» »

Baterije v pametnih telefonih

Baterije v pametnih telefonih

«
1
2

gusto ::

Zanimajo me vaša mnenja do stanja baterij v pametnih telefonih. Trenutno je treba praktično vse telefone dnevno (preko noči) polniti. Komu tudi to ne zadostuje, da pride čez dan. Imamo sicer hitro polnjenje, battery packe, s katerimi si lahko pomagamo, samo to ne reši osnovnega problema.

1.) Zakaj proizvajalci ne naredijo telefona z boljšo baterijo? Ok, omejuje jih tehnologija, vendar se mi zdi, kot da nimajo pravega interesa za to. Nabijanje specifikacij, nepotrebnih "smart" funkcij, in razvoj baterij gre vzporedno, tako da smo uporabniki na koncu na istem. Je na trgu, med uporabniki sploh želja, potreba po telefonu, ki zdrži več dni? Ali popolnoma zadostuje, da nekako pridejo čez dan in zvečer spet priklopijo telefon?

2.) Je lahko proizvajalcem v interesu, da ne izdelajo boljše baterije (teorija zarote :P)? Zakaj je recimo Apple v svoj najnovejši iPhone 8 vgradil samo 1800 mAh baterijo? V telefone enakih velikosti Samsung vgrajuje 3000 mAh baterije, Xiaomi Redmi 4x ima 4100 mAh baterijo. Ok, iPhone je bolj optimiziran, porabi manj energije, vendar na koncu baterija še vedno zdrži en dan. Zakaj niso vgradili 3600 mAh baterije, pa bi zdržala 2 dni? Očitno se da, če to dela konkurenca. Zakaj Apple noče?

3.) Se v prihodnjih letih lahko (realno) obeta kakšen preboj na področju baterij?
  • spremenil: gusto ()

Mavrik ::

Ne vem o čem govoriš - telefoni kot so Moto Z Play, Xiaomi Redmi 4X (in precej drugih Xiaomi telefonov) in še par podobnih drži komot par dni ker imajo večje baterije. Na Motorole lahko trenutno še dodaš dodaten battery pack, ki te komot spravi na slab teden.

Ne vem s kod ideja da telefonov z dobro baterijo ni - raje se vprašaj zakaj jih ne kupiš?
The truth is rarely pure and never simple.

gusto ::

Mavrik je izjavil:

Ne vem o čem govoriš - telefoni kot so Moto Z Play, Xiaomi Redmi 4X (in precej drugih Xiaomi telefonov) in še par podobnih drži komot par dni ker imajo večje baterije. Na Motorole lahko trenutno še dodaš dodaten battery pack, ki te komot spravi na slab teden.

Ne vem s kod ideja da telefonov z dobro baterijo ni - raje se vprašaj zakaj jih ne kupiš?


Ne da jih ni, jih je pa malo, sploh med vodilnimi proizvajalci. Iz tega tudi sledijo moja dodatna vprašanja.

SaXsIm ::

Si si že sam odgovoril, tehnološke prepreke. Spomni se Note 7 fiaska. Težko je vsako leto izdati tanjši telefon z močnejšim procesorjem in novimi senzorji, hkrati pa povečevati kapaciteto baterije. Zadevo moraš pogledati skozi gostoto energije - koliko energije lahko uskladiščiš v takšnem majhnem volumnu, pa da je rokovanje z njo še vedno zelo varno.
SaXsIm

pegasus ::

Oukitel k10000 ... živ 35 dni brez sim kartice, 14 dni s sim kartico, 10 dni ob zmerni uporabi, 20+h navigacije.

energetik ::

gusto je izjavil:

Zanimajo me vaša mnenja do stanja baterij v pametnih telefonih. Trenutno je treba praktično vse telefone dnevno (preko noči) polniti. Komu tudi to ne zadostuje, da pride čez dan. Imamo sicer hitro polnjenje, battery packe, s katerimi si lahko pomagamo, samo to ne reši osnovnega problema.
Ne vem od kje ti to, da je treba telefon vsako noč polniti? Jasno je to odvisno predvsem od uporabe telefona. Če cel dan nekaj brskaš po njem, jasno da se baterija prazni. Si kdaj drgnil toliko po telefonu, ko smo imeli še neumne telefone samo za klice in SMS?
Meni na S4 skoraj nikoli ni potrebno polniti na manj kot 2 dni; ko pa telefon pustim na miru par dni, zdrži komot 3-4 dni. Seveda imam izklopljene zadeve kot so GPS, BT, WIFI, sinhronizacije itd, ki jih vklopil le po potrebi.
Drugo so že ostali razložili, na tak volumen trenutno ne moreš stlačiš več energije z Li-ion tehnologijo. Lahko pa bi morda delali na optimizaciji softwera, da ne bi ves čas laufal na desetine nepotrebnih procesov in bedarij.
Enkrat sem testiral starega LG L7, z novo naloženim Androidom in brez SIM kartice. Zdržal je 10 dni, vklopljen 24/7!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

