» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
34 / 53
»»

Gregor P ::

Šele po ene 2.200 prevoženih km sem moral skorajda istočasno zamenjati obe zračnici, ki sta počili le zaradi notranjega trenja pri obrabljenih pnevmatikah; tako da praktično ni nobene potrebe po dodatnih preventivnih zadevah.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vesolje ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Torej realno imas 60% razpolozljive baterije.


Ne. Če polniš od 5-95 % imaš 95 % kapacitete. Če polniš od 10-90 % pa 90 % kapacitete. Na manj greš takrat kadar tisti dan nimaš take potrebe po dosegu.

;-) je izjavil:

Tečni ste z baterijo, tudi če jo polniš skos na max bi zdrzala tam 10.000km bp glede na izkusnje na tujih forumih. Strošek menjave pa tudi ni pol skutercka tako da je brezpredmetno bilokaj pazit in o tem debatirat ker bodo vase minute stale vec kot baterija.


Če baterijo malo paziš ni to praktično nič dela. Skoraj nič dela, nova baterija pa stane 100 EUR, ni to zastonj, to je pol mobitela recimo.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz tukaj bolj apeliram na avte. Kaj imajo polnilci kaksen omejevalnik, da ti recimo napolni na 80% in potem prekine napajanje?


Da, imajo (vsaj pri Tesli vem da imaš drsnik z katerim nastaviš do koliko procentov ti fila). Tesla priporoča da se za splošno rabo večino časa filaš do 90 %, kadar pa je potreba po dosegu tisti dan večja kot 450 km (večino dni se v resnici peljemo manj kot 450 km), šele takrat nastaviš na 100 % in imaš 500 km dosega. Hitro polnjenje ti pa v 20 minutah nafila za 300 km dodatnega dosega in to lahko ponavljaš kolikokrat te je volja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vesolje ()

Vesolje ::

**Typo ker sem ves zaspan še pisal ob pol petih ponoči: Če filaš od 5-95 % imaš 90 % kapacitete, če pa filaš od 10-90 % imaš pa 80 % kapacitete.

ToniT ::

Gregor P je izjavil:

Šele po ene 2.200 prevoženih km sem moral skorajda istočasno zamenjati obe zračnici, ki sta počili le zaradi notranjega trenja pri obrabljenih pnevmatikah; tako da praktično ni nobene potrebe po dodatnih preventivnih zadevah.


Dokler nisem dal Slima v zračnice, sem moral skoraj vsak mesec flikati zračnice. Po tistem sem moral zamenjati samo zadnji plašč in zračnico zaradi obrabljenosti. Trenutno imam narejenih 2370 km.

bernikm ::

ToniT je izjavil:

bernikm je izjavil:

Živjo

Za vse ki ste že uporabili Slime. Razmišljam da bi ga dal preventivno v zračnico da recimo če povozim kaj zračnica ne bi spustila. Kaj menite bi to šlo ali velja samo takrat ko dejansko že spusti in daš notri to tekočino da zaflika.
Tle je videti primerna za zračnice
https://www.mimovrste.com/zunanjost-voz...

Hvala

Jaz uporabljam ta Slime v linku. Daj ga v zračnico preden ti spusti. Deluje preventivno.


Hvala. Saj tega sem imel namen kupiti, piše da je prav za zračnice https://www.mimovrste.com/zunanjost-voz...
Koliko se ga pa da v zračnico ? Imam 2 skiroja pa bi dal v vse 4 gume. Tale je ta velika doza 473ml bi moralo biti verjetno dovolj za vse 4 ali ne ?

ToniT ::

Doza bo dovolj. Na flaški so navodila, koliko ga je potrebno dati v posamezno zračnico. Nekje sem zasledil, da je to 57ml.

bernikm ::

ToniT je izjavil:

Doza bo dovolj. Na flaški so navodila, koliko ga je potrebno dati v posamezno zračnico. Nekje sem zasledil, da je to 57ml.


Hvala. Potem bo več kot dovolj za 4 gume :-)
Se pravi zračnico spustiš, nafilaš notri in napumpaš nazaj.

bero386 ::

Spoštovani
Sem nov na forumu, upam, da mi lahko svetujete.
Kupujem nekaj takega

https://m.de.aliexpress.com/item/400025...


