» »

Windows 10 se ne zažene

Windows 10 se ne zažene

pikl123 ::

Zdravo!
Imam problem ko zaženem računalnik (windows 10) se mi zažene in pokaže: "priprava samodejnega popravljanja" nato "diagnosing you PC" ter na koncu "attempting repairs"

In od tu naprej negre več.. Črni zaslon z logotipom windowsa, kroglice ki se vrtijo (loading) ter napis attempting repairs..

Tudi če počakam 30min se ne zgodi nič..

Pozna kdo rešitev hvala..

BorutK-73 ::

Verjetno ti disk crkuje in so se datoteke pokvarile. Za kaj več bo pa treba malo več napisat.

konspirator ::

Prečekiraj hdd z orodjem proizvajalca
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov
--

BivšiUser2 ::

Še pred tem si pa po možnosti z drugega compa posnami LiveLinux (Ubuntu idr.) (CD ali USB) in ga zaženi ter naredi varnostno kopijo pomembnih datotek.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

RC37 ::

Prosim napiši več podatkov, tudi o tem, kaj si nazadnje delal na računalniku (nameščal linux mogoče).

pikl123 ::

Nazadje sem gledal 4leta stare slike.. Nakar se je računalnik resetiral..
Ali lahko datoteke ohranim kljub temu da se mi ne zažene? Nalagal pa nisem že kakšen mesec nič novega..

BorutK-73 ::

Lahko, če imaš drug računalnik.

RC37 ::

Odklopi disk, ga priklopi na drug računalnik (samo ostale diske ne odklapljaj) in zaženi tisto, kar maš na drugem računalniku potem pa skopiraj datoteke dol. Seveda pa če želiš kopirati iz uporabniških map (slike, dokumenti...) pa moreš prepisati dovoljenje, to pomeni da boš moral reinštalirati windows na pokvarjen disk, če ga boš želel uporabljati.

Iatromantis ::

Si kaj pogooglal za rešitev? Ta težava je kar pogosta, mislim, da so bila vprašanja o njej tudi že tu na forumu..

Možna rešitev:
Download the Windows 10 Media Creation tool. This is just an ISO that will re-install Windows 10. You will have to use another computer to do this.

Download it to a USB or DVD. When you turn on your PC you will need to access the BIOS. Change the boot order to boot from the USB or DVD that has the Media Tool on it. Save and exit the BIOS and allow the PC to boot from the USB or DVD. When prompted, select the option to repair Windows 10.

This will basically overwrite your current Windows 10 and replace it with a good copy. This will keep all of your files in tact so worry not!

pikl123 ::

Rešil problem!! Zaradi utrujenega napajalnika se mi je preperela (uničila) inštalacija do diska.. Menjal sem napajalnik in deluje vse ok..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716290 (9782) opeter
»

usb bootable image windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
81341 (1255) T-Mac
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484533 (3081) Gray_Warden_
»

OS na USBju

Oddelek: Operacijski sistemi
152130 (1801) Spajky
»

DMI pool data

Oddelek: Operacijski sistemi
61441 (1314) cryptozaver

Več podobnih tem