» »

Poraba v tujini kljub izklopljenim mobilnim podatkom

Poraba v tujini kljub izklopljenim mobilnim podatkom

pickle_rick ::

Danes me v tujini preseneti SMS najprej za 80% doseženega limita do 60€ in nato čez 3h še za 100%. Kot prvo je bila v smsu z opozorilom navedena napačna številka (v paketu je združenih več številk, ena izmed njih je bila v smsu). Preverim vse, roaming disablan, podatki prav tako. Grem gledat še porabo, od nedelje, od kar sem v tujini in na telefonu prav tako kaže 0B. Pošljem SMS na 1919 za porabo pa mi javi 60€ porabe.

Iz telekoma so mi poslali nek generičen odgovor, kako se lahko posodabljajo aplikacije, itn. in da ne morejo preveriti nič, da pa je prenos podatkov iz telefona bil izvršen. Kaj storiti, ker mi ni jasno iz kje je nastalo 60€ stroška?

Rippy ::

Imaš slučajno kakšen modri paket oziroma dva mobitela na istem računu? V tem primeru si oba mobitela delita iste podatke, če se ne motim.

pickle_rick ::

Mobitelov je več, je pa stroške sigurno povzročil moj, čeprav je bila v opozorilu napačna številka, kar sem preveril z smsom poraba na 1919.

Simptomi so precej podobni temu, kar opisujejo tu: https://issuetracker.google.com/issues/...
V hotelu je slab wifi, preklapljan med operaterji preej itd.

Se da pri telekomu kaj doseč z ugovorom na račun or smth?

...:TOMI:... ::

Sodelavcu se je zgodilo identično. Sporočim, ko bo kaj novega izvedel glede tega.
Tomi

shadeX ::

Videno in slišano že milijonkrat, sploh na tem forumu. Pod črto -> vsi so plačali račun. Naslednjič izklopi "Roaming" v nastavitvah. Imajo vsi telefoni to možnost.

Razen če me spomin ne vara, hčerka od soforumaša je naredila nekaj stroškov na bobu v tujini, kar se mu je zdelo preveč in se je pritožil - uspešno. Tarifa je bila drugačna in na koncu je plačal manj kot navedeno.

Sodelavcu se je zgodilo identično. Sporočim, ko bo kaj novega izvedel glede tega.


Nič, kaj pa se če zgoditi? Če je imel roaming vklopljen to pove dovolj. V nasprotnem primeru podatkov takrat ko je bil v tujini ne bo na računu. Simple as that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

pickle_rick ::

Ja seveda, vkloplen sem mel roaming ja;(( Potem bi plačeval vsak mesec glede na to koliko sem v tujini. Poraba, ki jo meri android je od kar sem v tujini 0B. Data roaming je od kar sem se vsedel na avion na off. Prav tako mobilni podatki.

...:TOMI:... ::

Imel je izklop roaminga in blokado v tujini.
Tomi

Utk ::

Tudi napake se dogajajo, iz prve roke, in so priznali. Je pa tezko do nemogoce dokazat, sploh pri roamingu.

fujtajksel ::

Daj reklamacijo. Za začetek ti bodo rekli da naroči razčlenjeni račun (ki ti ga zaračunajo, če reklamacija ni uspešna).
Pričakuj da bodo za tole vztrajali do onemoglosti na kakšnem drobnem tisku, razen če jim res lahko dokažeš da so oni zahebali. Tudi če jim lepo zagroziš da boš šel k konkurenci in imajo že do konca leta zato več izgube kot če bi popustili. Očitno je v njihovem poslovnem modelu teh 60€ pomembnejših kot redne stranke.
Btw kolkr mi je znano je ta limit itak samo zato ker ga morajo imet in bi oni rajši olupili še bolj, pa da je pri konkurenci isti štos (ga lahko znižaš ampak se konec meseca resetira...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168648 (24856) neosonic
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9117559 (5362) smile-
»

telemach - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
4313235 (12227) Mare2
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15251065 (41821) MrStein
»

Simobil - reklamacija računa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3511812 (9412) Ales

Več podobnih tem