» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
30 / 53
»»

sandmat ::

(Skoraj) vse baterije so kitajske. Za razliko od tistih v laptopih navadno te za skiroje (lipoly, lifepo4) delujejo desetletje z minimalnimi izgubami.

Stokarino - preveri kaj se dogaja na samem battery packu. Verjetno je kaka celica mrtva.

Kosek1 ::

Stokarino je izjavil:

Meni m365 po slabih 2kkm že zelo peša (doseg/baterija), slabih 10km+- max.


Naloži N365 tools

https://external-preview.redd.it/Gw1iYo...

Kosek1 ::

Kosek1 je izjavil:

Stokarino je izjavil:

Meni m365 po slabih 2kkm že zelo peša (doseg/baterija), slabih 10km+- max.


Naloži N365 tools

https://external-preview.redd.it/Gw1iYo...


Popravek: m365 tools
https://play.google.com/store/apps/deta...

Stokarino ::

Kosek1 je izjavil:

Kosek1 je izjavil:

Stokarino je izjavil:

Meni m365 po slabih 2kkm že zelo peša (doseg/baterija), slabih 10km+- max.


Naloži N365 tools

https://external-preview.redd.it/Gw1iYo...


Popravek: m365 tools
https://play.google.com/store/apps/deta...


Ponavadi vozi 80kg z nahrbtnikom, vsak dan v eno smer tudi cca 300m rahlega klanca. Imam pa polne pnevmatike ja. Iz aplikacije se mi pa ne zdi da bi bilo kaj kritičnega z baterijami.

Našel sem nekoga ki opravlja Merjenje kapacitete baterije samo po moje je 'najcenejša' rešitev menjava baterije, ker je precej plug 'n play zadeva.

 m365 tools

m365 tools

valdo ::

Stokarino je izjavil:

Iz aplikacije se mi pa ne zdi da bi bilo kaj kritičnega z baterijami.

Ja celice so lepo enakomerno "prazne",
baterije 18650 imajo "optimalno" delovno napetost 3,7-4,2V
vsi tvoji členki so pod to vrednostjo.
Napolni baterijo, preglej tedaj členke in bo boš bolj siguren kaj ti je za narediti.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

Kosek1 ::

Stokarino je izjavil:

Imam pa polne pnevmatike ja.


Sem bral na forumih, da tresenje s polnimi pnevmatikami škoduje. Zjebejo se kontaktki. Te je kdaj ujel dež?

reeves ::

Kosek1 je izjavil:

Sem bral na forumih, da tresenje s polnimi pnevmatikami škoduje. Zjebejo se kontaktki.

To sem tudi jaz bral, da. Tudi na tem forumu. No, ko sem dal gor solid gume sem ugotovil, da je razlika med pravilno napolnjenimi gumami (3,5 bar) in solid minimalna. Vsi kontakti še držijo.
No, tudi če bi res šel kontakt se ga samo prilota nazaj. Majhna cena za brezskrbno vožnjo.

Kosek1 je izjavil:

Te je kdaj ujel dež?

Osebno se dežju sploh ne izogibam, razen, če res konkretno ščije. Drugače se vedno vozim po dežju. Imam silikonski pokrov za display pa luknjo od ventilčka na sprednji gumi sem prelepil. Zaenkrat ni težav.

Pri meni!!! Ne pravim, da pri drugih ne bodo.

Sneznik ::

St235 je izjavil:

predi je izjavil:

Policist bi se moral ravnati po 111. (4) v ZPrCP pa se iz nekega razloga ni. Dejstvo je, da reevesov e-skiro ne bi smel biti udeležen v cestnem prometu po 97. (5), kar jim je tudi priznal (posredno), če prav razumem njegov zapis. Sreča v nesreči.


Kar na noben način ne spremeni odgovornosti voznice in dejstva, da je povzročila nesrečo s tem, ko je neprevidno zavila desno in mu odvzela prednost.

To, da bi reeves tudi plačal prekršek tega ne spremeni.

