» »

SoundBar

SoundBar

dejanslo ::

Zdravo,

BigBang ima akcijo za Sony HTS40R za 300€.
Imel bi za dnevno sobo 6x5m, večinoma gledanje TV, filmi, YouTube in glasba. Je to v redu nakup za ta namen?
There`s More Than One Way To Do It

slon ::

polde66 je izjavil:

Jaz imam tega: https://www.amazon.de/-/en/HT-SF200-Cha...
meni osebno soliden. Zaradi mer in 2.1. Na daljincu cela znanost nastavitev.


Polde imam vprasanje glede tvojega soundbara.
Imam sony 43x85j in ima obupen zvok.
Prostora imam samo za soundbar dolzine 64cm in visine 6cm.
Ali si po tem casu se zadovoljen z zvokom.
Ne pricakujem superlative, ampak iscem saj malo boljsi zvok od original. Sedaj sem tv zvok speljan na jbl charge 4.
Hvala za odgovor in prošnja ostalim za predlog.
Lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

6bt9hmDwY ::

64cm ožine bo verjetno kar težko. Ampak sitnosti, če boš prestavljal/mountal tv, da se ti ne bo zadevalo med nogice (domnevam), boš pozabil, ko bodo basi zadihali :-)

Choc ::

Kateri soundbar izmed teh spodaj bi bil najboljši za "mešano" uporabo v dnevni sobi (filmi, glasba)?


  1. Sony HT-X8500

  2. Sonos Beam (Gen 2)

  3. Bose Smart Soundbar 300



Sony podpira veliko kodekov za filme, zato se mi zdi najboljši od teh, ne vem pa kako je s kvaliteto zvoka :]
Se da to kje v živo poslušati? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Choc ()

windigo ::

Sonos ARC brez dodatkov raje kot recimo Beam z nizkotoncem. Kasneje lahko brez težav po želji dodajaš nizkotonce in zadnje zvočnike in se igraš multiroom v različnih konfiguracijah le teh.

Če pa iščeš budget Atmos 5.1.2 na čisto spodnji meji za 400€, sem pa o tem pred časom pisal v eni podobni temi.

bauci ::

Jaz imam Sony 8500 in je čisto soliden. Dobiš ga pa za 299€.

Choc ::

Raje bi imel vse "v eni napravi", se pravi brez ločenega nizkotonca. Budget pa je nekje 400-450 EUR, raje seveda manj. Bi s takšno nadgradnjo v tem cenovnem rangu sploh kaj pridobil glede na vgrajene TV zvočnike v Sony Bravia X900H, 55"?

@bauci: kakšen TV imaš, je razlika v zvoku očitna glede na vgrajene zvočnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Choc ()

dsfsfawer235 ::

Choc je izjavil:

Raje bi imel vse "v eni napravi", se pravi brez ločenega nizkotonca. Budget pa je nekje 400-450 EUR, raje seveda manj. Bi s takšno nadgradnjo v tem cenovnem rangu sploh kaj pridobil glede na vgrajene TV zvočnike v Sony Bravia X900H, 55"?

@bauci: kakšen TV imaš, je razlika v zvoku očitna glede na vgrajene zvočnike?

Vedno pridobis, slabsega kot so zvocniki v tvju ne bos nasel, samo so tudi soundbari kot, da bi si vrtal z rokavico po nosu. Nabavis normalen surround in to je to.

Pa, ce imate problem s kabli, samolepilni in flat. Nalimas na steno.

If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

CHOC: imaš morda SONY XH90?

Choc ::

Tako je, mislim da je XH90 evropska oznaka in X900H ameriška. Imam ta model: Sony KE55XH9077S (55"). Zakaj?

Choc ::

Alternativa je, da za glasbo kupim kakšne dobre bluetooth slušalke, npr. Bose ali Sony in bo tako verjetno še najbolj kakovosten zvok :]

scipascapa ::

Ker tudi mene že 100 let mika en soundbar :)

Choc ::

Upam, da @bauci pove kakšen TV ima, in bolj podrobno opiše njegovo izkušnjo z Sony HT-X8500 v primerjavi s TV zvočniki.

