» »

SoundBar

SoundBar

katimm ::

Tudi mene zanima nek budget soundbar.. nekje razpon do 300€.. nekako pa dvomim da bodo za black friday se kaj extra popust :D na tejle yamahi 207 malo woofer kritizirajo kolikor sem bral...

edi45 ::

katimm je izjavil:

Tudi mene zanima nek budget soundbar.. nekje razpon do 300€.. nekako pa dvomim da bodo za black friday se kaj extra popust :D na tejle yamahi 207 malo woofer kritizirajo kolikor sem bral...


za 289€ je to mislim da best buy

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

Neon87 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

iwch ::

Jst tud že dlje časa spremljam, da bi si vzel en soundbar. Nekako sem prišel do zaključka, da bo kar Yamaha yas-209. Glede na vse reviewe, ki sem jih pregledal, se mi zdi price-performance dokaj vredu. Ima slučajno kdo izkušnje s tem soundbarom?

https://www.makspro.si/yamaha-musiccast...

Res, da večina tako ali tako pravi, da je čisto drugače, če imaš hifi in da cenejši soudbari niso ne vem kaj, ampak ne glede na vse, imajo boljši zvok kot tv.

Zimonem ::

Pojdi poslušat pa boš slišal nemajhno razliko. Če hočeš , da te prepričamo da ima sb dober zvok ... Nima.

katimm ::

iwch je izjavil:

Jst tud že dlje časa spremljam, da bi si vzel en soundbar. Nekako sem prišel do zaključka, da bo kar Yamaha yas-209. Glede na vse reviewe, ki sem jih pregledal, se mi zdi price-performance dokaj vredu. Ima slučajno kdo izkušnje s tem soundbarom?

https://www.makspro.si/yamaha-musiccast...

Res, da večina tako ali tako pravi, da je čisto drugače, če imaš hifi in da cenejši soudbari niso ne vem kaj, ampak ne glede na vse, imajo boljši zvok kot tv.



Na amazonu.de je celo 300€. 207 model pa pride 250... pa je spet za razmislit ce so tako majhne razlike :D in spet dilema

iwch ::

Zimonem je izjavil:

Pojdi poslušat pa boš slišal nemajhno razliko. Če hočeš , da te prepričamo da ima sb dober zvok ... Nima.


Se pravi potem ima tv za 500€+ enako dober zvok, kot soundbar, ki stane recimo 300€ oziroma razlike skoraj ni?

Frenky ::

Vsak sounbar ima boljsi zvok od TVja.

Kodrnusa ::

iwch ::

Kodrnusa je izjavil:

https://www.whathifi.com/best-buys/home...


No ja, pr teh določenih review-ih je problem, da so stari že dve leti in sam datum spreminjajo, da izgleda nova objava.

floyd1 ::

Frenky je izjavil:

Vsak sounbar ima boljsi zvok od TVja.

In vsaka kombinacija ojačevalec-zvočniki od soundbara enake cene.

Če za filme še gre pogojno skozi, pa si za poslušanje glasbe tega ne znam predstavljat.

Alfa Dog ::

katimm je izjavil:

iwch je izjavil:

Jst tud že dlje časa spremljam, da bi si vzel en soundbar. Nekako sem prišel do zaključka, da bo kar Yamaha yas-209. Glede na vse reviewe, ki sem jih pregledal, se mi zdi price-performance dokaj vredu. Ima slučajno kdo izkušnje s tem soundbarom?

https://www.makspro.si/yamaha-musiccast...

Res, da večina tako ali tako pravi, da je čisto drugače, če imaš hifi in da cenejši soudbari niso ne vem kaj, ampak ne glede na vse, imajo boljši zvok kot tv.