Koliko je potem omejitev? 5km/h ali 25km/h?

omejitev v smislu koliko smeš vozit ne obstaja. Po trenutno veljavni zakonodaji je konstrukcijka omejitev hitrost pešca torej 5 km/h.

Električni skiroji, ki kontrukcijsko to presegajo (praktično vsi) pomenijo, da je uporabnik v prekršku. ampak to, da je uporabnik v prekršku ne razbremeni odgovornosti voznika, ki ga po vozi.


Zakaj vsi govorite neumnosti da je hitrost peščca 5 km/h? A to ste potegnili iz riti?!

V zakonu lepo piše: " Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In pešec se lahko giblje tudi 40 km/h če je to svetovni rekorder med šprintom. Ker ni definirano kateri pešec. Ampak 30 km/h šprint dosežejo pa tudi vsi normalni pešči. Skiro pa gre samo 25 km/h.

Tako da če je v zakonu določeno, da skiro ne sme it več od hitrosti s katero se LAHKO gibljejo pešči, to za skiroje POVSEM DRŽI in NI RES da so prepovedani po zakonu. So popolnoma dovoljeni. :)

Da o tem da so izredno uporabno, izredno EKOLOŠKO in priročno prevozno sredstvo s katerim ponavadi prej prideš na cilj kot z avtom sploh ne govorimo :)

Zakon: https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...

"(1) Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Cange ::

Pri slalomu je potrebno količke boksat, dvomim da bo policaj zadovoljen z izgovorom da gre sekirca 15kmh prepočas:))

Sneznik ::

Ni važno s čim je policaj zadovoljen ali ne, ali mu je žena dala ali mu pač ni, to nas ne zanima in ni važno. Važno je kaj pravi zakon.

V zakonu lepo piše: " Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In skiro (ki doseže največ 25km/h) ne preseže NAJVEČJE HITROSTI Z KATERO SE LAHKO GIBLJEJO PEŠČI. :)

To je vsa znanost. Po zakonu do skiroji dovoljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

Kosek1 ::

Sneznik je izjavil:


To je vsa znanost. Po zakonu do skiroji dovoljeni.


Malo poglej nazaj je eden plačal kazen. Je prilepljena še slikca. :)

Mislim, da si en odstavek spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

sandmat ::

Sneznik je izjavil:


Zakaj vsi govorite neumnosti da je hitrost peščca 5 km/h? A to ste potegnili iz riti?!

V zakonu lepo piše: " Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In pešec se lahko giblje tudi 40 km/h če je to svetovni rekorder med šprintom. Ker ni definirano kateri pešec. Ampak 30 km/h šprint dosežejo pa tudi vsi normalni pešči. Skiro pa gre samo 25 km/h.


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.

Tako kot te nihče ne lovi z radarjem na pločniku, se v tem primeru ugotavlja način vožnje glede na ostale objekte. Če boš šel 25km/h blizu pešca na pločniku, ti bo policaj upravičeno napisal kazen, ker se bo vsak pešec v tej situaciji počutil ogroženega.

TL;DR ne izvajat akrobacij mimo pešcev in bo vse ok. Električne skiroje imam že kakih 10 let (dobre stare 800W forze :D) in še nisem imel problemov s policaji.

Kosek1 ::

sandmat je izjavil:


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.


Pešec hodi, lahko se tudi ustavi in je še vedno pešec. Kje pa si našel definicijo" za tekač? :) hehe

reeves ::

Kosek1 je izjavil:

Malo poglej nazaj je eden plačal kazen. Je prilepljena še slikca. :)

Mislim, da si en odstavek spregledal.

Kazen dobiš tudi, če z legitimnim vozilom narediš prekršek, kajne?

Skiroji so dovoljeni. Dejstvo.

sandmat ::

Kosek1 je izjavil:

sandmat je izjavil:


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.


Pešec hodi, lahko se tudi ustavi in je še vedno pešec. Kje pa si našel definicijo" za tekač? :) hehe


glagolska osnova. Ni težko najti definicije kaj tekač dela po definiciji ;)

Kosek1 ::

Kje v zakonu.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/3-cl...