N0t0ri0us ::

Lenovo vibe p1 5000mah, lenovo p2 5100mah. Ima pa to svojo ceno - beri težo. Okrog 200g, kar je ogromno.

konspirator ::

lenovo p2 ima 177g, je zmagovalec baterijske lestvice na gsmarena
http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

energetik
Kakšen imaš SOT čas (Screen on Time) ?



Seveda imam izklopljene zadeve kot so GPS, BT, WIFI, sinhronizacije itd, ki jih vklopil le po potrebi.

Potem bi bil zate http://www.gsmarena.com/samsung_s5610-4... ali http://www.gsmarena.com/nokia_n86_8mp-2... več kot dovolj .
--

Zgodovina sprememb…

energetik ::

konspirator je izjavil:

lenovo p2 ima 177g, je zmagovalec baterijske lestvice na gsmarena
http://www.gsmarena.com/battery-test.ph...

energetik
Kakšen imaš SOT čas (Screen on Time) ?
Nimam pojma.



konspirator je izjavil:

Seveda imam izklopljene zadeve kot so GPS, BT, WIFI, sinhronizacije itd, ki jih vklopil le po potrebi.

Potem bi bil zate http://www.gsmarena.com/samsung_s5610-4... ali http://www.gsmarena.com/nokia_n86_8mp-2... več kot dovolj .
Zakaj že? Sem napisal, da vse tiste fukcije redno uporabljam, ampak jih imam vmes izklopljene.

Mare2 ::

Na Ram2 so mi rekli, da je možno da baterija na Samsungu v enem letu izgubi 49% svoje moči. :) Torej zamenjaj baterijo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gusto ::

energetik je izjavil:

Ne vem od kje ti to, da je treba telefon vsako noč polniti?

No večina tehnološko bolj naprednih uporabnikov, mora svoje mid-high end telefone polniti vsak dan. Lahko ti zdrži tudi 1,5 dni, ampak ker nihče ne želi, da mu crkne sredi drugega dneva, večina polni vsak dan.

Pa ponovil bi vprašanje iz točke 2. Zakaj Apple ne vgradi večje baterije? Ima daleč najmanjšo baterijo za to velikost telefona.

NikolormousB ::

Kakšen smisel ima telefon, ki zdrži 5 dni brez polnjenja? Spodobni telefoni zdržijo na bateriji cel dan, brez večjih težav. Vmes pa telefon pač napolniš, ko imaš priliko.

Jaz imam doma in v pisarni qi charger in telefon se večino časa, ko sem za računalnikom polni. V avtu ga po potrebi priklopim na polnilec. Na letališčih imaš hitre polnilce, kjer brez težav dobiš nekaj 10% baterije, na letalih imaš po večini na voljo usb.

Večja baterija za večino uporabnikov nima ravno smisla. Za tiste, ki rabijo dolgo avtonomijo pa tudi obstajajo telefoni.

energetik ::

Obstaja tudi powerbank. Če na izletu kdaj dalj časa potrebujem GPS, imam powerbank v ruzaku in lepo telefon na kablu.

Mare2 ::

Jebeš ti powerbank. Smisel je, da se v prihodnosti nameni več povdarka na razvoj baterij glede vzdržljivosti. In Slo-tech je pravi naslov za jokcanje v tem smislu. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SmeskoSnezak ::

Mare2 je izjavil:

Jebeš ti powerbank. Smisel je, da se v prihodnosti nameni več povdarka na razvoj baterij glede vzdržljivosti. In Slo-tech je pravi naslov za jokcanje v tem smislu. :)

Glede na vsake kvarte objavlenih novic, o izbolsanih baterijah... bi clovek res mislo, da je vse skup za srat... al naj nehajo izbolsevat baterije ali pa jih naj zacenjajo vgrajevati v novejse telefone oz. aparate. Tristokosmatihmedvedov... /rant over
@ Pusti soncu v srce... @

J.McLane ::

Meni to šparanje na bateriji tudi gre na jetra, telefon tako tanek da ga komaj v roko primeš, obvezno je kupiti ovitek, da je kamera zadaj normalno poravnana z ohišjem. To tanšanje telefonov mi res ne gre v glavo, pa pri telefonu ki stane 700€ valda ne bo cena za tiso malo večjo baterijo problem.

