» »

Skiro električni

Skiro električni

Temo vidijo: vsi
««
11 / 53
»»

tomy5 ::

Noro, in še vedno naročujete na gearbest.
Inšpektorat obvesti, enako kot če te nategne Slo trgovina.

freesty ::

Skopirajta tracking info, da vidimo kaj se dogaja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

XYZW ::

Včeraj je minilo 90 dni od Shipping-a (uraden rok do katerega te prepričujejo, da še malo počakaš) in sem odprl ticket na GB za oba skiroja. Za enega so se opravičili in napisali, da mi ga bodo poslali iz EU skladišča v roku 3-5 delovnih dni, drugi skiro pa so že poslali in se je izgleda izgubil nekje pri GLS-ju. Posredovali so mi številko pošiljke in iz GLS Slovenije so mi odgovorili, da ga oni niso dobili ter da po njihovih pravilih mora pošiljatelj sprožiti preiskovanje pri GLS Španije. Vse to sem napisal v ticket pa bomo videli..

mat xxl ::

In vsi ti cirkusi, da je morda 80 eur ceneje, kot pri nas, pa brez garancije oziroma z težavno garancijo ...? Se splača ?

kuglvinkl ::

Mah, se, ob zavedanju tveganj, in če ti je žal dati 80 evrov. Eni gredo v to, drugi ne. Čist odvisno od konkretne situacije posameznika.
Your focus determines your reallity

barakus ::

Jaz sem jim dan ali dva nazaj ponovno zatežil in v odgovor so mi poslali tracking number iz Španije (odposlano na dan odgovora) te estimate da naj bi prispel v 5-7 workdays. Nobenih drugih detajlov mi niso sporočili.

Gregor P ::

Prej je bila razlika dosti večja, v mojem primeru 200,- evrov, še prej pa so jih pri nas prodajali tudi po 800 evrov.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kuglvinkl ::

U glavnem, na trgu obupno manjka nosilnost 120 kg :)
Your focus determines your reallity

Stokarino ::

Ali je v Lj kak 'shop' (ki ima) oziroma popravlja predrto gumo (M365)?

Dimnik ::

Samo v info, danes zasledil na letgo oglas za skiro m365, tip dela v trgovini in lahko zrikta za 350e z računom in garancijo v slo

Macketina ::

Stokarino: gumo ali zračnico? Meni je pri počeni zračnici pomagal servis koles na Povšetovi, res pa da se je pošteno najebal da je dobil zadevo narazen. Sem mu pa nesel samo zadnje kolo in je dal neko svojo zračnico.

Imam naročeno tudi original zračnico, samo jo se kak mesec ne pričakujem :)

Stokarino ::

Sumim (upam) na zračnico. Za silo sem zakrpal s polnilom (dobil na črpalki), ampak sem vseeno naročil "solid" gume.

bibo44 ::

Pozdravljeni .
Mene pa zanima ali je kateri odklenil Xiomi M365 , tako da leti 30km/h ? Kako ?

bosslipxx ::

bibo44 je izjavil:

Pozdravljeni .
Mene pa zanima ali je kateri odklenil Xiomi M365 , tako da leti 30km/h ? Kako ?


Flashati moraš custom firmware. Ne smeš imeti uradnega 1.5.1 fw nameščenega, ker ne gre downgradati na potreben 1.3.8 fw.

Tukaj je dobro obrazloženo, v opisu imaš tudi povezavo do strani https://m365.botox.bz/ kjer si narediš cfw za flashat.

Drugače pa kar enostavno.
slo-fishing.si

tomy5 ::

Stokarino je izjavil:

Sumim (upam) na zračnico. Za silo sem zakrpal s polnilom (dobil na črpalki), ampak sem vseeno naročil "solid" gume.