Torej, da je oz. ima:
- tri ali 4 kolesa, če je tri, da je razmak med prednjima kolesoma večji radi ravnotežja ( težko pokreten, pravzaprav bergle )
- sedež
- zložljiv
- lahek
- realen doseg cca. 15-20 km

Ali je ta iz linka za kaj, kje cenejši, kakšna alternativa ? Pride z našim vtikačem 220V? Tega lahko pošljejo iz Španije, dostava v rouku1 tedna. Potrebno tole registrirat?

Ali pa neki takega, sami je dostava cca 2 meseca s kuponom cca 600 eur plus sedež
https://m.banggood.com/LANGFEITE-L11-20...

Vaši predlogi?

Hvala
Lp

ToniT ::

bernikm je izjavil:

ToniT je izjavil:

Doza bo dovolj. Na flaški so navodila, koliko ga je potrebno dati v posamezno zračnico. Nekje sem zasledil, da je to 57ml.


Hvala. Potem bo več kot dovolj za 4 gume :-)
Se pravi zračnico spustiš, nafilaš notri in napumpaš nazaj.

Tako je...

gregap ::

Zdravo ima kdo rang skiroja ZERO 10X. Se zanimam za nakup iz aliexpressa, za 52v23ah LG in hidravlične zavore 1580€. Pri nas poslal povpraševanje firme Robo, Eco Drive in so cene okrog 2000€ za omenjeni model. Zanima me če naročim iz aliexpressa ni potrebo plačati carine in ddvja. Sicer prodajalec trdi da je no tax. Lp

rikta ::

Zdravo
imetnik pro_ja. Odklenjen z verzijo od Gonke. Do vceraj oz. po 500km se je makina kar sama vzgala. Moped ni bil v voznem stanju. Pripeljem se nekak stem da sem imel ma gasu+on/off. Pregledam kaj bi lahko blo in bojda vlaga. Ocistim kontrolnik. Nic. Skratka se ga ne da ugasniti niti prizigati. BT ne dela in nimam nobene sanse da vsaj zaflesham. Ali naj zamenjam dushboard, ali bi lahko bla napaka kje drugje? Hvala.

reeves ::

Probaj reset: bremza+gas+on/off gumb. Če še nisi probaj odklopit baterijo za nekaj sekund. Če je napaka softverska in to ne pomaga ti preostane samo še ST-link.

Za vlago pa preglej on/off gumb. Je šibka točka za vodo.

rikta ::

reeves je izjavil:

Probaj reset: bremza+gas+on/off gumb. Če še nisi probaj odklopit baterijo za nekaj sekund. Če je napaka softverska in to ne pomaga ti preostane samo še ST-link.

Za vlago pa preglej on/off gumb. Je šibka točka za vodo.

Kontroler sem ocistil kot na videu. Reset treh gumbov nic. Baterijo izklopil veckrat iz napajanja. Menda gre za softwersko napako ker nobena aplikacija se ne poveze s skirco. Voznja z njo je nic v primerjavi od prej. Komaj da gre. Ko pa dam napajanje nazaj ponovno se vklopi izklopi kar sama. BT pa nikakor ne gre. ST link ne vem ce bo slo. Nisem nek elektronik. Probal bom baterijo porabit do konca da preverim ce bo boljse. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rikta ()

zakogris ::

zdravo zanima me ali ima kdo ta električni skiro ali res doseže hitrost 55 km h prosim za čim več mnen
https://www.evozilo.com/izdelek/sxt-ele...

sandmat ::

zakogris je izjavil:

zdravo zanima me ali ima kdo ta električni skiro ali res doseže hitrost 55 km h prosim za čim več mnen
https://www.evozilo.com/izdelek/sxt-ele...

nočeš se s tem vozit 55kmh. že 30kmh je za to velikost gum občasno samomor s pločniki in luknjami na cesti.