Za pešča oz. peško piše točno. :)

buttcrack ::

Pešec - oseba, ki se premika z lastnimi nogami, to je lahko hoja ali tek

Sneznik ::

Kosek1 je izjavil:

Sneznik je izjavil:


To je vsa znanost. Po zakonu do skiroji dovoljeni.


Malo poglej nazaj je eden plačal kazen. Je prilepljena še slikca. :)

Mislim, da si en odstavek spregledal.


Ničesar nisem spregledal. Če je plačal kazen je že sam neumen da jo je plačal, ne bi mu je bilo treba. Lahko bi se pritožil.

sandmat je izjavil:

Sneznik je izjavil:


Zakaj vsi govorite neumnosti da je hitrost peščca 5 km/h? A to ste potegnili iz riti?!

V zakonu lepo piše: " Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In pešec se lahko giblje tudi 40 km/h če je to svetovni rekorder med šprintom. Ker ni definirano kateri pešec. Ampak 30 km/h šprint dosežejo pa tudi vsi normalni pešči. Skiro pa gre samo 25 km/h.


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.

Tako kot te nihče ne lovi z radarjem na pločniku, se v tem primeru ugotavlja način vožnje glede na ostale objekte. Če boš šel 25km/h blizu pešca na pločniku, ti bo policaj upravičeno napisal kazen, ker se bo vsak pešec v tej situaciji počutil ogroženega.

TL;DR ne izvajat akrobacij mimo pešcev in bo vse ok. Električne skiroje imam že kakih 10 let (dobre stare 800W forze :D) in še nisem imel problemov s policaji.


NI RES kar praviš! Tekač je tudi pešec! ;) Piše da skiroji ne smejo preseči hitrosti s karero se lahko giblje pešec. Jaz sem pešec. Ali se lahko gibljem z hitrostjo 25 km/h? DA LAHKO SE gibljem z takšno hitrostjo. Tudi sam sem lastnik skiroja, ne ogrožam peščev in problemov z policaji nisem imel. Vendar treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Sneznik ::

sandmat je izjavil:

Kosek1 je izjavil:

sandmat je izjavil:


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.


Pešec hodi, lahko se tudi ustavi in je še vedno pešec. Kje pa si našel definicijo" za tekač? :) hehe


glagolska osnova. Ni težko najti definicije kaj tekač dela po definiciji ;)


Tekač je tudi pešec! Pešci se LAHKO gibljejo več kot 25 km/h. In skiroji ne smejo preseči hitrosti s katero se lahko gibljejo pešci. In jo ne presežejo! = skiroji so po zakonu dovoljeni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

OrkAA ::

So ti ze prej nalimali link https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/3-cl...

25. pešec oziroma peška (v nadaljnjem besedilu: pešec) je oseba, udeležena v cestnem prometu, ki hodi po cesti, pri tem pa lahko vleče ali potiska vozilo, ali se premika z invalidskim vozičkom s hitrostjo pešca ali tak voziček potiska, in oseba, ki uporablja za gibanje drugo prevozno sredstvo, ki po tem zakonu ni vozilo;


Sicer si pa poglej SSKJ za razliko med besedama "hoja" in "tek"

Sneznik ::

Sneznik je izjavil:

sandmat je izjavil:

Kosek1 je izjavil:

sandmat je izjavil:


Pešec pešači, tekač pa teče. Pešačit s 40km/h nismo še uspeli. Povprečno pešačimo s 5km/h, zato ta ocena, ki jo vsi uporabljajo. Če imaš daljše noge, lahko prideš do 6-7km/h, kaj dosti več pa ne.


Pešec hodi, lahko se tudi ustavi in je še vedno pešec. Kje pa si našel definicijo" za tekač? :) hehe


glagolska osnova. Ni težko najti definicije kaj tekač dela po definiciji ;)


Tekač je tudi pešec! Pešci se LAHKO gibljejo več kot 25 km/h. In skiroji ne smejo preseči hitrosti s katero se lahko gibljejo pešci. In jo ne presežejo! = skiroji so po zakonu dovoljeni.