Odsvetujem, ker bo preveč tresljajev in boš prehitro obrabil zglobe in baterija bo dost prej fuč. Pa še garancijo izgubiš.

mailer ::

Mi pro ima kar konkreten doseg, v tem videu je prevozil 49km in ostalo mu je še 6% baterije.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

kuglvinkl ::

Vedno je treba payload upostevat.
Your focus determines your reallity

XYZW ::

Feedback od mene: enega sem dobil danes, drugega so nekje po poti izgubili in ga iščejo pri GLS Španije, do 23.4. naj bi sporočili kaj je novega.
Ko sem jaz naročal, pri nas jih ni bilo (oz. je cena bila 600-700 EUR). Če bi vedel, da jih bodo pri Mercatorju dober mesec po tem prodajali po 399 Eur, bi vsekakor počakal. Zdele je lahko biti pameten...

Gambino ::

XYZW je izjavil:

Feedback od mene: enega sem dobil danes, drugega so nekje po poti izgubili in ga iščejo pri GLS Španije, do 23.4. naj bi sporočili kaj je novega.
Ko sem jaz naročal, pri nas jih ni bilo (oz. je cena bila 600-700 EUR). Če bi vedel, da jih bodo pri Mercatorju dober mesec po tem prodajali po 399 Eur, bi vsekakor počakal. Zdele je lahko biti pameten...


Iz nemčije si ga za 400E dobil v manj kot tednu dni!

Tomson ::

Je kar nekaj dobrih dealov s hitro dostavo ta hip:
- Xiaomi M365 EU Version za 389€ (MiShop, SLO skladišče, 2-3 dni dostava, 0€ poštnina)
- Xiaomi M365 EU Version za 359€ (Gearbest, EU skladišče, 3-7 dni dostava, 4€ poštnina)
- Xiaomi M365 EU Version za 380€ (Geekbuying EU skladišče, 3-10 dni dostava, 0€ poštnina)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

barakus ::

Prejel včeraj. Skupno čakal 3 dni manj kot 5 mesecev, zanj sem plačal 306 EUR, če bi še enkrat naročal bi vzel iz Evrope.

red_baron ::

Živjo
V Mercatorju imajo ponovno M365.

Ali kdo ve če je možno uveljaviti kupon za -25%
Ker če je možno je najceneje v Evropi 399.99-25% je 300€ končna.
To good to be true verjetno, ali pač?

V0RT3X ::

Cena je 549,99, razen če je v kakšnih poslovalnicah drugačna.

tomy5 ::

Cena v Sloveniji je povsod ~ 399, dopiš še 2 gumi in zračnici in EU verzijo z EU garancijo.

red_baron ::

red_baron je izjavil:

Živjo
V Mercatorju imajo ponovno M365.

Ali kdo ve če je možno uveljaviti kupon za -25%
Ker če je možno je najceneje v Evropi 399.99-25% je 300€ končna.
To good to be true verjetno, ali pač?



Sem vprašal v Mercator. Kupon NE velja😢☹️

profii ::

Mogoče je po novem tobačni izdelek :)

V kaj pa res pade?
https://www.mercator.si/aktualno-pri-so...

Gambino ::

KUPON NE VELJA ZA AKCIJSKE CENE NASLEDNJIH IZDELKOV:

za izdelke iz akcijskega kataloga,
izdelke s ponudbo gratis,
izdelke več je ceneje,
popuste na skupine izdelkov,
izdelke označene s super ceno,
izdelke označene s posebno ponudbo.

Skuter Xiaomi M365 je označen kot posebna ponudba zato kupon ne velja.

Pandorumx5 ::

V MiShop je zdaj za 389€

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-elektri...

Gregor P ::

Ja običajno je pri Mercatorju s kuponi in tehnično robo tako, da ti kupon zbije ceno na neko normalno sicer na trgu8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bauci ::

Lahko ga pa kupiš z Mercator kartico na obroke.

Gregor P ::

To pa je v bistvu zelo dobra dodatna ponudba.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

red_baron ::

Pa še pike dobiš na kartico se pravi 250 pi in je še 5€ ceneje..

Najbolje bi bilo, če bi ga kupil ko so trojne pike in imaš potem 1200 pik za 1250 pa dobiš 50€.

profii ::

c3p0 ::

Ta "hitrost gibanja pešcev" je že sama po sebi fail. Kaj je pešec? Je tekač pešec? Šprinter?

