Meni je recimo všeč vonj furnirja na zvočni omarici ali pa mi gre njihov izgled blazno na živce. Meni so recimo imenitni vu-metri na ojačevalcu ali pa se zgražam nad poceni plastiko AVR-ov, še cenejšimi konektorji na vstavljanje žice na zadnjem panelu in pa recimo transformatorju, ki ga skoraj ni. Pa niti ne zaradi končnega zvočnega rezultata, ampak zato ker vem, da se tako pač ne dela, če želiš kvaliteten produkt.


Nič več.
Musko, ki mi je všeč, z lahkoto poslušam na sobnem tranzistorju.


Evo, @Likalnik je z drugimi besedami zapisal popolnoma enako kot jaz !

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Map ::

Hah, tole pa je blazen užitek brat. :D

Imam pa tudi vprašanje. Klipschi so mi zelo dopadejo, in čeprav jih marsikdo pograja, večkrat kje preberem, da za hišni kino so pa vseeno odlični. Najprej me zanima me razlika med RP-4000/5000/6000F, je efekt toliko boljši z večjimi zvočniki, kolikor je komplet dražji(recimo, da bi z večjimi fronti vzel tudi večji center, surrounde in subwoofer, ker verjetno tako najbolje skupaj pašejo)? Ugibam, da niti ne gre toliko za glasnost, ker te je dovolj že s samim televizorjem ali soundbarom, gre se bolj za zvočne efekte(eksplozije, surround,...) in zapolnitev prostora? In pa še okvirno, kakšna naj bi bila razdalja med steno in zvočniki z back portom?

Darko! ::

Najprej me zanima me razlika med RP-4000/5000/6000F, je efekt toliko boljši z večjimi zvočniki, kolikor je komplet dražji


Rezultat v tvoji sobi je nemogoče napovedat. Torej malo teoretiziranja:

Omarice se razen po kvadratnih metrih iverke razlikujejo v velikosti nizko/srednjetonca. Torej 6,5 ali 5,25 ali 4 colski Spun Copper Cerametallic™ driver. Identične drajverje vgrajujejo tudi v bukšelf variante, torej v omarice RP-600M/500M/400M. Kar je zanimivo je to, da je recimo ta velik bukšelf s samo enim 6,5 col driverjem dražji od malega samostoječega, z dvema 4 colskima drajverjema in veliko več iverke. Hmm.

V zvočni omarici ne šteje iverka. Velikost in kvaliteta drajverja štejeta veliko bolj, sploh, če soba ni prevelika in majhno ohišje bukšelfa lahko kompenziraš s kvalitetnim subwoferjem.

Za maksimizacijo efektov bi sam, v ne preveliki sobi (do ne vem, recimo 25 m2), konfiguriral sistem s parom bukšelfov RP-600M, njihovo "majhnost" pa kompenziral z najboljšim centrom in najboljšim subwoferjem, ki si ga lahko privoščiš. In to mislim blazno resno. Če sta mala front L in R, ne vem okrog 550 EUR, ja potem bi za center porabil vsaj toliko.

Pri subwoferju pa sploh ni za varčevat. Namesto prednjih samostoječih gajb, raje vrhunski sub. Še tako dobri florstandi ne morejo nadomestit kvalitetnega subwoferja. Sploh za HT.

Pri tem ne smeš pozabit, da pri Klipšu obstajajo dipolni surround spikerji, ki so namenjeni ravno maksimizaciji suround efekta. Torej spet raje denar v dipolne, kakor male piskače za surround.

Evo, si že na dva jurja. Brezveze. Pozabi :)


kakšna naj bi bila razdalja med steno in zvočniki z back portom


Kot jo svetuje proizvajalec in narekuje akustika sobe. V praksi to pomeni, da so včasih na sejmih zvočniki skoraj na četrtini demo sobe, doma jih pa daš tja, kamor tvoja draga in plac dopuščata. Tu se nimaš kaj zmišljevat :)


Zdaj pa neham pametovat. Od užitka lahko človek še umre!

Likalnik ::

Za woofer poglej SVS ima zelo dobre wooferje....ce bos kupoval floorstanding potem pod 8" velikost nizkotonca ne glej...top bi blo 10" rp f7 I,II,III...samo to so taki denarji...