Wazzock ::

windigo je izjavil:

Če pa iščeš budget Atmos 5.1.2 na čisto spodnji meji za 400EUR, sem pa o tem pred časom pisal v eni podobni temi.


Mogoče veš kako je z naročilom oz. vračilom iz amazon.com? VIZIO 5.1.2 za slabih 500EUR (poštnina+carina). Ameriški reviewi vsi pravijo da je P\P in da se lahko kosa z dosti dražjimi modeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()

bauci ::

Imam Sony 49 in 55 in 65 9505 - lanski in predlanski model. Pri vseh treh imam Sony soundbar 8500 ker nisem hotel imeti posebej še basovca. Sem starejši in mi je ta soundbar čisto dovolj. Je orenk razlika med tv zvočniki in soundbarom. Predno sem jih kupil sem šel v HN v LJ kjer so ga imeli priključenega na TV, da sem lahko slišal razliko. Predlagam ti, da najdeš trgovino, kjer ga imajo priključenega in ga poslušaš. Seveda če pa hočeš imeti zelo povdarjene base pol pa rabiš sounbar s subom.

Choc ::

To imaš povezano preko HDMI eARC povezave? ATMOS / DTS:X se aktivira avtomatsko pri ustrezni video vsebini ali je potrebno ročno izbrati preko daljinca?

bauci ::

Imam povezano preko Hdmi arc in se sam vklopi ko prizgem TV ampak gledam samo vsebino Eon Telemach tako da za Atmos/dts nimam odgovora.

Choc ::

Hvala ti!

windigo ::

Wazzock je izjavil:

Mogoče veš kako je z naročilom oz. vračilom iz amazon.com? VIZIO 5.1.2 za slabih 500EUR (poštnina+carina). Ameriški reviewi vsi pravijo da je P\P in da se lahko kosa z dosti dražjimi modeli.

Nimam pojma, kako spraviti večjo pošiljko sem iz USA brez da bi plačal $$$. Za Vizio lahko morda probaš, da ti ga kak zdomec iz UK (programerjev je tam kar nekaj) ali turist vrže v prtljažnik, pred leti so imeli launch, mogoče ti ga uspe kje zvrtat.

kuglvinkl ::

Aha, potem Vizio res ne trži v EU? Sem mislil, da sem prelen z iskanjem.
Your focus determines your reallity

dejanslo ::

Je zasledil kdo kak dober BF deal za okrog 300eur? Iščem soundbar+sub z opcijo kasneje še zadnjih zvočnikov. npr Samsung HW-Q700A, ali kot sem že zgoraj prilepil Sony HTS40R. Morda komentar, kateri bi bil boljši od teh dveh? Uporaba general, nismo neki posebni kinoljubci. TV je Samsung, if that matters. Hvala.
There`s More Than One Way To Do It

windigo ::

Jest bi omenil samo Sharp HT-SBW800 (5.1.2 Atmos) pri Majdiču (electronic4you) za 325€, samo nima opcije zadnjih zvočnikov.

SWA-9500S zadnji zvočniki za HW-Q700A so trenutno dragi kot žafran (~250€), SWA-9100S, ki imajo nižjo ceno (cca 100€), so pa menda za starejše modele (preveri združljivost, preden kupiš).

windigo ::

Aja, za nekje 350€ se da dobiti predhodnika HW-Q700A, Samsungov HW-Q70T, ki sploh ni slab, s tem pa so menda tudi kompatibilni zadnji zvočniki HW-9100S za slabih 100€, torej cel sistem 5.1.2 za nekje 450€, to je zaenkrat po mojem to kar se tiče kolikor toliko kompletnega entry level Atmosa (Netflix, Apple TV, ...)

Tole je cenovno že skoraj nekje primerljivo lanskemu najcenejšemu LG SN7Y + SPK8S, ki pa se ga ne dobi več.

Pa berem, da so HWA-9100S kompatibilni tudi s celo A serijo.