Na amazonu.de je celo 300€. 207 model pa pride 250... pa je spet za razmislit ce so tako majhne razlike :D in spet dilema


Jaz sem nabavil YAS-209 letos v začetku leta. Na amazon.it sem ga dobil za 249€, cena je bila še nižja kot za black Friday :D Sem zelo zadovoljen z njim.
Nisem audiofil in vem da se soundbar ne more kosati s proper zvočniki in receiverjem, ampak jaz sem zadovoljen. Uporabljamo ga predvsem za risanke in filme ter občasno Spotify.
Glasen je dovolj, basa je več kot dovolj in filmski dialogi so super razločni. Ima Wifi, glasnost upravljam z daljincem od TV preko HDMI CEC, na telefonu in tablici imam pa še Yamahino aplikacijo za ostale parametre. Ima tudi Alexo, ampak tega ne uporabljam.

Skratka: jaz ti ga priporočam. Spremljaj idealo.de in idealo.it za kak dober deal in nabavi.

Frenky ::

No ja. Za 200-300€ ravno ne dobis ne vem kaksen ojacevalec in zvocnikov

Pa tudi vsak nima prostora in volje se s tem ukvarjat. Ali potrebe. Soundbar je simple in za vecino je vec kot dovolj za gledanje TV. Nobenih kablov naokoli...
Glasba je druga stvar, ampak tudi ni tako hudo da ne bi bilo uporabno.
Pac vsakomur svoje. Vsekakor je pa vsak soundbar velik upgrade napram tem TV zvocnikom. In kdor to isce je povsem OK nakup.

floyd1 ::

No ja. Za 200-300€ ravno ne dobis ne vem kaksen ojacevalec in zvocnikov

Se strinjam. Govoril sem le o primerjavi s soundbarom.

Gotovo ima soundbar prednosti, bombončke, ki jih zgoraj naštevate. Ampak wifi,bluetooth, CEC, App na telefonu, podpora Alexi, brez kablov, nimajo veze z dobrim zvokom. Plačaš pa jih.

Frenky ::

Tudi to je res.
Imajo svoje kupce, dolocenim pride prav. Sploh ce si v bloku.

Darko! ::

Preden kdo navali na soundbar,

če ni potrebe po kvazi souroundu bo kvaliteten par aktivnih zvočnih omari uničil sounbar kot za šalo.

Odkar takšnim škatlam vgrajujejo še daljinca, optične vhode in blutut, tudi izgovori, da se jih ne da ajnfoh povezat na TV, odpadejo.

Trenuten sunbarkiller-deall-of-the-month:

https://www.kantoaudio.com/powered-spea...

je v beli barvi na voljo iz Amazon UK, za četrtino ceneje, skupaj s pošiljanjem v SLO za manj kot 350 EUR:

https://www.amazon.co.uk/Kanto-Powered-...


Videov o njih je veliko,
ampak takšna patriotska brada je pa samo ena

Kodrnusa ::

Ja je treba se recevier dokupit kolega... Tastu sem uredil hisni kino denon pa neke hude zvocnike. Oboje skupaj nekje 1300€.. moj soundbar (yas 207) je bil na firmo 270€. Jaz razlike v zvoku be slisim (mogoce ko se muska posluša.. cena pa jurja razlike...
Fora soundbara je da za malo denarja dobiš fajn zvok napram televizijam (virtual sorund, hud bass).

floyd1 ::

Darko govori o aktivnih zvočnikih.

"Hud" bas pa je zelo subjektivna zadeva. Hudo dober, hudo popačen, hudo manjkajoč ;)?

Kodrnusa ::

Ja bass pr filmu mora bit kot v kinu. Da trese ?. Ne sme pa bit popačen. Teli zvocnik sem zdele vidu da so aktivni. Zgledajo hudi, samo dvomim da producirajo tok bassa kot dedicated subwoofer...

TOP ::

Kodrnusa je izjavil:

Ja bass pr filmu mora bit kot v kinu. Da trese ?. Ne sme pa bit popačen. Teli zvocnik sem zdele vidu da so aktivni. Zgledajo hudi, samo dvomim da producirajo tok bassa kot dedicated subwoofer...

