» »

Ali je crknil geforce?

Ali je crknil geforce?

elektron ::

Fantje rabim pomoč!! Moj GF siluro MX2 se noče drugače odzivati kot samo v VGA modu v winXP. Ko zadevo pustim da se zbuta normalno mi enostavno (ko očitno naloži nvidia drajver) da na monitor črno sliko in po trenutku tudi izklopi monitor.
Zadeva je do pred nekaj dnevi delovala povsem normalno, ko pa sem pred dnem probaval kartico na plošči LuckyStar 6ZX2 in jo kasneje montiral nazaj v stari comp se mi je zgodila zgoraj omenjena nevšečnost.
Ne vem nekje sem prebral da naj bi bili dve vrsti napajanja na AGP vodilu AGP2x/4x (3,3V ali 5V), ali je to lahko vzrok za opisano okvaro, "boh ne daj"!:'(

hvala za vsak odgovor!:8)

Fury ::

hmm da se ti SLUCAJNO ne prestav stvar na TV out?
si probal kje drugje ce dela?
si probal reinstall winsov?

elektron ::

Ne tudi na TV-out je tema. Kot sem reku na začetku ko imaš tist winXP ki mu spodaj teče modra črta stvar dela potem pa izklopi monitor in ni slike ne na VGA ne na TV-out. Se mi pa zdi da winXP obratuje normalno spodaj v "temi".
Zelo čudno kajti tudi zdajle to pišem v VGA modu.

Dajmo fantje!!:D

msmiha ::

Zgleda ko da je prevelika osveževalna frekvenca nastavljena. Možno da je v tem problem
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MOJNET.net ::

Probaj ponovno odstraniti stare gonilnke in naloži iz CDja.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

elektron ::

To so sama lepa priporičila, pa vendar saj sem samo potegnil kartico iz enega slota in jo ustavil v drugega v drugi plošči.
Ni mi jasno kako bi lahko znanjšal osveževalno frekvenco! Saj dela v osnovni resoluciji 640x480 8bit globina.To je edina resolucija ki dela.

Ali obstajajo kaki programi za stestirati to reč!!

Aja da ne pozabim čudno se mi zdi da kartice ne zazna DirectX test! Ali je res crknla kartica?

Obupanec:'(

Azrael ::

Si mogoče že poskusil grafiko potegniti iz slota in ponovno vstaviti nazaj ? Včasih, ko izvlečeš kartico iz slota, v slot pade nekaj prahu in imaš težave. Če to ne pomaga si dolpotegni SciTech Display Doctor 6.53-d for DOS only . Razpakiraj in potem dobi DOS zagonsko disketo ali še bolje zagonsko disketo od Win98 in nanjo ali drugo disketo prekopiraj še vbetest.exe. iz mape Univbe ali kar celo vsebino mape Univbe, če imaš dve disketi. Računalnik zaženeš z boot disketo, ko se DOS naloži pa poženi vbetest.exe in stestiraj tvojo grafiko in boš vedel pri čem si ali so zaribali Windowsi ali pa ti je crknila grafika.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Dead_Eye ::

verjetno bo res previsok refresh rate, ne vem zakaj ampak si to windows zapomne tudi če odinštaliraš driverje, provaj s kakim programom nastavit default 60Hz - tipo nvrefresh,...

aja, če imaš večji/boljši monitor na dosegu bi šlo hitreje...


glede različnih voltaž ne moreš falit ker je agp 8x drugačen(slot) (agp 2x kartica ne gre noter, 4x pa je itak kompatibilno...)
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

AngelOfDeath ::

v varnem zagonu si že proval ?

elektron ::

Fantje hvala za pomoč stvar se je uredila kar nekako sama od sebe. Ko sem ponovno namestil Detonatorje od Nvidie. Res čudna zadeva kot bi kartica vedela (in posledično tudi os plata) da je bila v drugi Os plošči.
Stvar sedaj deluje normalno!!8-O

Hvala še enkrat za vse predloge in konkretne rešitve.:P

Elektron:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318749 (12265) Ursus
»

Napačen bios :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
151497 (1178) Azrael
»

Problem z dodatnim RAM-om kaj narediti???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71037 (876) Arthur
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261626 (1158) CaqKa
»

Radeon 9000pro se izklaplja

Oddelek: Strojna oprema
14937 (741) jest10

Več podobnih tem