TOP ::

Bolše dober sprednji sistem,kot pa zadnje zvočnike,ki služijo samo za efekt in nič drugega.

katimm ::

Tudi sam se vedno iscem nekaj podobnega za soundbar, pa sem sedaj 1 teden gledal malo cene in vceraj niti ene ponudbe da bi me sezulo in bi narocil zadevo :) tako da pomoje cakam decembra ce bi bilo kaj extra.. za Tv se se dobi kaksen dober deal, kot kaze pa soundbar ker so nizje cene ne pride v upostev

windigo ::

TOP je izjavil:

Bolše dober sprednji sistem,kot pa zadnje zvočnike,ki služijo samo za efekt in nič drugega.

Potem je boljši dober stereo receiver in zvočniki (kot priporočajo v sorodni temi o hišnem kinu), kot pa soundbar.

5.1+ sistemi in njihove priključitveno poenostavljene izpeljanke soundbarji imajo po mojem smisel šele, če se lahko z njimi potopiš v sredino (zvočnega) dogajanja. In tukaj razen pri morda kakšnem Ambeu (pa še tam vsi omenjajo predvsem višino v zvočni sliki), ne gre brez zadnjih zvočnikov.
Atmos in sorodni formati, pa ti omogočajo da za to zapraviš od tukaj omenjanega cenovnega minimuma, do skoraj poljubno mnogo kanalov in zvočnikov.

BaDMaN ::

Eno vprašanje katera povezava je boljša brezžična ali z kablom (optični ali hdmi)? je razlika v kvaliteti zvoka? Hvala

windigo ::

BaDMaN je izjavil:

Eno vprašanje katera povezava je boljša brezžična ali z kablom (optični ali hdmi)? je razlika v kvaliteti zvoka? Hvala

Atmos ponavadi dela preko ARC ali eARC, torej povezave s HDMI kablom.

BaDMaN ::

Jaz imam Samsunga... :)

windigo ::

Evo za tiste, ki ne trolajo:

Moj TV ima namesto zvočnikov škripavnike, o tehniki nimam pojma, kaj naj storim?
Enostaven stereo soundbar z nizkotoncem, ki podpira ARC za priključitev na TV, verjetno bo skoraj vsak boljši od vgrajenih zvočnikov :)
Cene in priporočila precej variirajo s časom, malo poglej in povprašaj naokrog, kaj je trenutno na voljo za zastavljeni budget.

Rad bi imel (pre)močne base, kaj naj storim?
Go JBL :D

Rad bi imel prostorski zvok, nisem hud avdiofil, kaj naj storim?
Soundbar, ki podpira Dolby Atmos (in DTS:X), po možnosti z zadnjimi zvočniki.

TOP ::

Kaj ti bo podpora Dolby Atmos,če nimaš dodatnih zvočnikov sam tole s Soundbarom ne bo tak efekt,kot če imaš pravi sistem 5.1+2.

windigo ::

TOP je izjavil:

Kaj ti bo podpora Dolby Atmos,če nimaš dodatnih zvočnikov sam tole s Soundbarom ne bo tak efekt,kot če imaš pravi sistem 5.1+2.

Glede na to, da že nekaj časa pridno sikaš, daj še specificiraj prosim (model vseh komponent, če se da s ceno zraven), kaj je zate soliden najmanj 5.1.2 Atmos sistem (predvidevam, da z zvočniki pod stropom).

rs1975 ::

windigo je izjavil:

Evo za tiste, ki ne trolajo:

Moj TV ima namesto zvočnikov škripavnike, o tehniki nimam pojma, kaj naj storim?
Enostaven stereo soundbar z nizkotoncem, ki podpira ARC za priključitev na TV, verjetno bo skoraj vsak boljši od vgrajenih zvočnikov :)
Cene in priporočila precej variirajo s časom, malo poglej in povprašaj naokrog, kaj je trenutno na voljo za zastavljeni budget.

Rad bi imel (pre)močne base, kaj naj storim?
Go JBL :D

Rad bi imel prostorski zvok, nisem hud avdiofil, kaj naj storim?
Soundbar, ki podpira Dolby Atmos (in DTS:X), po možnosti z zadnjimi zvočniki.

