» »

Program za izposojo medicinsko-tehničnih pripomočkov

Program za izposojo medicinsko-tehničnih pripomočkov

tenchu ::

Pozdravljeni!

V naši firmi, ki se ukvarja s prodajo medicinskih pripomočkov, uporabljamo za izposojo (in samo izposojo) medicinskih pripomočkov zastarel program Impulz. Program je razvil 1 sam človek, ki pa ga razen nujnih stvari že dolgo ne posodablja.

Rad bi našel nek sodobnejši program, vendar ne vem kje sploh iskati. Google ne daje rezultatov.

Vsak nasvet je dobrodošel, hvala!

smacker ::

Prepusti skrb za programsko opremo vaši informacijski službi in se posveti delu za katerega si plačan in usposobljen ;)

Ales ::

@tenchu, mogoče gledaš preozko na zadevo in zato ne najdeš ničesar. Poenostavljeno, programu je vseeno ali izposojate medicinske pripomočke ali hruške, važno je, da izpolnjuje vse vaše zahteve glede funkcionalnosti. Katere točno so to pa ne vemo.

tenchu ::

Smacker, ni mi všeč ta ozkoglednost... Sem pa tudi lastniško vpleten v podjetje, tako da mi je v interesu, da opravljam več kot mi je naročeno.


Ales, zanimivo. Vendar je pri nas ena posebnost - program mora biti povezan z ZZZS, ker izposojo MTP zelo pogosto subvenciora država.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tenchu ()

MH0 ::

Poglej kaj uporablja konkurenca.

smacker ::

Oprosti, ampak iz posta sodeč nimaš pojma o informacijskih sistemih. Za take stvari se uporabljajo interne aplikacije (tut ta "Impulz" je zgleda interna aplikacija, ker google nič ne najde). Zato je treba tako stvar reševati skupaj z informatiki, ki poznajo informacijski sistem podjetja. Stvar ni povezana samo z ZZZS, ampak tudi z vašim informacijskim sistemom (zaloga, izdaja računov, baza strank,...).
Če želiš pomagat, pripravi kratko poročilo, kjer navedeš razloge zakaj je obstoječa aplikacija zastarela, predlog kako bi posodobil funkcionalnosti in približno oceno kako bi to vplivalo na delovanje podjetja (prihranek časa/denarja, olajšanje dela, izboljšana delovna klima, več časa za pomembnejše stvari,...). Poročilo predstaviš vodstvenemu kadru, nato pa skupaj z informatiki (internimi ali zunanjimi) naredite približen izračun stroškov implementacije teh funkcionalnosti. Potem se oceni smiselnost investicije in odloči, če date stvar v izdelavo.

Ales ::

tenchu je izjavil:

Smacker, ni mi všeč ta ozkoglednost... Sem pa tudi lastniško vpleten v podjetje, tako da mi je v interesu, da opravljam več kot mi je naročeno.


Ales, zanimivo. Vendar je pri nas ena posebnost - program mora biti povezan z ZZZS, ker izposojo MTP zelo pogosto subvenciora država.


Aha, razumem. Se mi je zdelo, da bodo pri vas kake specifike. Sam premalo poznam prav to področje, da bi brez raziskovanja vedel, ali na trgu že obstaja program, ki bi ustrezal prav tej zahtevi ali ne. Ker gre za nišno področje je čisto možno, da ga zgolj iskanje preko spleta ne bo pokazalo, tudi če obstaja.

Je čisto možno, da boste kakega od programov, ki bi vam sicer po drugih specifikacijah ustrezal, morali prilagoditi prav posebej za vaše področje. Ali pa celo narediti iz nule.

mm&r ::

Priporočam vam , da se obrnete na podjetja, ki razvijajo tovrstvno programsko opremo, boste dobili največ uporabnih informacij.
Ste že kaj razmišljali o budgetu za nakup in kasneje za vzdrževanje programa, kar je še bolj pomembno.
V kolikor se ne bo aktivno vzdrževal, boste v kratkem spet na istem kot ste trenutno. Človek, ki vam je razvil tretnutno varianto bi verjetno program aktivneje vzdrževal, če bi za to prejel ustrezno nadomestilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov vrhunec digitalne transformacije v slovenskem zdravstvu: do podatkov zdravstveneg (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18341572 (27929) SeMiNeSanja
»

Gradnja Informacijskega sistema

Oddelek: Loža
102118 (1126) uporabnik832
»

Kaj bi vi pričakovali od aplikacije z vsemi vašimi zdravstvenimi podatki na pametnem

Oddelek: Mobilne tehnologije
427878 (6213) Matej_K
»

Urgenca - katastrofa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027505 (23845) kkk7
»

Operacijski sistemi na strežnikih v vašem podjetju

Oddelek: Operacijski sistemi
111716 (1268) Ice-Heki

Več podobnih tem