Pe%C5%A1ec @ Wikipedia

"Pešec je oseba, ki potuje peš, hodi ali teče."

Intervju iz Dr. Mateja Markl iz Sektorja za preventivo in vzgojo v cestnem prometu:

"Tekači spadajo z vidika udeležbe v prometu med pešce, kar pomeni, da veljajo za njih enaka prometna pravila kot za pešce."

Tekač je tudi pešec! Pešci se LAHKO gibljejo več kot 25 km/h. In skiroji ne smejo preseči hitrosti s katero se lahko gibljejo pešci. In jo ne presežejo! = skiroji so po zakonu dovoljeni.

OrkAA je izjavil:

So ti ze prej nalimali link https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/3-cl...

25. pešec oziroma peška (v nadaljnjem besedilu: pešec) je oseba, udeležena v cestnem prometu, ki hodi po cesti, pri tem pa lahko vleče ali potiska vozilo, ali se premika z invalidskim vozičkom s hitrostjo pešca ali tak voziček potiska, in oseba, ki uporablja za gibanje drugo prevozno sredstvo, ki po tem zakonu ni vozilo;


Sicer si pa poglej SSKJ za razliko med besedama "hoja" in "tek"


NI RES KAR PRAVIŠ! Zakon ne ločuje med tekačem in pešcem neodvisno od tega kaj pravi SSKJ! V zakonu tekač spada pod PEŠCE. Zakon tekača posebej NE DEFINIRA! Pozanimaj se in ne govori bedarij!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Sneznik ::

Pešec je še vedno pešec pa če hodi ali če teče, v obeh primerih JE PEŠEC. Tudi sodna praksa pravi da tekač JE PEŠEC. Pravi " pešec je tekel (NE PRAVI tekač je tekel)! Pravi PEŠEC se je gibal v HITREM TEKU. (Pazi TEKU, NE hoji!)

"Poudarjanje, da obtoženec pešca ni opazil, glede na prometno situacijo in pogoje zaznavanja, da se je pešec čez prehod za pešce gibal v hitrem teku"

http://sodisce.si/vsrs/odlocitve/201203...

"Reakcijski čas 1,1 sekunde, na katerega se sklicuje

tožena stranka, pa se nanaša na primer (izvedenec ga je navedel v

dopolnilnem mnenju), ko bi pešec tekel preko ceste s hitrostjo 3,5

m/s"

http://www.sodnapraksa.si/?q=id:34972&d...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

OrkAA ::

Pozabljas, da krava je žival, ni pa vsaka žival krava.

To da se tekač lahko obravnava kot pešec, ne pomeni da se skiro obravnava kot tekač.

Se pa sicer strinjam, da je zadeva lahko deloma dvoumna, a če ti policaj napiše kazen, ker si z vratolomno hitrostjo slalomiral med pešci, ne boš nobenega sodnika prepričal da si bil ubistvu tekač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

kuglvinkl ::

Pa tisti, ki vam stoji, ko modrujete o razlikah med pešci in uporabniki e-skirc, imate e-skirce? Al "raje ne"?
Your focus determines your reallity

OrkAA ::

Jst obožujem skirce ampak si jih le izposojam kadar je priložnost. Svoje nimam.

Sneznik ::

OrkAA je izjavil:

Pozabljas, da krava je žival, ni pa vsaka žival krava.

To da se tekač lahko obravnava kot pešec, ne pomeni da se skiro obravnava kot tekač.

Se pa sicer strinjam, da je zadeva lahko deloma dvoumna, a če ti policaj napiše kazen, ker si z vratolomno hitrostjo slalomiral med pešci, ne boš nobenega sodnika prepričal da si bil ubistvu tekač.


Pa kaj teb ni jasn, a se delaš neumnega?!

Jaz nisem rekel da se skiro obravnava kot tekač kar ti debilno trdiš! Rekli smo se po zakonu tekač obravnava kot pešec!
Tekač se obravnava kot pešec (ne pa skiro kot tekač), štekaš to al tud to ne? TEKAČ=PEŠEC, NOBEN NI REKEL SKIRO=TEKAČ, štekaš to? .