Sem že kak mesec dni nazaj napisal, da sem s Samsung Q900 zelo zadovoljen. Imel pred tem 5.1 sistem z Dali zvočniki, kakšne omembne razlike v zvoku ne opazim. Ne vem, mogoče nisem tak avdiofil. Zamenjal sem zaradi izgleda, že surround zvočniki ao bili glomazni, kaj šele floorstanding...

TOP ::

windigo je izjavil:

TOP je izjavil:

Kaj ti bo podpora Dolby Atmos,če nimaš dodatnih zvočnikov sam tole s Soundbarom ne bo tak efekt,kot če imaš pravi sistem 5.1+2.

Glede na to, da že nekaj časa pridno sikaš, daj še specificiraj prosim (model vseh komponent, če se da s ceno zraven), kaj je zate soliden najmanj 5.1.2 Atmos sistem (predvidevam, da z zvočniki pod stropom).

Če bi imel denar potem nebi kupoval Soundbar,tak da brezveze,da ti dajam cene in sanjarjenje z Dolby Atmosom,ker moraš imeti tud resiver,ki tole podpira in sam resiver košta,krepko več kot tisti tvoj sounbar.

windigo ::

TOP je izjavil:

Če bi imel denar potem nebi kupoval Soundbar,tak da brezveze,da ti dajam cene in sanjarjenje z Dolby Atmosom,ker moraš imeti tud resiver,ki tole podpira in sam resiver košta,krepko več kot tisti tvoj sounbar.

Ni treba, da je soundbar, ti samo napiši kaj je to res dober sistem za prostorski zvok, da bomo še mi plebejci to vedeli, vključno, če gre, z modelom receiverja in vseh pritiklin, ali pa kar DSP-jev, modularnih DA konverterjev in ojačevalcev in nenazadnje zvočnikov in oceni skupne €€€€€ pod črto, razmisli, če zmoreš, koliko ljudi, ki se zanimajo za soundbarje res zanima še kaj takega in se potem sam pospremi iz teme.

windigo ::

rs1975 je izjavil:

Sem že kak mesec dni nazaj napisal, da sem s Samsung Q900 zelo zadovoljen. Imel pred tem 5.1 sistem z Dali zvočniki, kakšne omembne razlike v zvoku ne opazim. Ne vem, mogoče nisem tak avdiofil. Zamenjal sem zaradi izgleda, že surround zvočniki ao bili glomazni, kaj šele floorstanding...

To bi bila najbrž tudi moja izbira, če bi imel nekje 2x večji budget od 400-500€. Q900A + SWA-9500, kar je identično Q950A. Sicer Samsung drži kar visoko ceno za te zadnje zvočnike, še višja pa je navadno razlika v ceni med Q900a in Q950a :|.

katimm ::

Se vedno nisem nasel pravega soundbara zase me pa zanima kaj mi svetujete med Philips7305 in pa Lg sn4. Oba dobim za nekje 150€, kar pa mi je nekje max kar bi se stegnil. Ali naj raje se pocakam ce bo kaksen decemberski deal...

windigo ::

katimm je izjavil:

Se vedno nisem nasel pravega soundbara zase me pa zanima kaj mi svetujete med Philips7305 in pa Lg sn4. Oba dobim za nekje 150€, kar pa mi je nekje max kar bi se stegnil. Ali naj raje se pocakam ce bo kaksen decemberski deal...

Jaz sem žal gledal malo višji cenovni razred in ti za te do 150€ ne znam kaj dosti povedati.
Edino kar sem bral, je kar across the board v vseh cenovnih razredih trditev, da subwooferji od LG-ja niso ravno neke perle.
Če želiš čutit vibracije v preponi (kar je zgleda pri nekaterih faktor pri nakupu soundbarja), ko povišaš glasnost, potem marsikdo s prstom kaže na JBL. Samo pri JBL pa za 150€ še niti ne dobiš subwooferja.
Pravi avdiofili se cenejših soundarov ne bi dotaknili s pinceto in dvojnimi gumijastimi rokavicami, reviewerjem raznoraznih gadgetov pa tudi zvok ni vedno primaren.
Od ta velikih proizvajalcev bi bil primerljiv še Samsungov HW-A450.

katimm ::

windigo je izjavil:

katimm je izjavil:

Se vedno nisem nasel pravega soundbara zase me pa zanima kaj mi svetujete med Philips7305 in pa Lg sn4. Oba dobim za nekje 150€, kar pa mi je nekje max kar bi se stegnil. Ali naj raje se pocakam ce bo kaksen decemberski deal...

