» »

Remote zaposlitev

Remote zaposlitev

marjan_h ::

Ali kdo dela za tujino iz Slovenije?

Kako ste dobili zaposlitev?

Hvala za odgovore. :)

user4683 ::

Jaz sem "zaposlen" prek s.p. za amerisko firmo (full time - 40h/teden). Najprej sem za njih nekaj mesecev delal na enem projektu, potem pa je to prerastlo v full time z equityjem, bonusi, dopusti itd in traja ze dobra 3 leta. Na njih sem naletel na nekem freelance portalu.

Invictus ::

Kdor išče, ta najde.

Osnova je fajn napisan Linkedin profil, potem pa imaš malo mnoštvo strani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

marjan_h ::

Ja, vendar nekako ti portali kot so upwork je preveč konkurence. Verjetno dobijo delo samo tisti s veliko delovnimi izkušnjami in, ki ponudijo svojo storitev ceneje.

Kaj pa začetniki? Veliko sem videl tudi oglase na stackoverflow, kjer niso toliko zahtevni. Tam napišeš CV in pošlješ na uradni mail?

eric_cartman ::

Najbolj pameten nasvet, ki ga je sicer dal tudi administrator tega foruma Gandalfar je, da se kot novinec ne lotevaj freelance oz. samostojnih projektov.

In se popolnoma strinjam z njim. Izkušnje si pridobi v nekem podjetju. Potem pa se pojdi še solo freelance kariero. Pa si itak daš med reference projekte, ki si jih oddelal v neki firmi. To je za začetek mnogo boljše, kot da bi čisto iz nule začel na neki freelance strani.

Poleg tega je tudi to, da lahko hitro zafrkneš kakšen projekt. Dobiš slabo referenco in potem se lahko samo še brišeš dol iz strani, ker te ne bo več noben povohal.

user4683 ::

eric_cartman je izjavil:

Najbolj pameten nasvet, ki ga je sicer dal tudi administrator tega foruma Gandalfar je, da se kot novinec ne lotevaj freelance oz. samostojnih projektov.

+1

Poišči službo, naberi si real-life izkušenj. Poleg tega pa se loti še kakšnih lastnih projektov in jih tudi dokončaj. Takšni projekti so lahko tvoja najboljša referenca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do dela na daljavo v ITju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6713895 (6336) showsover
»

Iskana in donosna področna za Freelance

Oddelek: Loža
61992 (1676) dasf
»

Freelance programiranje - prihodki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7124669 (20218) krofeta
»

Freelance

Oddelek: Programiranje
296808 (5809) BluPhenix
»

Freelance spletno programiranje (npr. elance.com)

Oddelek: Programiranje
224235 (3055) brez-imenko

Več podobnih tem