» »

Termometer za centralno peč na drva..?

Termometer za centralno peč na drva..?

sočan ::

Pozdrav,

torej iščem nek termometer najraje na baterije , ki ima dve enoti. Se pravi oddajnik ,ki bi ga namestil na cev pri izhodu iz peči za centralno ,sprejemnik bi bil pa v stanovanju.

Gre namreč za to,da bi se potem dalo na sprejemniku nastaviti neko mejno temperaturo ,recimo 80 stopinj, in če bi se voda v sami peči zagrela čez to temperaturo bi se na sprejmiku oglasil nek zvočni signal ki bi javil prekoračitev temperatur.

Na teh pečeh na drva ,se rado zgodi,da "zašteka kurjač " in posledično lahko pride do zavretja vode v sistemu in tudi kakšne hhujše poškodbe potem niso izključene.

Tako bi pa nekako imel nadzor nad temperaturo v peči in hkrati alarm ob prekoračitvi neke nastavljene temperature. ?

Upam da sem uspel predstaviti razumljivo svojo željo. ?

V bistvu nekaj podobnega tem vremenskim postajam ,kjer imaš eno enoto notri in eno zunaj.

Samo da mene zanima samo temperatura in možnost nastavitve zvočnega signala.

Kakšna ideja ? :?

Hvala.lp

konspirator ::

Nimaš spodaj pri vraticah za doziranje zraka montiranega regulatorja vleka https://www.emundia.si/regulator-vleka-... ?
S tem nastaviš max temepraturo http://www.emos-si.si/zbozi/2101104000-... , seveda v navezi s prej omenjenim regulatorjem vleka.

Peč nima varnostnega mehanizma, da spusti vodo, če pride do previsokih temperatur ?

Katera peč ?
--

Zgodovina sprememb…

jurre ::

jaz sem kupil eno poceni vremensko postajo in brezžični senzor položil na izhodno cev v peči. Zadeva funkcionira, baterija drži. Prej sem pogledal navodila koliko stopinj zna prikazati vremenska postaja (ene imajo do cca 35-40, ene več).
Edino kar je, nima alarma, mi pa pomaga ko zakurim, da vidim kdaj se segreje in imam približen nadzor nad temperaturo, da ne letam vsakih 10min v klet.

sočan ::

jurre je izjavil:

jaz sem kupil eno poceni vremensko postajo in brezžični senzor položil na izhodno cev v peči. Zadeva funkcionira, baterija drži. Prej sem pogledal navodila koliko stopinj zna prikazati vremenska postaja (ene imajo do cca 35-40, ene več).
Edino kar je, nima alarma, mi pa pomaga ko zakurim, da vidim kdaj se segreje in imam približen nadzor nad temperaturo, da ne letam vsakih 10min v klet.



Ravno tisto kar praviš da ti manjka ,si jaz najbolj želim...

Da imam nadzor ,oziroma zvočni alarma ,če se slučajno kaj zatakne in se pregreje recimo do 80,85 stopinj in se oglasi zvok da grem preveriti...

Nekaj podobnega temu na linku ,samo da bi bilo brezžično in pa temperaturni razpon do vsaj 120-130 stopinj..
http://www.ebay.com/itm/SA-Fridge-Refri...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

...:TOMI:... ::

Varnostni ventil in eksanzijsko posodo imaš vgrajeno? Neke tople vode pa vseeno ni treba odkrivat. Drugače pa kupiš arduino, temp. senzorje, malo programiranja in povezavo v stanovanje pa je zadeva rešena.

Še lažja možnost pa je montaža termostata za na cev, nastaviš temp., ter nato na kontakt zvezes lučko/piskac.
Tomi

sočan ::

Ne potrebujem nobenega krmiljenja.. Samo enostavno zvočni signal ob slučajni prekoračitvi neke prednastavljene temperature ,konkretno recimo 80 stopinj. Toliko da pravočasno lahko preverim ,recimo zakaj je prišlo do povišanja temperature.Je redko ,a se zgodi da kurjač zašteka , ali pa se tista verigica kaj zaplete in lahko pride do zavretja vode.
In tu ti ne pomagajo nobene regulacije , ampak je treba fizično prestavit kurjača,popraviti verigico...

Tako da , nobenih regulacij samo zvočno opozorilo ,alarm....
lp

FX6300B ::

kot je rekel TOMI arduino ali pa naležni termostat in ena sirena :) 220V ali hupa od avta 12V pa na kak akumolator priključit :))
May the force be with you!

fikus_ ::

Cevni termostat, ki ga lahko nastaviš, kdaj da elektriko naprej + sirena ali piskači.
https://www.seltron.si/index.php/oeg-te...

FX6300B ::

lol ravno to sem jaz rekel naležni termostat = cevni termostat
May the force be with you!

sočan ::

To je spet treba napajanje ,pa ni vidna konkretna temperatura ,pa kabel....

