» »

Sodoben hifi sistem

Sodoben hifi sistem

demokedes ::

Zdravo, doma imam že cca 10 let star hišni kino, ki ga je pomojem že povozil čas. Žal razvoja hifi-ja ne spremljam popolnoma nič…vem pa, da se rzavoj pametnih hiš full premika, tako da verjamem, da se je tudi na tem področju kaj premaknilo.
Iščem nekaj takega:
• Sistem, ki bo lahko predvajal zvok iz mojega Smart TV-ja
• Bo lahko predvajal internetne radije
• Bo čimbolj kompakten. Najraje bi videl, da ga sploh ne vidim, oziroma da zanj ne uporabljam (še enega) daljinca, pač pa ga upravljam kar preko telefona (bluetooth ali wifi).
• Bo čim manj kablov.
Se mi zdi, da Bose ima nekaj podobnega.
Kaj mi priporočate?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Highlag ::

Poglej Sonos, če ti kakšna njihova reč ustreza.
Never trust a computer you can't throw out a window

Mavrik ::

To se sliši kot da pač rabiš en nov AV sprejemniki ("receiver") srednjega razreda - cca 300-400 EUR.

Recimo moj Maranz NR1506:

- Podpira internetne radie (tudi slovenske)
- Ima podporo za Bluetooth, DLNA in AirPlay, tako da lahko pošlješ zvok na njega preko teh tehnologij direkt s telefona
- Ima podporo za Spotify
- Ima t.i. aktivni standby, kar pomeni da lahko na njega pošlješ glasbo ko je izklopljen (in se vklopi)
- Podpora FM/AM radiju, analognim in digitalnim vhodom
- Čez HDMI ARC lahko predvaja zvok s TVja

Nekaj kablov in daljinec ti sicer ostaneta. To je dokaj standardni nabor funkcij v tem razredu, tako da če pogledaš recimo tudi Denon ali Onkyo sprejemnike bodo meli bolj ali manj to vso funkcionalnost. Poišči takega, ki ti je všeč :)

Alternativno pa lahko fukneš stran vse zvočnike in kupiš katerega od "internetnih" zvočnikov - Sonos, Sony in še par jih imajo. Večinoma sicer nimajo podpore za internetne radije direkt, imajo pa podporo za AirPlay / Google Cast itd. da internetni radio direkt pošlješ na zvočnik.
The truth is rarely pure and never simple.

demokedes ::

Hvala za razlago. Predvsem tale aktivno standby, mi je full všeč..vendar pa vseeno to, da je še en display, še n daljinec ni tako všeč.
Zaradi tega mi je všeš nekaj takega: https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...
Kaj pravite?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Mavrik ::

Saj to veš da to podpira samo bluetooth? Torej zna samo sprejemati zvok s telefona ali računalnika? Če ja, potem ok :)

Mi smo v pisarni imeli tele odlične zvočnike, ki so podpirali praktično kakršnokoli povezljivost: https://www.sony.com/electronics/wirele...
So pa bistveno dražji od tvoje izbire.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
456909 (3409) mat xxl
»

Enostaven multi room sistem

Oddelek: Zvok in slika
253563 (2801) prowb
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546289 (27754) Anney
»

Wireless zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
111946 (1582) čuhalev
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
579767 (8695) axee

Več podobnih tem