V zakonu za SKIROJE(posebna prevozna sredstva) pa lepo piše: " Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In skiro (ki doseže največ 25km/h) ne preseže NAJVEČJE HITROSTI Z KATERO SE LAHKO GIBLJEJO PEŠČI. :)

To je vsa znanost. Po zakonu do skiroji dovoljeni.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...

Tekač je tudi pešec! ;) Piše da skiroji ne smejo preseči hitrosti s karero se LAHKO(!!) giblje pešec. Jaz sem pešec. Ali se lahko gibljem z hitrostjo 25 km/h? DA LAHKO SE gibljem z takšno hitrostjo. Treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Sneznik ::

Skiro se obravnava kot skiro in skiro po zakonu ne sme preseči hitrosti s katero se lahko giblje pešec. Tekač po zakonu spada pod pešca. Skiro gre 25 km/h, tekač pa če dobr šprinta loh tud čez 30 km/h. Če je pa svetovni rekorder (ki je tudi pešec=tekač) pa lahko tud 40 km/h. Zaključek: skiroji so po zakonu dovoljeni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

sandmat ::

Sneznik, boldanje ne pomaga tvojemu argumentu. Po tvoji logiki: ob tekaču se lahko pelješ s hitrostjo tekača, ampak, ko srečaš nekoga, ki hodi, boš moral po tej logiki vozit s hitrostjo pešca. Če pa ni nikogar na pločniku, se pa lahko voziš z 0 na uro? :D

Sneznik ::

sandmat je izjavil:

Sneznik, boldanje ne pomaga tvojemu argumentu. Po tvoji logiki: ob tekaču se lahko pelješ s hitrostjo tekača, ampak, ko srečaš nekoga, ki hodi, boš moral po tej logiki vozit s hitrostjo pešca. Če pa ni nikogar na pločniku, se pa lahko voziš z 0 na uro? :D


Ne Sandmat, logika ti ne dela :)) Boldanje je pa zato, da tisti ki slabo berete ne spregledate besed, kar se vam če ni boldano zelo pogosto dogaja.

V zakonu lepo piše da: skiroji ne smejo preseči hitrosti s karero se LAHKO(!!) giblje pešec. Torej jaz se peljem 25 km/h s skirojem mimo pešca ki hodi, toliko skiro tudi največ gre. Po zakonu se morem peljati z hitrostjo ki "ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

In pešci se LAHKO gibljejo z 25 km/h. Lahko se celo 30 km/h kadar šprintajo. Koliko gre tisti ekzaktni pešec v tistem ekzaktnem trenutku je NERELEVANTNO. Važno koliko grejo LAHKO pešči. In pešči grejo LAHKO 25 km/h. Zaključek: skiroji po zakonu so DOVOLJENI.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

aborko ::

Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu

A tole bos pa kr spregledal? Ce se peljes mimo pesca, ki hodi 5km/h, moras pac prilagoditi hitrost, ne pa svignit 25km/h mimo. Sej pa je logicno. Ti pesec malo razregne roko, pa imas nesreco.

Sneznik ::

aborko je izjavil:

Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu

A tole bos pa kr spregledal? Ce se peljes mimo pesca, ki hodi 5km/h, moras pac prilagoditi hitrost, ne pa svignit 25km/h mimo. Sej pa je logicno. Ti pesec malo razregne roko, pa imas nesreco.


Prilagoditi razmeram ne pomeni da moram it po polžje mimo. Jaz pešce vedno ko sem še daleč stran opozorim z zvoncem da se nahajam vzadaj in po prevoženih več kot 1500 km nisem imel še nobene nesreče. Dejstvo je da so skiroji po zakonu DOVOLJENI. To je vsa zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Kosek1 ::

Sneznik je izjavil:

Tudi sam sem lastnik skiroja, ne ogrožam peščev in problemov z policaji nisem imel. Vendar treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.