Sinhronizacijo pa tudi ne vem kako se ne da narediti malo manj potratno, konec koncev telefon itak "posluša" kdaj bo treba zvoniti za klice in SMSe, pa v takem stanju lahko na današnjih baterijah zdrži cel teden, če pa vklopiš sinhronizacijo je pa konec zabave po enem dnevu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bambam20 ::

gusto je izjavil:


No večina tehnološko bolj naprednih uporabnikov, mora svoje mid-high end telefone polniti vsak dan.


Se pravi, da brez telefona ne moreš živeti ves čas buliš v njega. Žalostno. Ko si doma daj telefon na mizo. Amoraš slonet 10 ur dnevno na njem?

Da te tale trenutek zaprejo kazensko in moraš biti brez telefona ti ne bi preživel.

FTad ::

NikolormousB je izjavil:

Kakšen smisel ima telefon, ki zdrži 5 dni brez polnjenja? Spodobni telefoni zdržijo na bateriji cel dan, brez večjih težav. Vmes pa telefon pač napolniš, ko imaš priliko.

Jaz imam doma in v pisarni qi charger in telefon se večino časa, ko sem za računalnikom polni. V avtu ga po potrebi priklopim na polnilec. Na letališčih imaš hitre polnilce, kjer brez težav dobiš nekaj 10% baterije, na letalih imaš po večini na voljo usb.

Večja baterija za večino uporabnikov nima ravno smisla. Za tiste, ki rabijo dolgo avtonomijo pa tudi obstajajo telefoni.


Ja dejstvo je, da je ob normalni rabi vseeno tecno polniti telefon po veckrat na dan ali pa ze samo 1x na dan ob normalni rabi. To je kot, da bi imel majhen rezervoar v avtomobilu in bi ga moral na vsakih 50km polnit...

bambam20 ::

gusto je izjavil:



1.) Zakaj proizvajalci ne naredijo telefona z boljšo baterijo?


To, da ves čas drkaš telefon ti pa ni kapnilo na misel. Ti misliš, da vsi slonimo na telefonu po 8 ur dnevno.

FTad je izjavil:



Ja dejstvo je, da je ob normalni rabi vseeno tecno polniti telefon po veckrat na dan ali pa ze samo 1x na dan ob normalni rabi.



Kar seveda ni res. In 1O ur dnevne uporabe telefona ni normalno. To, da si na telefonu po 2-3 uri dnevno ni normalno ( razen, če je to službena potreba ) in se smatra, da si zasvojen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

NikolormousB ::

Ja dejstvo je, da je ob normalni rabi vseeno tecno polniti telefon po veckrat na dan ali pa ze samo 1x na dan ob normalni rabi. To je kot, da bi imel majhen rezervoar v avtomobilu in bi ga moral na vsakih 50km polnit...


Večina boljših telefonov zdrži cel dan brez problemov. To, da telefon vržeš na qi pad pa tudi ni ravno tečno.

SmeskoSnezak ::

Z vsemi aplikacijami, ki trosijo baterijo, brez tvoje vednosti, je ze skoraj prevec za razumeti, ali? Recimo, da ima "normaln porabnik" en Whatsapp, Fejsbuk Aplikacijo, FB msg, gps pa wifi vklopljen za navigacijo. Dvomim, da zdrzi ves dan oz. tam tam nekje...
@ Pusti soncu v srce... @

gusto ::

bambam20 je izjavil:

gusto je izjavil:


No večina tehnološko bolj naprednih uporabnikov, mora svoje mid-high end telefone polniti vsak dan.

Se pravi, da brez telefona ne moreš živeti ves čas buliš v njega. Žalostno. Ko si doma daj telefon na mizo. Amoraš slonet 10 ur dnevno na njem?