Gregor P ::

Za to se kupi potem vsaj nek moped ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hojnikb ::

sj tut na tipicnem mopedu je kej veliko nad 50kmh dost samomor..
#brezpodpisa

;-) ::

Že 35 na šaomiju je preveč ko vozis kje po plocniku kjer so uvozi in te na drugi strani ceste caka 2cm rob plocnika si vedno v paniki :)

Je kr stresna voz ja s tem sranjem, sem mislil da imaš manj dela in rwzmišljanja.

rikta ::

Ali kdo od vas ima odgovor na tole vprasanje? Glede na to,da skirca ne da nicesar od sebe pri on/off, ter da se kontroler LCD zaslon vklopi le ob vklopu napajanja pomeni, da moram zamenjati LCD? Bluetooth povezava sploh ne dela. Ce jo vozim hitrost je nikakva in se med voznjo ugasa. Iscem podoben primer in nicesar ne najdem. Vsak nasvet je dobrodosel. Hvala.

;-) ::

Kera skirca pa?

rikta ::

;-) je izjavil:

Kera skirca pa?

365 pro
Cis je zmesana...

Gregor P ::

Si kaj spreminjal FW?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

rikta ::

Sprva se je skirca sama vklopila. Toi je blo cudn. Ko sem stopil nanjo se ni premikala. Edino kombinacija on_off+gas. S povezavo na MI app me je app opozorila na nov FW. Naredim Update v upanju da bo bolje in potem tole. Tako da zdaj ne vem kaj je gor ker BT ne dela in ni moznosti povezave z ostalimi 3th party appsi. Reset treh gumbov nic. Izklop baterije nic ne pomaga. Pustim pri miru in se kar sama vklaplja izklaplja. Opazil sem pa nacet kabl pri zadnji lucki pod blatnikom ampak ne toliko da bi bil razcefran. Le izolacija ki jo bo treba zascititi.
Zdaj ne vem ali zamenjat lcd ali je kak slabsega. Vse kable sem preveril. Vse ok. Mal zoprno.

rikta ::

Reseno. Ce bo kdo imel tezavo z bluetoothom in ce se ne more vezat na Xiaomija naj zamenja telefon.:) Dijagnosticira kateri FW ima in naj flesha. Pri meni je
updateao na 1.7.1. ki stvarco upocasni. Zato pa 1.7.1. se ni izkazal. GONKA blesti.
On the road again...jihaaa.

Snegec ::

Pozdravljeni,

Predvidevam, da so vsi teli električni skiroji narejeni na isto vižo in je trajanje baterije in skupen domet na eno polnjenje odvisen od tega kje voziš in teže potnika/voznika.

Koliko ste v povprečju težki? Recimo, če ima skiro 100kg max obremenitve voznika, najbrž je precej razlike če je voznik 100kg ali pa 40kg in če se voziš po dobro preplastenem asfaltu ali pa betonskih ploščah.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

kuglvinkl ::

Jap je razlika.
Your focus determines your reallity

Snegec ::

Torej, če je razlika, zakaj praktično nobeden v tej temi ni omenil svoje teže? ;)
(glede podlage razumem, da najbrž celotna pot dometa ne more bit v idealnih pogojih)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

kuglvinkl ::

Ja keistus, kaj bos pa naredil? Shujsal? :)
Your focus determines your reallity

Kosek1 ::

kuglvinkl je izjavil:

Ja keistus, kaj bos pa naredil? Shujsal? :)


Še je čas, da shujša. :)
Tudi avto bo manj porabil.

hojnikb ::

kuglvinkl je izjavil:

Ja keistus, kaj bos pa naredil? Shujsal? :)

Yup.
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

Zarad skiroja?
Your focus determines your reallity

freesty ::

Evo jaz jutri stestiram Xiaomi m365 pro domet. Ko pridem na cilj se se zvagam. Bom vse napisal + pritisk v gumah, da ma potem folk za reference. Bom se pa peljal od 100% do 0% baterije v eno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kosek1 ::

freesty je izjavil:

Evo jaz jutri stestiram Xiaomi m365 pro domet. Ko pridem na cilj se se zvagam. Bom vse napisal + pritisk v gumah, da ma potem folk za reference. Bom se pa peljal od 100% do 0% baterije v eno.


To bi bil zares dober izhodiščni podatek. :)

reeves ::

Jest mam 105kg. Dometa nisem dejansko preverjal, sem pa naredil 25 km (na Pro-ju) enkrat, ko sem dejansko izpraznil baterijo In gledal na app. Takrat sem imel še navadne gume napumpane na 3,5 bara. S CFW (povečana moč in max. hitrost 33km/h).
Sedaj je vse isto razen, da je skiro cel zategnjen in zjahan od nesreče pa gume sta obe solid. Nisem pa opazil kakršnegakoli hitrejšega praznjenja baterije.

