» »

xbox ali ps4

xbox ali ps4

eldorado29 ::

kupuje se konzola in postavljam vprašanje.

odloča se med PlayStation 4 (PS4) Slim PRO 1TB ali počakat še nekaj dni in vzet Microsoft Xbox One X 1 TB.

Večina znancev,prijateljev ima ps4. ampak nič ne de za to... to je namreč edini razlog zakaj bi vzel ps4. vse ostale pluse ima gladko xbox. kaj je vaše mnenje. nasveti. predlogi. cenovno je razlika...ampak pol je 10 let mir :D pišem to zato ker sem kupil tudi nov tv
LED TV SAMSUNG UE49KU6400 (1500 PQI, 4K)


PlayStation 4 (PS4) Slim PRO 1TB + Dodatni PS4 Kontroler 428,99€
Microsoft Xbox One X 1 TB 648,99€

Melanholija ::

Kakšna edina prednost? Kupiš tisto kar ti je všeč, pa ne vizualno....igre, ekskluzive,kontroler ipd. In pa seveda če želiš igranja v družbi (offline in online)

Tomson ::

Mogoče ti bo tale članek (Xbox One ali Playstation 4) kaj v pomoč? ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NemecSLO ::

Nekje sem prebral, da baje naj bi bil glitch na PS4 {1TB}, s prostornnino..

eldorado29 ::

Edina prednost za mene sem mislo. Če bi vzel ps4 pro bi lahko multiplayer igrau z več prijatelji.
Vse ostale zadeve se nagibajo na stran xboxa one x.

na ps4 smo pri frendu 3 ure nabijali fifo in povem da me je na koncu levi palec malce boleu. Prav tako tudi enega od prijateljev.
Naslednič smo na xbox one igrali 5 ur pa nikomur nič. Tako da za mene je kontroler on xboxa bolj prilagojen moji roki. In to je seveda eden pomembnih dejavnikov.

eldorado29 ::

Xbox One X vs PS4 Pro - Processor
Xbox One X: 8-core, 2.3GHz processor
PS4 Pro: 8-core, 2.13GHz processor

Xbox One X vs PS4 Pro - Graphics
Xbox Scorpio: 6 TFLOPS, 326GB/s, 12GB GDDR5
PS4 Pro: 4.12 TFLOPS, 218 GB/s, 8GB GDDR5

dolenc ::

Ja nekje 25% boljši je xbox, tko da ne vem kaj je tle sploh za razmišljat, sami plusi.

hojnikb ::

Kaj ti nucajo fancy specsi, ko je pa manj iger (sploh ekskluziv) in community-a pri nas.
Če si specs whore, pač kupiš pc, ne konzolo. Điz.
#brezpodpisa

Melanholija ::

Točno to če se ti gre za specs si kupiš pc! Če špilaš sam fifo je pa tako vseeno če kupiš ps3 oz x360 :D Ekskluzive so na ps4 dosti boljše in več jih je.

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Kaj pa je zadnje čase z bedarijami na slo-techu pa to ni res...

1. PS4pro slim ne obstaja, ne vem od kje vam to oziroma OPju, pa da se ploh nihče ni v to vtaknil. PS4pro SLIM ne obstaja. Ali bo, bomo pa še videli!
2. Xbox je pri nas v SLO praktično mrtev. Ni folka ni communitiya ni nič... Totalno brezveze.
3. Konzole se kupijo zaradi iger, ekskluziv in točno zaradi frendov. Ne zaradi specsov, če rabiš specse si kupi PC.

Xbox je kar se iger tiče PC, vse kar je na xboxu je na PCju. Ni enega razloga, da bi človek vzel xboxa pred PS4. ENEGA faking razloga ni! Vključni s specsi. Na 49" TVju je še PRO skorajdane nesmiselen, saj razen z 0,5m je nemogoče videti razliko med 1080p in 4k.