Gregor P ::

"pešec oziroma peška (v nadaljnjem besedilu: pešec)" je oseba, udeležena v cestnem prometu, ki hodi po cesti, pri tem pa lahko vleče ali potiska vozilo, ali se premika z invalidskim vozičkom s hitrostjo pešca ali tak voziček potiska, in oseba, ki uporablja za gibanje drugo prevozno sredstvo, ki po tem zakonu ni vozilo;


Pešci morajo uporabljati prometne površine, namenjene hoji pešcev.


"posebna prevozna sredstva" so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro


Posebna prevozna sredstva se smejo v cestnem prometu uporabljati le na pločnikih, poteh za pešce in kolesarskih poteh ter na območjih za pešce in območjih umirjenega prometa, odvisno od njegove velikosti. Uporabniki posebnih prevoznih sredstev ne smejo ovirati ali ogrožati pešcev in kolesarjev. Način in hitrost gibanja morajo prilagoditi razmeram v prometu, njihova hitrost pa ne sme preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci.


Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena.


... ta hitrost gibanje bi se morda lahko razumela drugače kot le hoja pešca, torej tudi 25 km/h (35, max 45 km/h -> cca rekord človeštva); smeš voziti le po pločniku, kolesarski poti ipd. (ne pa kolesarski stezi!), a ne smeš preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci oz. se prilagoditi razmeram v prometu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gdjv ::

Je kje kakšna ugodna ponudba za M365 Pro? V Harvey Norman bi naj prišel konec meseca maja.

Potreboval bi doseg cca. 30km, kar glede na mojih 95kg verjetno z navadnim M365, ne bo šlo skozi.

mat xxl ::

Bi koga zanimal kak group buy česa takega, sicer ne od tu ! Dostava v Ljubljano ? Če bi 3 kose skupaj nabavili bi nekaj prišparali, verjetno pa tudi kaj dodatno na dostavi ali pa če kdo ve za ugodno dostavo iz Nizozemske, sicer za kos računajo 200 eur za dostavo do nas do vrat.

https://www.ecoscootz.com/products/x10-...

kuglvinkl ::

gdjv je izjavil:

Je kje kakšna ugodna ponudba za M365 Pro? V Harvey Norman bi naj prišel konec meseca maja.

Potreboval bi doseg cca. 30km, kar glede na mojih 95kg verjetno z navadnim M365, ne bo šlo skozi.



15km v eno smer? Si ne predtavljam. Premajhni bicikli so to in ni vzmetenja
Nanrobot s sedezem pa ja.
Your focus determines your reallity

Dirigent ::

No, jaz sem se zaJ in sem upgrejdal firmware na 1.5.1 pri M365 :'(, ker pred nakupom nisem bral portalov itd. (sem le sprobal primerek koelga) in sem seveda mislil da gre pač za priporočen update. Sicer nisem ravno naklonjen temu, da bom odklepal omejitev hitrosti (zaradi obrabe baterije in pregrevanja), bolj me moti to, da ne moreš uporabljati drugih aplikacij in pa montirati dashboarda od PROja.

Na spletu sem našel vodnik kako downgrejdat zadevo (ST link), ampak mi izgleda kar komplicirano. Je kdo to že izvedel oz. izvaja? Seveda sem pripravljen trud poplačati.

Hvala, lp

gdjv ::

kuglvinkl je izjavil:

gdjv je izjavil:

Je kje kakšna ugodna ponudba za M365 Pro? V Harvey Norman bi naj prišel konec meseca maja.

Potreboval bi doseg cca. 30km, kar glede na mojih 95kg verjetno z navadnim M365, ne bo šlo skozi.



15km v eno smer? Si ne predtavljam. Premajhni bicikli so to in ni vzmetenja
Nanrobot s sedezem pa ja.


Sem ogromno vikendov na obali - Strunjan in bi rad skiro, da lahko eventualno pridem do Kopra in nazaj. S postankom v Izoli ipd... ne gre za redno oz. pogosto vożnjo. Hoja do Kopra je kar dolga, z avtom pa je v lepem vremenu greh se vozit.