Jaz sem žal gledal malo višji cenovni razred in ti za te do 150€ ne znam kaj dosti povedati.
Edino kar sem bral, je kar across the board v vseh cenovnih razredih trditev, da subwooferji od LG-ja niso ravno neke perle.
Če želiš čutit vibracije v preponi (kar je zgleda pri nekaterih faktor pri nakupu soundbarja), ko povišaš glasnost, potem marsikdo s prstom kaže na JBL. Samo pri JBL pa za 150€ še niti ne dobiš subwooferja.
Pravi avdiofili se cenejših soundarov ne bi dotaknili s pinceto in dvojnimi gumijastimi rokavicami, reviewerjem raznoraznih gadgetov pa tudi zvok ni vedno primaren.
Od ta velikih proizvajalcev bi bil primerljiv še Samsungov HW-A450.


Morda komu pomaga pri izbiri ali vsaj okvirno, vse 3 sem sel res na hitro sprobati v trgovino. LG z naskokom najslabsi, woofer nic od nic in pa max glasnost je 50 kar me je sploh na rit vrglo 😃 philips nic posebnega sploh za ceno polno kot drzi, se najboljsi je izpadel samsung a450. Ze kar solidn zvok in pa predvsem clear voice. Mika me se samsung q60t lanski model, kateri pa je ze kar iz ponudbe ga ne morem glih testirati in ce je vredno se stegnit za 210€. Tako da se vedno ostajam brez in cakam 😄

windigo ::

katimm je izjavil:

Morda komu pomaga pri izbiri ali vsaj okvirno, vse 3 sem sel res na hitro sprobati v trgovino. LG z naskokom najslabsi, woofer nic od nic in pa max glasnost je 50 kar me je sploh na rit vrglo 😃 philips nic posebnega sploh za ceno polno kot drzi, se najboljsi je izpadel samsung a450. Ze kar solidn zvok in pa predvsem clear voice. Mika me se samsung q60t lanski model, kateri pa je ze kar iz ponudbe ga ne morem glih testirati in ce je vredno se stegnit za 210€. Tako da se vedno ostajam brez in cakam 😄

Novejši model, HW-A650 pa je še 30€ dražji, bojo pa z njim brez problema delali zadnji zvočniki SWA-9100, če se kdaj odločiš za razširitev na 5.1 (s Q60T so pa imeli ljudje probleme). Če imaš Samsungov TV, potem ima Samsungov soundbar morda dodatno prednost še zaradi Q-Symphony, ki ti omogoči uporabiti soundbar in zvočnike TVja kombinirano.

NejcSSD ::

Prosil bi za kakšen nasvet, kaj uzeti poleg LG OLED C1 (zaradi prostora se ne morem odločiti za pravi kino ampak soundbar + wireless woofer).
Budget tam med 300 in 500. Rabim Dolby Atmos (streaming servisi) podporo... Je kakšen plus če se odločim za LG soundbar (bolje deluje povezava isti ekosistem?)

Hvala za nasvete
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

katimm ::

windigo je izjavil:

katimm je izjavil:

Morda komu pomaga pri izbiri ali vsaj okvirno, vse 3 sem sel res na hitro sprobati v trgovino. LG z naskokom najslabsi, woofer nic od nic in pa max glasnost je 50 kar me je sploh na rit vrglo 😃 philips nic posebnega sploh za ceno polno kot drzi, se najboljsi je izpadel samsung a450. Ze kar solidn zvok in pa predvsem clear voice. Mika me se samsung q60t lanski model, kateri pa je ze kar iz ponudbe ga ne morem glih testirati in ce je vredno se stegnit za 210€. Tako da se vedno ostajam brez in cakam 😄

Novejši model, HW-A650 pa je še 30€ dražji, bojo pa z njim brez problema delali zadnji zvočniki SWA-9100, če se kdaj odločiš za razširitev na 5.1 (s Q60T so pa imeli ljudje probleme). Če imaš Samsungov TV, potem ima Samsungov soundbar morda dodatno prednost še zaradi Q-Symphony, ki ti omogoči uporabiti soundbar in zvočnike TVja kombinirano.