Uglavnem...to kar ti je @Darko svetoval...sem tudi jaz imel v planu...bookshelf + sub+center...na ta nacin bos dobil efekt potresa v dnevni sobi, ko bos gledal filme + iz centra bo prihajal razlocen zvok + dober ojacevalce....kar pomeni par tisoc €€€€ vse skupaj...:)

te floorstand zvocniki katere si ti napisal rp4000, 5000, 6000 so nizkotonci premajhi...moras dodati se sub...aja pa pri majdicu v Celovcu so najcenej

edi45 ::

Likalnik je izjavil:

Za woofer poglej SVS ima zelo dobre wooferje....ce bos kupoval floorstanding potem pod 8" velikost nizkotonca ne glej...top bi blo 10" rp f7 I,II,III...samo to so taki denarji...

Uglavnem...to kar ti je @Darko svetoval...sem tudi jaz imel v planu...bookshelf + sub+center...na ta nacin bos dobil efekt potresa v dnevni sobi, ko bos gledal filme + iz centra bo prihajal razlocen zvok + dober ojacevalce....kar pomeni par tisoc €€€€ vse skupaj...:)

te floorstand zvocniki katere si ti napisal rp4000, 5000, 6000 so nizkotonci premajhi...moras dodati se sub...aja pa pri majdicu v Celovcu so najcenej


se strinjam da to pomeni par tisoč €€€ vse skupaj. Že prejšnji sistem je bil cca 3400e od oka, ta sedanji pa bo še dražji. Trenutno imam samo 3 zvočnike, 2 stoječa, center, ojačevalec in northstone kable in sem že na 2100€+, ki še je surround(600€ za 2 bookshelfa), 400€ za dva Dolby atmos zvočnika, in cca 1600-2000€ za 2 suba, odvisno od modela in znamke.

Map ::

To je eden od problemov, soba je velika slabih 50 m2. Če prav razumem, bi v tako veliki sobi kot fronte že uporabil RP4000/5000, kot surrounde RP502S, ki so dipolni, in pa največji/najboljši center ter subwoofer?

m0LN4r ::

Pro_moted je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Evo, sem bil se pri AV-Planet, no pricakovanja so bila malo vecja. Sicer je bila oseba zelo prijazna, nisem si pa predstavljal, da je to taka prodaja v manjsem obsegu, pac sem pricakoval vsaj 10 razlicnih zvocnikov minimum.
Namrec, ce primerjam s temle: https://www.impulse-hifi.de/ kjer sem bil pred tem in je imel na razpolago ca. 10x vec zvocnikov na licu mesta in 10x vec ojacevalcem itn.

Ja elipsoni (14 neki, ki jih zgoraj opevate) in bookshelfi so me pustili na hladnem, prevec donijo po nepotrebnem. Saj so dobri zvocniki, za moderno pop glasbo, balkan hits, jugo rock in nekoncentrirano poslusanje glasbe v ozadju. Ne pa da se vsedes in skoncentriras na glasbo pa ne gre. So hudo prevec "Basslastig" oz. nasiceni v low, low-mid, ko das malo bolj naglas, da se npr. kaki soprano-mezzo-soprano ala Nightwish odprejo, pa imas ze tolko nepotrebnega tolcenja z basom, da je kr tecno ali pa se visokotonci ze prevec silijo odpret.
Za kako opero pa so hudo prevec zaprti. Sicer mid-high instrumenti so OK, ampak zenski vokali so pa, kot ce bi zvocnike pokril z krpo. Pa tudi za kako trobento solo, violino in harfo, prevec zaprto.
Sem slisal boljse zvocnike in cenejse.
Enako imam ene Piano Coverje, ki so pretezno hitri visoki toni saj se je slisalo lepo in vse, ampak pac zaprto in malce topo za moj okus.
Aja pa na teh krs zvocnikih k jih imam trenutno se slisi kako se pianist premakne in drgne ob usnje sedeza in obleke med igranjem, tam pa tega enostavno ni bilo za slisati.
Triangle bookselfi so pa spet dominacija low in high, mid pa spet v ozadju.

Moje zadnje upanje, kar moram sprobat in je se pod jurja:
Triangle Gaia EZ in me pa mika tudi Quadral Argentum 590, ki ima zanimivo konfiguracijo membran, tako za low, kot mid.


