» »

Asp.net in client side scripting

Asp.net in client side scripting

papasmrk ::

Pozdravljeni,

že nekaj časa "živim" v asp.net svetu kar se tiče spletnih aplikacij. Včasih so se spletne aplikacije izvajale na serverski strani in so bili web forms neka udobna kombinacija med hitrostjo razvoja in funkcionalnostjo. Danes je tak pristop zastarel in če hočem, da se koda izvaja na clientu je potrebno telovaditi z AjaxToolkitom. Torej ajaxtoolkit mi ni všeč, koda hitro postane štorasta. Koncept MVC mi je delno všeč, vendar nimam čisto pravega občutka kaj se dogaja behind the scene.
Trenutno sem se lotil nekega novega projekta tako, da vso html kodo manipuliram z JQuery, medtem ko asp.net rabim samo zato, da iz clienta z ajax requestom pokličem rest service in tako pridobljene podatke naprej premetavam z JQuery-jem.

Je kombinacija jquery+ajax in asp.net za rest service uredu pristop? Ima kdo kakšne izkušnje kako učinkovito uporabiti asp.net in prestavit dogajanje iz server na client side?

Hvala za odgovore
Za komentiranje se moraš prijaviti

AndrejS ::

Greš z časom naprej in uporabiš aspnet core + aurelia.

mm&r ::

Še en glas za predlagano kombinacijo.
Tudi v kombinaciji z ASP.NET MVC/WebAPI gre.
Jaz osebno uporabljam za server side ServiceStack na clientu pa Aurelio.

kingsix ::

IMO Aurelia ni za nekega začetnika...ima zelo majhen community in težko kaj najdeš etc. Angular 2 je v tem pogledu boljši... My 2 cents..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML in CSS v Visual Studio 2017

Oddelek: Programiranje
91282 (820) Stari89
»

JS frameworks: knockoutJS, angularJS, react, ...

Oddelek: Programiranje
416832 (3677) kuall
»

MVC vs. Angular

Oddelek: Izdelava spletišč
122468 (2058) kod
»

jquery ajax webservices asp.net

Oddelek: Izdelava spletišč
141174 (989) sas084
»

PHP ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
352856 (2181) MrBrdo

Več podobnih tem