Kolikor pravijo kolegi ima Pro nekje 30km realnega dosega. Malo manj, če imaš 100 kil pa malo več, če imaš 50 kil.

Oglaševan domet je testiran na 15km/h v Eco, konstantna hitrost, brezveterje, popolna ravnina in 70kg obremenitve. Tako, da v praksi ni dosegljiv.

Kvinta ::

Torej, če je razlika, zakaj praktično nobeden v tej temi ni omenil svoje teže?


Zato kr majo vsi 100+ kg pa so užaljeni če morjo povedat :O
A.C.A.B

Marko40 ::

freesty je izjavil:

Evo jaz jutri stestiram Xiaomi m365 pro domet. Ko pridem na cilj se se zvagam. Bom vse napisal + pritisk v gumah, da ma potem folk za reference. Bom se pa peljal od 100% do 0% baterije v eno.


Kul ideja :)

Nekaj nasvetov preden narediš test:

-gume napolni na 4,5 bara, to je še v rangu specifikacij in je popolnoma varno (tudi jaz jih imam napolnjenje na 4,5 bare).
-vozi čim bolj konstantno in zberi tako traso da bo popolnoma brez bremzanja.

Poročej rezultate. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko40 ()

freesty ::

Marko40 je izjavil:

freesty je izjavil:

Evo jaz jutri stestiram Xiaomi m365 pro domet. Ko pridem na cilj se se zvagam. Bom vse napisal + pritisk v gumah, da ma potem folk za reference. Bom se pa peljal od 100% do 0% baterije v eno.


Kul ideja :)

Nekaj nasvetov preden narediš test:

-gume napolni na 4,5 bara, to je še v rangu specifikacij in je popolnoma varno (tudi jaz jih imam napolnjenje na 4,5 bare).
-vozi čim bolj konstantno in zberi tako traso da bo popolnoma brez bremzanja.

Poročej rezultate. :)


Trasa je ze dolocena. Gume bom napolnil na 4,2 bara po stevcu, potem pa se malo izgubi, ko pac ventil dol vzames. Takda cca 4,1 bara.

Bom pa sel od zelezniske v Mbju proti Murski Soboti. Pa da vidimo kak dalec pridem :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

;-) ::

Meni pa se na 365 zgornji srafeki belance skos odvijejo. In potem miga levi desno.

Ta teden praznem do 100 na relaciji Rab-Lopar jutri vrjetno ne ker bo slabo vreme baje.

freesty ::

;-) je izjavil:

Meni pa se na 365 zgornji srafeki belance skos odvijejo. In potem miga levi desno.

Ta teden praznem do 100 na relaciji Rab-Lopar jutri vrjetno ne ker bo slabo vreme baje.


Posnami pot s kaksno aplikacijo. Upam, da bo jutri zdrzalo vreme ti 2 uri vmes, ko mam plan it na pot :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

;-) ::

Vsekakor mislim pot spremljat z gps uro in nastavit na kolesarjenje.

Matevz96 ::

;-) je izjavil:

Meni pa se na 365 zgornji srafeki belance skos odvijejo. In potem miga levi desno.

Ta teden praznem do 100 na relaciji Rab-Lopar jutri vrjetno ne ker bo slabo vreme baje.


Malenkost rdečega locktita pa bo rešeno.
#hooldthedoor

hojnikb ::

kuglvinkl je izjavil:

Zarad skiroja?