Če hočeš bass,kot v kinu ga ne boš dobil lahko približek in,še to rabiš Sub za 500e,tako da ne ti tukaj o Soundbaru,ki dobiš tisto plastično palco in plastično škatlo notri pa bas 8 cm.Jaz sem že imel Sondbar od Yamaha za 1400e ki ima not 24 zvočnikov pa napram posameznih zvočnikov ni primerjave,da o basu ne govorim ne pa tukaj Sounbar za 270e.

Darko! ::

floyd1 je izjavil:

Darko govori o aktivnih zvočnikih.

"Hud" bas pa je zelo subjektivna zadeva. Hudo dober, hudo popačen, hudo manjkajoč ;)?


Ker je bilo tudi že o "basu" in "subwooferjih" v teh sistemčkih za mali denar že vse povedano, bom rekel le še:

Hvala ! ;)

Kodrnusa ::

Men moj yamaha yas 207 dobr trese. Ga imam zraven kavca in trese dobr pa mam bas na 0 (skala -5 do 5). Ne hresci in he čist zvok, kar je pa meni vazno. Res pa da nisem audiofil in ne zaznam razlike v zvoku z mojga soundbara pa zvoka iz ferstekerije za par 1000€.
Ampak govorimo o tistih ki si želijo res grozen zvok današnjih televizij, za majhen denar zelo izboljšati...

Darko! ::

Ok, tole ne paše v to temo,

a mi zna prosim kdo razložit, zakaj so bili včeraj zgornji Kanto Yu6 312 funtov s poštnino vred v Slo (imel sem jih v košarici za 348 EUR - dispatched and sold by Amazon, pa so jih imeli še 6,

- danes pa na istem linku stanejo 379 funtov brez poštnine - Sold by Digitalis Direct and Fulfilled by Amazon.

stanci50 ::

pozdravljeni.Imam 3 leta star tv 55 pfl 7502-super slika,rad pa bi dodal soundbar za boljši zvok.Zdaj imam dodan HK Samsung HT -C6200 vendar to ni to.Rad bi .da je sistem 3.1 in da zvok upravljam z daljincem od tv. Slišal sem,da je najbolje,če je soundbar iste znamke kot tv. hvala za nasvete.

Likalnik ::

Ni potrebe, da je soundbar iste znamke kot tv,....če ima tv možnost CEC povezave potem boš lahko z TV daljincem upravljal zvok iz soundbara....povezano med seboj pa imaš preko HDMI arc.

Kateri soundbar je pa čisto odvisno od tebe koliko denarja boš namenil temu.....več denarja več muzike

rs1975 ::

Si kdo lasti Sonos Arc? Je sicer kar drag, 900 EUR... Je zraven nujno potreben še sub ali že sam soundbar da dovolj od sebe? Ali je morda boljša opcija Sonos Beam + en sub, ne ravno od Sonosa, ker je pošteno drag...

kuglvinkl ::

Kaj pa kaksen budget bar, ima kdo?
Your focus determines your reallity

bbobst ::

V ponedeljek dobil (mimovrste) soundbar Sony HT-G700 (zadnji kos)
Priklopim , ne dela display.
Nekako mi ga sploh uspe uštimat da začne čivkat.
Nekaj prekinja zvok.
Nemogoče testirati zaradi nastavitev na displayu.
Zapakiram, nesem nazaj.

vnetidebater ::

napaka na izdelku, naj ti dajo novo škatlo.

bbobst ::

vnetidebater je izjavil:

napaka na izdelku, naj ti dajo novo škatlo.

Bil zadnji kos.

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

rs1975 ::

Kaj od tega vzeti, oz. v rangu do cca. 700 EUR?
Sony HT-ZF9
LG DSN10YG
Samsung Q900T

Soundbar bo nemanjen večinoma za gledanje filmov, za poslušanje glasbe niti ne. Želim vsaj 3.1 sistem. Zadnaj zvočnika nista pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

Ondre ::

Imam Sonya HT-ZF9 3 leta. TOP soundbar. Včasih malo prekinja woofer povezava (zelo redko). Zvok je dober, globok bas, nastavitev pa polno :-)

rs1975 ::

Ondre je izjavil:

Imam Sonya HT-ZF9 3 leta. TOP soundbar. Včasih malo prekinja woofer povezava (zelo redko). Zvok je dober, globok bas, nastavitev pa polno :-)

Si takrat poslušal kje še kak drug Sundbar ali je bil to prvi in edini?