Dirigent ::

Dirigent je izjavil:

No, jaz sem se zaJ in sem upgrejdal firmware na 1.5.1 pri M365 :'(, ker pred nakupom nisem bral portalov itd. (sem le sprobal primerek koelga) in sem seveda mislil da gre pač za priporočen update. Sicer nisem ravno naklonjen temu, da bom odklepal omejitev hitrosti (zaradi obrabe baterije in pregrevanja), bolj me moti to, da ne moreš uporabljati drugih aplikacij in pa montirati dashboarda od PROja.

Na spletu sem našel vodnik kako downgrejdat zadevo (ST link), ampak mi izgleda kar komplicirano. Je kdo to že izvedel oz. izvaja? Seveda sem pripravljen trud poplačati.

Hvala, lp


P.S. Verjetno pa sama zamenjava displaya/dashboarda ne bi pomenila drugega firmware-a? Kot sem bral nekje bi firmware naj bil zapisan drugje.

Stokarino ::

CFW res naredi očitno razliko v primerjavi z defaultom. Sploh prvih 30% se mi zdi, da je skiro najbolj poskočen.

gregor ::

ni ravno skiro, je pa :)

Xiaomi crowdfunds Mi HIMO Electric Bicycle T1 with 120km range
https://www.gizmochina.com/2019/04/23/x...

Ledstorm ::

Preden vzamem kakega električnega skiroja, opažam da je v Sloveniji (na internetu) bolj malo servisov za skiroje, na Goriškem pa še bolj. Je kje že kakšen dobro uveljavljen, da ti od daleč tudi popravi?

Zanimata me predvsem znamki Xiaomi, Segway.

Gledam Ninebot Segway ES2 in Xiaomi Mijia M365, kje dobite rezervne dele, gume, baterije? Dodatno baterijo ES2? In kake so cene?

In ja, kot sem videl na Youtube so prav čudno sestavljene pack baterije v deski, so tako narejene, da jih SAM ne moreš zlahka zamenjati. Želel bi, da bi bilo na kapicah vse to in lahko sestavljive za telebane, ne pa tako po češko zvarjene na glavah in nogah (M365 takale ima, za ES2 ne vem nisem gledal še). ;(

Kolikšna je kvarljivost? Redka, srednja, pogosta?

:)
Narava je najboljše zdravilo.

Gambino ::

Ledstorm je izjavil:

Preden vzamem kakega električnega skiroja, opažam da je v Sloveniji (na internetu) bolj malo servisov za skiroje, na Goriškem pa še bolj. Je kje že kakšen dobro uveljavljen, da ti od daleč tudi popravi?

Zanimata me predvsem znamki Xiaomi, Segway.

Gledam Ninebot Segway ES2 in Xiaomi Mijia M365, kje dobite rezervne dele, gume, baterije? Dodatno baterijo ES2? In kake so cene?

In ja, kot sem videl na Youtube so prav čudno sestavljene pack baterije v deski, so tako narejene, da jih SAM ne moreš zlahka zamenjati. Želel bi, da bi bilo na kapicah vse to in lahko sestavljive za telebane, ne pa tako po češko zvarjene na glavah in nogah (M365 takale ima, za ES2 ne vem nisem gledal še). ;(

Kolikšna je kvarljivost? Redka, srednja, pogosta?

:)


Če se prodaja v Sloveniji potem je tudi servis!
Drugače pa ni neka znanost zamenjat baterije, popravit elektroniko!

predi ::

Gregor P je izjavil:



Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena.


... ta hitrost gibanje bi se morda lahko razumela drugače kot le hoja pešca, torej tudi 25 km/h (35, max 45 km/h -> cca rekord človeštva); smeš voziti le po pločniku, kolesarski poti ipd. (ne pa kolesarski stezi!), a ne smeš preseči največje hitrosti, s kakršno se lahko gibljejo pešci oz. se prilagoditi razmeram v prometu.
Članek, ki ga je nekdo linkal, se nanaša na peti odstavek 97. člena ZPrCP, ki sem vam ga prilepil nekaj časa nazaj. Ta odstavek ne govori o trenutni hitrosti, pač pa o najvišji hitrosti, ki jo lahko razvije takšna naprava. Torej konstrukcijsko omejena najvišja hitrost. Če gre vaš skiro lahko več kot 50km/h, nima kaj iskat v cestnem prometu, tudi če se vedno voziš 15km/h max z njim. Sam bi rekel, da je najvišja še sprejemljiva možna hitrost bližje 25km/h, kot pa 45km/h. Zato pa je potrebna sprememba zakonodaje, da se stvar razjasni.