A je treba osebno? Sam sploh nisem eden izmed tistih uporabnikov, ki se ne more odlepiti od telefona. Dnevno sem v naravi, med tekom ga nikoli ne vzamem, vzamem ga na kolo, da mi v zadnjem žepu deluje GPS tracker, ne objavljam po družabnih omrežjih, med kavo ali kosilom s prijatelji ne drkam po telefonu in podobno. Preberem pa zjutraj novice in imam vklopljene sinhronizacije s standardnimi storitvami. To pa žre baterijo. In res se mi sploh ne da ukvarjat s tem, ali je baterija polna ali ne, za to bi lahko bolje poskrbeli proizvajalci. Na ta način te pa prisilijo, da skrbiš za telefon (ga hraniš), kot enega tamagočija.

J.McLane je izjavil:

Meni to šparanje na bateriji tudi gre na jetra, telefon tako tanek da ga komaj v roko primeš, obvezno je kupiti ovitek, da je kamera zadaj normalno poravnana z ohišjem. To tanšanje telefonov mi res ne gre v glavo, pa pri telefonu ki stane 700€ valda ne bo cena za tiso malo večjo baterijo problem.


Se strinjam, sploh tole glede kamere. Iphone s tisto kamero ob strani mi je sploh fail.

ziga1990 ::

ma baterija zdrži dolgo problem je v tem a ko uporabljaš telefon če na dan pogledaš 4xfacebook, 1xemail pošlješ par SMS-jev in še koga pokličeš ti mora zdržati telefon par dni, če boš pa gledal film ali pa igral igre je pa logično da telefon hitro sprazniš. Enkrat primerjaj S6 in S7 boš videl razliko ko so dali v S7 večjo baterijo je telefon težji in bolj debel

Glede ovitka da je kamera poravnana z ovitkom za mene je to najslabše ker ko telefon postaviš na tla lahko popraskaš šipco od kamere.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

NikolormousB ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Z vsemi aplikacijami, ki trosijo baterijo, brez tvoje vednosti, je ze skoraj prevec za razumeti, ali? Recimo, da ima "normaln porabnik" en Whatsapp, Fejsbuk Aplikacijo, FB msg, gps pa wifi vklopljen za navigacijo. Dvomim, da zdrzi ves dan oz. tam tam nekje...


Jaz poleg naštetega uporabljam še runtastic za tek, več kot pol ure na dan aktivno uporabljam browser, vklopljen imam avtomatični sync fotk na dropbox, redno uporabljam instagram, odgovarjam na maile, stremam zvok prek bluetootha v avto (bt je vedno vklopljen) in verjetno še kaj.

Če ne igraš ravno cel dan kakšnih iger je praktično nemogoče izprazniti baterijo v enem delovnem dnevu.

Ne rečem, da imajo vsi enake potrebe, ampak velika večina ljudi pa pride skozi dan na enem chargu. Ne razumem čemu bi imel telefon, ki drži 5 dni.

Dr_M ::

Jest polnim telefon vsak dan, se mi je pa veckrat zgodilo, da sem ga polnil 2x na dan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

shadeX ::

V telefone enakih velikosti Samsung vgrajuje 3000 mAh baterije, Xiaomi Redmi 4x ima 4100 mAh baterijo.


S temi "mAh" folk strelja v prazno. To ne pove popolnoma nič o tem koliko časa bo telefon zdržal. Dajmo se raje ostredotočit na preizkušene "every day" teste določenega modela..

Zakaj niso vgradili 3600 mAh baterije, pa bi zdržala 2 dni? Očitno se da, če to dela konkurenca. Zakaj Apple noče


Apple je že lani odstranil 3.5mm priključek, da bi telefon stanjšal. Večja kapaciteta baterije pomeni tudi debelejši telefon. Apple se tega izogiba kot hudič križa - (tanjši iPhoni, Macbooki,..).

Po mojih Samsungovih, HTC-jevih, Sonijevih, Applovih izkušnjah, ga NI proizvajalca, ki bi bil vodilni pri tem koliko baterija zdrži. Če boš skozi neki delal na njem se ti BO spraznil, ni važen brand.

Dej za test poln telefon v airplane mode in počakaj da se izprazni. Se boš načakal..

Jaz svoj telefon polnim 1x na 24ur oz. lahko tudi na 36 ur. 48ur je že bolj kot ne podvig zame - bi pa zdržal če ga ne bi tikal.


Apple je tudi na letošnji konferenci omenil "Our engineers worked very hard to improve battery life of iPhone 8. It lasts 2 hours MORE than iPhone 7".

Sicer ja.. ne zveni veliko ampak očitno je velik big deal naredit eno baterijo k bi lahko rekel, "Ta pa bo zdržala 2 dni brez polnit".

