» »

Ali je možno, da je zvok divx-a kot na dvd filmu? Pri meni je podobno!!!

Ali je možno, da je zvok divx-a kot na dvd filmu? Pri meni je podobno!!!

SisQ ::

Hej folk!

Zadeva je takšna, da sem inštaliral nove driverje za ALC650 integrirano zvočno, in mi sedaj igrajo vsi zvočniki (5.1) pri poslušanju glasbe in divx-ih.
Z originalnimi s CD-ja mi niso. Prav tako mi pri divx-ih delajo zvočniki podobno kot pri DVD-jih (spredaj-zadaj ipd).

Ali je to sploh možno??!!8-O 8-O

Prav tako se mi sedaj odpre možnost pri GP4, da vključim EAX, več zvočnikov in 3D acceleration...
Z starimi driverji teh opcij nisem mogel vključit.
Sedaj se lepo slišijo efekti pri vožnji skozi tunel in v garaži ipd...

Kakšna je razlaga za to ENKRATNO izboljšavo!! 8-O :)) :D


simonchelo ::

To je predvsem odvisno od tega ali je zvok mono ali stereo! Če je zvok stereo, bi ti ga moral skoraj vsak procesor 5.1, 6.1 in vsi enakomerno razdeliti na zvočnike! Tako da se bo zvok slišal iz vseh zvočnikov.

Razlika pri divx in DVD je, da DVD podpira DTS in pa dolby pro logic, Divx pa ponavadi samo v stereo načinu!

Se pravi pri divx filmih Procesor poljubno razdeli kaj bodo kateri zvočniki igrali in kako, Pri DTS in DOLBY PRO LOGIC pa je to že točno določeno! Za tako izboljšavo je vzrok verjetno to, da imaš sedaj vedno vklopljen stereo način!

Tok ti jest lohk pomagam, za kej več pa praši kšnga k se s tem ukvarja!

Zgodovina sprememb…

SisQ ::

To me predvsem zanima zato, ker mi na začetku, ko sem kupil zvočnike ni tako delovalo in so vsi trdili, da je to normalno,...sedaj pa ne vem več kaj je normalno in kaj ne.

Pa stereo oz. mono nisem nič preklapljal.


cekr ::

V nastavitvah poglej, koliko zvočnikov imaš vklopljenih.
Pa poglej, če imaš mogoče vklopljene kakšne efekte.
Je pa res, da so zadnje Realtchove gonilnike kar precej popravili, ker so bilo od začetka pravi podn. Čeprav vizuelno so pa še precej daleč od Creativa. Sicer pa, važno je, da zadeva deluje tako kot je potrebno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Rambo ::

Divx filmi že imajo(nekateri) AC3 zvok (5.1). Potegni si z neta AC3 filter.
Še povezava: http://www.dvd.box.sk/index.php?pid=sof...

Dusan_HD ::

glejte.. mam sb live 5.1 z kXproject driverji.

Divx filmi (navadni) ki imajo zvok v MP3 formatu pri meni igrajo PREVERJENO v dolby pro logicu. zadeva rula. od zacetka so me tudi vsi prepricevali da bo samo stereo. Mam tudi nekaj mp3k (sampli), kjer je ocitno da se da iz 128kbit mp3ke dobit nazaj ven dolby soround.
.. in tako pri meni igrajo eni mp3divixi boljse kot kak ac3 divx.... No.. Star Trek 10 - Nemesis je pa zakon v ac3

raY_

SisQ ::

Hej folk!

Da ne bo kdo mislil, da je kaj narobe, ampak je le to, da je sedaj enkraten zvok z novimi vozniki.
AC3 filter imam inštaliran.

Stereo-mono v nastavitvah ne morem nastavljat. Je brez te opcije. 5.1 pa sem imel vedno nastavljeno, vendar je do sedaj igralo vseh 6 zvočnikov samo pri DVD, sedaj pa pri vseh zadevah. Dodatne efekte tudi nisem vklapljal. Enostavno so ti vozniki PRAVI. :D

Sedaj je tudi divx-e užitek gledat.


Dr_M ::

Divx filmi (navadni) ki imajo zvok v MP3 formatu pri meni igrajo PREVERJENO v dolby pro logicu.
seveda da mas, sej to so mel tut nekateri filmi na video kasetah. fora je v tem, da ma pro logic zadi samo en kanal. spredi mas normaln stereo, zadna dva zvocnika sta pa mono. to je pac navidezni 3d sound in je dalec od ac3 (dolby digital) ali se dalj od DTS.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trancedeejay ::

No naj jaz se malo bolj pojasnim.v Dolby pro logic spila vse kar je posneto stereo,se je nekaterim sedaj razjasnilo?Tudi v Dolby pro logic 2 spila na stereo,vendar na vseh 5 kanalov.Dolby digital in DTS je pa zgodba zase,saj je koda zapisana na samem DVD-ju.
Have a nice Day

Matt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455309 (3624) jRk0
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333903 (2863) Trancedeejay
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122329 (2060) link_up
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537817 (6572) gumby
»

Zvočniki 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71175 (1066) gumby

Več podobnih tem