» »

Dual boot Ubuntu in Windows 7

Dual boot Ubuntu in Windows 7

Nocloud ::

Pozdravljeni,

nevem ali je bila ta tema že objavljena. Trenutno imam na laptopu nameščen Ubuntu 16.04 LTS. Zanima me kako bi poleg lahko namestil Windows 7. Rabim Windowse zaradi nekaterih programov na faksu. Nisem ravno največji štručko particij in teh stvari.

Prosim za nasvet.

Lep dan

TRIROG ::

Težave na vidiku - večina tutorialov namreč posebej opozarja, da se v primeru predvidenega dual boota najprej namesti windowse in potem linux.
Če se ne motim ima nekaj veze s tem da ima Win bootloader tendenco, da breobzirno povozi vse druge bootloaderje ... in voila, boot linux no more ...

Morda razmisli o uporabi VirtualBoxa? Za windows 7 nebi smela biti težava. Ob tem se boš v velikem krogu ognil vsem ostalim jajcarijam, ki jih boš imel z inštalacijo windowsov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Nocloud ::

TRIROG je izjavil:

Težave na vidiku - večina tutorialov namreč posebej opozarja, da se v primeru predvidenega dual boota najprej namesti windowse in potem linux.
Če se ne motim ima nekaj veze s tem da ima Win bootloader tendenco, da breobzirno povozi vse druge bootloaderje ... in voila, boot linux no more ...

Morda razmisli o uporabi VirtualBoxa? Za windows 7 nebi smela biti težava. Ob tem se boš v velikem krogu ognil vsem ostalim jajcarijam, ki jih boš imel z inštalacijo windowsov.


Bom poskusil z uporabo Virtualboxa. Hvala za nasvet.

bluefish ::

Saj tudi v primeru, da Windows povozi boot, lahko tega obnoviš ali pa z bcedit v Win dodaš vnos za Linux.

Ampak ja, VBox je tudi smiselna rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ekoboy ::

Živijo,
pišem pod to temo ker omenja Dual boot Windows in Unbutu, čeprav v mojem primeru gre za Kali. Namreč naredil sem Dual boot. Prva particija, kjer sem najprej iz usb instaliral Windows 7, do tukaj vse vredu in deluje. Druga particija sem namestil Kali Linux (iz cd), tudi to tukaj vse vredu. Potem pa ko 1x zaključim instalacijo in zaženem na novo računalnik, se mi ponudi na izbiro:
-windows 7 in
- Debian GNU/Linux - Continue with install process
.. torej če želim izbrati LInux je potrebno ponoviti ves proces instalacije. Poskušal sem že samo Linux namestiti in dela. Uporabil sem tudi že program EasyBCD.. neuspešno. Preprosto nevem zakaj ve da je linux nameščen, vendar ponavalja in ponavlja instalacijo.

Prosim, če se svita komu kako odpraviti to težavo.

lp

h1427096 ::

evo, še mene.

namen imam instalirati Win 7 in Ubuntu 17.10 na SSD (250GB) + HDD (1TB). Sem nov na linux, pa bi prosil, če nekdo preveri ali razmišljam pravilno. Če prav razumem, je postopek naslednji:


    1. instalacija Windows
    2. premik user folderja na HDD
    3. instalacija Ubuntu, s tem da je /home folder na HDD


Vprašanja:

    1. je ta postopek ok?
    2. ima smisel delat /usr, /var, /temp in ostalih miljon particij? Če ja, kateri sodijo na SSD in kateri na HDD?
    3. kam sodi swap particija? Ta mora biti v velikosti RAMa?
    4. ali bo imel ubuntu normalen dostop do windows particije na HDD? jo moram kako mountati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: h1427096 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
182534 (2161) BorutK-73
»

Kakšen je natančen postopek.instalacija win na ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
366673 (5572) creed
»

je možno bootati s Hdja

Oddelek: Operacijski sistemi
111736 (1438) krneki0001
»

Ubuntu in Win7 Dual Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
272072 (1707) Icematxyz
»

Dual boot med Win7 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
132922 (2343) kmetek

Več podobnih tem