Imam sonya xh90 in ima res boge zvocnike zato se mi gre da malo izboljsam. 650 ze odpade je predrag, saj sem 450 najceneje najdel za 150. Dodatnih zvocnikov ne bom dajal, ker gre za dokaj majhno sobo.

windigo ::

NejcSSD je izjavil:

Prosil bi za kakšen nasvet, kaj uzeti poleg LG OLED C1 (zaradi prostora se ne morem odločiti za pravi kino ampak soundbar + wireless woofer).
Budget tam med 300 in 500. Rabim Dolby Atmos (streaming servisi) podporo... Je kakšen plus če se odločim za LG soundbar (bolje deluje povezava isti ekosistem?)

Hvala za nasvete

LG nima nič podobnega Samsungovem Q-Symphony, vsi soundbari in TV-ji pa danes podpirajo HDMI CEC, tako da vsaj glasnost/prižiganje/ugašanje upravljaš z daljincem od TV-ja. Po mojem LG soundbar z LG TVjem nima posebnih prednosti pred drugimi (imam doma LG TV in LG soundbar).

Trenutno bi sam šel, glede na budget na Samsung Q70T (~350€) ali Q900T (~650€), za vmes (~400-500€) pa trenutno nimam konkretnega priporočila.

windigo ::

windigo je izjavil:

Ni treba, da je soundbar, ti samo napiši kaj je to res dober sistem za prostorski zvok, da bomo še mi plebejci to vedeli, vključno, če gre, z modelom receiverja in vseh pritiklin, ali pa kar DSP-jev, modularnih DA konverterjev in ojačevalcev in nenazadnje zvočnikov in oceni skupne €€€€€ pod črto, razmisli, če zmoreš, koliko ljudi, ki se zanimajo za soundbarje res zanima še kaj takega in se potem sam pospremi iz teme.

Evo, ker od tebe, TOP, ni nič, sem šel sam googlat in sestavljat budget 5.1.2 Atmos sistem z receiverjem in zvočniki, ker nisem pravi avdiofil, sem seveda lahko sestavil precej shitty reč, bolj za kompletnost in oceno spodnje meje cene:
Denon AVR-760H 650€
Dali Spectacle 6/2 1250 €
Dali Alteco C-1 Par 300€
Skupaj: ~2220 €

MisterM ::

NejcSSD je izjavil:

Prosil bi za kakšen nasvet, kaj uzeti poleg LG OLED C1 (zaradi prostora se ne morem odločiti za pravi kino ampak soundbar + wireless woofer).
Budget tam med 300 in 500. Rabim Dolby Atmos (streaming servisi) podporo... Je kakšen plus če se odločim za LG soundbar (bolje deluje povezava isti ekosistem?)

Hvala za nasvete


Imam 48 palčni LG C1, prav tako sem iskal rešitev v soundbaru. Poleg zvočne slike mi je bila tudi pomembna podpora eARC in HDMI 2.1 - slednji sicer ni nujen za podporo eARC-u, je pa zagotovilo, da je eARC podprt. Navaden ARC ti tudi ne bo spustil skozi Atmosa ter DTS:X. Poleg tega pa še možnost dokupa zadnjih brezžičnih zvočnikov.

V trgovini sem poslušal Samsunogove HW-Q600A, HW-Q70T, Sonyev HTG700 in LGjeve SN9Y in SN8Y. Zvočno je bil SN9Y superioren, a malce prevelik za 48 inčen TV. Na koncu sem se odločil za SN8Y, ki je bil na black friday zelo znižan, bom pa še moral dokupiti zadnje satelite. Za mojo malo dnevno sobo je ta čisto dovolj, zvok pa soliden.

simnov ::

www.redragonzone.com/collections/speake... se splača samo zamenjati zvočnika v tem za kakšne bolj kvalitetne.