Jaz bi nekaj v tem smislu :
http://url.sio.si/x8j

Bistveno je ,da je ob dosegu neke določene temperature zvočni signal ,ki se ponavlja do padca temperature .
Pa da termometer nima avtoizklopa po nekem določenem času. Da je 24/7 v funkciji.lp

...:TOMI:... ::

Tipičen naročnik. Najprej si definiral enostaven problem, na katerega si dobil rešitve.

Nato zavrneš predlagano in hočeš kompleksnejšo rešitev, pa najraje za male pare in brez programiranja.

Človek, histerezo, ter razne funkcije, ki jih želiš, se da sprogramirati. Za to je npr. arduino. Vendar ti bi to imel v eni že narejeni škatli. Lahko da obstaja, vendar jo moraš najti. Pa veliko sreče.
Tomi

FX6300B ::

ti jaz naredim za 100€ če hočeš hahah lol ;(, predvidevam da to pa ne...

napajanje rabiš povsod, pri tem ko ti hočeš boš moral menjat baterije. si pomislil kaj će baterija crkne in ti gre cela centralna u k**** :))
May the force be with you!

sočan ::

FX6300B je izjavil:

ti jaz naredim za 100€ če hočeš hahah lol ;(, predvidevam da to pa ne...

napajanje rabiš povsod, pri tem ko ti hočeš boš moral menjat baterije. si pomislil kaj će baterija crkne in ti gre cela centralna u k**** :))


Sem vesel vaših predlogov ,a nažalost bi večinoma vsi nekako zakomplicirali stvar... Ne rabim neke sofisticirane zadeve ,ampak res en čisto navaden termometer z možnostjo alarma. In ti za 100 evrov mi ne moreš ponuditi neke čudežne zadeve ,ker ne iščem druga kot termometer.

To je res ena taka čisto x dodatna varnost, če res zataji že vse drugo ,in dodaten nadzor nad temperaturo.

In res bom najverjetneje za začetek poizkusil z cheap varianto. Če gledam tisti bbq termometer dejansko ima vse kar iščem. Vprašanje kako je vse skupaj potem delujoče. Ni druge kot preizkusiti. Tipalo lepo na cev in poviti ,sprejemnik pa nekam v stanovanje. Hkrati bom pa vzel še en termometer ki ima tipalo na kablu,se pravi ni wireless. Bo tipalo pač malo više po cevi ne bo točno pri peči. Kar pa v bistvu ne igra neke bistvene razlike v temepraturi. Pa bom videl kaj je bolje.

Glede napajanja. Gre za pritlično hišo , kjer ob recimo izpadu omrežne napetosti pumpe ne igrajo nobene vloge ,in takart je še najbolj bistveno da ne pride slučajno do pregretja sistema. In takrat mi nobena naprava ki je vezana na konstantno napajne ne pomaga nič ,ker bo itak nedelujoča.

Baterije so idealna rešitev ,upam le ,da držijo vsaj nekaj časa.Potem pa noter polnilne in je stvar rešena.
Treba stestirat koliko realno zdržijo ob stalnem vklopu in potem določiti nek optimalen čas in jih napolniti preden so že prazne.

Hvala.lp

sočan ::

konspirator je izjavil:

Nimaš spodaj pri vraticah za doziranje zraka montiranega regulatorja vleka https://www.emundia.si/regulator-vleka-... ?
S tem nastaviš max temepraturo http://www.emos-si.si/zbozi/2101104000-... , seveda v navezi s prej omenjenim regulatorjem vleka.

Peč nima varnostnega mehanizma, da spusti vodo, če pride do previsokih temperatur ?

Katera peč ?


Se opravičujem ,ker odgovarjam na tvoj post na koncu..Nekako sem spregledal.


Vidiš,ti si izpostavil dve stvari ,ki jih verjetno ne uporabljaš ,ali pa nepoznaš točno sistema.?
Ravno zaradi tega želim še dodatno kontrolo.

Regulator vleka ki si ga omenil prvega seveda imam ,saj brez tega na drva kuriti sploh ne gre. Je pa ravno ta regulator ,redko ,a vseeno ravno on začetek težave. Sam regulator recimo " zašteka " , ali se verigica kaj zatakne....in temperatura posledično kar natarašča. In tu bi jaz rešil z dodatnim termometrom ,ki bi se ob povišani temperaturi zvočno oglasil ,da greš preveriti kaj in kako.

Kot drugo si omenil cevni termostat ,in kot pišeš ti ,na njemu nastaviš max temperaturo. ?? Lahko da imaš ti kaj drugače ,a ponavadi je tako.