Trenutno za električne skiroje velja sledeče:

30. »posebna prevozna sredstva« so invalidski vozički, otroška prevozna sredstva ter športni pripomočki in naprave, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, kot so: skiro, kotalke, rolke, rolerji, smuči, sanke, otroško kolo, monokolo, motorne sani, miniaturna motorna vozila, gokart in po namenu uporabe podobna prevozna sredstva, ki niso vozila po zakonu, ki ureja motorna vozila;
ZPrCP, 3. člen
Motorna vozila ureja ZMV-1 in nikjer ne omenja električnih skirojev (glej 3. člen).

(5) Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena. Izjemoma je dovoljena uporaba motornih sani v cestnem prometu, če je to potrebno za reševanje človeških življenj ali premoženja, preprečitev ali odpravo velike materialne škode ali odpravo posledic onesnaženja okolja. V takih primerih sme v skladu s prometnimi pravili, ki se uporabljajo za vožnjo motornih vozil, upravljati motorne sani oseba, ki sme voziti motorno vozilo.
ZPrCP, 97. člen

Matej_K ::

Gregor P je izjavil:


Uporaba posebnih prevoznih sredstev, ki jih poganja motor, in ki presegajo hitrost gibanja pešcev (gokart, motorne sani, miniaturna motorna vozila ipd.), v cestnem prometu ni dovoljena.


Bolt pa Mbappe tečeta 38km/h+. Tako da smo blizu max skirojev.
... .. .

sasoslo ::

Pozdravljena druščina :)

Nabavil sem Xiaomi m365 (dobim čez 2 dni najkasneje :)

Sedaj pa me zanima kaj je dobro narediti oz. katero nadgradnjo je pametno naresti :)
v mislih imam:
- kater firmware deluje ok, da ne bo težav (kakor ste nekateri pisali na forumu)
- bojda so gume občutljive oz. rade pokajo - pravijo/pravite. Torej katere nabavit in še to ali so polne gume OK in če so katere? :)
- s čim ste rešili težavo z ohlapnim tečajem na vilicah? (v mislih imam tisto gumo, ki jo nekateri namontirajo vmes. Je to težava vseh ali imaš lahko srečo pa tega ni?)
- Nekateri menjajo pokrov baterije, je to kdo naredil in zakaj? :)
- zaščita za zadnji blatnik (ojačitev) ? (s čim ste to naredili?)
- sem kaj pozabil? :)

hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sasoslo ()

profii ::

1. pusti stock, če imaš srečo ne bo gor 1.5.1, ne sekiraj se tudi če je, vsi FWji gredo ok.
2. Napumpaj glede na svojo težo, 3 do 4 bare. Prazne gume rade spuščajo. Pazi na steklo, robnike in ostre predmete. Sam sem kupil Slime, vendar ga še nisem ulil notri :)
3. Da, distančnik. Moj je dobil "luft" šele po 300 km. Nov ga ni imel. Distančnika še nisem kupil.
4. Ne, samo zaradi lažjega čiščenja, ker je original narebren.
5. Ojačitev za blatnik je na to-do listi, lahko ga zlomiš ob redni uporabi. Ko ga daješ v prtlažnik avtomobila, ko ga nosiš čez stopnice...

pozabil si na zaščito Power gumba, proti dežju :) Selotejp mod

barakus ::

Je kdo zasledil kaksen poceni display dashboard za m365? Materiala je za 5-7 eur vendar prodajalci na ebayu hocejo 50, kitajci pa zgleda še niso začeli prodajat tega?
««
11 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektricni skiro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9511912 (391) DamijanD
»

Hitrost skiroja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817632 (5284) c3p0
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824750 (4579) sds
»

Začela se je doba Xiaomija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7613417 (7831) dore2

Električni skiro- lahek, zložljiv, zmogljiv

Oddelek: Na cesti
186615 (5923) bluefish

Več podobnih tem