» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
13 / 53
»»

gavrin ::

Točno po enem tednu dobil nazaj skiro. Pridem v trgovino in vprašam kaj so naredili in mi hladno odgovori nič, ker so se malo vozili in ni bilo nič narobe. Sem reku naj kar nazaj zapakira in pošle nazaj in sem na roke napisal na reklamacijski list kaj je narobe in celo kaj je rešitev za to. Pa da vidimo spet po enem tednu kaj bo. Aja, pa še spraskal so ga tako da bo še zanimivo.
Na koncu bom hotu novega.

Lurker22 ::

Btw, Xiaomi mi365 po novem na obroke tudi pri Telekomu. Po mojih informacijah najnižja cena v SLO - 380EUR https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

styrian ::

Lažeš. Moraš imeti točke zvestobe.

Lurker22 ::

styrian je izjavil:

Lažeš. Moraš imeti točke zvestobe.


Drži, ampak to ne pomeni, da lažem :D. Sicer pa za nakup na obroke tako ali tako potrebuješ račun z vezavo pri telekomu.

kow ::

Torej "lazes". Nakljucni bralec tega ne more vedeti.

hotlips ::

Mal preverite serijske na m365
--> https://www.mi.com/global/support/mi-el...

edit: Je blilo že objavljeno na prejšnji strani (nisem videl).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

tomy5 ::

Menda se če ga kupiš v Sloveniji in imaš račun dobi subvencijo 199 € pri EKO skladu

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...

buttcrack ::

styrian je izjavil:

Lažeš. Moraš imeti točke zvestobe.

temu se reče zavajanje, laž to 100% ni!

kuglvinkl ::

Tocno, zdej pa chill.
Your focus determines your reallity

Apofis ::

Sicer mogoče rahlo offtopic, sam me kot neuporabnika električnega skiroja ter uporabnika avtomobila/kolesa zanima kje me lahko uporabniki e-skirojev največkrat presenetite v prometu...glede na to, da ste manj opazni kt kolesarji, imate večje pospeške(se mi zdi) kot kolesarji/pešci, počasi kr živčn ratujem, da ne bi koga snel...lp

Gregor P ::

Vse kar rabiš vedeti je, da po naši zakonodaji ne smeš voziti e-skiroja po kolesarski stezi (za to preverjeno definitivno plačaš kazen), praktično povsod drugod pa lahko (pločnik, kolesarska pot ipd.). Jih pa avtomobilisti že veselo podirate, ampak to predvsem zaradi neprilagojene vožnje in ostrega zavijanja v desno; pri takem manevru pa zbijete praktično vsakega ne glede, ali je na skiroju, kolesu, ali ne.:'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gagarin ::

Gregor P je izjavil:

Vse kar rabiš vedeti je, da po naši zakonodaji ne smeš voziti e-skiroja po kolesarski stezi (za to preverjeno definitivno plačaš kazen)(]


Japajade, se vozim po kolesarski v službo že leto in pol, neštetokrat mimo policajev pa niso imeli nikoli nobene pripombe.

Gregor P ::

To le pomeni, da se policistom sedaj ne da kaznovati vse povprek; bi tudi bilo malo tako neživljenjsko in nepraktično. Sam poznam primer, ko je prišlo do nesreče in je pač policija vsakega posebej kaznovala in voznika e-skiroja, ki ga je avto zbil, je kaznovala, ker je vozil po kolesarki stezi namesto po pločniku (in zebri!) - voznik osebnega vozila je seveda bil kaznovan huje, ampak ne govorimo sedaj o tem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

joze67 ::

Gagarin je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vse kar rabiš vedeti je, da po naši zakonodaji ne smeš voziti e-skiroja po kolesarski stezi (za to preverjeno definitivno plačaš kazen)(]


Japajade, se vozim po kolesarski v službo že leto in pol, neštetokrat mimo policajev pa niso imeli nikoli nobene pripombe.

Danes sem pred policijskim kombijem s kolesom peljal skozi križišče pri rdeči luči v napačno smer, pa niso vklopili siren in me niso ustavili. Pa sta to vseeno dva prekrška.