Ja, zakaj ne? Mislim, razlog za to bi ti lahko bil se kaj druga (zdravje, pocutje?!) ampak ce se povecas doseg skiroju, je pa se tolk bols. I see no problem here.
#brezpodpisa

aborko ::

Sem vceraj sel 15km s el. skirojem, ker sem imel en sestanek in nisem hotel biti prešvican. Ni to zame, pot se je vlekla, časovno niti nisem bil toliko počasnejši kot s kolesom, ampak po dolgi ravnini se zdi da greš počasi in nič ne moreš, čeprav se 25-30 pelješ in je ... dolgčas, pač stojiš gor ko pr maši, na koncu sem že pete čutil. Pri kolesu goniš, skačeš na robnike, če se ti zdi prepočasi pač bolj zagoniš, uglavnem nikoli dolgčas. Tudi pri električnem kolesu! Se ustavim z el. skirojem pri semaforju, ugotovim da sploh ni vroče in da bi komot šel s peciklom, se ozrem in vidim, da jih za mano čaka ene 5 s pecikli, od tega 2 upokojenki, sem imel takoj slabo vest. Ne predstavljam si da bi mel še vamp, pa to te je ja sram pred folkom se švercat na štrom.

Kosek1 ::

aborko je izjavil:

Ni to zame


Nekateri enostavno niso rojeni za električni skiro. :)

kuglvinkl ::

Kosek1 je izjavil:

aborko je izjavil:

Ni to zame


Nekateri enostavno niso rojeni za električni skiro. :)


Ja, aborko žal ni. Mislim kakšni problemi...
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

aborko je izjavil:

Sem vceraj sel 15km s el. skirojem, ker sem imel en sestanek in nisem hotel biti prešvican. Ni to zame, pot se je vlekla, časovno niti nisem bil toliko počasnejši kot s kolesom, ampak po dolgi ravnini se zdi da greš počasi in nič ne moreš, čeprav se 25-30 pelješ in je ... dolgčas, pač stojiš gor ko pr maši, na koncu sem že pete čutil. Pri kolesu goniš, skačeš na robnike, če se ti zdi prepočasi pač bolj zagoniš, uglavnem nikoli dolgčas. Tudi pri električnem kolesu! Se ustavim z el. skirojem pri semaforju, ugotovim da sploh ni vroče in da bi komot šel s peciklom, se ozrem in vidim, da jih za mano čaka ene 5 s pecikli, od tega 2 upokojenki, sem imel takoj slabo vest. Ne predstavljam si da bi mel še vamp, pa to te je ja sram pred folkom se švercat na štrom.


Haha saj to, ko si tak modern, da te je ze sram, ko te upokojenec prehiteva.

aborko ::

Imam odklenjenega m365, praktično vse na max,gume na 4+ bare, nikoli ne gre 34, gre pa okoli 30 po GPS , pa še to prvih 5 minut, dokler je baterija še polna, ko je pod 50% je opazno manj moči/hitrosti. Pač max speed je vezan na napetost, ko 1x odstraniš omejitev ne moreš kaj veliko več čarat, razen če dodaš zaporedno še npr 2S baterije. Da ne bo pomote si tudi kaj veliko hitreje ne bi želel iti s skirojem, me je že parkrat konkretno prestavilo ko sem pri hitrosti povozil kak kamenček, pač te mini 8,5" gume so res konkreten minus proti 26 ali 28" peciklu.
Zame je el. skiro res super uporaben v kombinaciji z avtom, da se ni potrebno drkat po centru z avtom. Če pa imam izbiro, bom vedno vzel ali el. kolo ali navadno kolo.

Kvinta ::

Če si doma nekje kjer ni dosti robnikov al pa je dosti lepo urejenih kolesarskih stez al pa si kje na Venice beachu kjer je kilometre in kilometre ravnina al pa že v Riminiju je ok pol to pride v poštev ,jaz mojga e-kolesa ne zamenjam za noben skiro.

Me resno zanima kak je ,če se moreš pelat po recimo 500m tlakovcev tistih starih ne teh novih ko so gladki ko šipa.

Bi si ga pa kupil recimo za vožnjo po večjih trgovskih centrih ala Bauhaus kr tam se kr nahodiš :))
A.C.A.B

Unava1lable ::

Pri 4 bar tlaka težko rečeš da zračnica blaži udarce kot pri 2 - 3 barih, kar je v tem primeru veliko bližje solid gumi.

Kvinta ::

Dobro ajde vsakemu svoje jaz ne stojim rad namiru pa ,ko sem probal me je zanašalo levo in desno ko da sem pijan res pa je da ni bil to neki profi skiro pa vseeno nisem bil ravno ziher tak da ,če že raje rikša :)
A.C.A.B
««
34 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911048 (8259) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817456 (5108) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824593 (4422) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem