» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
12 / 53
»»

sasoslo ::

profii je izjavil:

1. pusti stock, če imaš srečo ne bo gor 1.5.1, ne sekiraj se tudi če je, vsi FWji gredo ok.
2. Napumpaj glede na svojo težo, 3 do 4 bare. Prazne gume rade spuščajo. Pazi na steklo, robnike in ostre predmete. Sam sem kupil Slime, vendar ga še nisem ulil notri :)
3. Da, distančnik. Moj je dobil "luft" šele po 300 km. Nov ga ni imel. Distančnika še nisem kupil.
4. Ne, samo zaradi lažjega čiščenja, ker je original narebren.
5. Ojačitev za blatnik je na to-do listi, lahko ga zlomiš ob redni uporabi. Ko ga daješ v prtlažnik avtomobila, ko ga nosiš čez stopnice...

pozabil si na zaščito Power gumba, proti dežju :) Selotejp mod


2. Kater Slime je ok? misliš takega, ki ga dobiš na ka3?
3. kje pa se nabavi distančnik? nekaj sem bral, da ima Curious Joe dobre stvari :)
5. kje kupujete zaščito za blatnik? aliexpress odpade, ker bom čakal glih do penzije da pride :D

selotejp mod - poveš kaj več o tem :) kaj je treba narest? :)

thx!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

profii ::

Slime:
https://www.mimovrste.com/seti-krpanje-...

distančnika še nisem kupil, v planu...

voda lahko vdre čez gumb ob dežju, zato prelepiš tipko z selotejpom, lahko pa kupiš nalepko ali pa pokrovček na ebayu :)
https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mijia-M...

Baje se zavore obrabijo čez čas, jaz sem že enkrat nastavil, nevem pa kdaj bo treba menjati ploščice, zenkrat 350km še vse ok.

Dimnik ::

sasoslo je izjavil:

profii je izjavil:

1. pusti stock, če imaš srečo ne bo gor 1.5.1, ne sekiraj se tudi če je, vsi FWji gredo ok.
2. Napumpaj glede na svojo težo, 3 do 4 bare. Prazne gume rade spuščajo. Pazi na steklo, robnike in ostre predmete. Sam sem kupil Slime, vendar ga še nisem ulil notri :)
3. Da, distančnik. Moj je dobil "luft" šele po 300 km. Nov ga ni imel. Distančnika še nisem kupil.
4. Ne, samo zaradi lažjega čiščenja, ker je original narebren.
5. Ojačitev za blatnik je na to-do listi, lahko ga zlomiš ob redni uporabi. Ko ga daješ v prtlažnik avtomobila, ko ga nosiš čez stopnice...

pozabil si na zaščito Power gumba, proti dežju :) Selotejp mod


2. Kater Slime je ok? misliš takega, ki ga dobiš na ka3?
3. kje pa se nabavi distančnik? nekaj sem bral, da ima Curious Joe dobre stvari :)
5. kje kupujete zaščito za blatnik? aliexpress odpade, ker bom čakal glih do penzije da pride :D

selotejp mod - poveš kaj več o tem :) kaj je treba narest? :)

thx!


Po pomoti pritisnil predlagaj izbris, berem na telefonu in namesto stran nazaj pritisnil izbris....

Gregor P ::

profii je izjavil:

Slime:voda lahko vdre čez gumb ob dežju, zato prelepiš tipko z selotejpom, lahko pa kupiš nalepko ali pa pokrovček na ebayu :)
https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mijia-M...
... torej je še najboljše, da sploh ne odmakneš tistih zaščitnih folij po nakupu? Samo čez gumb mislim, da ni te folije ... hm
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

profii ::

Gregor P je izjavil:

profii je izjavil:

Slime:voda lahko vdre čez gumb ob dežju, zato prelepiš tipko z selotejpom, lahko pa kupiš nalepko ali pa pokrovček na ebayu :)
https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mijia-M...
... torej je še najboljše, da sploh ne odmakneš tistih zaščitnih folij po nakupu? Samo čez gumb mislim, da ni te folije ... hm


Po želji, vendar je veliko lepših izvedb, od 3D natisnjenih pokrovčkov do nalepk z podložko na gumbu. Ali pa malo selotejpa iz pisarne, če te ravno ujame iz službe domov :)

SG_101 ::

Lahko kaksen linkbza tole nalepko iz ebaya? Sem nasel samo plasticne pokrovcke

freesty ::

Jaz sem na power gumb nalepil, kar tisto s sprednje luci.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

profii ::

Ne najdem direkt linka, je pa bila nalepka in pa ena "podložka" za gumb, da je bil višji - da ni bila nalepka ugreznena.

Dobra ideja z temle iz prednje luči freesty :)

Aquafriend ::

Elektricni skiro. Za ta dnar dobim avto in se lepo notri usedem kot guspod. Pa pleh mam okrog sebe za zascito. Skiro pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: XLapsus ()

freesty ::

Ce se vozis z avtom za 300eur 30km na uro, je res bolj varen od skiroja. Ce pa se vozis z avtom za 300eur 90 ali vec, pa bi malo razmislil, kaj je boljse. Da ne govorim o stroskih, ki jih imas z avtom.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

gdjv ::

Aquafriend je izjavil:

Elektricni skiro. Za ta dnar dobim avto in se lepo notri usedem kot guspod. Pa pleh mam okrog sebe za zascito. Skiro pa...


Potem pa lepo pojdi iz tocke A do tocke B z avtom ob 7.30 vsak dan npr. v LJ. Ko te bo vsak pesec prehiteval, kaj sele tisti s skiroji, bos mogoce razmisljal preden taksno bedarijo napises v temi o skirojih.

Aquafriend ::

Odvisno kako gledas. Ce ti je hitrost bolj pomembna kot varnost je tale zadevca super za mestne zastoje. Je pa drugac dobra stvar za stranske poti, kjer je promet prepovedan.

XS!D3 ::

Aquafriend je izjavil:

Odvisno kako gledas. Ce ti je hitrost bolj pomembna kot varnost je tale zadevca super za mestne zastoje. Je pa drugac dobra stvar za stranske poti, kjer je promet prepovedan.

Jah, ko z avtom rabiš vsaj 2-3x več časa in ko v parih mesecih samo za parking v centru zmečeš več kot košta skiro, mogoče gledaš malo drugače. Pri avtu je itak nakup še najmanjši problem, pa mislim da marsikdo, ki se vozi s skirojem na šiht, avto sicer že ima ampak z razlogom išče alternative.

Aquafriend ::

Nic bat. Ko bomo v sloveniji dobili vec kriptomilijonarjev bomo zbirali sredstva za podzemno zeleznico in razbremenili promet nad zemljo.

Zgodovina sprememb…

tomy5 ::

Aquafriend je izjavil:

Nic bat. Ko bomo v sloveniji dobili vec kriptomilijonarjev bomo zbirali sredstva za podzemno zeleznico in razbremenili promet nad zemljo.

Najprej pa potrebujemo kako učiteljico slovenščine za tebe.

Tomson ::

Danes nekaj dobrih cen iz EU skladišč, če komu prav pride ...

- Xiaomi M365 EU Version za 346€ (EU Poland skladišče, 2-7dni dostava)
- Xiaomi M365 EU Version za 359€ (EU skladišče, 3-7 dni dostava)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

Tomson je izjavil:

Danes nekaj dobrih cen iz EU skladišč, če komu prav pride ...

- Xiaomi M365 EU Version za 346€ (EU Poland skladišče, 2-7dni dostava)
- Xiaomi M365 EU Version za 359€ (EU skladišče, 3-7 dni dostava)


Za garancijo izven Slo s eim to ne zdi dobra cena glede na vse težave in pa da ima izdelek kr nekaj teže ob pošiljanju gor in dol.

gdjv ::

Glede na cene v SLO, ki se zacnejo pri 380,00 € je tak nakup popoln nesmisel. Še vedno čakam na M365 Pro, tam pa bo razlika verjetno bistveno večja

SaraLj ::

gdjv je izjavil:

Glede na cene v SLO, ki se zacnejo pri 380,00 € je tak nakup popoln nesmisel. Še vedno čakam na M365 Pro, tam pa bo razlika verjetno bistveno večja


Če iščeš Xiaomi PRO imaš tule neko primerjavo z obstoječim modelom: https://www.robbo.si/primerjava-med-ele...

Mogoče pride kaj prav tebi ali pa komu drugemu, ki koleba med M365 in PRO varjanto. Jaz ga bom najbrž kar rezervirala pri njih in počakala nekaj tednov.

XYZW ::

Moj primer se bliža koncu: naročil in plačal sem 20.11.2018, v statusu "Shipping Label Printed" od 7.1.2019, 12.3.2019 sem dobil obvestilo o dostavi in številko paketa pri GLS po emailu. Teden po tem sem kontaktiral GLS in dobil odgovor, da niso prevzeli pošiljke in naj se obrnem na pošiljatelja. Od takrat so zavlačevali, pisali naj še malo počakam, izgovarjali se na GLS... Ko sem sam kontaktiral GLS Španije in jim posredoval njihov odgovor, da sploh niso poslali pošiljke, so mi priznali, da "Item is not in stock currently. As you have purchased our shipping insurance , we'd like to offer you the following solutions: Refund money to Your Original Payment Account". Sem obupal in sprejel vračilo denarja, čeprav bom zgubil kakšnih 15 EUR.

Pišem zaradi vas ostalih - naročilo iz kitajskega skladišča je loterija in osebno se nikoli več ne bom šel tega.

barakus ::

Zakaj boš pa zgubil 15 EUR? Če si obupal direkt paypal dispute in naj vrnejo vse.

tomy5 ::

Dragih izdelkov se ne kupuje na Gearbest alu Alijum to je samo za drobnarijo dobro kjer ti je vseno za par €

bernikm ::

Mene pa zanima ali obstaja kak quick charger za Xiaomi M365?
Obstoječi polni s 42V in 1.7A, razmišljam o kakem ki bi polnil s 4A, potem bi dejansko napolnil baterije v 2 namesto 5h, ce je seveda to mozno. Kolikor gledam quick charge adapterje so za ta skiro so 2AH to pa ni ravno nek fast charge ?

kuglvinkl ::

Katere pa gledas?
Your focus determines your reallity

bernikm ::

Tole https://www.aliexpress.com/item/Faster-...
Samo ta je samo 2A, original je pa 1.7A, tako da kakšen blazne razlike ni.
Bolj sprašujem v smeri ali je to sploh možno pa kako je potem z baterijami, če bi recimo filal s kakšnim 4A ?
Imam namreč LifePo4 baterijo za električni motor za čoln 12V 40A pa sem kupil original quick charger, ki jo fila z 10A in jo napolne v 4h.Sicer so mi rekli, da se pri fast charging tehnologiji zgubi nekje 20% življenske dobe baterije, samo če gledam dejansko da jo s tem polnilcem napolnim v 4 urah, z orig pa v 16h je kar konkretna razlika.
Zato sem mislil da bi šlo kaj podobnega tudi pri skiroju, ker dejansko imaš potem lahko polnilec samo, prideš kam najdeš vtičnico in ga v 1 uri napolniš 50%.

Sem pa našel tega, ki je naj bi bil za e-kolesa ki polni s 5A, voltaža je enaka kot pri orig 42V.To bi pomenilo da skiro nafila v dobri uri in pol. Kaj menite ?
https://www.ev-power.eu/EVBike-Parts/Fa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bernikm ()

Cange ::

Mogoče malo off, RL situacija -dnevna uporaba EV: 8 ur polnjenje ponoči prazna-polna, 100% dovoljšna kapaciteta baterije za kar pač počneš. Na ta način nikoli ne bo potrebe po manual pogonu.