Gagarin ::

joze67 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vse kar rabiš vedeti je, da po naši zakonodaji ne smeš voziti e-skiroja po kolesarski stezi (za to preverjeno definitivno plačaš kazen)(]


Japajade, se vozim po kolesarski v službo že leto in pol, neštetokrat mimo policajev pa niso imeli nikoli nobene pripombe.

Danes sem pred policijskim kombijem s kolesom peljal skozi križišče pri rdeči luči v napačno smer, pa niso vklopili siren in me niso ustavili. Pa sta to vseeno dva prekrška.


delaj to eno leto in pol, pa da vidimo...pa pel se tako mimo policajev, ki so izven vozila in kontrolirajo promet. Ja, po črki zakona te lahko kaznujejo, samo tudi policaji imajo življenska navodila in vedo, da se pripravlja sprememba zakona.

kuglvinkl ::

Sam ne prepoznam razlike glede uporabe kolesarskih stez med eskirco in epiciklom. Dodatno, da ves, da gre za epicikl, mors zlo dobr pogledat.
Your focus determines your reallity

Lonsarg ::

Google pravi da zakon dovoljuje uporabo kolesarskih stez za posebna prevozna sredstva, kar zakon prepoveduje so posebna prevozna sredstva hitrejša od peščev, skratka po trenutnih zakonih so vsi skiroji ki se prodajajo ilegalni za kamorkili.

Novela ki se pripravlja bo ustvarili novo kategorijo "posebnih prevoznih sredstev hitrejših od peščev" in kot rečeno zgoraj zaradi zakona v postopku se na terenu drži nazaj glede kaznovanja(razen ko pride do nesreče).

Kmečka pamet mi pravi da bodo izenačili s kolesarji delno ali celo povsem in tut sedaj če gledaš se vedejo kot kolesarji v prometu.

Opažam pa da je ljudem skiro bolj všeč kot kolo in bodo kmalu na kolesarskih take gužve kot na cesti:)

Stokarino ::

Treba določiti kakšna je hitrost pešcev. Nekomu, ko se mudi peš na vlak gre tudi hitreje kot 20km/h :))
Če pa izenačijo s kolesarji, pa pomeni da se lahko vozimo normalno po cesti, kar je še boljše kot pločniku.

Lonsarg ::

Kolo je dovoljeno voziti po cesti zgolj ob odsotnosti kolesarske steze.

Gregor P ::

Lonsarg je izjavil:

Google pravi da zakon dovoljuje uporabo kolesarskih stez za posebna prevozna sredstva, kar zakon prepoveduje so posebna prevozna sredstva hitrejša od peščev, skratka po trenutnih zakonih so vsi skiroji ki se prodajajo ilegalni za kamorkili.
... torej v zgoraj opisanem primeru, je policist dejal, da voznik e-skiroja ne bi prejel kazni, če bi peljal po pločniku oz. površini za pešce, kolesarski poti oz. skupni površini. Ker pa je peljal po kolesarski stezi (tako se je odločil zaradi varnosti pešcev), je bil kaznovan (v prometni nesreči, ko ga je zbil avto).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bernikm ::

tomy5 je izjavil:

Menda se če ga kupiš v Sloveniji in imaš račun dobi subvencijo 199 € pri EKO skladu

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...


Pa to velja tudi za električni skiro ??? Malo prelepo da bi bilo res

Groot ::

bernikm je izjavil:

tomy5 je izjavil:

Menda se če ga kupiš v Sloveniji in imaš račun dobi subvencijo 199 EUR pri EKO skladu

https://www.google.com/url?sa=t&rct......


Pa to velja tudi za električni skiro ??? Malo prelepo da bi bilo res


Ne velja. Razpis na katerega se nanašajo linkana vprašanja je zajemal nepovratne finančne spodbude pravnim osebam za električna vozila, ki je še celo že zaključen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Karen ::

Jaz samo upam da modreci v državni upravi ne bodo predpisali obvezne čelade, ščitnikov, pa registracije električnih skirojev... ampak njihova inteligenca ne pozna meja, tako da... blagor ubogim v duhu... to so namreč gladko sposobni naredit.