Si mogoče že slišal v živo Klipsch RP 600 M ? Guttenberg ga zelo hvali. Všeč mi je da ni zahteven za poganjat in pa kar mi je zelo pomembno, da dobro igra pri nizkih volumnih.
Mogoče @ Darko, imaš kakšne izkušnje s tem zvočnikom ?

Koliko poslušam iz testov, je zelo dober zvočnik, sploh za to ceno.

Lej kak naj recem, ne gre se o tem al so dobri al slabi, ampak kako predvajajo dolocen tip glasbe oz. kako so naravnani. Moderni zvocniki so zame prevec na moderno glasbo sestavljeni.
Klipsch bi vzel, ce bi bil rocker
Kaj mi bo nek dobro ocenjen zvocnik po okusu nekoga drugega, ce mojemu tipu glasbe ne ugaja.
Zato pa iscem bolj v smeri ki imajo dve razlicno veliki membrani za low in mid, ker pokrijejo vecji spekter tonov saj so razlicno velike membrane razlicno mocno vpete in zvok ustvarjajo drugace, vsaka v svojem podrocju.
Sem pa malo razocaran, da hi-fi regler nima triangle Gaie za sprobat. Bom ocitno moral narocit nekje za sprobat
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

neocodexx ::

Branje te teme ter še posebej Darkotovih analogij med ženskami in zvočniki zame tole postaja pravi highlight dneva :)

neocodexx ::

m0LN4r je izjavil:


Lej kak naj recem, ne gre se o tem al so dobri al slabi, ampak kako predvajajo dolocen tip glasbe oz. kako so naravnani. Moderni zvocniki so zame prevec na moderno glasbo sestavljeni.
Klipsch bi vzel, ce bi bil rocker
Kaj mi bo nek dobro ocenjen zvocnik po okusu nekoga drugega, ce mojemu tipu glasbe ne ugaja.
Zato pa iscem bolj v smeri ki imajo dve razlicno veliki membrani za low in mid, ker pokrijejo vecji spekter tonov saj so razlicno velike membrane razlicno mocno vpete in zvok ustvarjajo drugace, vsaka v svojem podrocju.
Sem pa malo razocaran, da hi-fi regler nima triangle Gaie za sprobat. Bom ocitno moral narocit nekje za sprobat


Kaj pa če poslušaš vse vrste glasbe? Ker jaz poslušam res vse živo. Od orkestrov do rocka, moderne glasbe in EDM, dubstep in hardstyle štanc štanc nabijanja skoraj da ni zvrsti da ne bi znal uživati v njej. Potem pa se še veliko gledajo filmi, igrajo igre itd., zvočnike imam skratka za vse. Za kaj bi se potem sploh človek odločil v takem primeru? Osebno imam npr. zelo rad da so močni bass driverji ki se čimbolj približajo sub, oz. se lepo uskladijo skupaj. Dosti vodičev o 5.1 sistemih ki sem jih bral pišejo da se kao sub frekvence ne opazijo od kod prihajajo, kar absolutno ni res... Še kako se opazi, in če imaš močne base na main driverjih je to še zelo lepo poslušati. Nisem noben audiofil btw, to čist na pamet govorim po tem kar slišim, ampak sam tko.. Mnenja?

edi45 ::

neocodexx je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Lej kak naj recem, ne gre se o tem al so dobri al slabi, ampak kako predvajajo dolocen tip glasbe oz. kako so naravnani. Moderni zvocniki so zame prevec na moderno glasbo sestavljeni.
Klipsch bi vzel, ce bi bil rocker
Kaj mi bo nek dobro ocenjen zvocnik po okusu nekoga drugega, ce mojemu tipu glasbe ne ugaja.
Zato pa iscem bolj v smeri ki imajo dve razlicno veliki membrani za low in mid, ker pokrijejo vecji spekter tonov saj so razlicno velike membrane razlicno mocno vpete in zvok ustvarjajo drugace, vsaka v svojem podrocju.
Sem pa malo razocaran, da hi-fi regler nima triangle Gaie za sprobat. Bom ocitno moral narocit nekje za sprobat