Tomson ::

Če komu prav pride, dober deal za Kugoo S1 električni skiro (review). Podoben Xiaomi modelu, cenejši, še bolj zložljiv (zložljive ročke), na področju kvalitete izdelave mogoče malo za Xiaomijem, a deluje precej ok (Xiaomi vs Kugoo), ima vzmetenje, velik LCD zaslon, 1.5kg lažji, sicer nenapihljiva kolesa, 3-hitrosti ...

Kugoo S1 električni skiro s kodo: KUGOOS1 iz 302€ na 293€ (EU Italy skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

geeky ::

Vidim, da ste tu bolj na tekočem. Je mogoče že kdo naročil Xiaomi M365 PRO verzijo? Zgleda res huda zadeva (do 45 km dometa, multifunkcijski zaslon, močnejši motor, večji kot vzpenjanja...), pa me zanimajo vaše izkušnje. Vidim, da tudi že v sloveniji prodajajo in obljubljajo nek skonto ob prednaročilu: https://www.robbo.si/izdelek/xiaomi-mij...

Razmišljam ali bi vzel PRO ali pa osnovno. Kaj vi pravite? Je morda že kdo sprobal PRO? Prosim za vaše mnenje, da se lažje odločim.

Tomson ::

Glede na veliko razliko v ceni je Pro model trenutno precej manj ugoden nakup, ki je smiseln le za nekoga, ki nujno potrebuje večji domet z enim polnjenjem, sicer razlika med navadnim modelom le še vgrajen display. Pro model je tudi 1.5kg težji ter se polni 3h dlje, skratka, za marsikoga Pro model težko upraviči občutno višjo ceno, glede na to, da se navaden Xiaomi M365 model dobi tudi v SLO že za 389€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

geeky ::

Tomson je izjavil:

Glede na veliko razliko v ceni je Pro model trenutno precej manj ugoden nakup, ki je smiseln le za nekoga, ki nujno potrebuje večji domet z enim polnjenjem, sicer razlika med navadnim modelom le še vgrajen display. Pro model je tudi 1.5kg težji ter se polni 3h dlje, skratka, za marsikoga Pro model težko upraviči občutno višjo ceno, glede na to, da se navaden Xiaomi M365 model dobi tudi v SLO že za 389€ ...


Hvala za tole. Sem se še malo pozanimal. Dejansko je baterija najdražji del te naprave, tako da je za 45 km dometa nekako realno povečanje v ceni. Pa ni samo baterija, ampak tudi druge nadgradnje... Mislim, da bom vzel kar pro, saj tudi telefon zmeraj kupim najnovejši, da potem nekaj časa drži. :)

Stokarino ::

150€ razlike za daljši domet in z FW upgradeom ga baje spraviš do 35km/h [PRO verzijo]. Odločitev je pa itak od vsakega posameznika.

gdjv ::

Sem imel namen kupiti dva M365 (zase in za punco), pa sem raje vzel najprej enega, da preizkusim realne kilometre. Po preizkusu o M365 več sploh ne razmišljam, ampak samo čakam, da PRO pride k nam. Ni problem, če imaš 60kg, takrat je vse oh in sploh, če pa imaš 90+ kg, pa se motor že pri manjših klancih muči. Posledično je doseg bistveno drugačen kot pri osebi z 60kg.

IMO že sam bistveno močnejši motor in veliko večja baterija, upravičuje cca. 150,00 EUR višjo ceno.

Seveda pa je vse odvisno, za kaj ga boš uporabljal in kakšne relacije boš vozil.

kuglvinkl ::

Jaz bom naredil enako/podobno. Obstoječ M365 je bi kupljen za ženo, jaz si bom omislil pa pro edition, glede na mojih 90 kil.
Your focus determines your reallity

freesty ::

Pocakajte se malo na segway MAX pa se potem odlocite.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kuglvinkl ::

idealka bi bil nosilnost 120 kg, 25 km/h, 40 km range. V bistvu obstaja, samo se je treba namatrat, da ga dobiš v Slovenijo, pa za doberga jurja si potem lažji. Nanrobot D4.
Your focus determines your reallity

buttcrack ::

Danes je tudi moj M365 prispel in ima tak železen zvok, ker se disk drajsa...