Killermode ::

Registracijo in tehničnega nebi bilo slabo če bi predpisali.

Gregor P ::

Glede na to, da želimo vsi strašni biti trajnostno mobilni zaradi podnebnih sprememb, bi bilo dobro, da ne bi preveč zakomplicirali. Je pa seveda varnost na prvem mestu; tako da čelade so najbrž v redu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Cange ::

Skirca po narvi ni nevarna, ker nima nobene mase, bolj varna kot kolo. Odzivnost pred nesrečo da neprimerno boljše možnosti za izogib ker si ubistvu peš. Če te zagzi tovornjak na prehodu za pešce je pa tako in tako vseeno s/v čem si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cange ()

predi ::

Cange je izjavil:

Skirca po narvi ni nevarna, ker nima nobene mase, bolj varna kot kolo. Odzivnost pred nesrečo da neprimerno boljše možnosti za izogib ker si ubistvu peš. Če te zagzi tovornjak na prehodu za pešce je pa tako in tako vseeno s/v čem si.
No, dejstva pravijo drugače.

France saw its first death on an electric scooter when the driver of a truck hit a 25-year-old man riding an e-scooter in Paris.
The Swedish Transport Agency called to ban electric scooters from bicycle lanes after a 27-year-old man died in a crash while riding one of the electric vehicles in May.
In Barcelona, a 92-year-old woman died in August 2018 after she was run over by an e-scooter — making it the first case of a pedestrian being killed by the electric vehicle.
https://www.euronews.com/2019/06/17/as-...

V novi zakonodaji lahko pričakujete obvezno opremo na e-skirojih (zavore, zvonec, svetila), konstrukcijske blokade na ~20 km/h, obvezne čelade za mladoletnike in pa seveda opravljen vozniški izpit. Nemci celo zahtevajo zavarovanje.

kow ::

Nekaj mrtvih se ne slisi ravno nevarno. Koliko mrtvih kolesarjev v evropi je vsak teden?

Cange ::

Kakor vem je E-scooter ~moped? Če ja skirca ne gre po cesti.

kow ::

25k mrtvih na leto je na cestah v EU. 8 odstotkov je kolesarjev, torej 2000 mrtvih letno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

predi ::

Cange je izjavil:

Kakor vem je E-scooter ~moped? Če ja skirca ne gre po cesti.
E-scooter je izraz za e-skiro.

kow je izjavil:

25k mrtvih na leto je na cestah v EU. 8 odstotkov je kolesarjev, torej 2000 mrtvih letno.
No zdaj pa izbrskaj še število vseh kolesarjev na cestah, potem pa še število vseh uporabnikov e-skirojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

Cange ::

Zgleda je oboje.. So že kake statistike kje in koliko nesreč se zgodi napram drugim prevoznim sredstvom?

kow ::

@predi
Potem pa se izbrskaj stevilo mrtvih kolesarjev na cesti leta 1911. Morda so vsi ti mrtvi bolj posledica novega tipa prevoznega sredstva, kot inherentno nevarnega tipa transporta? Morda le potrebujemo (elektricni) skiro kulturo. V vsakem primeru bodo politiki vedno izjavljali "potrebno je zascititi javnost", ker s tem upravicujejo svojo sluzbo. Kot to pocnemo vsi.

Se pa strinjam, da je regulacija smiselna. Za celado sicer nisem preprican. Morda, ce vozis nad 20km/h.

kuglvinkl ::

Celado imas zarad sebe, ne zarad drzave, tako kot varnostni pas v avtu...