Kupi PS4 in ne sprašuje več neumnosti. Tema naj se zaklene!

scipascapa ::

Roger roger :)

eldorado29 ::

Medtem ko xbox ima vgrajen Ultra-HD Blu-Ray tega ps4 nima. če pa dokupiš te stane okrog 250 evrov. torej če imaš doma dober TV zakaj nebi do podtankosti izkoristi 4K ..

xbox ima mod suport za določene igre. Sony zaenkrat še ni pripravlen sprejeti tega. Nekaterim bo to prav prišlo da bodo lahko določene igre igrali tako na xboxu kot na računalniku.

sam xbox live je še vedno dosti boljši od PSN. tu je tudi dejstvo da sta varnost in zanesljivost gladko na strani xbox live.

ps4 pro nima npr igri halo in gears of war. obratno pa xbox nima uncharted in god of waron. tak da tu nemoreš trdit da je ps4 jača izbira.
Če do sedaj uporabljaš ps4 boš valda do konca trdil da je boljši. A jaz sem vprašanje postavil da se svetuje ne pa pametuje.

Če si še enkrat črto potegneš ni ga junaka ki bi trdil da je ps4 pro boljši od xbox one x. a mene je zanimalo mnenje tistih ki to imate. Najlažje je bit pameten in tako NE pomagat drugim.
Če ti voziš mercedeza neboš svetoval drugim da naj kupi bmwja. vsak svoje hvali. Tu pa jaz vidim napako. Konzolo kupiš za cirka 10 let. zakaj bi torej vzel slabšo ko pa je na tržišču boljša?

Če jaz sprašujem neumnosti pol si ti ta ki neumnosti odgovarja. se ti ne zdi?
In naj ti povem da neumnih vprašanj ni. lahko so samo neumni odgovori!
Lp

hojnikb ::

Medtem ko xbox ima vgrajen Ultra-HD Blu-Ray tega ps4 nima. če pa dokupiš te stane okrog 250 evrov. torej če imaš doma dober TV zakaj nebi do podtankosti izkoristi 4K ..

ker je seveda tako velika izbira 4K vsebin na blurayih. In ker seveda ne obstajajo android tv box škatlice za 20€, ki počnejo točno to :)

xbox ima mod suport za določene igre. Sony zaenkrat še ni pripravlen sprejeti tega. Nekaterim bo to prav prišlo da bodo lahko določene igre igrali tako na xboxu kot na računalniku.


za mod support vzameš PC. Period.

sam xbox live je še vedno dosti boljši od PSN.

Konkretno v čem ? V izbiri brezplačnih iger sigurno ne.

ps4 pro nima npr igri halo in gears of war. obratno pa xbox nima uncharted in god of waron. tak da tu nemoreš trdit da je ps4 jača izbira.


Tu se pa počas xbox eksluzive končajo.

Mislim da je tole dost zgovoren podatek:

PS4
Exclusive = 113
Console exclusive = 413
Multiplatform = 997

xbox one
Exclusive = 32
Console exclusive = 145
Multiplatform = 1247


Če si še enkrat črto potegneš ni ga junaka ki bi trdil da je ps4 pro boljši od xbox one x.


Seveda je. PS4 Pro je tukaj sedaj z že podprtimi igrami, ki ga izkoristijo. Medtem pa xbox...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

damirez ::

eldorado29 je izjavil:

Medtem ko xbox ima vgrajen Ultra-HD Blu-Ray tega ps4 nima. če pa dokupiš te stane okrog 250 evrov. torej če imaš doma dober TV zakaj nebi do podtankosti izkoristi 4K ..

xbox ima mod suport za določene igre. Sony zaenkrat še ni pripravlen sprejeti tega. Nekaterim bo to prav prišlo da bodo lahko določene igre igrali tako na xboxu kot na računalniku.

sam xbox live je še vedno dosti boljši od PSN. tu je tudi dejstvo da sta varnost in zanesljivost gladko na strani xbox live.

ps4 pro nima npr igri halo in gears of war. obratno pa xbox nima uncharted in god of waron. tak da tu nemoreš trdit da je ps4 jača izbira.
Če do sedaj uporabljaš ps4 boš valda do konca trdil da je boljši. A jaz sem vprašanje postavil da se svetuje ne pa pametuje.

Če si še enkrat črto potegneš ni ga junaka ki bi trdil da je ps4 pro boljši od xbox one x. a mene je zanimalo mnenje tistih ki to imate. Najlažje je bit pameten in tako NE pomagat drugim.
Če ti voziš mercedeza neboš svetoval drugim da naj kupi bmwja. vsak svoje hvali. Tu pa jaz vidim napako. Konzolo kupiš za cirka 10 let. zakaj bi torej vzel slabšo ko pa je na tržišču boljša?

Če jaz sprašujem neumnosti pol si ti ta ki neumnosti odgovarja. se ti ne zdi?
In naj ti povem da neumnih vprašanj ni. lahko so samo neumni odgovori!
Lp

Pametovanje in svetovanje... Načeloma zelo podobni stvari, odvisno kako vzameš.

Vsekakor se pa res opravičujem, ker sem slabo ocenil tvoje potrebe.

Človeku, ki kupuje konzolo na polovici njega cikla za 10 let, človeku ki misli, da bo izkoristil prednosti 4K blu raya na majcenem 49" TVju. Človek ki daje velik poudarek na varnost pri konzoli.

Ni kaj se opravičujem, definitivno kupi Xbox one X. TO je prava stvar za tebe!

damirez ::

Če pa kdo v temi kupuje konzolo predvsem za igre pa svetujem PS4slim/PS4pro, zaradi večkrat napisanih prednosti.

mirancar ::

nisem še mel xbox-a sam ps4 ima trenutno prevlado sploh v evropi in pri nas. In to pomen da maš nek trg rabljenih iger in psn računov. In še rabljenih konzol. Xbox One X sploh še izšel ni, to boš mogoče dobil za nov let, pa še tvegan nakup je, morda jim nebo ratal osvojit market share (pomeni manj ekskluziv!).
kaj pa naj bi bilo boljše na xbox Live naročnini? dobiš kej več kot pri PS plus?

note3 ::

Moje mnenje.
Če bi se rad hvalil z najboljšo konzolo xbox one x,če bi pa rad igral potem pa ps4.

dolenc ::

Xbox je zajebal z launchom, ko so odrezal špile in dal prednost multimediji, pa še s ps4 so jih časovno mal brez gat ujeli. In kljub temu, da zadnje čase MS vleče veliko bolj potrošniku prijazne poteze, se s to generacijo ne bodo pobrali.

Je pa sigurno trenutno PC najboljša platforma(al pa vsaj zelo močna), tehnološki premiki, ki jih konzole ne morejo dohajati, recimo ultrawide monitorji, 60fps+. Velik špilov je (šlo) na free to play, esport(lol, dota, quake), kašne stvari clo prej pridejo (pubg), kar se prejšno ps3/xbox360 generacijo niti slučajno ni moglo zgodit.

Špilov je pa tko več kot jih lahko kdo obrne, tud če kakšen manjka :)

scipascapa ::

PS4: samo Uncharted in God of war? Bloodborne, The Last of us, Horizon Zero Dawn, Gravity Rush, Knack, Nioh, Beyond two souls, Heavy Rain itd da ne omenjamo kaj pride drugi leto še.

Days Gone, Detroit Become Human

http://gematsu.com/exclusives/ps4

XBOX ne more.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293890 (13604) filip007
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517300 (14264) kevin55
»

PS4 PRO ali Xbox one X?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91421 (1022) miko22
»

Test konzol

Oddelek: Konzole
71035 (843) IcyFox

Več podobnih tem