Vem, da je v temi že pisalo nekaj o tem pa ne najdem (len) :)

Stokarino ::

Tudi meni se je, pa je po 3-5 dneh uporabe izginilo. Da se ulaufa :D

buttcrack ::

Resno? Eni se spomnim da so nekaj krivili...

Stokarino ::

Nevem kako intenzivno ti drajsa, pri meni je na obratu na določeni točki malo "pobremzalo". Par 10km pa boš videl če je kaj za krivit (samo se hitro preveč skrivi'')

Gregor P ::

Ali pa če neseš nekam na kakšen lokalni servis pokazat in vprašat, če je treba kaj narediti.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

buttcrack ::

sem se spravil čekirat temo za nazaj in našel link do švabskega yt videa, kjer pokaže kako naštelat bremzo in sedaj je to OK...
ruži ne več, če se pa temu reče popravljeno pa ne bi dal roke v ogenj.

btw, čuden se mi zdi tudi zvok sprednje gume... tudi nekaj drajsa pa ne verjamem, da je to od motorja...

mirjan ::

Živjo,
zanima me, če je že kaj uporabnikov modela UrbanRide 100 https://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_... in kakšne so kaj izkušnje, predvsem glede realnega dosega.
Hvala

Gregor P ::

Meni se zdi predrag za kar ponuja (predvsem premajhen domet). Za tega bi dal max 250 evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mirjan ::

Imajo ga tudi npr. tukaj na 10 obrokov https://eshop.petrol.si/sl/petrol/elekt...
Všeč so mi 10 colska kolesa, odstranljiva baterija in dizajn...

freesty ::

Par prednosti napram M365. Odstranljiva baterija in pa 10inch kolesa. Ekran. Prednosti Xiaomija. Cenejsi. Za razliko v ceni lahko zmontiras 10inch gume. Rezervnih delov je malo morje. Moznosti za modifikacije je malo morje. Vecji domet - verjetno vecja baterija.

Jaz bi definitivno rajsi vzel M365 ze samo zaradi rezervnih delov.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tomy5 ::

mirjan je izjavil:

Živjo,
zanima me, če je že kaj uporabnikov modela UrbanRide 100 https://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_... in kakšne so kaj izkušnje, predvsem glede realnega dosega.
Hvala


Predrag in prešvoh baterija v reali. Xiaomi, vse ostalo je trenutno strel v koleno.

gavrin ::

Evo po enem tednu uporabe mi365 se mi je začeli pojavlati te dve napaki.
Ko zapeljem čez kocke, ali pa če zapeljem čez kak manjši robnikec. Ko ga dodobra pretrese se pojavijo.
Ali uveljavljam garancijo ali kar stvarno napako in zahtevam novega.
1 4 Acceleration sensor reading is abnormal
1 5 Brake sensor read is abnormal

mirjan ::

Jaz sem tudi (hvala za nasvete) nabavil M365, za 1x zelo zadovoljen, pojavlja se samo težava z bluetoothom, ki jo še rešujem. Včasih se poveže, včasih ne, povezava pada, različne app. Sem pa še na originalnem firmwaru, čeprav mi ponuja upgrade.

bosslipxx ::

Xiaomi priznava, da je nekaj čez 10.000 skirojev defektnih (lomljenje vijaka, ki drži krmilo pokonci)

tukaj
slo-fishing.si

gavrin ::

Evo ga dal prejšni teden na servis, šel je v Maribor pa da vidimo koliko časa bodo rabili.
Med tem sem pregledal malo po internetu in našel da za te dve napaki naj bi bilo krivo slaba pritrditev dveh magnetkov v ročici za gas in naj bi se premikala. Vse kar je treba je to da se jih na novo zalima na mesto.

Prav zanima kaj bojo rekli da so na mojem delali. Un v Harviju je ze nekaj govoril o menjavi motorja pa ne vem še kaj vse.
««
12 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9511883 (362) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817627 (5279) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824745 (4574) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613400 (7814) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186609 (5917) bluefish

Več podobnih tem