MPM ::

MisterM je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Prosil bi za kakšen nasvet, kaj uzeti poleg LG OLED C1 (zaradi prostora se ne morem odločiti za pravi kino ampak soundbar + wireless woofer).
Budget tam med 300 in 500. Rabim Dolby Atmos (streaming servisi) podporo... Je kakšen plus če se odločim za LG soundbar (bolje deluje povezava isti ekosistem?)

Hvala za nasvete


Imam 48 palčni LG C1, prav tako sem iskal rešitev v soundbaru. Poleg zvočne slike mi je bila tudi pomembna podpora eARC in HDMI 2.1 - slednji sicer ni nujen za podporo eARC-u, je pa zagotovilo, da je eARC podprt. Navaden ARC ti tudi ne bo spustil skozi Atmosa ter DTS:X. Poleg tega pa še možnost dokupa zadnjih brezžičnih zvočnikov.

V trgovini sem poslušal Samsunogove HW-Q600A, HW-Q70T, Sonyev HTG700 in LGjeve SN9Y in SN8Y. Zvočno je bil SN9Y superioren, a malce prevelik za 48 inčen TV. Na koncu sem se odločil za SN8Y, ki je bil na black friday zelo znižan, bom pa še moral dokupiti zadnje satelite. Za mojo malo dnevno sobo je ta čisto dovolj, zvok pa soliden.


Si mogoče sprobal predvajanje preko chromecast (oz. google cast)? Lahko samo predvajaš glasbo brez da se TV prižge? Namreč iščem soundbar ki ima podporo za chromecast in da je zvok dokaj dober. Po ocenah pridejo v ospredje LGjevi soundbari kot je DSN10YG ali novejši DSP9YA ker imajo še podporo za cast.

Matej_K ::

Kupil Soundbar JBL 5.0 (Atmos)
Dokupil za predvajanje tudi Mecool Android TV Box
Vse na tleh priklopil na Samsung 50H6400

Vse super delalalo dva dni. Pogledal par Atmos moviejev in serij, super zvok. T2 App. Vse sinhronizirano usklajeno.

Danes se lotil pospravljanja in vso kabel napeljavo stisnem za tv in v steno v cevi ki so v ta namen napeljane.
Vse isto povezano. 2X HDMI, 2x ethernet in trije napajalni kabli (vse skupaj)

In sedaj ko je to lepo skrito, v vseh aplikacijah T2, PLEX youtube...zvok opazno pri govoru zaostaja...hrrrr. Dodatno preveril tudi Atmos, to še deluje, samo isto zvok nagaja.

Kako to, dva dni na tleh delovalo ok. Saj kabli niso tko kot pri šlaufu, ko začne manj vode tečt. Razočaran zdj, nevem ali naj nazaj narazen dam.

EDIT: OK, edino sem ugotovil da sem HDMIja med seboj zamenjal (na obeh piše HIGH SPEED HDMI WITH ETHERNET)
Naj ju zamenja, načeloma nemorem zdaj ko je lepo :/ en je v cevi, en ne.
Se pri vleki po ceveh lahko kaj HDMI ''uniči''
... .. .

kuglvinkl ::

Sonos Beam je predrag, za to kar nudi?= Ocene so okrog 6 od 5 možnih. če tko rečem. Sub je predrag, seveda, samo me niti toliko sub ne zanima... Ima kdo oz. ga je kdo vzel v obzir?
Your focus determines your reallity

coligrobi ::

Verjetno misija nemogoče, ali lahko kaj naredim da dobim iz televizorja philips 65 pus 8506 kakšen drug zvok, uporabil bi obstoječo mašinerijo.
Vprašanje kako povezati ker ni HDMI povezav.
To so aparati:
https://www.hifiengine.com/manual_libra...

https://www.canuckaudiomart.com/details...

https://www.whybuynew.co.uk/sound-pa/sp...
Zraven so še zvočniki JAMO cornet 175


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri soundbar

Oddelek: Kaj kupiti
388665 (440) Kalamarus
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275537 (992) Škorc
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486407 (5160) edi45
»

Nakup zvočnikov za TV

Oddelek: Kaj kupiti
101612 (1108) Hoden

Več podobnih tem