Sam sem uposu skate celado. Ni bas aerodinamicna, se mi zdi pa boljsa opcija kot kolesarska.
Your focus determines your reallity

celloak ::

Iščem električni skiro, s katerim bi zjutraj mulca odpeljal v vrtec in potem šel naprej v službo. Stvar se malenkost komplicira, ker imam jaz dobrih 110 kg, mulc pa še dodatnih 20, kar pomeni, da bi skiro moral biti deklariran za vsaj 130 kilogramov. Me lahko usmerite nekam, kjer prodajajo kvalitetne e-skirce s takimi specifikacijami, kjer imajo zalogo in dostavljajo v Slovenijo? Hvala lepa!

Gregor P ::

Samo za vsak primer, predvidevam, da je prepovedano peljati otroka z e-skirojem kamorkoli?!?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

sandmat ::

Jaz imam en 10 let star forza skiro, ki ima sicer 20kg, ampak brez problemov peljem na njem sebe in ženo (skupaj cca 160kg). Je pa celotno ohišje železno in se zato ne rabim sekirat, da mi kje kitajski aluminjasti var poči :D

Pri teh novejših lažjih variantah sem že uspel že s svojo težo počiti vilice ravno zaradi aluminjastih varov, ki so bili slabi že v osnovi.

Gambino ::

celloak je izjavil:

Iščem električni skiro, s katerim bi zjutraj mulca odpeljal v vrtec in potem šel naprej v službo. Stvar se malenkost komplicira, ker imam jaz dobrih 110 kg, mulc pa še dodatnih 20, kar pomeni, da bi skiro moral biti deklariran za vsaj 130 kilogramov. Me lahko usmerite nekam, kjer prodajajo kvalitetne e-skirce s takimi specifikacijami, kjer imajo zalogo in dostavljajo v Slovenijo? Hvala lepa!


Najbolje je da shujšaš :)

kow ::

Tega pa nisem hotel napisat, sem pa pomislil enako. Ce nimas vec kot 5km v sluzbo, bi priporocal hojo.

buttcrack ::

Gambino je izjavil:

celloak je izjavil:

Iščem električni skiro, s katerim bi zjutraj mulca odpeljal v vrtec in potem šel naprej v službo. Stvar se malenkost komplicira, ker imam jaz dobrih 110 kg, mulc pa še dodatnih 20, kar pomeni, da bi skiro moral biti deklariran za vsaj 130 kilogramov. Me lahko usmerite nekam, kjer prodajajo kvalitetne e-skirce s takimi specifikacijami, kjer imajo zalogo in dostavljajo v Slovenijo? Hvala lepa!


Najbolje je da shujšaš :)

ustav kojne, mogoče je pa visok 205cm +

mat xxl ::

celloak je izjavil:

Iščem električni skiro, s katerim bi zjutraj mulca odpeljal v vrtec in potem šel naprej v službo. Stvar se malenkost komplicira, ker imam jaz dobrih 110 kg, mulc pa še dodatnih 20, kar pomeni, da bi skiro moral biti deklariran za vsaj 130 kilogramov. Me lahko usmerite nekam, kjer prodajajo kvalitetne e-skirce s takimi specifikacijami, kjer imajo zalogo in dostavljajo v Slovenijo? Hvala lepa!



Nekaj takega glej le sliko : http://citycoco.hr/proizvod/citycoco-vi...

Nosilnost 200 kg, dobiš tudi pri nas bolha pa še kje, sam sem takega naročil po mojih zahtevah in ga čakam, še kak mesec, potem pa homologacija in registracija ................

freesty ::

celloak je izjavil:

Iščem električni skiro, s katerim bi zjutraj mulca odpeljal v vrtec in potem šel naprej v službo. Stvar se malenkost komplicira, ker imam jaz dobrih 110 kg, mulc pa še dodatnih 20, kar pomeni, da bi skiro moral biti deklariran za vsaj 130 kilogramov. Me lahko usmerite nekam, kjer prodajajo kvalitetne e-skirce s takimi specifikacijami, kjer imajo zalogo in dostavljajo v Slovenijo? Hvala lepa!


