» »

D particija ni na voljo

D particija ni na voljo

a-ptuj1 ::

Pozdravljeni.
Disk imam razdeljen v 3 patricije (C,D,E). Do particije C in E lahko dostopam, za "D:\ni na voljo". Na YouTube sem našel G:\is not accessible vendar mi ne pomaga saj ob desnem kliku Lastnosti=>nimam Varnosti (Security). Prav tako sem našel DOS ukaz "chkdsk D: /R" pa ne vem kaj naredi. Kako se ta napaka odpravi, da bo particija D spet na voljo. Podatke sem delno rešil s programom EaseUS Data Recovery Wizard.

Fsegula62 ::

Verjetno odstopaš preko kakšne bližnjice, ki pa ne obstaja več. Poskusi dostopadi tako da v vrstici zgoraj vpišeš
D:\
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

r3dkv1c4 ::

spremeni ime particije
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

a-ptuj1 ::

Particija D: naj ne bi bila formatirana (piše unformatted). Particija je velika cca 600 GB in na njej je cca 450 GB podatkov. Sedaj pa piše, da je unformatted. Če pogledaš particijo s programom EaseUS partition Master ti ta program izpiše, da naj bi bila neformatirana. Če pa pogledaš z programom EaseUS Data Recovery pa vidiš skoraj vse datoteke. Kaj naj storim, da bo particija D: spet dostopna?

janezvalva ::

vzam disk ven pa ga prklop na drug rač.

Han ::

Desni klik na Moj računalnik - Upravljaj - Shramba - Upravljanje diskov.

Če ne moreš formatirat particije (desni klik na črko), jo izbriši, ustvari novo in jo po tem formatiraj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

a-ptuj1 ::

D particija je v datotečnem sistemu RAW. Stanje Particija primarna Zdrava.

a-ptuj1 ::

Ali samodejna sprememba datotečnega sistema v particije iz NTFS v RAW med delom kaže na to da bo se bo pokvaril disk?

BivšiUser2 ::

Probaj podatke v celoti rešiti s testdiskom.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

a-ptuj1 je izjavil:

Ali samodejna sprememba datotečnega sistema v particije iz NTFS v RAW med delom kaže na to da bo se bo pokvaril disk?

Navadno ne, lahko pa prilepiš screenshot programa crystal disk info.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

a-ptuj1 ::

Sem zagnal program Crystal Disk Info. Rezultat - stanje pogona "Dobro".
-Read Error Rate => 111 - 99,
-Seek Error Rate => 83 - 60
-End-to-End Error => 100 - 100
-Uncorrectable Sector Count => 100 - 100

IL_DIAVOLO ::

a-ptuj1 ::

Podatke na particiji D sem iz RAW uspel rešiti s programom EaseUS Data Recovery Wizard 10.8. Super program. Particijo D sem nato formatiral v NTFS. Sedaj dela OK.
Antivirus Eset Nod32 ni našel nobenega virus. Tudi elektrika ni izpadla. Pa se je vseeno particija D iz NTFS samodejno spremenila v RAW. Skrbi me kaj je to samodejno spremembo iz NTFS v RAW povzročilo. Ali bi lahko šlo za delno okvaro diska?

RC37 ::

To se velikokrat zgodi pri USB ključkih... In potem ne dobiš dol podatkov dokler ne pretvoriš. Raw je stanje ko v bistvu ni formatirano ali pa je datotečna tabela (lahka tudi kak glavni sektor...) pokvarjena. Ni mi pa jasno, kaj bi to lahko povzročilo. Verjetno strojna zadeva (delček namagnetenega premaza na disku se za pol milimetra premakne in dobiš podoben rezultat).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krvavo nujno potrebujem pomoc pri sesuti plati in disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
213771 (2675) McMallar
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132843 (2665) solatko
»

Kateri program za dobiti nazaj podatke iz izbrisane particije?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61151 (1005) opeter
»

Particija RAW -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
103013 (2207) lojze8
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356532 (5989) T_F_7

Več podobnih tem