Snežnik, če imaš skiro, seveda se lahko voziš. Drugo pa je električni skiro.
Nekateri mešajo ene in druga prevozna sredstva. Pomembno je, ali to sredstvo poganja motor ali pa je na "z nogo odrivni pogon". :)


(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...

Kosek1 je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Tudi sam sem lastnik skiroja, ne ogrožam peščev in problemov z policaji nisem imel. Vendar treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.


Snežnik, če imaš skiro, seveda se lahko voziš. Drugo pa je električni skiro.
Nekateri mešajo ena in druga prevozna sredstva. Pomembno je, ali to sredstvo poganja motor ali pa je na "z nogo odrivni pogon". :)


(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

reeves ::

El. skiroji so dovoljeni, ampak po zakonu (še) ne. Spadajo pod 5. člen. Kolikor vem je zakon še v pripravi.

Pešci, tekači ali kakorkoli jim že pravite nimajo omejitve hitrosti. Jo pa zato imajo vozila glede na to kje se vozijo. In ne glede na to, če pešec lahko teče, hodi, se plazi s 100km/h je omejitev za vozila na območju za pešce 10km/h.

Sneznik ::

Kosek1 je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Tudi sam sem lastnik skiroja, ne ogrožam peščev in problemov z policaji nisem imel. Vendar treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.


Snežnik, če imaš skiro, seveda se lahko voziš. Drugo pa je električni skiro.
Nekateri mešajo ene in druga prevozna sredstva. Pomembno je, ali to sredstvo poganja motor ali pa je na "z nogo odrivni pogon". :)


(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...

Kosek1 je izjavil:

Sneznik je izjavil:

Tudi sam sem lastnik skiroja, ne ogrožam peščev in problemov z policaji nisem imel. Vendar treba pa je povedati da skiroji po zakonu so DOVOLJENI.


Snežnik, če imaš skiro, seveda se lahko voziš. Drugo pa je električni skiro.
Nekateri mešajo ena in druga prevozna sredstva. Pomembno je, ali to sredstvo poganja motor ali pa je na "z nogo odrivni pogon". :)


(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/97-c...



NIMAŠ PRAV! Električni skiroji SO DOVOLJENI. Pešec gre lahko tudi 30 km/h kadar ga dobr šprinta. In nikjer ni definirajo koliko je hitrost pešca. In tekač se po zakonu tudi smatra kot pešec (dokaz je par postov nazaj). Električni skiro tako ne preseže hitrosti s katero gre lahko pešec. Iz tvojega linka:

97. člen
(pogoji za uporabo posebnih prevoznih sredstev v cestnem prometu)
(uradno prečiščeno besedilo):

"Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

Torej po domače povedano skiroji ne smejo it hirejš kokr gre LAHKO hitr pešec. Peseč gre lahko tud 30 km/h če šprinta. Torej skiroji NE GREJO hitreje kot LAHKO gre pešec. Električni skiroji so po zakonu dovoljeni.

reeves je izjavil:

El. skiroji so dovoljeni, ampak po zakonu (še) ne. Spadajo pod 5. člen. Kolikor vem je zakon še v pripravi.

Pešci, tekači ali kakorkoli jim že pravite nimajo omejitve hitrosti. Jo pa zato imajo vozila glede na to kje se vozijo. In ne glede na to, če pešec lahko teče, hodi, se plazi s 100km/h je omejitev za vozila na območju za pešce 10km/h.


S kje si teh 10 km/h potegnil? Piše da skiro ne sme it več kot gre LAHKO pešec. Pešec gre lahko tudi 30 km/h kadar ga dobr šprinta. In skiro gre manj. => električni skiro je po zakonu dovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

;-) ::

Razmisljam, da bi prodal svojega Tomosa in kupil xiaomi m365, pa vidim da imam v eno smer kamor bi se rad peljal s to zadevo 12 km torej bi mi nazaj zmanjkalo baterije...

Sedaj pa vprasanje, je mozno poganjati isklopljenega, ko zmanjka baterije ali je prevec mucno zaradi upora elektromotorja? Bi z izklopi po rahlem klanco navzdol in poganjanjem pridobil kaj dosega?