Kaj pa če poslušaš vse vrste glasbe? Ker jaz poslušam res vse živo. Od orkestrov do rocka, moderne glasbe in EDM, dubstep in hardstyle štanc štanc nabijanja skoraj da ni zvrsti da ne bi znal uživati v njej. Potem pa se še veliko gledajo filmi, igrajo igre itd., zvočnike imam skratka za vse. Za kaj bi se potem sploh človek odločil v takem primeru? Osebno imam npr. zelo rad da so močni bass driverji ki se čimbolj približajo sub, oz. se lepo uskladijo skupaj. Dosti vodičev o 5.1 sistemih ki sem jih bral pišejo da se kao sub frekvence ne opazijo od kod prihajajo, kar absolutno ni res... Še kako se opazi, in če imaš močne base na main driverjih je to še zelo lepo poslušati. Nisem noben audiofil btw, to čist na pamet govorim po tem kar slišim, ampak sam tko.. Mnenja?


Tudi meni osebno, je bolj privlačen mehkejši zvok z močnejšim bassom že iz samih zvočnikov oz main driverjov. Pri prejšnem 7.2 sistemu od Dalija, me je že glava začela bolet po parih urah, ker je bil nekoliko trši zvok, kjer so prevladovali visoki toni in brez subwooferjev sploh ni bilo nič kaj bassa. Poslušam pa tudi vse, rock, metal, hip hop, edm, balkan, itd.

neocodexx ::

Aha, temu se torej pravi mehek in trdi zvok? Tudi moj 5.1 sistem (sicer custom made 2way towerji) so nekoliko bolj v trdo smer. Čeprav imajo bas, in saj špila, ampak spet odvisno kaj poslušaš. Normalno poslušanje, akustična glasba, filmi itd. je basa bi rekel dovolj, ampak se mi res zdijo nizki toni malce "trdi" to kar prihaja iz driverjev, ne vem kako naj opišem. Suho? Kot da bi bil bas malce oster. Ampak ne bobni, je čist (sub bobni, če ga preveč odpreš, driverji pa res ne). Pri kakem hudem edm nabijanju pa se malo izgubijo, tam pa je že obvezen sub, ampak potem je to itak že razbijanje ne vem če ima to še kaj veze z "hifi" audiofilijo :) ampak se moč na main driverjih vsekakor ceni, oz. je potrebna, ne vem pa kako bi opisal kvaliteto svojih, ker še nisem poslušal nekaj v rangu teh Dalijev itd...

P.S.: Imam kretnice na 60hz maine (bolj zato da jih čuvam), 80 hz center in surrond bookshelfe, sub imam tudi nekje na 60hz analogno kretnico na ampu z analogno nastavljivo fazo, kar je pa težko izkoristiti samo na uho tako da imam fazo na 0, bi pa se verjetno dalo s tem še kaj optimizirati.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Dali oberon so kr solidni, za svojo ceno, povprecen bas in povprecni, ampak malce zaprti visoki.
Trdo in mehko spet ni vse, tu je tudi veliko odvisno od prostora, al imas velike ravnr zide in ploscice pa malo tekstila, ali imas na zidih kake slike, police in tepih npr.

Zvocnika za vse naceloma ni, ker je pac glasba prevec razlicna. Vedno bo ena smer za katero je potem boljsi en in nato drug, pa se odvisno je od prostora, zato je se najbolj smiselno sprobati zadeve doma in vzeti tisto, kaj ti je vsec, ne pa kaj nekdo na internetu napise, saj pa se sploh ne ve kaj, kje in kako jih ocenjuje in kaksen okus ima.

Ko sem preselil stare zvocnike iz 3,5m visokega "toplega" stanovanja v drugo stanovanje je bila zvocna slika kr neki drugacna, sm rabil nekaj tednov da sem se navadil oz. zdaj ko sem si namontiral gledaliske zavese je spet bolj mehko oz. skor mal prevec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

neocodexx ::

Imas prav, v mojem stanovanju so razmere dalec od idealnih, vem kako pohistvo in materialo vplivajo na odboje zvoke in zato tudi sedaj malo prenavljamo.

Tako, ko sedaj pomislim, se sploh ne cudi, da i,ajo moji zvocniki hladen zvok. Saj imajo za to idealne pogoje!!