Kak mas dalec? Pomoje bi kak xiaomi m365 pro sfolgal :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Karen ::

Meni je pri teh "zakonodajnih" zadevah zaskrbljujoče to kako konformni so v zadnjih 25 letih postali ljudje. 25 let nazaj nobenih čelad na biciklih in podobno, zdaj se pa zdi vsem celo pametno da bi jih na sekirce tlačili. Tisti ki ga skrbi naj da pač gor čelado, pa še ščitnike, pa povšter pod rit... ampak uzakonjat nebuloze... že tako imamo teh omejitev milijon, večina niti ne ve koliko je tega. Ampak izgleda da folk danes ne zna živet če nima milijon omejitev (osebno se ne počutim nič bolj varen s čelado na smučeh ali pa brez - to je pač stvar odločitve posameznika, ne da posiljujemo folk za vsako brezzvezno stvar). Enkrat se bo en genij spomnil da se ful Slovencev ureže s kuhinjskim nožem, pa enih 10 mrtvih na leto zaradi zabodenja s kuhinjskim nožem (domestic violence press), pa da bi bilo pametno da dovolimo samo plastične piknik nožke ker je nevarnost da se kaj zgodi precej manjša. In večini bi bilo to čisto ok.
Zadnjič sem bil na enem zboru krajevne skupnosti kjer je ena mamica želela zaščititi svojega otroka tako da bi po celi vasi nabila omejitev 30km/h. A vas 1,5km dolga... sem ji rekel naj se usede v avto pa naj se pele na en konec vasi, pa 10% pod omejitvijo vozi na drug konec vasi (če ji bo ratalo na števcu ujet 27km/h - to je toliko da analogni števec spremeni prvotno lego v povprečnem avtu), da dobi mal občutka koliko je omejitev 30. Pa da ne govorim da se je folk celo strinjal z njo (namesto da bi naučila svojega sončka kje ne sme skakat bomo zdaj vsi peš hodili).
Skratka upam da ne bo bedarij v zakonu za skiroje, ker res ne rabimo še novih omejitev kako lahko živimo in kako ne. Pač če povzročiš nesrečo s skirojem je to nevarna stvar in objektivna odgovornost, sicer je pa tvoj problem a se boš vozil ali ne, boš imel čelado in ščitnike ali ne in ostalo.

Gregor P ::

Karen je izjavil:

Enkrat se bo en genij spomnil da se ful Slovencev ureže s kuhinjskim nožem, pa enih 10 mrtvih na leto zaradi zabodenja s kuhinjskim nožem (domestic violence press), pa da bi bilo pametno da dovolimo samo plastične piknik nožke ker je nevarnost da se kaj zgodi precej manjša. In večini bi bilo to čisto ok.
.... ne bo šlo, ker bodo v kratkem prepovedani vsi plastični produkti za enkratno uporabo>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

AM27 ::

Zdravo.
Zanimam se za nakup skiroja. Vidim da imate izkušnje s xiaomiji. Kaj pa mogoče kakšna druga znamka. Sam izbiram med xiaomi m365 ali pa ninebot s1. Katerega mi bolj priporočte? Mogoče bi bil pripravljen še malo bolj poseči v žep in bi izbiral še med ninebot s2 ali pa xiaomi pro varjanto. Če pa poznate še kakšno drugo znamko alpa karkoli bom vesel vsakega predloga :)

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AM27 ()

c3p0 ::

S1 niti ne glej, prešvoh. S2 če že + dodatna baterija.

profii ::

Plus podpora in rezervni deli pri m365. Jaz o drugem nebi niti razmišljal.

kuglvinkl ::

Čez eno leto bo po mojem veliko več ponudbe. Sam dam za beefed up skiro gladko 1k+ evrov. okol 1,5k se sučejo danes zlo kul zadeve...
Your focus determines your reallity

PARTyZAN ::

Misliš Boosted Rev?

kuglvinkl ::

Bolj Nanrobot D5. recimo.

Boosted je pa predrag, glede na to, da nima vzemetenja...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

««
13 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8911047 (8258) hojnikb
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817456 (5108) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824592 (4421) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613229 (7643) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186540 (5848) bluefish

Več podobnih tem