Kje se trenutno najbolj splaca kupit, kaksna je dobra cena?

freesty ::

Nalozis custom firmware, ki ti omogoci "free-roll". Po defaultu ti scooter bremza, ko spustis gas. Pa ce bos vozil na eco bos prsu. Z normal mode-om pa je zelo odvisno od tvoje kilaze.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sneznik ::

;-) je izjavil:

Razmisljam, da bi prodal svojega Tomosa in kupil xiaomi m365, pa vidim da imam v eno smer kamor bi se rad peljal s to zadevo 12 km torej bi mi nazaj zmanjkalo baterije...

Sedaj pa vprasanje, je mozno poganjati isklopljenega, ko zmanjka baterije ali je prevec mucno zaradi upora elektromotorja? Bi z izklopi po rahlem klanco navzdol in poganjanjem pridobil kaj dosega?

Kje se trenutno najbolj splaca kupit, kaksna je dobra cena?


Kupi M365, porabi 30 krat manj "goriva" za isto razdaljo. M365 porabi 1 kWh na 100 km kar je enako kot 0,1 litra bencina, Tomos pa kuri čez 3. Zmerjenega dometa ima 29 km, če imaš v eno smer 12 km je to skupaj samo 24 km in zadevo bo šla brez problema skozi :) Če hočeš pa lahko kupiš tudi M365 PRO ta ima pa 40 km dometa, vendar je tudi 150 EUR dražji.

Glede poganjanja: da se, sem ga poganjal tudi po 5 km in več v enem dnevu ko mi je zmanjkalo baterije, vendar ga je pa poganjat mnogo težje kot navaden skiro. Ampak da pa se :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Sneznik ::

PS: M365 ima zmerjenega dometa 29 km in to na normal mode full gas ves čas (sem sam zmeril). 24 km (12 ke in 12 nazaj) bo šlo brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sneznik ()

reeves ::

Cange ::

Kratek test, za vse tiste ki bi stiskali malo več iz svoje e-mašince:
Ni se zanašat na ohmo zakon in upornost motorja (upornost zračunana na podlagi napetosti in moči), faktor je tud kontroler:
Podatki iz testa:
Motor je rated 24V 250W, izračunana upornost ~2.3 ohm (24v 350w kontroler)
Na 8s bateriji ali 29.6V imam izmerjen podatek da pri polni bateriji konstantno vleče 360W, izračunana upornost ~2.43 (24v 350w kontroler)
Potem pa 450W 24-36V kontroler, 8s baterija 29.6v, motor isti, izmerjena konstantna poraba 500w, izračunana upornost ~1.75ohm
Sledilo je 10s ali 37V baterija, 450w 24-36V kontroler, izmerjena konstantna moč je bila "samo" 600W, po ohmovem zakonu bi moglo bit ~800W, torej kontroler ne zmore oz se ščiti pred obremenitvijo.

Motor ni problem obremenit, pazite na kontroler in predvsem na zmogljivost baterije, preobremenitev baterije bo drastično zmanjšalo kapaciteto, lahko jo bo tudi uničlo.

Kosek1 ::

;-) je izjavil:

Razmisljam, da bi prodal svojega Tomosa in kupil xiaomi m365, pa vidim da imam v eno smer kamor bi se rad peljal s to zadevo 12 km torej bi mi nazaj zmanjkalo baterije...


Kupi PRO ali Ninebot KickScooter MAX G30. Z navadnim xiaomi m365 boš lahko imel težave že naslednje leto, ko baterija malo ošvohni. Glej sporočilo Stokarino:: 11. maj 2020, 21:25:17.

;-) ::

Glede na tuje forume folk nima tezav tud po 10.000 km tak da to je posamezen primer.

freesty ::

Sneznik je izjavil:

PS: M365 ima zmerjenega dometa 29 km in to na normal mode full gas ves čas (sem sam zmeril). 24 km (12 ke in 12 nazaj) bo šlo brez problema.