In tudi če bi, na koncu ne bi.. ker bi končni uporabnik še več drkal po telefonu.. in smo spet tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

DamijanD ::

Nokia 2 bo ta prava - izi procesorček + 4000mAh
Drugače pa je bil en tak uporaben biserček sony z3compact

aborko ::


Apple je že lani odstranil 3.5mm priključek, da bi telefon stanjšal.

Na youtube je video, kjer je nekdo dodal 3,5mm priključek v iphona 7 in seveda ohranil debelino nespremenjeno, tako da Apple bullshita kot ponavadi...

D3m0r4l1z3d ::

Od kje ideja, da cel dan zdrži? Baterije so pač najšibkejša točka, lahko pa si pomagamo z marsičem, ampak OP ima proper pomisleke, recimo Apple, bi lahko vsaj 2800 dal notri, lol, 1800. Ok, daš čez noč polniti, ampak če ga res želiš preko dneva veliko uporabljati, bye, bye avtonomnost
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Scorpia ::

To da baterije ne držijo cel dan, je treba pogledati s pozitivne plati. Če bi baterije bp držale cel dan, bi folk še bolj visel na telefonih, ker že zdaj ko se na troli voziš, vsi na telefonih. Da ogovoriš kakšno žensko zraven sebe, bi jo mogel dodati npr. na fb in jo ogovoriti. Ni še toliko hudo, ampak glede na trend bo že kmalu. Močno se pretirava, tako da upam, da ostane na tem, ker nekako je treba omejiti zasvojenost.
////

Miha 333 ::

Meni sicer ob normalni uporabi zdrži tudi 3 dni. Sem pa nedavno bil na potovanju, kjer sem čez dan veliko snemal, slikal, pošiljal slike, uporabljal navigacijo, gledal zemljevid okolice, brskal informacije o destinaciji, bil pa sem peš v velikem mestu. Moram reči, da bi brez powerbanka tenko piskal. Pa imam 4100 mAh baterijo v telefonu (Xiaomi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

sajmon ::

Xiaomi RN4: Po slabem mesecu uporabe zdrži baterija dva dni brez težav. Stalno imam vključeno sinhronizacijo, BT (aktivno povezam v avtu cca 1,5 h na dan med tednom), WIFI, mobilni prenos podatkov, GPS. Od programov, ki se sinhronizirajo, pa imam gor: gmail, outlook exchange (oboje push sinhronizacija), FB, Telegram, Skype. Ša kakšen app bi se našel, po podatkih na telefonu, je od teh FB največji porabnik.

Mare2 ::

Sajmon, sporoči, kako bo čez 1 leto. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

J.McLane ::

Scorpia je izjavil:

To da baterije ne držijo cel dan, je treba pogledati s pozitivne plati. Če bi baterije bp držale cel dan, bi folk še bolj visel na telefonih, ker že zdaj ko se na troli voziš, vsi na telefonih. Da ogovoriš kakšno žensko zraven sebe, bi jo mogel dodati npr. na fb in jo ogovoriti. Ni še toliko hudo, ampak glede na trend bo že kmalu. Močno se pretirava, tako da upam, da ostane na tem, ker nekako je treba omejiti zasvojenost.


Včasih smo bili pa vsi na Walkmane priklopljeni ko smo se vozili v šolo...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

facepalm ::

Bigger is better!
Odkar imam 4100mAh nikoli ne izklapljam sync, wifi..
Gps imam vedno na high accuracy + vklopljeno zgodovino.
Predvsem pa ne uporabljam nobenega battery saverja. Torej imam 24/7 fully functional smartphone in polnim po potrebi. Full charge zdrzi vsaj 2 dneva.

Scorpia ::

J.McLane je izjavil:

Scorpia je izjavil:

To da baterije ne držijo cel dan, je treba pogledati s pozitivne plati. Če bi baterije bp držale cel dan, bi folk še bolj visel na telefonih, ker že zdaj ko se na troli voziš, vsi na telefonih. Da ogovoriš kakšno žensko zraven sebe, bi jo mogel dodati npr. na fb in jo ogovoriti. Ni še toliko hudo, ampak glede na trend bo že kmalu. Močno se pretirava, tako da upam, da ostane na tem, ker nekako je treba omejiti zasvojenost.


Včasih smo bili pa vsi na Walkmane priklopljeni ko smo se vozili v šolo...


Ze ja, ampak ni bila taka obsedenost, pa vsaj glave gor so imeli. Pa vseeno niso vsi imeli.
////

KTr1sk ::

kolikor sem razumel iz tega posnetka

je najboljše do max 65% pustiti baterijo da je polna, da bo zdržala več let.
Mislim sem da je najbloljše vedno spraznit do konca in do konca napolnit
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

energetik ::

Od kar so v telefonih Li-ion, to zadnje ne drži več. Najbolj zdravo jo je uporabljat nekje med ~20 in ~80%.

hojnikb ::

optimum za li-ion za maks cikle je 20-70% (testi so pokazal, da lahko v takem rezimu drzi tut 5000 ciklov). Visanje zgornje nafilanosti bolj unicuje celico kot praznjenje proti nuli.

so pa baterije danes potrosn material, tako da use it as such.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Stari maček ::

Najprej Apple, potem pa še Samsung sem zapustil največ zaradi klinčeve baterije. Sedaj uživam v Pocotu, kjer ni šans, da ti pri še tako neusmiljeni uporabi resursov baterija spusti dah prej kot v 24 urah.

Stari maček ::

Mare2 je izjavil:

Sajmon, sporoči, kako bo čez 1 leto. :)

Ti lahko jaz za RN2? Drži dva dni...na 4 leta starem telefonu....

errhec ::

Redmi PRO danes SOT 1h27min @ 73% . Kupil rabljenega in ga imam leto in pol.
dd

louser ::

hojnikb ::

noter pa gnil SoC..
#brezpodpisa

louser ::

Je čisto kul za kežualce.

Mato989 ::

FTad je izjavil:

NikolormousB je izjavil:

Kakšen smisel ima telefon, ki zdrži 5 dni brez polnjenja? Spodobni telefoni zdržijo na bateriji cel dan, brez večjih težav. Vmes pa telefon pač napolniš, ko imaš priliko.

Jaz imam doma in v pisarni qi charger in telefon se večino časa, ko sem za računalnikom polni. V avtu ga po potrebi priklopim na polnilec. Na letališčih imaš hitre polnilce, kjer brez težav dobiš nekaj 10% baterije, na letalih imaš po večini na voljo usb.

Večja baterija za večino uporabnikov nima ravno smisla. Za tiste, ki rabijo dolgo avtonomijo pa tudi obstajajo telefoni.


Ja dejstvo je, da je ob normalni rabi vseeno tecno polniti telefon po veckrat na dan ali pa ze samo 1x na dan ob normalni rabi. To je kot, da bi imel majhen rezervoar v avtomobilu in bi ga moral na vsakih 50km polnit...


Dejstvo je samo to, da ste eni preveč na telefonu in to ni NORMALNA uporaba... če jaz p20Lite nafilam do 100%, mi drži 3dni ali več, za samo klice... in vklopljen Wi-Fi... če pa delaš gor vse živo pa jasno da ne drži! Če bi na stari nokiji cel dan igral igrce tudi ne bi 7 dni država =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Egidij88 ::

Če nimaš prenosa podatkov vklopljeno, potem to ni pameten telefon... no je pameten on demand.

Mato989 ::

Egidij88 je izjavil:

Če nimaš prenosa podatkov vklopljeno, potem to ni pameten telefon... no je pameten on demand.


In to je dovolj... če rabiš več, pač se sprijazni s slabšo baterijo ali power bankom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

facepalm ::

ce bi to bilo dovolj, bi ostali na starih nokiah.
klici + sms niso vec (edine) primarne funkcije pametnih telefonov.

Mato989 ::

facepalm je izjavil:

ce bi to bilo dovolj, bi ostali na starih nokiah.
klici + sms niso vec (edine) primarne funkcije pametnih telefonov.


Kaj pa? Celo izpeljanka telefon je iz besede telefoniranje =) TO da je smart ne pomeni da je to primarna funkcija... če pa meniš da je pa odstrani SIM in ga uporabljaj brez operaterja =)

Primarna funkcija je to kar ima VSAK telefon... in to je klic... in verjetno tudi SMS... potem pa že vprašanje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imate pametne mobilne telefone? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15221945 (18205) MxxW5
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607569 (5295) dj_uro
»

Samsung in MIT trdita, da sta odkrila večne baterije

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4321218 (12829) BT52
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
448999 (7448) MajorM
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615065 (13333) Dr_M

Več podobnih tem