Poenostavljeno ,ta termostat vklopi črpalko pri neki določeni temperaturi ,recimo ob 40 stopinjah, hkrati pa ob padcu pod nastavljeno temperaturo izklopi črpalko ,da se sistem ne hladi na nulo. Recimo ko v peči pogori.

Hvala.lp

servo ::

Za identično težavo sem uporabil http://www.ebay.com/itm/Digital-food-th...
edini minus je da alarm piska na samem termometru, plus pa da lahko nastavim tudi alarm za spodnjo temperaturo

FX6300B ::

naležni/cevni termostat je ubistvu rele, kateremu nastaviš temperaturo kdaj preklopi, so dosti grobi, a je čisto OK za centralno uporablja se za vklop/izklop pump(črpalka), za delovanje ne potrebuje elektrike, tako da lahko gor 220V pripelješ in daš na neko sireno ali kaj podobnega ...
May the force be with you!

sočan ::

servo je izjavil:

Za identično težavo sem uporabil http://www.ebay.com/itm/Digital-food-th...
edini minus je da alarm piska na samem termometru, plus pa da lahko nastavim tudi alarm za spodnjo temperaturo


Tipalo je na kablu ?
Koliko pa je cca žice ?
Si nabavil točno na tem linku ? Moral bi najti nekje brez ,ali pa z minimalno poštnino..

Hvala.lp

FX6300B je izjavil:

naležni/cevni termostat je ubistvu rele, kateremu nastaviš temperaturo kdaj preklopi, so dosti grobi, a je čisto OK za centralno uporablja se za vklop/izklop pump(črpalka), za delovanje ne potrebuje elektrike, tako da lahko gor 220V pripelješ in daš na neko sireno ali kaj podobnega ...


Sem že dobil podobno idejo drugje ,pa je zelo v ožjem izboru.

Isto cevni termostat z zunanjo kapilaro ,je baje dosti bolj natančen ,za opozorilo pa brezžičen hišni zvonec.

Na oddajni tipki od zvonca pa prilotati dve žici in jih povezati na kontakt termostata. Ko doseže termostat določeno temperaturo je isto kot bi pritisnil tipko za zvonec ,in začne zvoniti...

Edino ne vem ,kako imajo rešeno ti zvonci ,v primeru da recimo držiš tipko ,Ali zvoni neprekinjeno ,ali pač odzvoni samo enkrat.

Bilo bi dobro da zvoni ,dokler ne pade ,oziroma ne znižaš temperature.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sočan ()

cegu ::

Če lahko hijackam temo:

Mogoče kdo ve, če obstaja vodni ventil, ki bi se odprl/zaprl na daljavo?

Imam 2 bojlerja, enega na elektriko in enega na drva. Ker ne kurim vsak dan na drva, si želim da bi vroča voda najprej prišla z bojlerja drva, šele nato z elektičnega:

Torej - ventil, ki bi se zaprl, če bi bila voda v bojlerju hladna.

OZ: če se ga da dobit s kakšnega starega stroja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

harvey ::

Da obstaja, seltron ima to v programu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Kona77 ::

Pozdrav,

Tema, ki se zelo navezuje na izvedbo moje težave na centralni.
Montirane alumplast cevi na osnovno inštalacijo peči na drva - alumplast cevi imajo svojo črpalko.
Če se peč zagreje nad 60 stopinj, je potrebno črpalko izklopit - preventiva.

Kapilarni/bimetalni termostati vedno vklapljajo nad x stopinj. Iščem naležni/kapilarni termostat, ki nad 60 stopinj ugasne/prekine tok.

Če obstaja alternativa predlog dobrodođšel :)

mitjau ::

Mešalni ventil med pečjo in črpalko in ga nastaviš na 60 stopinj??? In ne boš nikoli imel nad 60 stopinj na črpalki.
Ponavadi imajo peči na drva že na izhodu vezan mešalni ventil, nekaj zaradi smoljenja ali kaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

feryz ::

Kapilarni/bimetalni imajo 3 kontakte. Vhodnega in dva izhodna. Eden dela do, drugi dela nad nastavljenio vrednostjo. Tako da je kar pravšnji.

To, da je alumplast cev do 60 stopinj, pa je pravljica za lahko noč. Pri nas imamo kolektorje. Pred montažo mešalnega ventila na izhodu iz bojlerja, je kakih 5 let, poleti para šibala do pip. 95 in več stopinjska voda, pritisk okoli 5 barov. Prav nič jim ni bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termostat regulatorja vleka centralne peči

Oddelek: Loža
182864 (2409) Barbarpapa2
»

Centralno ogrevanje in ventili

Oddelek: Loža
183777 (2363) rapigator
»

Zalogovnik ali predelava na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7215687 (12194) krneki0001
»

Montaža kotla na drva poleg obstoječega sistema na kurilca

Oddelek: Loža
3611599 (8362) gorjanc
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821252 (13097) vinetu

Več podobnih tem