Pro_moted ::

Hvala vsem za odgovore.
Problem imam, ker nimam trenutno stanovanja, ki bi omogočalo dobro postavitev zvoČnikov. Po drugi strani pa nebi rad Čez 2, 3 leta kupoval novih, ko se bom selil. Ali pa ne.
Soba je sicer 7 X 4 metre, ampak je sistem postavljen v sredini sobe. Tako da mi ostane v bistvu 3 X 4 metre prostora pred zvoČniki in do sedišČa. Za zvočniki je pa odprt prostor.
Naročen imam stereo receiver Yamaha rn 803, tako da to bo sigurno komponenta, ki jo bom imel. Trenutno bom imel gor priklopljen ene stare zvoČnike.
Rad bi imel predvsem usmerjen zvok in da igra dobro pri nizkih glasnostih. Zato sem povprašal po Klipsch Rp600m. Ne bom se jokal, Če bo midrange malo nazaj pomaknjen, ali pa Če bas ne bo najboljši. Glasbo itak poslušam zaradi glasbe in ne zato da bi oniral na vsako malenkost.
Vem da priporočajo kak tube amp za te Klipsche, ampak ne vem za kakšne druge Horn speakerje za to ceno, ki bi bili bolj primerni.
Kot drugo pa je to da 70% Časa poslušam klasično glasbo, ostalo pa večinoma rock, malo bluesa in nekaj jazza.
Če ima kdo kakšno boljšo alternativo v mislih, naj jo prosim deli. Bom še še sicer vsedel sedaj en dan v avto in peljal v Avstrijo malo poslušat različnih zvoČnikov, ampak do vsega itak ne bom imel dostopa, tako da bom verjetno tudi po tem še neodloČen.
Verjetno bi bil Čisto zadovoljen z Elac DEbut 6.2, ki se dobijo po dobri ceni, ampak Človek ne more iz sebe, da nebi malo kompliciral.

LP
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zvezdica27 ::

https://usa.denon.com/us/product/hometh...

LP,

jaz imam pa drugačno vprašanje: iščem stereo HDMI AV receiver, sicer imam vse ready, a ni potrebe po 5.1 ali karkoli in zelo me veseli, da so to začeli delati tudi v stereu. Glejte gonji link za Denona. Zanima me, če kdo to ima oz. od vse ponudbe, kateri bi konkuriral - iščem vstopni rang (BT Airplay in wifi je must, ostalo me ne zanima. Lepo je da ima internet raio in navadni FM, če ima digitalni radio, še bolje).


hvala,

zz

Map ::

neocodexx je izjavil:

Branje te teme ter še posebej Darkotovih analogij med ženskami in zvočniki zame tole postaja pravi highlight dneva :)

Se strinjam. Me ne bi nič motilo, če bi Darko večkrat kaj objavil, napisal, pojasnil, karkoli, tako kot vsake toliko to počne Okapi v temi o urah. :)

matobeli ::

Zvezdica27 je izjavil:

https://usa.denon.com/us/product/hometh...

LP,

jaz imam pa drugačno vprašanje: iščem stereo HDMI AV receiver, sicer imam vse ready, a ni potrebe po 5.1 ali karkoli in zelo me veseli, da so to začeli delati tudi v stereu. Glejte gonji link za Denona. Zanima me, če kdo to ima oz. od vse ponudbe, kateri bi konkuriral - iščem vstopni rang (BT Airplay in wifi je must, ostalo me ne zanima. Lepo je da ima internet raio in navadni FM, če ima digitalni radio, še bolje).


hvala,

zz


Če se ti ne gre toliko za višjo kvaliteto so 5.1 recieverji cenejši od podobno obloženih, pa vsi imajo HDMI.

Načeloma niti ne potrebuješ HDMIja ker lahko rešiš z optiko. Je pa tako lažje.

Zvezdica27 ::

lp,
saj imam Denon avrx1000, tako da je vse OK, samo enostavno je overkill. Tudi ta novi denon je overkill...

rabil bi mali stereo, ki bi imel 2 HDMI vhoda in bt in airplay. To je to. Zakaj moram imeti to glomazno komponento?

zz
««
8 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333573 (1420) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351016 (17386) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295902 (2585) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253884 (3039) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319125 (16835) car100

Več podobnih tem