Ondre ::

Gledal sem še enega Samsunga, samo ne vem modela.

scipascapa ::

Navet za kakšen soliden soundbar 200-300€?

polde66 ::

Jaz imam tega: https://www.amazon.de/-/en/HT-SF200-Cha...
meni osebno soliden. Zaradi mer in 2.1. Na daljincu cela znanost nastavitev.
polde

kody ::

axl13_27 ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima ali je pri soundbarih važno ali ima tudi zvočnike za zadaj (hrbet). Ker vidim, da jih nekateri imajo, drugi pa ne. Imel bi čimboljši približek prostorskega zvoka.
Nagibam pa se k nakupu yamaha yas-209 ob sony lcd xh90...

Hvala.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

axl13_27 ::

Vidim da sony ht-g700 kar zmaguje kar se tiče prostorskega zvoka ... (saj po testih ...) :)

kody ::

Sony G 700 ali Samsung Q70T

Ne znam bit pameten

Isotropic ::

a ste soundbare, zvočnike itd. kaj kalibrirali glede na sobo (in pozicijo poslušalca) ali ne?

axl13_27 ::

Odlocil sem se za soundbar Samsung q70t. Trenutno imam povezano HDMI arc in lcd HDMI arc, ker je veliko mnenj me zanima je ta opcija v redu ali je boljse opticni kabel?

Je kje kakšen trik glede povezljivosti oziroma sinhronizacije z lcd Sony xh90? Zdaj sicer na tv daljincu upravljam glasnost na soundbar , vendar nista popolnoma sinhronizirana (na lcd glasnost 0 na soundbar se vedno cca 20)

Hvala :)

NejcSSD ::

Vredu imaš povezavo... Imam pa jaz filipsa in filips soundbar (oboje starejše) in tudi ni syncano glede glasnosti...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

scipascapa ::

kody je izjavil:

Sony G 700 ali Samsung Q70T

Ne znam bit pameten


glede na ceno sony, če pa imaš denar q70t.

axl13_27 ::

kody je izjavil:

Sony G 700 ali Samsung Q70T

Ne znam bit pameten



Jaz sem se tudi odlocal med tema dvema... na koncu sem se odlocil za samsung... cena ista oz. podobna, samsung nekoliko boljsi zvok, sw (testi) in pa moznost Bluetooth in dodatno povezovanje zvocnikov ... za sorround sta dobila oba oceno 10 :)

krco77 ::

Lep pozdrav,

Zanimam se za tele zvočnike 5.1 sistem, mam budget za ene 200€. Ne rabm neki profesionaln zvok. 8-) Za na XH9096 prklopt bi vrjetn bli dobri? :PČe kdo mogoče kej več ve o teh zvočnikih.. Hvala za odgovore. ;)

https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

NejcSSD ::

Jaz bi gledal minimalno da podpira Dolby Atmos... Ta je čist basic pa košta 200
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Wazzock ::

Izbiram med, primarno za gledanje filmov:

Samsung HW-Q700A 390EUR

TCL TS81232 340EUR

Nagibam se k TCL-ju, ker ima dejansko up firing speakerje za dolby atmos, vendar je dosti nerazširjena zadeva in ni nekih reviewev. Pokasiral je EISA 2022 nagrado, če to kaj šteje.

Ali mogoče kaj tretjega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wazzock ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri soundbar

Oddelek: Kaj kupiti
388665 (440) Kalamarus
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275537 (992) Škorc
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486422 (5175) edi45
»

Nakup zvočnikov za TV

Oddelek: Kaj kupiti
101612 (1108) Hoden

Več podobnih tem