Moj ima dometa ~20km tako, da ne bi ravno zagotavljal vsem, da 24km ni noben problem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

OrkAA ::

Glede na poste je Sneznik mladenic, ki mogoce nima niti 20 let, tako da se njegovih 60kg obnasa drugace kot 90kg od odraslega cloveka. To je kar pomemben detajl v izracunu.

buttcrack ::

ajde, da malo prekinemo tole boldanje in sskjjanje :)

kolega, sicer 100kilaš, ima na 365ki čist zmajano balanco...

a se da to kaj zašravfat al je skrivljeno in fuč?

sam se s tako ne upam vozit :)

;-) ::

Je v rangu do 300€ m365 best buy ali priporocate kaj drugega, da ne odkrivam tople vode sam.

freesty ::

buttcrack je izjavil:

ajde, da malo prekinemo tole boldanje in sskjjanje :)

kolega, sicer 100kilaš, ima na 365ki čist zmajano balanco...

a se da to kaj zašravfat al je skrivljeno in fuč?

sam se s tako ne upam vozit :)


Pod balanco na stangi sta 2 imbus vijaka, tista naj zategne.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

buttcrack ::

probamo, tnx

Sneznik ::

reeves je izjavil:

https://www.robbo.si/ali-elektricni-ski...
https://www.google.si/amp/s/zurnal24.si...

https://zakonodaja.com/zakon/zprcp/46-c...


Kaj pišejo pravniško neizobraženi mediji je NEPOMEMBNO in NERELEVANTNO. Sicer pa tudi na v teh tvojih člankih piše da so električni skiroji dovoljeni če se gibljejo tolk hitr kolkr največ gre skiro. Pešci se lahko gibajo tudi z hitrostjo 30km/h če ga dobr šprintajo! Tudi do 40 km/h so možne hitrosti pešce. Skiroji grejo pa sam 25 km/h. In koliko gre tisti EKZAKTNI pešec v tistem EKZAKTNEM trenutnku NI POMEMBMO, važno je kako hitro LAHKO grejo pešci. Lahko grejo tud 30km/h.

VIDI SE DA SVOJIH ČLANKOV SPLOH PREBRAL NISI.

Iz tvojega linka:

97. člen
(pogoji za uporabo posebnih prevoznih sredstev v cestnem prometu)
(uradno prečiščeno besedilo):

"Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci."

Torej po domače povedano skiroji ne smejo it hirejš kokr gre LAHKO hitr pešec. Peseč gre lahko tud 30 km/h če šprinta. Torej skiroji NE GREJO hitreje kot LAHKO gre pešec. Električni skiroji so po zakonu dovoljeni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Sneznik ::

Motor je rated 24V 250W, izračunana upornost ~2.3 ohm (24v 350w kontroler)
Na 8s bateriji ali 29.6V imam izmerjen podatek da pri polni bateriji konstantno vleče 360W, izračunana upornost ~2.43 (24v 350w kontroler)


Kako je lahko upornost v drugem primeru VEČJA, vleče pa VEČ? Če je upornost VEČJA bi moral vleči MANJ (upornost je VEČJA, ne pa manjša). Tole si ti najbrž neki poštrikal.

Kosek1 je izjavil:

;-) je izjavil:

Razmisljam, da bi prodal svojega Tomosa in kupil xiaomi m365, pa vidim da imam v eno smer kamor bi se rad peljal s to zadevo 12 km torej bi mi nazaj zmanjkalo baterije...


Kupi PRO ali Ninebot KickScooter MAX G30. Z navadnim xiaomi m365 boš lahko imel težave že naslednje leto, ko baterija malo ošvohni. Glej sporočilo Stokarino:: 11. maj 2020, 21:25:17.



Če tip nima niti osnovne higiene pri ravnanju z baterijo (aka skoz puščanje na 100 %), ali je dobil defekten primerek NE POSLUŠUJ TEGA NA VSE, ker NI res.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()
««
30 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911046 (8257) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817453 (5105) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824590 (4419) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem